Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.242.429
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
RuskeGTT kaže...

vidi malo egr...svojedobno sam vozio allroada 2001 sa 180ks koji je isao kao da ima 60ks...

 E a si vozio ikad auto koji ima 60Ks i još mu proklizava kuplung

 

 naravno da jesam

 

 

ovdje je jos donekle ok isao, ali kako je taj auto klizao eeeeeeeeeeeeeeeeeee...hahahaha kad se sjetim, ali je trosio ko upaljac, a stalno bio u crvenom

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

Ne bas česti primjerak na cesti, a kamoli da mi stoji u dvorištu

6xx ks, 1000nm, brzina ovog primjerka u dvorištu samo 363km/h

 

Potrošnja u rasponu od 10-17l ( ovisi o težini noge )

Na AC pri brzini do 130km troši 10.5l...

 

km nije jedinica brzine nego udaljenosti. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

Ne bas česti primjerak na cesti, a kamoli da mi stoji u dvorištu

6xx ks, 1000nm, brzina ovog primjerka u dvorištu samo 363km/h

 

Potrošnja u rasponu od 10-17l ( ovisi o težini noge )

Na AC pri brzini do 130km troši 10.5l...

 

 Daj više slika. Što ti radi u dvorištu? Čeka vučnu službu? 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...
brzina ovog primjerka u dvorištu samo 363km/h

Ufff a zamisli da tek izađeš iz dvorišta na autoput barem 500km/h

It is always darkest just before the dawn.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

Ne bas česti primjerak na cesti, a kamoli da mi stoji u dvorištu

6xx ks, 1000nm, brzina ovog primjerka u dvorištu samo 363km/h

 

Potrošnja u rasponu od 10-17l ( ovisi o težini noge )

Na AC pri brzini do 130km troši 10.5l...

 

 Ova tri broja ne idu zajedno ili je to neka do sad nevidena tehnologija.(i aerodinamika)

 

I sto cemo sa diskovima...

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 10:18 (ivanoile).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
RuskeGTT kaže...

vidi malo egr...svojedobno sam vozio allroada 2001 sa 180ks koji je isao kao da ima 60ks...

 E a si vozio ikad auto koji ima 60Ks i još mu proklizava kuplung

 

Tjedan dana se tako već vozim, već sam par puta tolko popizdio da sam htel auto u grabu hitit i zaboravit da je moj, idem na posao ujutro po zaobilaznici, vozim se 80 iza kamiona, prešaltam iz pete u četvrtu i ubacim se u lijevu traku, gas do poda, auto ubrza na 90 i ode u okretaje... ne vleće o kako mi tlak digo u pol osam ujutro, pa da faking kamiona nemrem preteć kak spada...

Sa pol gasa mi ne proklizava, sa full gasom klizi, koji užaš vozit auto sa pol gasa...to ko da hebeš na pola...

 

 

 

long stoy short... kuplung sam mijenjao prije otprilike tri/četiri godine, tj prije nekih 25 000/ 30 000Km (morao bi provjeti kolko sam točno prešao sa jim, imam zapisano...) i od kad mi je počeo proklizavati mi je počeo i ulje malo više trošit, kad se legnem ispod auta, pun je ulja na spoju bloka motora sa getribom, izgleda da mi slini semering od radilice po zamašnjaku i spojci, jer ubiti ne proklizava mi stalno, samo kad se ugrije motor, kad je hladan drži solidno kuplung, dogovorio sam si servis sutra ujutro prije posla, rekao sam da sumnjam na semering radilice, da će vjerojatno trebat mijenjat semering i da mi kuplung cijeli promijene (ovaj je dobar, al mi je dok je novi bio počeo šrotat potisni ležaj, pa kad već skidaju getribu, nek mijenjaju sve novo...) vele mi nema problema, za 3-4 sata bu gotov, reko super, ostavit ću ga prije posla i pokupit poslje posla, a do posla ću biciklom, kako mi servis nije daleko od posla...

 

Uglavnom kad vozim bicikl, imam dojam da idem brže neg auto od 60Ks kojem kuplung proklizava

 

 

BTW: ti talijani čuda naprave, naprave common rail pumpu koju kasnije svi koriste, naprave dvije svjećice po cilindru, naprave elektronski kontolirane ventile, imaju vrhunski dizajn...al da faking brtvu nemreju napravit kak spada... svaki fiat kaj znam slini na poklopcu ventila, zanemarivo malo, al dovoljno da motor usrano izgleda, to sam na svome riješio brušenjem dosjeda koje stežu šrafi poklopca, al kad bi to bar bila jedina brtva na autu... moram dat skidat getribu zbog brtve koja dođe oko 100Kn... tog valjda samo kod talijana ima... ma da mi je bar kuplung otišao, da se potrošio, nebi ništa rekao, al brtva...

 Jbg, kad u ključnom trenutku kod dizajna ili same izrade auta, Maria nije dala Luigiu noć prije, pa je preko k**** došao na posao.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Eto kolega pogledao, znao je prije nego je digao haubu. Puklo crijevo od vakuum pumpe. Odrezao taj komadic i nataknul nazad i auto opet čupa.
If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

Ne bas česti primjerak na cesti, a kamoli da mi stoji u dvorištu

6xx ks, 1000nm, brzina ovog primjerka u dvorištu samo 363km/h

 

Potrošnja u rasponu od 10-17l ( ovisi o težini noge )

Na AC pri brzini do 130km troši 10.5l...

 

 To je CL65, zar ne? On je limitiran na 300km/h krajnje brzine, čak i da nema blokadu nema šanse da ide 363, pa to je 226mph, to ne može postići ni većina super-auta, a CL je luksuzni kupe. Ako imaš sliku koja to može dokazati vjerovat ću, ovako znam da nema šanse.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

1bit...frend radi u Kia ovlastenom.na garanciju mjenjaju semering spojnicke osovine na getribi. ( na novim kiama )..tako da nisi jedini sa tim problemom. Npr na duji je jos original semering radilice ( sa strane di je getriba ) i spojnicke na getribi. 

To ti je tak. 

Promjeni ulje u getribi kad vec posao radis... jer getribu skidaju dolje...

 Evo update, auto stvarno isti dan gotov, svaka čast dečkima, brzi i kvalitetni, al kvar nije onaj koji sam mislio, nije semering radilice, već semering koji je ujedno i ležaj spojničke osovine od getribe, zubčanika i ono gusto ulje iz getribe mi je curilo po kuplungu...

Promijenili su mi komplet kuplung, taj ležaj spojničke osovine, ulje u getribi te brtve getribe, kolko vidim cijelu getribu su otvarali i nove brtve stavili...

Taj ležaj spojničke osovine sam vidio i kuplung, pokazali su mi, kuplung je ko novi, vrlo mali znakovi se vide potrošenosti a samo 30 000Km ima odvoženih, al morao sam ga mijenjati jer kad se natopi uljem, to se više ne vraća na auto...

A taj ležaj se fakat raspo, popucali su dosjedi i ispala je jedna kuglica, opće ne znam kak i šta je to uzrokovalo, je da malo življe vozim i brže šaltam, al kuplung je ko novi i sinkroni su dobri, šalta se u svaku brzinu bez problema...

 

Auto je preporod, ko novi, iznenadio sam se kako mi prva sad vleće sa novim kuplungom, jedino se privikavam, prije mi je bio mekan, sad je još mekši, a meni paše malo tvrđi, pa mi je ta mekoća onako meh...

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Fake_Alert 

 

 A štaš, talijan 

Bitno da si problem rjesio. Koliko te ispao sport? 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 A štaš, talijan 

Bitno da si problem rjesio. Koliko te ispao sport? 

 1900Kn sve skupa, komplet kuplung, lager, dihtunzi na getribi i ulje + ruke, ja sam zadovoljan, velim auto preporod

 

E da i zaboravio sam napisati, kad sam odlazio, jedan od zaposlenika je upalio onu alfu 145 2.0 16v za trke složenu, išao ju preparkirati, ajme kakav zvuk ima, strejt pipe benzo, vrti se prek 7000rpm-a, trebalo mi je minuta da izađem iz dvorišta njihovog, namjerno sam išao sporije da ju čim duže slušam, već mi neugodno bilo, mislit će da mi nešto ne valja sa autom nakon servisa

 

 

6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

pogledao sam te videe i onda mi je ponudilo ovaj:

 

 

gledam i mislim se, ovo je rally? Pa moja kia pride je jache peglala od ovog, plus sto lik ne zna vozit....

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 21:43 (Gorstak79).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cesta je mokra, blatnjava i puna sljunka, auto mi se ne cini nesto posebno brz jer izgleda kao da se pati iznad 100kmh ili je brzinomjer sjeban mozda?

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 21:58 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne isplati ti se prodavati ga. Rekao si nesto da ti je u planu. Neki drugi autic.

A sto nebi swap napravio neki 1.9 jtd? To ce ic ko kuga....pu to troll autic :D

Neki dan sam se rejsao se nekim puntom..neki posebni branici i fino ide. Oderao sam ga ofc duja gtd 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gorstak79 kaže...

pogledao sam te videe i onda mi je ponudilo ovaj:

 

 

gledam i mislim se, ovo je rally? Pa moja kia pride je jache peglala od ovog, plus sto lik ne zna vozit....

 Da ne izgleda prenapeto, al uzmi u obzir uvjete na cesti, pod to ne mislim na kišu, već svaki zavoj koji su prethodni natjecatelji skratili, nabacali su malo zemlje i malo po malo, sakupi se veća količina, mokra zemlja na asfaltu je ko ulje, nešto najgore na što možeš naletit, a seb pegla 100tku po takvoj cesti, na 2.00 min videa mu je zaneslo zadnji kraj, zaplesala guzica pri negdje rekao bi 70-80Km/h i uspio ju je iskorigirat, pritom usporio na nekih 60Km/h, da su uvjeti bili bolji vjerojatno bi brže vozio, nisam previše pratio, trbealo bi pogledat kako je konkurencija odvozila tu utrku...

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

svrsavate na 145icu, a na domacim relijima je medu zadnjih 15% natjecatelja...auto je stvarno baja, kakvi se sve natjecu :)

vozac je tu bitan isto, a seb po filmicima sta sam vidio, je dobar vozac

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Cesta je mokra, blatnjava i puna sljunka, auto mi se ne cini nesto posebno brz jer izgleda kao da se pati iznad 100kmh ili je brzinomjer sjeban mozda?

 Čini mi se da je getriba kraća, složena za bolja ubrzanja, sa manjom krajnjom (najvećom) brzinom

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

svrsavate na 145icu

 Ja samo na benzince kaj se vole vrtit

6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

tvornicka kia pride, sa prijedjenih desetak tisuca, da se uhoda, prije nekih 20 godina, i ja bi osvojio to natjecanje, sudeci po ovome sto sam vidio...a ovaj seb je u tri minute voznje napravio 5 gresaka, plus sto ne zna gas dozirat...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 22:20 (Gorstak79).
12 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Gorstak79 kaže...

tvornicka kia pride, sa prijedjenih desetak tisuca, da se uhoda, prije nekih 20 godina, i ja bi osvojio to natjecanje, sudeci po ovome sto sam vidio...

 Vidio si snimku jednog natjecatelja sa jednog brzinca i tvrdiš da bi osvojio natjecanje.


Ne znam zašto čekaš i pišeš po bug forumu, sjedaj u auto, prijavi se na nadolazeći rally i pokaži što znaš i možeš.
Go ahead boy!

6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

da sam mladji i zdrav, bi...bez frke bi potaracao ove seljobere...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gorstak79 kaže...

tvornicka kia pride, sa prijedjenih desetak tisuca, da se uhoda, prije nekih 20 godina, i ja bi osvojio to natjecanje, sudeci po ovome sto sam vidio...a ovaj seb je u tri minute voznje napravio 5 gresaka, plus sto ne zna gas dozirat...

Da si krenuo vozit i da su te primjetili, pitanje dal bi Loeb ikad osvojio naslov.

6 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
Da si krenuo vozit i da su te primjetili, pitanje dal bi Loeb ikad osvojio naslov.

 

tochno...bez lazhne skromnosti, nikad nisam skrivio prometnu, jedino sto u muriji ima o meni loshega su kazne za prebrzu vozhnju...ljudi su mi znali povrachati i pisati po sidalima kad bi ja uletio u shkarice izmedju dva slepera sa 170kmh...a meni je to sve izgledalo ko usporeni film....da mi je netko dao da vozim reli, da nema drugih smetala po cesti, nego cista cesta, garanitirano bih bio poznat kao jedan od najboljih ako ne i najbolji...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ulijetanje u skarice nije bas za pohvalu, a niti dokazuje ista osim lose sposobnosti za procjenu. Da izlgeda da ima krace brzine i ravno rezane zube zubcanika. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gorstak79 kaže...
CroNk3r kaže...

 

tochno...bez lazhne skromnosti, nikad nisam skrivio prometnu, jedino sto u muriji ima o meni loshega su kazne za prebrzu vozhnju...ljudi su mi znali povrachati i pisati po sidalima kad bi ja uletio u shkarice izmedju dva slepera sa 170kmh...a meni je to sve izgledalo ko usporeni film....da mi je netko dao da vozim reli, da nema drugih smetala po cesti, nego cista cesta, garanitirano bih bio poznat kao jedan od najboljih ako ne i najbolji...

 

Vjerujem da ti se majci često štucalo.

6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

bome je, citav auto mi je bio iskljuchan na parkingu..po ciloj duzini, hauba, gepek, po vratima bar 4 crte...

 

kao sto rekoh, nisam nikad skrivio prometnu, jedino sto sam konstantno imao dojam sporosti, pa sam vozio brze, sto se ocito nekima nije svidjalo...nisam ja tada ni razmisljao o tome da drugima izazivam stres na taj nacin...jebiga, glup...

 

kasnije sam cak mladje vozace i kolege taksiste nagovarao da voze sporije...

 

sto se skarica tice, nikad nisam preticao ako nisam procijenio da mogu....i nikad nisam pogrijesio u procjeni...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo slikao sam te 1BIT 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ajmo gorane na grobnik, pa da vidimo ;)

6 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ajmo gorane na grobnik, pa da vidimo ;)

 

Nisam više za voziti, da si pitao prije 15-20 godina, bih rado...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znaci oba auta maju skoro pa istu opremu. Elantra ima 215 tkm, opel 360 tkm. Koji je tu bolji izbor ? Gledam i za dalje prodati i potrosnju i sve

0 Opel Vectra 1.6 74kw 2001g
21 Hyundai Elantra 2.0 crdi 2001g
#fsb
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice