Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.180.753
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kawadet kaže...

Da se i ja upisem u temu sa svojim prvim autom, sto bi rekli "Prvo pa musko" u garazi je Alfa 147, nadam se da cemo se druziti na temi 

 Čestitam! Daj koju sliku. Motorizacija?

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kawadet kaže...

Da se i ja upisem u temu sa svojim prvim autom, sto bi rekli "Prvo pa musko" u garazi je Alfa 147, nadam se da cemo se druziti na temi 

 Ukoliko je neki od članova foruma automehaničar, ne sumnjam uopće da ćeš se družiti. 

 

Šalu na stranu, čestitam. Čekamo slike! :)

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa molim za preporuku koju ljetnu gumu 205/50R17 uzeti? Par stranica prije se spominjala Sava Intensa UHP 2, jel ju je netko isprobao i kakava se pokazala? Isplati li se protegnuti na Dunlop Sport Maxx RT 2? Ili imate neki treći izbor? Auto je Mazda 3 BL 2009.

 

Hvala i lp

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jel znate gdje se može u Rh kupit short throw shifter za VW Vento GLX?
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zanemarite debilan naslov, i debilan članak, i nabrajanje auta starih 10 godina kad tko zna što je još sve novo tamo - no u Osijeku se pojavio Phantom 8.. Fascinantno. Pa to čudo kod nas košta preko 5M kn sigurno..

 

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Solidus kaže...

Ekipa molim za preporuku koju ljetnu gumu 205/50R17 uzeti? Par stranica prije se spominjala Sava Intensa UHP 2, jel ju je netko isprobao i kakava se pokazala? Isplati li se protegnuti na Dunlop Sport Maxx RT 2? Ili imate neki treći izbor? Auto je Mazda 3 BL 2009.

 

Hvala i lp

 Ja sam ih uzeo, ali još nisam montirao. Prvi put stavljam non premium gume na auto, al rekoh ajmo probat jer ih dosta hvale. Od premium barnda ja bi uzeo https://www.mall.hr/gume-auto-ljetne/goodyear-autoguma-eagle-f1-asymmetric-3-20550-r17-93y-xl

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pandza94 kaže...

OSRAM Nightbreaker Unlimited, kupljene prije cca 3 mjeseca, uz pretežito vožnju sat, dva tjedno - crkle.

Želio bih probati LED-ice (pošto auto ima projektore), no nikako da ometa druge sudionike u prometu.

Gledao sam ove, ili eventualno neke dobre halogenice za tu cijenu (osim OSRAM-a).
No eto, želja mi je testirati LED, da se uvjerim da se ne lomi i zasljepljuje okolo..

 Ja sam ove kupio prije par mjeseci, zadovoljan sam. Svjetli lijepo bijelo i dobro.

https://www.mall.hr/auto-zarulje/narva-zarulja-12v-h7-85w-range-power-white-w5w-2-kom

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Zanemarite debilan naslov, i debilan članak, i nabrajanje auta starih 10 godina kad tko zna što je još sve novo tamo - no u Osijeku se pojavio Phantom 8.. Fascinantno. Pa to čudo kod nas košta preko 5M kn sigurno..

 

 

 U Osijeku di mi kuca (iako trenutno zivim u zg zbog posla) mi to skoro pa susjed, ima zastitare pred kucom, dupla vrata, hrpu kamera, itd. Kul je sve to, ali ne bih htio da mi djeca (jednom kad/ako budem imo) u skolu ne mogu bez zastitara... 

 

Inace https://www.24sata.hr/news/park-luksuza-u-osijeku-ima-ergelu-od-30-vrlo-vrijednih-auta-271708

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...
Kawadet kaže...

Da se i ja upisem u temu sa svojim prvim autom, sto bi rekli "Prvo pa musko" u garazi je Alfa 147, nadam se da cemo se druziti na temi 

 Čestitam! Daj koju sliku. Motorizacija?

 

Hvala puno :D bit ce slike sutra dok ga operem, opro ga u nedjelju ali kisa padala.

Motorizacija: 1.9 jtd 85 kw 115 ks 2003.godiste

@Reedy znas kako kazu "Alfa spaja ljude" ili jos bolja "Vise puta otvorio haubu, nego vrata"  

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mjesec dana se natežem sa dvojicom prodavača. Jedan u ZG, drugi u RI. Jedan radi u DE a drugi je pomorac. Prvi se vrača za mjesec dana u ZG a drugi je bio do nedavno doma ali nikako ga nisam uspio uhvatiti. Stalno je imao neke isprike a prije par dana su ga digli na brod i vrača se kajem 7og mjeseca. Obojica prodaju Alfe 156. 2.4 20v SW. Jedna crna a druga srebrna. Lijepo opremljene sa zanimljivim dodatcima (jedna je dampirana, 2 seta felgi 17", ksenon, short shifter, strut bar, kw V1 gewinde a druga ima šiber, D2 gewinde i isto dosta zanimljivih upgradeova). Srebrnu sa šiberom sam prekrižio jer mi se ne da čekati do 8. mjeseca. Obe su 6000€. Dakle, ako nešto ne nađem prije, pogledat ću tu crnu.

Kakav je Volvo S60 D5? Mislim na verziju sa 185ks. 5 cilindara diesel mi je vrhunski motor. Kako se vozi taj S60? Uvijek sam smatrao Volvo kao marku za stariju klijentelu koja traži pouzdani automobil i ne gleda pretjerano vozne osobine. Ja se volim propeljati kroz zavoje i tražim sportsko nastrojene dieselaše koji mogu biti i praktični ako zatreba. Taj S60 D5 na papiru lijepo izgleda. 185ks, 400Nm, 8 sek do 100...ali kako se ponaša na nekoj zavojitoj cesti? Ako je netko imao prilike voziti taj auto, neka mi napiše par utisaka. 

Uz Alfu sam planirao i nabaviti jednu Apriliu Dorsoduro 750. Za Volvo budem morao izdvojiti bar 2000€ više nego za alfu, pa će Aprilia malo pričekati.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...

 

 U Osijeku di mi kuca (iako trenutno zivim u zg zbog posla) mi to skoro pa susjed, ima zastitare pred kucom, dupla vrata, hrpu kamera, itd. Kul je sve to, ali ne bih htio da mi djeca (jednom kad/ako budem imo) u skolu ne mogu bez zastitara... 

 

Inace https://www.24sata.hr/news/park-luksuza-u-osijeku-ima-ergelu-od-30-vrlo-vrijednih-auta-271708

 Sjećam se kao da je danas bilo, iako nije tako davno.


10. mjesec 2015. godine, ja, polu-klinjo došao na fakultet u Osijek, prvi put otišao negdje dalje od kuće na duže vrijeme.
Prvi tjedan faksa, izlazim ujutro iz stana u pola osam, idem na fakultet, vani hladnjikavo.
Kad ono ispred moje zgrade prolazi on, gospodin u sivom odijelu u svom Rollsu.


Možda i nije neki događaj kada auto prođe ispred vas, ali u meni je ostavio jedan jako bitan rez.


Iako sam odmah znao o komu se radi, bilo mi je jako čudno vidjeti tako nešto.

Poslije sam još par puta vidio, naravno, i čuo (ne možeš se ne naježiti od tog zvuka) Aventadora i novijeg Phantoma.

 

Iako malo ljubomoran, baš mi je drago da si netko može priuštiti tako nešto.

Slika Rollsa (u kojem je prošao) iz članka.

Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima. Sponsored by Noiseblocker.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanjce za frenda...iz usluge...

 

common rail dizelaš u pitanju star 3 godine...zadnjih 7 dana ima problema s okretajima motora i to kad je auto hladan 

prva brzina do 2000 okretaja, stisne se kuplung i umjesto da okretaji padnu dolje oni su i dalje na 2000 okretaja još 2 sekunde...

šalta se u drugu...ubrzava do 2000 okretaja, stisne se kuplung da se prešalta u treću identično sve (zadrška kazaljke od 2 sekunde)

i tako s četvrtom...

 

kad se auto "ugrije" nema tih problema

 

također je spomenuo da kad je auto na radnoj temperaturi i malo pritisne gas u leru...da okretaji odu na 1000 i ne spuštaju se na 750-850 iako

se maknula noga s gasa naredne 2 sekunde (ne uvijek ali prisutno je pa ako je možda povezano)

 

 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vec smo pisali o gumama prije par strana. Preksutra idem po gume i jos sam neodlucan koje uzeti.

 

Conti premium contact 6 225/45R17 700kn

ili

Michelin pilot sport 4 225/45R17 760kn komad.

 

kakva je uopce trajnost pilot sporta?

 

vjerujem da se oboje odlicno ponasaju na cesti ali koja je bolja?

PSN:Tomislav025
6 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Pitanjce za frenda...iz usluge...

 

common rail dizelaš u pitanju star 3 godine...zadnjih 7 dana ima problema s okretajima motora i to kad je auto hladan 

prva brzina do 2000 okretaja, stisne se kuplung i umjesto da okretaji padnu dolje oni su i dalje na 2000 okretaja još 2 sekunde...

šalta se u drugu...ubrzava do 2000 okretaja, stisne se kuplung da se prešalta u treću identično sve (zadrška kazaljke od 2 sekunde)

i tako s četvrtom...

 

kad se auto "ugrije" nema tih problema

 

također je spomenuo da kad je auto na radnoj temperaturi i malo pritisne gas u leru...da okretaji odu na 1000 i ne spuštaju se na 750-850 iako

se maknula noga s gasa naredne 2 sekunde (ne uvijek ali prisutno je pa ako je možda povezano)

 

 

 

imao sam isti problem sa benzincem starim des godina...odma sam ga prodo...

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Vec smo pisali o gumama prije par strana. Preksutra idem po gume i jos sam neodlucan koje uzeti.

 

Conti premium contact 6 225/45R17 700kn

ili

Michelin pilot sport 4 225/45R17 760kn komad.

 

kakva je uopce trajnost pilot sporta?

 

vjerujem da se oboje odlicno ponasaju na cesti ali koja je bolja?

 zavisi kaj hoces. pilot sport je jebena guma al se kao i svaka sport guma dere na očigled ako ju se vozi kak spada.

 

meni se dunlopice isplatile. naprao a3 u zavojima ko mazgu. 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I uvalio kitu nekome drugom. U vezi guma ako vozis dinamicnije uzmes pilot sport ako ne onda conti. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 21:35 (ivanzu).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
omomomomoomm kaže...

Vec smo pisali o gumama prije par strana. Preksutra idem po gume i jos sam neodlucan koje uzeti.

 

Conti premium contact 6 225/45R17 700kn

ili

Michelin pilot sport 4 225/45R17 760kn komad.

 

kakva je uopce trajnost pilot sporta?

 

vjerujem da se oboje odlicno ponasaju na cesti ali koja je bolja?

 zavisi kaj hoces. pilot sport je jebena guma al se kao i svaka sport guma dere na očigled ako ju se vozi kak spada.

 

meni se dunlopice isplatile. naprao a3 u zavojima ko mazgu. 

 A gle da bas imam pilu za nateravanje nebi rekao. TDI 105ks. Al vozim zivlje. Znaci pilot sport se dosta trosi to sam si i mislio. Vidjet cu jos do petka al mislim da cu ipak uzeti conti. Gledao sam jos i pireli p7 cinturato. Ima tko iskuszva? 

 

 

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Pitanjce za frenda...iz usluge...

 

common rail dizelaš u pitanju star 3 godine...zadnjih 7 dana ima problema s okretajima motora i to kad je auto hladan 

prva brzina do 2000 okretaja, stisne se kuplung i umjesto da okretaji padnu dolje oni su i dalje na 2000 okretaja još 2 sekunde...

šalta se u drugu...ubrzava do 2000 okretaja, stisne se kuplung da se prešalta u treću identično sve (zadrška kazaljke od 2 sekunde)

i tako s četvrtom...

 

kad se auto "ugrije" nema tih problema

 

također je spomenuo da kad je auto na radnoj temperaturi i malo pritisne gas u leru...da okretaji odu na 1000 i ne spuštaju se na 750-850 iako

se maknula noga s gasa naredne 2 sekunde (ne uvijek ali prisutno je pa ako je možda povezano)

 

 

Ja bih rekao da je injektor zaštekao.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ak vozis normalno onda uzmi conti. Imam ju na e220 ok je guma drži solidno. ne dere se ko dunlopica.

 

Dunlopicu ubijem nakon sezonu-dvije. zavisi kak je. jedan set sam rjesio za sezonu kad je maks bil mapiran a drugi za 2 kad je bil na 125ks. kak bu sada na 1.6 dizlu neznam. nije tak brutalan ko stari 1.8 + mapa.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Vec smo pisali o gumama prije par strana. Preksutra idem po gume i jos sam neodlucan koje uzeti.

 

Conti premium contact 6 225/45R17 700kn

ili

Michelin pilot sport 4 225/45R17 760kn komad.

 

kakva je uopce trajnost pilot sporta?

 

vjerujem da se oboje odlicno ponasaju na cesti ali koja je bolja?

 Di je to tak jeftino?

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Furlan u sloveniji. 

PSN:Tomislav025
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Za PS3 mogu reć da su odlične gume. Ja ih naravno ne mučim ko Markec svoje Dunlopice pa razliku u potrošnji "sport" i "običnih" ni ne primjetim. Za PS4 sam čuo samo dobre stvari, a nešto više o njima ću moći reć tek nakon 15tog. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da li je itko primjetio da kada se vozi iza BMW F30 pri nekih 80kmh da se cuje zvizdanje iza BMW-a? Prvo sam mislio da kod mene nesto zvizdi ali sam kasnije naletio na isti model BMW-a i opet se culo zvizdanje pri nekih 80kmh.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Možda turbo vine? 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pandza94 kaže...

OSRAM Nightbreaker Unlimited, kupljene prije cca 3 mjeseca, uz pretežito vožnju sat, dva tjedno - crkle.

Želio bih probati LED-ice (pošto auto ima projektore), no nikako da ometa druge sudionike u prometu.

Gledao sam ove, ili eventualno neke dobre halogenice za tu cijenu (osim OSRAM-a).
No eto, želja mi je testirati LED, da se uvjerim da se ne lomi i zasljepljuje okolo..

 imam lasere vec pol godine...vozim dnevno BAREM sat-dva, ako ne desi se i vise...ocekujem da crknu i cudi me da nisu vec...za sad jako zadovoljan, obzirom da sam ih platio 133kn, mislio sam da su neki iz fus serije...

Solidus kaže...

Ekipa molim za preporuku koju ljetnu gumu 205/50R17 uzeti? Par stranica prije se spominjala Sava Intensa UHP 2, jel ju je netko isprobao i kakava se pokazala? Isplati li se protegnuti na Dunlop Sport Maxx RT 2? Ili imate neki treći izbor? Auto je Mazda 3 BL 2009.

 

Hvala i lp

 bit cu dosadan i ponoviti se: V12 evo2

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

eh da, sad vidim da nisam napisao da sam neki dan nabavio carDNA stopove...ko novi, osim 1 ruba koji je okrhnut (4-5mm i imam komadic tako da slijedi saniranje)...svjetle savrseno, pikirao sam ih mjesecima, ali su mi sad jednostavno uletile...

plus sam ukljucio DRL u maglenkama i jos se malo igrao s nekim drugim postavkama u VCDS-us

 

stigli i adapteri za 16,5 zvucnike (uzimam ja se nadam iduci tj, 4x focal, 2 sistemski + focal 4-kanalno pojacalo)

 

i zadnja slikica malo isao raspuhat ga od gradskog gusenja

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
pandza94 kaže...

OSRAM Nightbreaker Unlimited, kupljene prije cca 3 mjeseca, uz pretežito vožnju sat, dva tjedno - crkle.

Želio bih probati LED-ice (pošto auto ima projektore), no nikako da ometa druge sudionike u prometu.

Gledao sam ove, ili eventualno neke dobre halogenice za tu cijenu (osim OSRAM-a).
No eto, želja mi je testirati LED, da se uvjerim da se ne lomi i zasljepljuje okolo..

 imam lasere vec pol godine...vozim dnevno BAREM sat-dva, ako ne desi se i vise...ocekujem da crknu i cudi me da nisu vec...za sad jako zadovoljan, obzirom da sam ih platio 133kn, mislio sam da su neki iz fus serije...

Puno ovisi i o autu (stabilnosti napona/hladenju fara). Nekima duze traju Nightbrakeri/Xtreme vision nego nekima drugima long life zarulje (pricam o kvalitetnim zaruljama, philips/osram).

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
RuskeGTT kaže...
pandza94 kaže...

OSRAM Nightbreaker Unlimited, kupljene prije cca 3 mjeseca, uz pretežito vožnju sat, dva tjedno - crkle.

Želio bih probati LED-ice (pošto auto ima projektore), no nikako da ometa druge sudionike u prometu.

Gledao sam ove, ili eventualno neke dobre halogenice za tu cijenu (osim OSRAM-a).
No eto, želja mi je testirati LED, da se uvjerim da se ne lomi i zasljepljuje okolo..

 imam lasere vec pol godine...vozim dnevno BAREM sat-dva, ako ne desi se i vise...ocekujem da crknu i cudi me da nisu vec...za sad jako zadovoljan, obzirom da sam ih platio 133kn, mislio sam da su neki iz fus serije...

Puno ovisi i o autu (stabilnosti napona/hladenju fara). Nekima duze traju Nightbrakeri/Xtreme vision nego nekima drugima long life zarulje (pricam o kvalitetnim zaruljama, philips/osram).

 

 Radi toga sam i radio provjeru alternatora i spojeva farova, sve ok, nema oscilacija.

EUNE: 321Zdravko
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pandza94 kaže...

 Radi toga sam i radio provjeru alternatora i spojeva farova, sve ok, nema oscilacija.

Moguce, ali ne mora biti, neznam koliko puta mi se s elektronikom dogodilo da napravim pločicu, testiram ju i sve super, ugradim di moram, ne radi.

Cak se i dogadalo da testiram(na mjestu ugradnje, samo je kuciste otvoreno), sve radi, zatvorim kuciste i ne radi.

Isto tako stari ode s Cliom elektricaru jer se upalila lampica za airbag i po putu do njega se ugasi. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 16:09 (CroNk3r).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Luka štopovi su zakon Brutalno sada izgleda

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice