Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.193.521
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Što se konkretno kod starog A3/Golfa IV nalazi ispod rezervnog kotača u gepeku? Primjećujem da mi curi neki Bog ispod auta, i da dvije brtve puštaju neidentificiranu tekućinu .

 

Razbila mi se bila boca maslinovog ulja, ne pitajte, u gepeku nedavno pa sam imao šou sa čišćenjem, nemojte mi samo reći da na usta moram probati što je..

 

Oprati ću ga pa pogledati, ali tamo nije nikakav karter ulja, rezervoar goriva ili tako nešto, znači direkt ispod rezervnog kotača iza, ispod gepeka, izgleda kao posuda doduše nekakva sa svojim brtvama..

 

 

In the name of tragedy...
6 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Što se konkretno kod starog A3/Golfa IV nalazi ispod rezervnog kotača u gepeku? Primjećujem da mi curi neki Bog ispod auta, i da dvije brtve puštaju neidentificiranu tekućinu .

 

Razbila mi se bila boca maslinovog ulja, ne pitajte, u gepeku nedavno pa sam imao šou sa čišćenjem, nemojte mi samo reći da na usta moram probati što je..

 

Oprati ću ga pa pogledati, ali tamo nije nikakav karter ulja, rezervoar goriva ili tako nešto, znači direkt ispod rezervnog kotača iza, ispod gepeka, izgleda kao posuda doduše nekakva sa svojim brtvama..

 

 

 

to je vjerojatno juha od kanabisa, navodno pomaze starijim automobilima..

Salt n Pepa - Push It
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Foz-matija kaže...
Decki jel ima ko mozda konektor za 2din pioneer avh radio znaci onaj sa 16 pinova jer nepase original konektor od ibize..a od radia je "izgubljen"..

Ili di ima za kupit u hr + maska za taj radio da se moze ugradit u ibizu 6l

Hvalaa

 Pripazi si, nisu svi pioneer konektori isti i kompatibilni.

 
 

Ovi pinovi sa donje strane konektora znaju biti drugačiji, tj razmak tih pinova i međusobno ne pašu, na prvom konektoru možeš vidjeti kako su pinovi na samom rubu konektora, a na drugoj slici nisu na samom rubu, već su bliži jedan drugom i na rubu ima slobodnog mjesta...

 

Imaš kod nas, 145Kn dođe -> LINK

Ili na ebay-u se nađe po 90Kn -> LINK

 

Ako ćeš kod nas kupovat, ponesi najbolje radio sa sobom i prije kupnje isprobaj dal paše...

7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Inače samo pratim ovu temu, rijetko kad što napišem..ali imam jedno pitanje sad, u vezi ovih konektora i adaptera za radio: što pobogu tu može biti tako skupo, slični adapteri za računala i audio-video su višestruko jeftiniji a koriste se isti materijali i slične su veličine. Zašto tako drže cijenu, ne vidim smisao toga?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

0kn uloga! PLACEM! odi to provaliti nekom drugome...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Cimet kaže...

Inače samo pratim ovu temu, rijetko kad što napišem..ali imam jedno pitanje sad, u vezi ovih konektora i adaptera za radio: što pobogu tu može biti tako skupo, slični adapteri za računala i audio-video su višestruko jeftiniji a koriste se isti materijali i slične su veličine. Zašto tako drže cijenu, ne vidim smisao toga?

Nema neke konkurencije na tom trzistu ko kod adaptera za PC.

Ili ako hoces jednostavnije, proizvodac ima monopol i diktira cijenu

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

0kn uloga! PLACEM! odi to provaliti nekom drugome...

 Salty...

Ja bi plakao na tvome mjestu da me stara krama košta ko novi auto, još k tome francuska. 

 

Eto, danas imam ulaganje u auto bemu miša, moram ga oprat za svadbu, natočiti ne, ima još pola, točio prije 2 i pol tjedna.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Cuj, tank ovisi kako vozis i koliko vozis, te sama velicina tanka.

 

Moj je 36l, tjedno napravim nesto vise od 520km, a potrosim oko 19-20l.

Dakle maksimalna potrosnja mi je circa 4l, a imam gradske voznje 30% i ostalo autoput, brzina 110-140kmh.

 

I to ja zovem ekonomska masina, definitivno stedljiviji automobil nisam imao.

 

Redovni servis circa 130€ do 260€ (radi provjere baterije cijena raste 60€, ali dobijes dodatnu godinu na bateriju, do max 10g),

dakle sitnica. NoVA = 0%, osiguranje mnogo povoljnije,

a o Japanskoj pouzdanosti se ne mora nista pricati - brojke govore same za sebe.

 

Naravno, dosta ovisi i o vozacu, ali staviti Fiata odnosno Alfu u pouzdane automobile je smijesno.

Dizajn je lijep, interijer isto, masine cak nisu tako ni lose (ako su talijanski Dizel, a ne oni Benz isprdci od FCA grupe),

al pouzdanost elektronike je najgora u klasi. Ali opet ovisi o sreci, no kako stvari stoje, moglo bi ici prema gore,

jer radnici Fiata su opet u protestu, jer za 100 milja € se kupuje Ronjaldo, a radnicima place nisu rasle zadnjih 10 godina.

 

A nezadovoljni radnici = slabija radna motivacija = vise skarta na trzistu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 8:42 (Čitatelj).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Od kojeg je materijala ona krpica za čišćenje vode s auta nakon pranja? Što je najbolje kupit? Gledam si uzeti ju danas pa da se auto može oprati spužvom i nakon toga lijepo pokupiti vodu s time, ovako kad ostavim da se osuši sam uvijek ostanu tragovi.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jelenja koža, samo to traži. Kupio sam Aion prije 10 godina i još uvijek brišem s njom, samo treba uvijek biti bar malo vlažna kad ju spremaš da se ne stvrdne, onda zna pucati.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
RuskeGTT kaže...

0kn uloga! PLACEM! odi to provaliti nekom drugome...

 Salty...

Ja bi plakao na tvome mjestu da me stara krama košta ko novi auto, još k tome francuska. 

 

Eto, danas imam ulaganje u auto bemu miša, moram ga oprat za svadbu, natočiti ne, ima još pola, točio prije 2 i pol tjedna.

 Takvom voznjom ti se nit nemre pokvariti. Potrosio si pola tanka u dva tjedna znaci ne vozis se skoro nista.

 

smijes se ruskeu da vozi staru kramu a vozis 10g staru alfu. Auto ti vrijedi par tisuca eura a ismijavas druge. Sta reci?

PSN:Tomislav025
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Od kojeg je materijala ona krpica za čišćenje vode s auta nakon pranja? Što je najbolje kupit? Gledam si uzeti ju danas pa da se auto može oprati spužvom i nakon toga lijepo pokupiti vodu s time, ovako kad ostavim da se osuši sam uvijek ostanu tragovi.

 Meni je microfiber super za izvana. Jelenju koristim za nutra jer po "hrapavom" dashboardu može ostavlajti vlakna tu i tam.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ove su odlične krpe, naravno nećeš s njima brisat dolje auto i blato i muhe itd, samo na čisto, a treba ju oprat poslije, a ne kak imam frendove koji malo brišu blatnjav prag pa malo krov pa malo branik dolje i felge pa stakla, haube, ne idu redom i onda je auto ubijen skroz, ni poliranje mu nebi pomoglo. I još na kraju krpu/spužvu mokru zmazanu bace u gepek do slijedećeg pranja, možda se sama očisti unutra.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 10:25 (DiRT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
RuskeGTT kaže...

0kn uloga! PLACEM! odi to provaliti nekom drugome...

 Salty...

Ja bi plakao na tvome mjestu da me stara krama košta ko novi auto, još k tome francuska. 

 

Eto, danas imam ulaganje u auto bemu miša, moram ga oprat za svadbu, natočiti ne, ima još pola, točio prije 2 i pol tjedna.

 a gdje sam ja to napisao :)? smjesan si i sve smjesniji...

cisto disclaimer: nemam apsolutno nista protiv alfe, doduse 159tku bi JAKO volio imati, jednu lijepu dizelanu i jos TI <3...ali prosto sere mi se od takvih provala da star auto (5-10-15g koliko god) - pa da nemas troskova :D PLACEM JOS UVIJEK...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja koristim ovo, obrise cijeli auto uz 2 cijeđenja. 

https://www.mall.hr/sredstva-za-ciscenje-auta/armor-krpa-microfibre-xl-drying-towel

16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Živim ovdje u Njemačkoj i vozim opela, ali ekipa stalno bruji kako je to jako loš auto.
Ne znam odkud im takve predrasude, kakva vi iskustva imate sa tom markom?

ali austo je sasvim ok.
Jasno možda nije na razini  mercedesa, VW, ili BMW itd. ali je više nego pristojan auto  po mom mišljenju.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovaj tjedan imamo registraciju auta i trebalo bi promijeniti registracijske plocice(s eu znakom) i zanima me hoce li ostati iste oznake na plocicama ili cu dobiti drugacije? Ja bih zadrzao postojece, ukoliko mogu koji je postupak, cekanje, cijena itd..

Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.[121119962015]
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

Živim ovdje u Njemačkoj i vozim opela, ali ekipa stalno bruji kako je to jako loš auto.
Ne znam odkud im takve predrasude, kakva vi iskustva imate sa tom markom?

ali austo je sasvim ok.
Jasno možda nije na razini  mercedesa, VW, ili BMW itd. ali je više nego pristojan auto  po mom mišljenju.

 Imao Astru G CC 1.6 Sport iz 1999 do negdje tamo 2005-e, u isto vrijeme sam imao Focusa Mk1 1.4 16V i Suzuki Swift GTI( njega ne brojim). Na Astri 0 kvarova, kod Focusa doljni varovi vozacevih vrata krenuli hrdati i ECU crknuo zato sto su pinovi na MCU zahrdali zbog vlage ili cega vec, popravak je bio zalemiti nove pinove, to je bilo nekih 500 kn i zadnji seleni su voljeli skripati. Kod Astre materijali interijera i izolacija su bili jedno za 2 klase bolji, cijela kabina je bila od mekane plastike( 80% prednjih vrata, 80% zadnjih "vrata", B stup i cijela prednja tabla), kod Focusa je sve bilo tvrda plastika i kad otvoris pretinac imao si direktan pogled na poprecnu gredu i ozicenje auta. Povratne informacije od volana u oba auta su bile odlicne, focus je imao malo tezi volan. Mjenjac kod focusa je bio puno bolji nego u Astri koji je bio gumenast izmedu hodova, osjecaj u pedali kocnice je bio bolji kod Focusa, kod Astre se nije osjetilo dobro kada grizu kao u Focusu. Drzanje ceste je bilo podjednako ali racunaj da je Astra imala "sportski ovjes" dok Focus obicni, kocenje kod Astre je bilo bolje/sigurnije jer je imala ABS.

Njih sam prodao i kupio Focusa Mk2 1.6, s njim 0 problema.

 

Sada vozim Astru K 1.4T i Golf 7 1.6 TDI. Astra se bolje vozi dok Golf ima meksi udobniji ovjes te malo bolju izolaciju kada se vozi po hrapavim cestama. Interijer kod Golfa ima malo vise boljih materijala(tepisi u pretincima za bocice, tabla je recimo 60% mekana dok kod Astre 50%). Drzanje ceste je kod Astre bolje jer ne podupravlja u omjeru kao Golf, te Torque vectoring bolje radi  i auto mi je zabavnij za voziti. Volan kod Astre je tezi, ima vise povratnih informacija i brzi je, mjenjac je meni kod Astre bolji, kratak hod i precizan s dobrom "tvrdocom" pri saltanju, Golf ima duzi hod i ne pruza osjecaj "tvrdoce" kao u Astri, Golfu je volan laksi i malo sporiji ali dobar za opusteniju voznju. Osjecaj u pedali kocnice kod Astre je bolji s progresivnijim hodom kao i same kocnice, osjecaj u pedali kvacila je u oba auta za ku*ac, previse lagan. Infotainment kod Golfa je bolji jer ima vise funkcija, displej ne zastajkuje u oba auta. Prostora u kabini naprijed imaju podjednako, iza Astra malo vise, gepek kod Golfa veci jer kod Astre rezervni kotac pojede gepek. Za sada na oba 0 kvarova, kod Golfa jedino plastika oko mjenjaca ponekad skripi i radi zvukove pri voznji sto zivcira ako se vozi bez radija. 

 

Ja imam odlicna iskustva. Bruje jer je sada IN srati po Alfi, Opelu, ponekad po VW te opcenito po svim Francuzima.

Onaj tko ima losa iskustva srati ce i to je opravdano, onaj tko nije ni imao auto slijedi mentalitet ovce. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 16:35 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
res03pem kaže...

Ovaj tjedan imamo registraciju auta i trebalo bi promijeniti registracijske plocice(s eu znakom) i zanima me hoce li ostati iste oznake na plocicama ili cu dobiti drugacije? Ja bih zadrzao postojece, ukoliko mogu koji je postupak, cekanje, cijena itd..

 Zašto bi trebalo promjeniti? Ove bez oznake još vrijede i još dugo će vrijediti. Osim ako baš hoćeš s eu oznakom onda kažeš da hoćeš iste ali s tom oznakom ali će koštati isto kao da naručuješ tablice po narudžbi, oko 300 kn. Ja sam htio tako uzeti iste ali s eu oznakom i onda mi tako na tehničkom rekli. Odustao sam, ne žulja me 300 kn u novčaniku.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 16:50 (vrinho).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imao sam obiteljski auto GTC H oko 10 godina preko 100,000KM i nije se dogodio niti jedan ozbiljni kvar, 
Eventualno pakne mijenjali, plastiku za rezervoar vode mijenjali i ručnu zategnuli... ostalo sve u najbolje redu. :P
Ali da čini mi se da imas pravo kud svi turci tu i mali mujo.
Ali koliko sam ga skužio jadan im je auto jer ga kao GM proizvodi. Odnosno proizvodio do prije godinu dana...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

Živim ovdje u Njemačkoj i vozim opela, ali ekipa stalno bruji kako je to jako loš auto.
Ne znam odkud im takve predrasude, kakva vi iskustva imate sa tom markom?

ali austo je sasvim ok.
Jasno možda nije na razini  mercedesa, VW, ili BMW itd. ali je više nego pristojan auto  po mom mišljenju.

 Nije "in" srat po Opelu, nego su kao kompanija jako losi, od kad ih je PSA preuzeo se jos uvijek muce i rade neke lose poteze. Pa dovoljno je vidjet njihove modele i cijene koje u dosta slucajeva nemaju smisla, nit nude ikakav hibrid sto je sad vec puno prekasno, pa svi imaju bar neki hibrid u ponudi. Svakako kompanija se lose vodi, imidz pada, a konkurencija ide naprijed.

 

Zadnji primjer Opelove genijalnosti je Corsa,u Engleskoj maknut iz ponude 200 ks motor i stavit 150ks, ali cijena je ostala ista  

 

A vozio sam i Corsu novu, boze dragi, sva je pucketala unutra nakon 10ak tis km, zaslon prenisko, auto ne ide s mjesta...

 

 

Koliko vidim ni nova Insignia nije usrecila nesto* 

Di2 &amp; EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 17:11 (ivanoile).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Stare su vec izbljedile i prometna knjizica je puna pa treba nju promijeniti.  Za 1,2, ili 5 godina cu morati svakako mijenjati tablice(vjerojatno ranije zbog stanja) pa ce onda opet biti potrebno mijenjati knjizicu..

Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.[121119962015]
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Motore izbacuju zbog Co2 i zato sto PSA hoce ustede. Corsa E je zaostao auto, baziran na Bravo platformi tamo iz 2005, jedino je dosta pouzdan zbog te svoje zaostalosti, motore dijele sa Fiatom, dok su neki benzinci od Opela, svi su starije generacije jer novi ne mogu ici na tu platformu. Oni ne diktiraju kada ce imati Hibride posto je za to zaduzen PSA koja nema hibride. Nova insignija kako vidim sasvim Ok auto sa solidnom prodajom, bolja nego stara koja je bila prase. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 Nije "in" srat po Opelu, nego su kao kompanija jako losi, od kad ih je PSA preuzeo se jos uvijek muce i rade neke lose poteze. Pa dovoljno je vidjet njihove modele i cijene koje u dosta slucajeva nemaju smisla, nit nude ikakav hibrid sto je sad vec puno prekasno, pa svi imaju bar neki hibrid u ponudi. Svakako kompanija se lose vodi, imidz pada, a konkurencija ide naprijed.

 

Zadnji primjer Opelove genijalnosti je Corsa,u Engleskoj maknut iz ponude 200 ks motor i stavit 150ks, ali cijena je ostala ista  

 

A vozio sam i Corsu novu, boze dragi, sva je pucketala unutra nakon 10ak tis km, zaslon prenisko, auto ne ide s mjesta...

 

 

Koliko vidim ni nova Insignia nije usrecila nesto* 

 Auto ne ide sa mjesta je malo preopcenit pojma. Covjek bi mogao pomisliti da se uopce auto ne pali ili ne ide naprijed kada stisnes gas. :P
Ali PSA je tek novo preuzeo Opel od 2017. ja govorim prije tog vremena jer je jos od davne 1920 kupljen od GM-a.
Ovo sa 200 na 150 je vjerujem radi regulative i Co2 ali opet... sta ce ti corsa od 200ks?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

Ovo sa 200 na 150 je vjerujem radi regulative i Co2 ali opet... sta ce ti corsa od 200ks?

 Meni je Corsa gadna i ne bih ju htio ni sa čim, ali auto iz te klase sa 200 konja(ako je i ostatak pogođen) može biti jako zabavan auto.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Polo GTI za 175k je best buy. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

 Auto ne ide sa mjesta je malo preopcenit pojma. Covjek bi mogao pomisliti da se uopce auto ne pali ili ne ide naprijed kada stisnes gas. :P
Ali PSA je tek novo preuzeo Opel od 2017. ja govorim prije tog vremena jer je jos od davne 1920 kupljen od GM-a.
Ovo sa 200 na 150 je vjerujem radi regulative i Co2 ali opet... sta ce ti corsa od 200ks?

 A danas su in ovi mali turbo benzinci i stvarno ne bi trebao bit problem imat mali gradski auto sa 1.0 i 1.2 turbo motorom koji je relativno brz za svoju kilazu i snagu, ali u corsi me 1.0 razocarao, nekakav A1 sa 1.2 TFSI motorom je dosta zivahniji(isto ks), subjetkivan dojam naravno.

 

PSA jos nije ni na pola tranzicije, istina, vjerovatno ce noviji modeli imati vise PSA utjecaja, ali svejedno, kasnjenje u razvoju sa hibridima i neka pitanja kvalitete su vec jako opasna za imidz marke.

 

Corsa OPC je nekoc bila zanimljiv auto, konkurencija Fiesti, Cliu itd. Danas ju vise ni na testove ne vode koliko je otpala, a micanje motora ne opravdava visoku cijenu.

Di2 &amp; EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znači ti sa jednom Corsom, zaključio da je cijeli Opel upitne kvalitete? To je kao da ja reknem da zato što meni u Golfu pucketa plastika oko mjenjača da je VW upitne kvalitete ili zato što T-Roc ima interijer u rangu malo bolje Dacije i što mu fali poštena zaštita od hrđe koju npr. Golf ima. 

Razlika u ubrzanju sumnjam da je drastična, prije će biti da Corsa ubrzava linearno dok A1 kao dizel što je tipično za VAG turbo benzince. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa di sam ja rekao da je moje misljenje strucno? Subjektivno je, a ja bome necu iznajmljivat 5 Corsi da zakljucim jel u svakoj pucketa, iz mog citanja se moglo zakljucit da sam vozio Corsu i rekao sam da smatram da kvaliteta u njoj nije neka velika sreca.

Vozio sam se u dosta Opela, taksisti uglavnom i ni jedan nije bi sretan previse s kvalitetom interijera, jesu Taxiji i boli ih briga, ali opet...

 

 

btw. nigdje nisam napisao da je Opel upitne kvalitete? Tj ako mozes citiraj di sam to napisao

Di2 &amp; EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže... 
 PSA jos nije ni na pola tranzicije, istina, vjerovatno ce noviji modeli imati vise PSA utjecaja, ali svejedno, kasnjenje u razvoju sa hibridima i neka pitanja kvalitete su vec jako opasna za imidz marke.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice