Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.246.842
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
sstrmi kaže...

I ja ću danas odmah ići to riješiti,pošto je očito hladnjak / ventilator klime ispravan kad nekad vrti,a nekad ne tako da vjerojatno neka bizarnost

 I evo na kraju se ispostavilo da je neko crijevo od klime probušeno  i ode 350kn u vjetar za punjenje klime.

Sad prvo zamijeniti crijevo,pa onda napuniti plinom u boji za testiranje pa viditi el je to to

 Možda ću sad reć glupost, ali pa zar se prije punjenja klime ne provjerava kompletan sistem s vakuumom da se vidi dali "dihta"(odnosno da ne pusta nigdje)?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
postoji kakvo sredstvo da ocistim sjedala kemijski?
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
bmwM kaže...
postoji kakvo sredstvo da ocistim sjedala kemijski?

 

za kemijsko treba stroj.. najbolje daj nekome 200-300kn da ti to napravi 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

za kemijsko treba stroj.. najbolje daj nekome 200-300kn da ti to napravi 

ovo?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jbg,nije mi to radio.Popušio sam paru i to je to,životno iskustvo više

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
moderator
online
Re: Auti - ultimativna tema
theJurke kaže...

 Možda ću sad reć glupost, ali pa zar se prije punjenja klime ne provjerava kompletan sistem s vakuumom da se vidi dali "dihta"(odnosno da ne pusta nigdje)?

 U normalnim servisima to rade...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Popušio si ti više od pare, ja sam platio izmjenu ulja i freona i dezinfekciju kod hvaljenog servisera 240 kuna.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Popušio si ti više od pare, ja sam platio izmjenu ulja i freona i dezinfekciju kod hvaljenog servisera 240 kuna.

 Ti si platio normalno, cak i malo vise ako si imao 100% starog plina u sistemu

#fsb
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Xenon kad mi se upali gori nekih 10 sekundi kako treba i onda požuti mislim vidi se nešto ali je žut dok je desni normalno bijel, brine me balast da li je on živ pošto nisam stručnjak sa xenonima nikad ih nisam mijenjao nit šta. 

Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...
chutac kaže...

Popušio si ti više od pare, ja sam platio izmjenu ulja i freona i dezinfekciju kod hvaljenog servisera 240 kuna.

 Ti si platio normalno, cak i malo vise ako si imao 100% starog plina u sistemu

 Znam, kažem njemu da je samo punjenje platio 350.

NisamNormalan12 kaže...

Xenon kad mi se upali gori nekih 10 sekundi kako treba i onda požuti mislim vidi se nešto ali je žut dok je desni normalno bijel, brine me balast da li je on živ pošto nisam stručnjak sa xenonima nikad ih nisam mijenjao nit šta. 

 To je do žarulje ja mislim. Inače ti je balast jeftiniji od žarulje. Balast oko 700 kuna, žarulja oko 1200.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...
sveupitni kaže...
chutac kaže...

Popušio si ti više od pare, ja sam platio izmjenu ulja i freona i dezinfekciju kod hvaljenog servisera 240 kuna.

 Ti si platio normalno, cak i malo vise ako si imao 100% starog plina u sistemu

 Znam, kažem njemu da je samo punjenje platio 350.

NisamNormalan12 kaže...

Xenon kad mi se upali gori nekih 10 sekundi kako treba i onda požuti mislim vidi se nešto ali je žut dok je desni normalno bijel, brine me balast da li je on živ pošto nisam stručnjak sa xenonima nikad ih nisam mijenjao nit šta. 

 To je do žarulje ja mislim. Inače ti je balast jeftiniji od žarulje. Balast oko 700 kuna, žarulja oko 1200.

 Hvala na odgovoru, negdje sam pročitao kao da bi zbog balasta mogla žarulja da promjeni boju, tako da me je to kopkalo a inače slabo se razumijem tako da sam postavio pitanje bolje je. Inače žarulje su naručene Philips D3S originalne 

Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim nisam ja siguran. Rekao bih da je do žarulja, ali možda nisam u pravu.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
sstrmi kaže...

I ja ću danas odmah ići to riješiti,pošto je očito hladnjak / ventilator klime ispravan kad nekad vrti,a nekad ne tako da vjerojatno neka bizarnost

 I evo na kraju se ispostavilo da je neko crijevo od klime probušeno  i ode 350kn u vjetar za punjenje klime.

Sad prvo zamijeniti crijevo,pa onda napuniti plinom u boji za testiranje pa viditi el je to to

 ako si blizu siska tu imas punjenje klime za 150 kn 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1BIT  Sjecam se davno si mi rekao da plinske uzmem amortizere. Evo jucer promjenio sve opruge i amortizere na autu. Fantasticno auto drzi cestu. Pod teretom ne propadne vise. Podigao se za cca 2 cm. Dakle Kayaba Excel G plinski, Lesjofors opruge, zadnje su pojacana verzija. Sachs odbojnici i zastita protiv prasine, Lemforder lezaj amortizera prednji, Kayaba set za pricvrscenje zadnjih amortizera.

 

Evo mjerenja :)

 

Stare opruge i amortizeri

Zadnji kraj : 62 cm

Prednji kraj : 60 cm

 

Stare opruge i amortizeri sa teretom

Zadnji kraj : 54 cm

Predji kraj : 60 cm

 

Nove opruge i amortizeri

Zadnji kraj : 64 cm

Prednji kraj : 62.5 cm

 

Nove opruge i amortizeri sa teretom

Zadnji kraj : 62 cm

Prednji kraj : 63 cm

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 9:12 (Fake_Alert).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

poslovno sam bio u Istanbulu tri dana. Htio iznajmiti auto na ta 3 dana jer sam obilazio vise lokacija. Zenska u hotelu na recepciji mi je savjetovala da uzmem uber jer je jeftinije i za mene sigurnije.

nakon jedne voznje s uberom mi je bilo sve jasno. to se trubi za dobar dan. ubaciva se u trake s 4 desne u 1 ljevu itd itd. kaos. Potrosi na uber niti 50e. A za to nemres iznajmiti auto. Uglavnom promet je haos...

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

poslovno sam bio u Istanbulu tri dana. Htio iznajmiti auto na ta 3 dana jer sam obilazio vise lokacija. Zenska u hotelu na recepciji mi je savjetovala da uzmem uber jer je jeftinije i za mene sigurnije.

nakon jedne voznje s uberom mi je bilo sve jasno. to se trubi za dobar dan. ubaciva se u trake s 4 desne u 1 ljevu itd itd. kaos. Potrosi na uber niti 50e. A za to nemres iznajmiti auto. Uglavnom promet je haos...

 

 Nemoj j.... Starci bili avionom tamo. A ja zelim sa dujom otici tamo, cura i ja pa da ga natovarimo jos stvarima... ali ako je takav promet, ne zelim se jos sa dujom oprostit..........

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da, promet je tamo haos iz više priča što sam čuo. Nema se pravila, samo se ubacuje i tko prvi njegova prednost  Kaže mi lik s posla kako su oni busom išli i samo odjednom na autocesti lik se traktorom uključi na cestu kao da je sam na svijetu, a ti onda koči i zaobilazi ga 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Mislim nisam ja siguran. Rekao bih da je do žarulja, ali možda nisam u pravu.

 Budem napisao kad završim, da li je bilo do balasta ili je žarulja kriva, svejedno hvala ti. Danas sam isto zvao majstora i on mi je rekao da sumnja na žarulju pa eto valjda bude ona.

Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
11 godina
online
Auti - ultimativna tema

a jesam se i hvalio nepoderivošću svoje toyote...

evo mi počeo crkavati anlaser, a nisam prčkao valjda preko 20 godina oko auta otkako sam dobio automehaničara za šogora

 

e sad, da ga ne tlačim za sitnicu, jel se isplati danas popravljati anlaser ili uzeti novi?

obzirom da malo-malo ni glasa od njega dok ga ne kvrcnem lagano par puta, pretpostavljam da su četkice

savjet? 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa za 20g star alnaser, super je izdrzao.

Uzmes polovni ili popravljeni kod mehanicara,

za 20g staru Toyotu nema potrebe bolje - jer nov alnaser

vrijedi vise od cijelog automobila.

 

Osim ako ima neku sentimentalnu vrijednost i zelis ga voziti do 450.000km,

onda uzmi novi i super.

11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Pa za 20g star alnaser, super je izdrzao.

Uzmes polovni ili popravljeni kod mehanicara,

 ne pada mi na pamet kupovati nove dijelove, već sam rekao - čim se pojavi neki veći kvar, kompletni auto ide u prešu 

ali mislio sam promijeniti četkice, ne cijeli anlaser, davnih dana sam to radio na drugim krntijama pa ću se valjda prisjetiti 

 

najveći je problem skinuti ga, jer su ga zavukli skroz iza motora, jedva uspijem provući ključ da ga lupnem

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

1BIT  Sjecam se davno si mi rekao da plinske uzmem amortizere. Evo jucer promjenio sve opruge i amortizere na autu. Fantasticno auto drzi cestu. Pod teretom ne propadne vise. Podigao se za cca 2 cm. Dakle Kayaba Excel G plinski, Lesjofors opruge, zadnje su pojacana verzija. Sachs odbojnici i zastita protiv prasine, Lemforder lezaj amortizera prednji, Kayaba set za pricvrscenje zadnjih amortizera.

 

 Da da, ja sam isto tvornički imao najjeftnije uljne amortizere i kad sam prešao na plinske, vrhunska razlika, auto se bolje ponaša, ja sam si isto kayabu (kyb) kupio i amortizere i opruge (excel g i k-flex)

 

Ajooj, čim se duja povisila, eto ti prilike da ju se još više nakrca...

Šta će sad sve jadna morat prenosit

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Suzio sam izbor na ova 3 modela pa me zanima ako netko zna vise o njima i koji bi bio najbolji izbor.
Trenutno me ovaj srednji cijenom najvise vuce (DEH-X3800UI).
Cak bi uzeo i ovog jeftinijeg (MVH-280FD) posto ima kao 4x40w kontinuirano na izlazu, ali sam citao za problem sa prekidanjem zvuka na vecoj glasnoci, pa me to brine da nebi bio problem i kod mene?

https://www.svijet-medija.hr/art/auto-radio-pioneer-mvh-280fd/70571 https://www.svijet-medija.hr/art/auto-radio-pioneer-deh-x3800ui/72285 https://www.svijet-medija.hr/art/auto-radio-pioneer-mvh-x580bt/75226
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...

a jesam se i hvalio nepoderivošću svoje toyote...

evo mi počeo crkavati anlaser, a nisam prčkao valjda preko 20 godina oko auta otkako sam dobio automehaničara za šogora

 

e sad, da ga ne tlačim za sitnicu, jel se isplati danas popravljati anlaser ili uzeti novi?

obzirom da malo-malo ni glasa od njega dok ga ne kvrcnem lagano par puta, pretpostavljam da su četkice

savjet? 

Koji motor i kolko km? A i koji tocno model?

 

Fake_Alert 

Ajd da i ti sad imas u autu malo japanske kvalitete 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 21:03 (CroNk3r).
11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Koji motor i kolko km? A i koji tocno model?

 

Fake_Alert 

Ajd da i ti sad imas u autu malo japanske kvalitete 

 motor je 1.4, godište '98., kilometraža je upitna obzirom da su original vvti motor zamijenili jer ga je punac ostavio bez ulja

anlaser je sa stražnje strane motora (prema šajbi), ako što pomaže

 

ah, sad sam vidio da nisam rekao model - corolla hatchback, ona s okruglim svjetlima

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 21:09 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...
CroNk3r kaže...

Koji motor i kolko km? A i koji tocno model?

 

Fake_Alert 

Ajd da i ti sad imas u autu malo japanske kvalitete 

 motor je 1.4, godište '98., kilometraža je upitna obzirom da su original vvti motor zamijenili jer ga je punac ostavio bez ulja

anlaser je sa stražnje strane motora (prema šajbi), ako što pomaže

 

ah, sad sam vidio da nisam rekao model - corolla hatchback, ona s okruglim svjetlima

Nazalost necu biti od pomoci, pitao sam cisto iz znatizelje.

Zanimalo me kolko je izdrzao.

 

Inace ja bi na otpadu pogledao za zamjenu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 21:34 (CroNk3r).
11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Inace ja bi na otpadu pogledao za zamjenu.

 ma najmanji je problem zamijeniti četkice, usput počistiti sve i odmah vidiš kakav je iznutra

zamjena s otpada opet može krepat za koji dan i nemaš pojma kakva je iznutra

6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

uf, kakvih ih ima na otpadu...za burek ubodes pravu stvar...

Brajanov život
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako ti se ne daje preko 1000 kuna za žarulju, pogledaj Starline u Ciaku. Kolega ima već par godina i kaže da nema greške ni razlike na original Osram, a D1S košta 450 kuna komad.

 

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Gorstak79 kaže...

uf, kakvih ih ima na otpadu...za burek ubodes pravu stvar...

 e, i kako ću znati koji je prava stvar dok se ne izjebem da ga ugradim i isprobam

najveći je problem izvaditi ga van i poslije ga ugraditi, kad ga imaš na stolu - to je pičkin dim za rastaviti, očistiti i zamijeniti četkice

 

ovaj moj je fercerao bez greške do prekjučer, sad jebe radi četkica 99% i kad ih promijenim i očistim ga, vjerojatno više neću znat za njega

četkice također koštaju manje od bureka

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice