Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.239.342
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Došli mi čepovi za felge.

Jednostavno nevjerojvatno koliko pridonosi izgledu nešto tako malo

+ danas ga čistio jedno 4h,sad se sav sjaji nakon poliranja.

Sonax je zakon 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2018 19:57 (sstrmi).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Što se tice felgi, koje su prednosti i mane 15", a koje 16"?

 

S gumama: 195/65 15" - 205/55 16"

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

15 - jeftinije gume

16 - ljepše izgledaju

Mislim da nema prevelike razlike u potrošnji goriva i razlike u udobnosti između 15 i 16

Druga je stvar 16 vs 18-19 itd

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Došli mi čepovi za felge.

Jednostavno nevjerojvatno koliko pridonosi izgledu nešto tako malo

+ danas ga čistio jedno 4h,sad se sav sjaji nakon poliranja.

Sonax je zakon 

Mjenjaj vulkanizera pod hitno, stavljanje vanjskih utega na alu felge 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Tako sam dobio

Ionako idući mjesec uzimam nove alu felge i gume.Ovo će ili ostati za zimu pa će na njih zimske gume nove ići ili idu na prodaju

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 jebote  

e to se zove projekt 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nisam vidio prije post, nedavno sam prosao s 195/65/15 na 205/55/16 i razlika je osjetna.
15 su gume jeftinije, potrosnja je 0,1-0,2l manja, ali treba uzeti u obzir i da su 15 celicne, a 16 alu.
Po meni se iaplati.
16 cola se osjeti da je auto malo tromiji u startu(jbg 99ks), ali zbog visine zida gume, zavoji i feedback na volanu su preporod. Za mene vrijedi vise od tih par kuna po tanku i svakih 4 god malo vise za gume.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://passenger-car.taurus-tyres.com/products/taurus-ultra-high-performance/

 

review: https://www.blackcircles.com/tyres/brands/taurus/ultra-high-performance

 

   

 

ajde da vidimo sta mislite o ovoj gumi (po mogucnosti pustite predrasude na stranu, ako je to jace od vas jbg onda)

 

(razmisljam staviti na lagunu prvo, pa ako se pokazu stvarno dobre i na leona)

 

225 45 17 dode 359kn...

0 DA definitivno
6 vrijedi probati, ljudi pisu ok
8 strah me radi nepoznate marke
1 NE
0 NE si ti lud, ubit ces se
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 14:49 (RuskeGTT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imas tu test na mađarskom, pdf sa podacima. Guma mi se cini Ok. 

https://www.autonavigator.hu/cikkek/nyarigumi-teszt-16-abroncsot-vetettunk-ossze-a-hungaroringen/

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 14:56 (ivanzu).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

S obzirom da su meni oči iskopali jer sam spomenuo da sam uzeo Nexen za isprobati, vjerujem da si otvorio pandorinu kutiju s ovim postom

It is always darkest just before the dawn.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nisu to te, to su 2 god stari model, frend ih vozi na alfi 159 1,9 mjt karavan i odlicne su mu...ovo je ganc nov model gume...

 

smith: pa moram malo razbuktati...imaju gore reviewove, pa nek citaju...po meni gume su top, a znam ovaj stariji model 401 da je jako dobra guma, a ova mi se cini jos bolja...kako god 99% oblacim lagunu s njima, pa cemo vidjeti :) a za leona mozda

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 14:57 (RuskeGTT).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

...

 ovo je zabrinjavajuće kolega, prvo pilips, sad taurus... što je sljedeće, sjevernokorejski mobitel? 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...
RuskeGTT kaže...

...

 ovo je zabrinjavajuće kolega, prvo pilips, sad taurus... što je sljedeće, sjevernokorejski mobitel? 

 zaboravio si napisat i povratak na rabljeni renault :D

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 zaboravio si napisat i povratak na rabljeni renault :D

 auuu, gotovo ti je...

nepovratno dolaziš na razinu nas matorih škrtaca 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I to jos na dizela

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav dečki, da li mi možete pomoći oko jedne nedoumice. Naime na autu moram raditi polugeneralku motora, točnije na 2 i 3 cilindru je kompresija 5 bara a trebala bi titi malo preko 10 dok su 1 i 4 cilindar dobri i trebalo bi brušenje glave i možda još svjećice i bobina, ne znam ni ja sam. Otpeljao sam auto lokalnom mehaničaru i imam dojam da me hoće malo oženiti za cijeli trošak. Naime treba se brusiti glava, mijenjati semering, dihtunzi, nemam ni ja pojima, rekao je da su dijelovi 1400 kn ali on ima kao neki popust pa su dijelovi cca 1000 kn, njegov rad 700 kn (ali kao bez računa, onda se kasnije nemreš žaliti ako nešto nije u redu) te brušenje glave 300 kn. Kada sam ga pitao koji točno dijelovi se trebaju promijeniti stalno se izmotava jer sam htio provijeriti u drugim trgovinama koliko to sve košta. Sad ne znam da li je cijena od 2000 kn za sve to u redu jer realno ni auto ne vrijedi puno više. Riječ je o Renault Twingo 1.2 2001 godina. Problem je u tome što ja nemam nigdje drugdje otići i primoran sam obaviti to kod ovog mehaničara jer mi auto zbog posla treba što prije. 

 

Hvala svima na pomoći.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je jeftino, polu-generalka koja je zadesila prijatelja je bila 1500-2000kn za jedan klip.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 19:50 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To fakat zvuči jeftino,obično je jednostavnije zamijeniti motor nego raditi generalku

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

To fakat zvuči jeftino,obično je jednostavnije zamijeniti motor nego raditi generalku

 to ce mu mozda i napravit.. njemu ce rec da je radio polugeneralku i naplatit tolko a zapravo unutra ubacit drugu masinu koju je kupio za 800 kn negdje.. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Pozdrav dečki, da li mi možete pomoći oko jedne nedoumice. Naime na autu moram raditi polugeneralku motora, točnije na 2 i 3 cilindru je kompresija 5 bara a trebala bi titi malo preko 10 dok su 1 i 4 cilindar dobri i trebalo bi brušenje glave i možda još svjećice i bobina, ne znam ni ja sam. Otpeljao sam auto lokalnom mehaničaru i imam dojam da me hoće malo oženiti za cijeli trošak. Naime treba se brusiti glava, mijenjati semering, dihtunzi, nemam ni ja pojima, rekao je da su dijelovi 1400 kn ali on ima kao neki popust pa su dijelovi cca 1000 kn, njegov rad 700 kn (ali kao bez računa, onda se kasnije nemreš žaliti ako nešto nije u redu) te brušenje glave 300 kn. Kada sam ga pitao koji točno dijelovi se trebaju promijeniti stalno se izmotava jer sam htio provijeriti u drugim trgovinama koliko to sve košta. Sad ne znam da li je cijena od 2000 kn za sve to u redu jer realno ni auto ne vrijedi puno više. Riječ je o Renault Twingo 1.2 2001 godina. Problem je u tome što ja nemam nigdje drugdje otići i primoran sam obaviti to kod ovog mehaničara jer mi auto zbog posla treba što prije. 

 

Hvala svima na pomoći.

 Nemoj to raditi. Bez racuna se ne racuna. Nadi novi auto ili dobrog mehanicara da ti to odradi jer ce ti kasnije zao biti. Uostalom kakvih problema imas sa autom ocim cinjenice da je kompresija niska?

I meni na 1.6D je bila niska... Jedan cilindar 20bar drugi 22... a minimalno da bi "radio" auto je 25bar.... i tako sam vozio 70tkm... Najbitnije je kada upali, a onda je to to... Po zimi sa dezicem u usisnu granu i pali... Pio je ulje, ali sam ga i tocio tako da je isao. BTW FYI sa talijanskim dijelovima mehanicari daju garanciju na generalku 70tkm...

 

 

 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 1:24 (Fake_Alert).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Po zimi sa dezicem u usisnu granu i pali...

 Mirišljavi rak

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prvo bih se svima htio zahvaliti na pomoći. Auto je malo teže palio jedno ujutro, do onda je sve bilo u redu, i dok se upali ćulo se neko lupanje u motoru. Otišao sam kod mehaničara i on je rekao da je nešto sa cilindrima, izmjerio kompresiju i rekao da 2 i 3 cilindar nisu dobri, rekao je da je to polugeneralka, da treba brusiti glavu, da su dijelovi 1400 kn (nije mi najbrojao što sve treba mijenjat) ali da on u inter cars-u ima veliki popust pa da će dijelovi biti soma kuna, njegov rad 700 kn i da je brušenje glave cca 300 kn. Sad jel je to polugeneralka, ili nije ja stvarno ne znam, ne razumijem se toliko u automobile.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Danas u kvartu - Tesla Model X 100D
(Znam, slika nije mogla biti lošija)
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

adieu VTS :(

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ostale samo felge od vts-a

 

EDIT:

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 21:16 (1BIT).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Interesantna vozilica ->LINK

 

Ovo pojede pola bmw-a na hr cestama, di je samo skinuo 50Kg,tj olakšao, ne vidi se da je išta uklonio sa auta?

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 B is for Build jako kvalitetan kanal i prezanimljivi buildovi sad je trenutno na projektu motor iz M5 e60 ona zvjercina v10 retrofit u 240z datsun. Htio sam se nadovezati na ovaj link jer je on popravio cijelu Lotus Evoru 

ovo je kao timelapse, ali ako imas vremena ima 47 partova pa krenes  jako interesantni videi, i deran nije nafuran i zna što radi. lp kolega

If you have nothing to lose, try.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ostale samo felge od vts-a

 

EDIT:

 

 i na prodaju :D 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ruske da li si vidio pm od mene ili?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice