Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.199.842
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Kod polovnih automobila koji imaju 250.000km ili vise,

svakako gledaj da ima urednu knjizicu i da je radjen redovan servis,

te da je bio garaziran (ako je ikako moguce).

 

Dost dobar vic

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Molim vas za preporuku ljetnih guma, radi se o corsi c tražim 195-50-15 , pošto su te dimenzije znatno jeftinije nego originalnih 185-55-15, a montirat ču ih na alu felge 😉

Godišnje radim max 10 000 a razimišljao sam o FULDA ECOCONTRLOR HP 338 kn/kom ili SAVA INTENSA HP 282 kn/kom.

S obzirom da radim malu kilometražu mislim da bi gore navedene gume bile sasvim solidne za narednih cca 4 god.

Hvala

Martin
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 11:50 (Marti).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kad uzimaš auto od 250 tisuća kilometara, svakako gledaj da vrata ne otpadnu kad ih zalupiš i dobar si!

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Marti kaže...

Molim vas za preporuku ljetnih guma, radi se o corsi c tražim 195-50-15 , pošto su te dimenzije znatno jeftinije nego originalnih 185-55-15, a montirat ču ih na alu felge 😉

Godišnje radim max 10 000 a razimišljao sam o FULDA ECOCONTRLOR HP 338 kn/kom ili SAVA INTENSA HP 282 kn/kom.

S obzirom da radim malu kilometražu mislim da bi gore navedene gume bile sasvim solidne za narednih cca 4 god.

Hvala

 

Ova Fulda je koliko sam citao cist solidna guma i bila bi moj izbor izmedu te dvije. Inace ja bi jos bacio pogled na Uniroyal RE 3 koji se obicno namece kao neki best buy (cca 350kn) te Dunlup Blueresponse koji je opce poznato odlican (cca 400kn).

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

A kaj misliš za Uniroyal Rainsport 3 ? Na ekupi vidim da je 350kn, a ove rainexpert 3 nema u 195-50-15 dimenziji koja meni treba.

Martin
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ja bas danas u mall.hr pokupio uniroyal rainsport 3, ista dimenzija, takoder za corsu c.. 359kn komad, dot2018..imao sam dosad iste na autu i meni su dobre gume tako da ne mozes pogrijesits njima
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kawadet kaže...

Evo slike prvog autica kako sam i rekao  ako vam treba jos samo kazite.

 Izgleda solidno. Nema neku opremu ali čist dovoljno. Ja bih za početak izvadio taj jeftini gumeni volan i stavio kožni. Možeš i kožni MF ali tada moraš nabaviti i drugu špulnu volana. Skini plastiku oko unutarnjih kvaka i vrati nazad mrežice. Netko ih je išao pritiskati Možeš naravno i neki radio ubaciti. Znam par modela koji imaju istu nijansu crvene kao original. Čisto da možeš USB ubaciti. Osjetit ćeš veliku razliku naspram originalnoga, koji je isti kao u Punto 2.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 16:06 (MatijaZG).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
Čitatelj kaže...

Kod polovnih automobila koji imaju 250.000km ili vise,

svakako gledaj da ima urednu knjizicu i da je radjen redovan servis,

te da je bio garaziran (ako je ikako moguce).

 

Dost dobar vic

 zast bi bio vic? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Zato sto neki ljude misle da su se tek tada razgradili.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A neki misle da ce dijelovi otpadat s njih samo zato jer na satu pise 250 000...gledaj stanje auta a ne kilometre, mozes kupit vecu andrlju od auta sa 150 000 nego sa 250 000 km.. sve ovisi kako je vozen i odrzavan

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cinjenica je da je projektirani vijek trajanja auta nekih 200-250k km. Poslje toga bih trebao zamijeniti pola auta samo sto se to kod nas ne radi pa ljudi misle da su auta sa 300k km kao iz tvornice.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 16:54 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kicmabrajker kaže...
Hacker002 kaže...
Čitatelj kaže...

Kod polovnih automobila koji imaju 250.000km ili vise,

svakako gledaj da ima urednu knjizicu i da je radjen redovan servis,

te da je bio garaziran (ako je ikako moguce).

 

Dost dobar vic

 zast bi bio vic? 

Vjerovati servisnoj knjzici je isto ko i vjerovati financijskom izvjestaju agrokora

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...
Kawadet kaže...

Evo slike prvog autica kako sam i rekao  ako vam treba jos samo kazite.

 Izgleda solidno. Nema neku opremu ali čist dovoljno. Ja bih za početak izvadio taj jeftini gumeni volan i stavio kožni. Možeš i kožni MF ali tada moraš nabaviti i drugu špulnu volana. Skini plastiku oko unutarnjih kvaka i vrati nazad mrežice. Netko ih je išao pritiskati Možeš naravno i neki radio ubaciti. Znam par modela koji imaju istu nijansu crvene kao original. Čisto da možeš USB ubaciti. Osjetit ćeš veliku razliku naspram originalnoga, koji je isti kao u Punto 2.

 Da, najosnovniji je model. Pa planiro sam prvo zamjeniti svijetla i radio, to je obavezno. Nisam te bas najbolje razumio oko unutarnjih kvakica, koju plastiku da skinem i gdje staviti mrezice? sad sam guglao i nisam vidio ni jedan model bez plastike :D

Koliko bi me kostalo zadovoljstvo za zamjenu volana i svega ostalog sto ide?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kawadet kaže...

 Da, najosnovniji je model. Pa planiro sam prvo zamjeniti svijetla i radio, to je obavezno. Nisam te bas najbolje razumio oko unutarnjih kvakica, koju plastiku da skinem i gdje staviti mrezice? sad sam guglao i nisam vidio ni jedan model bez plastike :D

Koliko bi me kostalo zadovoljstvo za zamjenu volana i svega ostalog sto ide?

 Vjerojatno je mislio da skines plastiku, onu mrezicu od zvucnika gurnes nazad da ne bude udubljena i vratis :)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...
Kawadet kaže...

 Da, najosnovniji je model. Pa planiro sam prvo zamjeniti svijetla i radio, to je obavezno. Nisam te bas najbolje razumio oko unutarnjih kvakica, koju plastiku da skinem i gdje staviti mrezice? sad sam guglao i nisam vidio ni jedan model bez plastike :D

Koliko bi me kostalo zadovoljstvo za zamjenu volana i svega ostalog sto ide?

 Vjerojatno je mislio da skines plastiku, onu mrezicu od zvucnika gurnes nazad da ne bude udubljena i vratis :)

 Da to je to, gledam koji model ima mrezicu umjesto plastike 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Cinjenica je da je projektirani vijek trajanja auta nekih 200-250k km. Poslje toga bih trebao zamijeniti pola auta samo sto se to kod nas ne radi pa ljudi misle da su auta sa 300k km kao iz tvornice.

 Ne bi se baš složio, aute po mom skromnom mišljenju mnogo više ubijaju godine nego kilometri. Jedno je 20g. star auto sa 300tkm, a drugo  iz 2010-2012. Nebo i zemlja.

In the name of tragedy...
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovisi, ako kupujete krntije, 200tkm je puno, no za jednog npr 3.0 tdi-ja to je nista, jer oni uz redovan servis okrecu oko 700tkm. Tako da moje misljenje je da oni koji misle da je 200tkm puno za auto  ocito su vozili/voze neku krtiju, a ne posten auto.

#fsb
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Da je za 3.0 TDI ništa, velika je vjerojatnost da nije ništa za sjedalo, naslon za ruku, ručicu mjenjača, štajaznam šta. Pogotovo ako je vlasnik bio osoba koja na dan kupnje već zna dan prodaje automobila. Takvi ljudi održavaju, ali ne mare.

Znam jednog takvog, ogrebe auto, zamaže sjedalo, unutra nešto ogrebe i nije ga briga jer zna da za 56 tisuća km ide staro za novo.

To ti je kao službeni auto, njega se održava po knjižici, ali ne pazi se na njega. A ti ne možeš znati kakav auto kupuješ, jel pažen i mažen ili je korišten kao alat.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da li ste vi svjesni da motor nije jedini dio auta? Svaki motor ce danas prevaliti bar 300k km. Problem je npr. u ovjesu, kocnicama i drugim stvarima koji pola ljudi nikada ne mijenja, cifra nije mala da se to sve uvede u red. Auto ubijaju kilometri i godine. Oni koji misle da 200k km nije puno za auto ocito nisu vozili isto auto sa 1000km i onda kasnije isto takvo sa 200k km.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 19:19 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nek je on projektiran na 250 000, ja znam da normalni 2.0 dizel okrene preko 400 000 km.. bolje auto sa 200+ tis km na kojem su sve tipicne boljke sredene nego taj isti sa 140 000 km taman pred veliki servis , kvacilo i zamasnjak pri kraju, pol ovjesa za zamjenu, kocnice gotove, mozda turbina fucka,  znaci kad u startu moras preko 1000 eura dat u njega da bi to bilo kak treba.. vise od pola hrvatske se vozi u autima koji su davno presli projektiranih 250 000 km, rade prosjecno 15-20 tis km godisnje.. ak je sve promijenjeno na njemu, ne trosi ulje i ne dimi nemas kaj vise, prst u uho i vozi..

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

evo krntije s 205tkm haha u 6mj odvalio 20tkm

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Nek je on projektiran na 250 000, ja znam da normalni 2.0 dizel okrene preko 400 000 km.. bolje auto sa 200+ tis km na kojem su sve tipicne boljke sredene nego taj isti sa 140 000 km taman pred veliki servis , kvacilo i zamasnjak pri kraju, pol ovjesa za zamjenu, kocnice gotove, mozda turbina fucka,  znaci kad u startu moras preko 1000 eura dat u njega da bi to bilo kak treba.. vise od pola hrvatske se vozi u autima koji su davno presli projektiranih 250 000 km, rade prosjecno 15-20 tis km godisnje.. ak je sve promijenjeno na njemu, ne trosi ulje i ne dimi nemas kaj vise, prst u uho i vozi..

 Da, valjat ce kad je sve promijenjeno jer je novo stavljeno, logicno. Ja govorim da pola ljudi nista ne mijenja na autu dok to skroz ne ode tako da kupovina auta sa 200k+ km je veci rizik nego sa 100k km. Ajde uzmi neko novije auto sa milijardu senzora pa da vidimo sta ce biti za 20godina i 250k+ km.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
domac5 kaže...

 

 Da, valjat ce kad je sve promijenjeno jer je novo stavljeno, logicno. Ja govorim da pola ljudi nista ne mijenja na autu dok to skroz ne ode tako da kupovina auta sa 200k+ km je veci rizik nego sa 100k km. Ajde uzmi neko novije auto sa milijardu senzora pa da vidimo sta ce biti za 20godina i 250k+ km.

 U tome i je stvar.. onaj ko je to mijenjao ima i dokaze da je to mijenjao..po tome znas sta kupujes.. ko nema dokaze ili kaze da nije mjenjao nista tako bitnoga, odma znas da si kupio macka u vreci

6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

ja uopce ne gledam ni godiste ni kilometrazu...auto odvezem na izvanredni tehnicki, tamo mi kazu sto treba prominit da moze proc tehnicki, to promijenim i to je to....na autu kao takvom nema apsolutno nicega sto se ne da zaminit ako se pokvari, na bilo kojem, tako da ako i kupujem auto, gledam da uzmem neki koji mi je prvo privlacan po pitanju izgleda, performansi, voznih svojstava, opreme i slicno, a potom filtriram po cijeni...odaberem ih par takvih i svakoga na testiranje pa odaberem onaj koji me najmanje kosta za dovest u red.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 21:08 (Gorstak79).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 20:55 (bruno11).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sta vi pricate; kocnice, ovijes, diskovi, plocice, zamajac, dizne, sve je to normalno da se nakon određene kilometraže promjeni... Vi kupite auto s 50tkm i nist ne radite osim mjenjanja ulja pa vam nakon 100 tkm auto krntija... Ja sam sad u bmw-a u mehaniku ulozio 5tkn da se mogu normalno vozit i jos vise nego toliko u estetiku. A unutrasnjost ovisi ko je vozio auto. Po vasoj logici ja npr ako sam vozim auto u napravim 300tkm u 5 godina po ac sam meni i unutrašnjost mora bit losa jel ? A npr dacia od camea s 100tkm ima bolju nego ja? Se ovisi o autima, a ovdje dosta ljudi koliko vidim nema neko znanje o autima i misle da se auto kupuje nov, vozi do 100tkm i i da se kupuje novi.  

#fsb
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa u normalnim državama se kupuje novi auto i prodaje se pred istek ili po isteku garancije. Naravno, na Balkanu si prvo jako mali postotak ljudi može priušititi novi auto, čak i iz kompaktne klase. 

A drugo je eto što postoji popriličan udio onih koji smatraju da su boga za bradu uhvatili jer su upecali kakvog istrošenog premiuma iz EU(gdje su ga se riješili po isteku garantnog roka) jer ipak neće oni voziti tu nekakvu Fabiu/Corsu/Fiestu, ipak su za njih  minimalno "makine" 3ke/5ice/A4. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Treba gledati i cijene.
Da mi je budžet 2-3k eura, nebi mi smetalo što auto ima 200k+ km, ako je u dobrom stanju.
Međutim, 10k eura nebi nikada dao za auto sa preko 200k km. Kada vidim one likove sa BMW 3/5 sa 300k km i traže po 10k eura, no thanks.
Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako je auto održavan,200-250k nije previše.

Kolega ima kadeta 30g starog sa 640,tj njegovi roditelji a on je svog GSI-a ubio na 660k

Ima od kolege brat 325d E46 2.0D sa 520k iz 2002 i dalje ide bez problema

Sve ovisi o održavanju.Pa moj jedan clio 1.5DCI je imao oko 300k kad sam ga prije 2 mjeseca prodao,a motor i dalje bio odličan samo su ga mučile dizne jer im je to boljka (clio 2)

Tako da,nije uvijek sve u km

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Pa u normalnim državama se kupuje novi auto i prodaje se pred istek ili po isteku garancije. Naravno, na Balkanu si prvo jako mali postotak ljudi može priušititi novi auto, čak i iz kompaktne klase. 

A drugo je eto što postoji popriličan udio onih koji smatraju da su boga za bradu uhvatili jer su upecali kakvog istrošenog premiuma iz EU(gdje su ga se riješili po isteku garantnog roka) jer ipak neće oni voziti tu nekakvu Fabiu/Corsu/Fiestu, ipak su za njih  minimalno "makine" 3ke/5ice/A4. 

 Kod nas nove automobile kupuju pretežno ljudi koji nemaju love keširati za nešto rabljeno iz više klase.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice