Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.244.740
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Krovni nosaci su zakon. Nigdje bez njih. Neki dan ormar donio kuci, a za koji dan stol za terasu i 6 stolica staviti gore i vozi.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 14:16 (Fake_Alert).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Krovni nosaci su zakon. Nigdje bez njih. Neki dan ormar donio kuci, a za koji dan stol za terasu i 6 stolica staviti gore i vozi.

 Sve 5 za duju, samo nije ti dobro ovako "ležečki" sjedit i vozit auto, svi kaj trke voze imaju sjedala okomita po 90%, ajde za everyday use se može malo spustit sjedalo, al ti si ga malo previše spustio čini mi se, najbitnije je da su ti ruke skvrčene/svinute dok voziš, a ne ispružene, sa skvrčenim rukama možeš manevrirati u izvanrednim sitluacijama, sa ispruženim ne...

 

BTW:

Štih proba bijele boje za duju na ogradi dvorišta

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 16:51 (1BIT).
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Fake_Alert kaže...

Krovni nosaci su zakon. Nigdje bez njih. Neki dan ormar donio kuci, a za koji dan stol za terasu i 6 stolica staviti gore i vozi.

 Sve 5 za duju, samo nije ti dobro ovako "ležečki" sjedit i vozit auto, svi kaj trke voze imaju sjedala okomita po 90%, ajde za everyday use se može malo spustit sjedalo, al ti si ga malo previše spustio čini mi se, najbitnije je da su ti ruke skvrčene/svinute dok voziš, a ne ispružene, sa skvrčenim rukama možeš manevrirati u izvanrednim sitluacijama, sa ispruženim ne...

 

BTW:

Štih proba bijele boje za duju na ogradi dvorišta

 Hvala na savjetu :) TO je bilo prije 1 god tako da sad imam malo uspravniji sic. Nekad mi pase da se legnem tipa AC, ali pocnu leda boliti pa ga dignem.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Fake_Alert kaže...

Krovni nosaci su zakon. Nigdje bez njih. Neki dan ormar donio kuci, a za koji dan stol za terasu i 6 stolica staviti gore i vozi.

 Sve 5 za duju, samo nije ti dobro ovako "ležečki" sjedit i vozit auto, svi kaj trke voze imaju sjedala okomita po 90%, ajde za everyday use se može malo spustit sjedalo, al ti si ga malo previše spustio čini mi se, najbitnije je da su ti ruke skvrčene/svinute dok voziš, a ne ispružene, sa skvrčenim rukama možeš manevrirati u izvanrednim sitluacijama, sa ispruženim ne...

 

BTW:

Štih proba bijele boje za duju na ogradi dvorišta

Ne samo da je teze manevrirati nego se i ruke umaraju vise ako su skroz ispruzene.

Ja imam sjedalo pod 90° + volan skroz van(prema meni, teleskopsko podesavanje, ne visina)

Prije sam bio malo lezece i volan u "tvornickom" polozaju(sktoz gore i unutra) i kad sam isao na more sam morao barem jednom stati da odmorim ruke, a s trenutnim setupom natankam prije i ne stajem dok ne stignem.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...

Iskreno i meni se sviđa više ta ideja uzet C segment vozila (karavan izvedba) i na njega krovni nosač i kutiju koja ti realno ne treba cijele godine. Gledao sam review za Renault Kadjar, čini se isto dobar izbor, al cijenom je neprihvatljiv tako da otpada. Da se može, najbolje bi bilo upiknut neki 308 (SW) i stavit kutiju na krov ak nema dovoljno mjesta unutra. Ovaj 308 redizajn je odlično napravljen ja mislim, al opet kažem kod nas nema ništa pametno za normalne novce jedino uvest nešto, al da na kraju ne ispadne muljaža sa km, sudar itd.

 

EDIT: Jedino me kod pežoa živcira kaj ti volan prekrije pol instrumenata pa ne vidiš niš. A i vidim da se neki žale na wind noise pri većim brzinama, mjenjač, al nemam pojma treba sve probat uživo.

 Pričaš o 308ici T9 model?

 

volan se po visini/dubini savršeno namjesti s vozačevim sjedalom...i svi instrumenti se gledaju iznad volana, sve je pregledno
mjenjač....istina...za qrac je onaj peterobrzinski, no šesterobrzinski je druga priča

 

308SW T9 ima oooogroman prtljažnik, tu krovni nosač ne treba (no cijena mu je paprena)

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

frend kupio novu octaviu sw 1,5 tsi 150 style...auto je VRH...nismo jos isprobali led svjetla po mraku, ali u sumraku vec su svjetlila jako...nas 3 + 2 djece u autu - auto ide jako fino i cuje se lagano blow off :D dosta tvrd auto, ali udoban...mjenjac, kuplung, kocnice ko putar...

u voznji laganini se iskljucuju 2 cilindra, mozes voziti jako dugo tako, potrosnja mu za sad 7 na 100...

bunker OGROMAN, ima razne pregrade za stvari i to...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ruske od kada je kupio monovolumena sa 350 konja postao obiteljski covjek. 

7 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko preporuku za dobar Seat servis u Zagrebu?

11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Muka isusova je prostor u autu.

Eto ja sam se požurio, mala će sad godinu dana sljedeći tjedan, a žena već trudna s drugim, a ja još ganjam Alfu s troja vrata. Čak ću i na more s njom, i svim stvarima + kolica i sve kaj djetetu treba tih 10 dana dolje. I to mi čak je ok, samo neznam kak ću kad i drugo dođe...ovo starije će ići pješice valjda :)

 

Žena fantazira, želi Fiat Doblo (2016.+). Argument joj je skoro i valjan... "Birala sam Alfu, pogodila, sad je isto s Fiatom".

Nije da se bunim, Alfa je mrak, ali radije bi piknuo monovolumena (Renault smeće, ali uzeo bi Grand Scenic 2013.+). Još da nisam sirotinja, možda bi krknuo Alfu Stelvio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 11:40 (Jarvan).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Za tebe je Grand C-Max, ili B-Max sa kliznim vratima.

 

Imat ces dvoje malo djece, tako da drugo nebi ni gledao.

11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ford, VW (Seat, Audi) i slično ne dolazi u obzir ... sirotinja sam, nemam za popravke. Al da su velki, velki su.

Srce me vuče na nekakav SUV u zadnje vrijeme (krovni nosač + kofer za stvari ak se zaigram i treći put).

Ako se sve poklopi koliko toliko, kroz dvije godine XC90 će legnuti, onda sam miran do mirovine. Al dotad, krpat kak se može.

Problem je s karavanom radi žene, panika radi "auta s dugačkom guzicom" ... a začudo monovolumen i SUV joj nisu problem ( sjedi na visokom i ima bolji pregled, i osjeća se sigurnije za volanom).

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa SUV i nema bas puno vise prostora nego neki c segment. To je u pravilu C segment na visokom. Tiguan i Golf karavan su npr same shit.

 

Po meni bolje da na nizi auto stavis nosace nego na SUV, lakse ces skidati stvari.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 12:32 (CroNk3r).
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Ford, VW (Seat, Audi) i slično ne dolazi u obzir ... sirotinja sam, nemam za popravke. Al da su velki, velki su.

Srce me vuče na nekakav SUV u zadnje vrijeme (krovni nosač + kofer za stvari ak se zaigram i treći put).

Ako se sve poklopi koliko toliko, kroz dvije godine XC90 će legnuti, onda sam miran do mirovine. Al dotad, krpat kak se može.

Problem je s karavanom radi žene, panika radi "auta s dugačkom guzicom" ... a začudo monovolumen i SUV joj nisu problem ( sjedi na visokom i ima bolji pregled, i osjeća se sigurnije za volanom).

 Stari moj, Ford servis u ovlaštenom, prvi s mojim dijelovima 880 kn, drugi oko 1000 kn.. Nisam stručnjak, al dok čujem kak drugi deru, po meni nije puno. Imaš u VG Lageros, koji ti origigi dijelove nabavlja po smiješnim cijenama. Npr. meni za Fiestu komplet filteri, 5 L ulja 620 kn. S tim da ti je to relativno skupo 5W-20 ulje.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Vozi Alfu a skupi su mu servisi za Forda.

Ne znam sta da ti kazem na to.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-b-max-1.6-tdci-ecoboost-titanium-plus-start-stop-oglas-25693732

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 13:36 (Čitatelj).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ekipa koja benzinska u ZG i Samoboru ima najkvalitetu goriva eurosuper 95? Petrol? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

 Stari moj, Ford servis u ovlaštenom, prvi s mojim dijelovima 880 kn, drugi oko 1000 kn.. Nisam stručnjak, al dok čujem kak drugi deru, po meni nije puno. Imaš u VG Lageros, koji ti origigi dijelove nabavlja po smiješnim cijenama. Npr. meni za Fiestu komplet filteri, 5 L ulja 620 kn. S tim da ti je to relativno skupo 5W-20 ulje.

 Mene je prvi servis izasao 880kn sa njihovim dijelovima. 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jbte, kad Alfista kaže da bi mu bilo preskupo održavat Ford i ostalu nabrojenu ekipu....

 

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
roby27 kaže...

ekipa koja benzinska u ZG i Samoboru ima najkvalitetu goriva eurosuper 95? Petrol? 

 Ovisi o pumpi, meni je jedna petrol pumpa bolja od druge petrol pumpe i držim se te jedne, provjerene...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ja sam inace iz samobora tocim na Petrolu (preko puta je konzum kod betonke) oko 2 godine i zadovoljan sam dosad nije bilo problema...

Samobor je lepa varoš
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

meni su za toyotu bili 800- 1000 kn servisi s njihovim djelovima sto mislim da je za ovlasteni cisto ok.

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

Jbte, kad Alfista kaže da bi mu bilo preskupo održavat Ford i ostalu nabrojenu ekipu....

 

 

 Dijelovi mukte...a najvažnija stvar ... nepotrebni su jer se ništa ne kvari za razliku od nabrojanih.

 

Pajdo mijenja turbinu na VW Golf VI, i negira da je imao kvar ... jer "to nije ništa", zamijeniš i voziš. To je mentalitet prosječnog balkanca (zaostali u osamdesetima kad je Alfa imala kvarljive aute a Golf I i II bili kraljevi).

Ja promijenim gume na Alfi, sprdnja na kavi jer Alfa bila na dizalici.

Je ... imao sam kvar, krepala žarulja kratkog svjetla, i relej od 30 kn od ventilatora kilera klime. Vozim je od 2014.g. (ne računam nepažnju vozača, kao npr. žena drmnula s desnim krajem u krater veličine Etne i sjebala vilicu/amortizer i popratne sitnice).

U slučaju nedajbože kvara, dijelovi su jeftini.


Ali moram priznati da je teže doći do njih, nema ih na lageru, a bolji proizvođači ukinuli proizvodnju (jer se ne prodaju, kad ne trebaju).

Švapska autoindustrija živi od proizvodnje i prodaje dijelova isto, ako ne i više od auta.

 

Npr redovni servis, ulje/filteri kod majstora 650 kn (a toči se Selenia). Da sam radim bilo bi još jeftinije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2018 10:33 (Jarvan).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
kostolomac kaže...

Jbte, kad Alfista kaže da bi mu bilo preskupo održavat Ford i ostalu nabrojenu ekipu....

 

 

 Dijelovi mukte...a najvažnija stvar ... nepotrebni su jer se ništa ne kvari za razliku od nabrojanih.

 

Pajdo mijenja turbinu na VW Golf VI, i negira da je imao kvar ... jer "to nije ništa", zamijeniš i voziš. To je mentalitet prosječnog balkanca (zaostali u osamdesetima kad je Alfa imala kvarljive aute a Golf I i II bili kraljevi).

Ja promijenim gume na Alfi, sprdnja na kavi jer Alfa bila na dizalici.

Je ... imao sam kvar, krepala žarulja kratkog svjetla, i relej od 30 kn od ventilatora kilera klime. Vozim je od 2014.g. (ne računam nepažnju vozača, kao npr. žena drmnula s desnim krajem u krater veličine Etne i sjebala vilicu/amortizer i popratne sitnice).

U slučaju nedajbože kvara, dijelovi su jeftini.


Ali moram priznati da je teže doći do njih, nema ih na lageru, a bolji proizvođači ukinuli proizvodnju (jer se ne prodaju, kad ne trebaju).

Švapska autoindustrija živi od proizvodnje i prodaje dijelova isto, ako ne i više od auta.

 

Npr redovni servis, ulje/filteri kod majstora 650 kn (a toči se Selenia). Da sam radim bilo bi još jeftinije.

 

 

 tjesi se :D

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav kupio sam auto radio preko interneta u pitanju je radio sa slike i lepo sve povezao tj eurodzek i antenu i radio radi savrseno kada automobil nije u pokretu . Kada se automobil pokene bilo u rikverc ili unapred radio pocne da se gasi i pali i tako sve dok ne zaustavim automobil i onda nastavlja sa radom

 

Ne razumem u cemu je problem dali je kod mene ili u radiu? Dali postoji mogucnost (mada nema tu nekakve logike oko spajanja ++ -- ) da ja nisam dobro povezao pa da mi izgori nesto

 

U pitanju je Seat Ibiza 2004 god

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

mogu mislit koliko je kvalitetan...sigurno je bio ~50 dolara...ako ne i manje...

da si kupio neki malo skuplji, kvalitetniji, ne bi bilo nikakvog problema

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

Ali moram priznati da je teže doći do njih, nema ih na lageru, a bolji proizvođači ukinuli proizvodnju (jer se ne prodaju, kad ne trebaju).

Švapska autoindustrija živi od proizvodnje i prodaje dijelova isto, ako ne i više od auta.

 

Npr redovni servis, ulje/filteri kod majstora 650 kn (a toči se Selenia). Da sam radim bilo bi još jeftinije.

 

 

 tjesi se :D

 ???

4 godine, 0 kuna ulaganja, nemam se kaj tješiti.

A ti bogme imaš kaj pobrojati kaj je izletilo iz novčanika.

 

Još na sve to, taj auto ide ko mutav, bez dorađivanja, kemijanja i glumatanja sa smiješnom potrošnjom 5-6 litara (3.9 stara cesta do Makarske), i ostali se mogu sakriti pokraj dizajna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2018 11:47 (Jarvan).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pusti ruskoga nek vozi seljata hahah..obiteljski auto s malo vise konja i odma sve zna

a gdje je crvena zvezda sa svojim citrožinom?
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
RuskeGTT kaže...

Ali moram priznati da je teže doći do njih, nema ih na lageru, a bolji proizvođači ukinuli proizvodnju (jer se ne prodaju, kad ne trebaju).

Švapska autoindustrija živi od proizvodnje i prodaje dijelova isto, ako ne i više od auta.

 

Npr redovni servis, ulje/filteri kod majstora 650 kn (a toči se Selenia). Da sam radim bilo bi još jeftinije.

 

 

 tjesi se :D

 ???

4 godine, 0 kuna ulaganja, nemam se kaj tješiti.

A ti bogme imaš kaj pobrojati kaj je izletilo iz novčanika.

 

Još na sve to, taj auto ide ko mutav, bez dorađivanja, kemijanja i glumatanja sa smiješnom potrošnjom 5-6 litara (3.9 stara cesta do Makarske), i ostali se mogu sakriti pokraj dizajna.

 Onda nemas sto razmisljati, alfa je savrsena, uzmes karavan verziju i mirna bosna

Bar ih ima ko ''pljeve'' neke cak i u odlicnom stanju.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

 Onda nemas sto razmisljati, alfa je savrsena, uzmes karavan verziju i mirna bosna

Bar ih ima ko ''pljeve'' neke cak i u odlicnom stanju.

 Daj pokaži gdje ih ima.

To razbijeno iz uvoza me ne zanima, ili voženo ko F1 po poljskim putevima, a i nažalost sve su starije godište, a 2008.g. već imam, želim barem 2013. +.

 

Al kak sam rekao, karavan ne dolazi u obzir radi žene, monovolumen ili SUV, mada ionako još dvije godine nisam u mogućnosti kupiti novi auto pa sad sam ko beskućnik u Lesnini, samo gledam.

Jedino da mi uleti neka zamjena uz nadoplatu, onda možda.

 

Krajnji cilj je XC 90, al čeka se 2020. g. za to, a dotad ak treba služit će i ovo kaj imam.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bmwM kaže...
pusti ruskoga nek vozi seljata hahah..obiteljski auto s malo vise konja i odma sve zna

a gdje je crvena zvezda sa svojim citrožinom?

 Javio se pravi. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Decki jel ima ko mozda konektor za 2din pioneer avh radio znaci onaj sa 16 pinova jer nepase original konektor od ibize..a od radia je "izgubljen"..

Ili di ima za kupit u hr + maska za taj radio da se moze ugradit u ibizu 6l

Hvalaa
Potpis
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice