Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.201.743
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

De me ne zajebavaj sa TUVom, ovdje možeš razvući gaće preko krova i prošao bi, samo da nisu ružne gaće.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Mozes, al takvo vozilo mozes voziti samo u HR, vani bi te iskljucili iz prometa.

 

Ali ce strance u HR zajebavati zbog sitnica, iskljuciti te iz prometa ili kazniti ako nemas set rezernih zaruljica,

makar ih ne mozes sam promjeniti, a za poneke automobile ni ne mozes dobiti, kao Volvo XC60, koji ima

servo svjetla koja prate cestu, i nema boga da zamjenis sam zarulju, jer skida se cijelo svjetlo iznutra

zajedno sa servo motorom, postupak relativno jednostavan ako imas sav alat u mehanicarskoj radionici,

ali sam to na cesti neces uspjeti nikako - i zato ni ne mozes u AT/DE kupiti set - jer ga nikad neces ni mjenjati sam.

 

Lakse ti je zapravo zamjeniti cijeli far nego zaruljicu, a sad da drzis dva fara (lijevi i desni, svaki oko 300€) od 600€ u gepeku,

koji ti mozda nikad nece trebati, zato sto se se eto u HR sjetili da moras taj set imati, je malo zesci oblik deblizma.

 

Moderni automobili imaju dnevna LED svjetla. S njima se smijes voziti i ne kvare se. Ako zarulja pregori,

imas dana da se dovezes do servisa i da se to promjeni bez kompliciranja.

 

No smatram da nije uredo da vozilo prodje TÜV sa plasticnim krovom, nije dovoljno dobro za sigurnost putnika.

Al da ovo na BMW-u dobro izgleda, osobito ako je folija, da, podsjeca na BiTone lakiranja kod Toyote i Forda,

al tu su i drugi proizvodjaci prosilili ponude, pa se moze dobiti i VW i BMW sa BiTone lakiranjem.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi moji nije plastični krov,normalni je krov samo gore stavljena plastika kao crno nebo da daje ljepši izgled što na kraju i daje

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Ljudi moji nije plastični krov,normalni je krov samo gore stavljena plastika kao crno nebo da daje ljepši izgled što na kraju i daje

 

Sorry, ali stvarno nebuloze pricas... 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije bitno,šta god da je nek bude.

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma kakvo crno nebo, kakav plastični krov...

 

Hiti to sa auta, kaj će ti...weight reduction ftw

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

cek ak sam ja dobro razumio vi ste mislili da je gore izrezan lim na krovu i da je neko stavio komad plastike umjesto lima da to popuni? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

cek ak sam ja dobro razumio vi ste mislili da je gore izrezan lim na krovu i da je neko stavio komad plastike umjesto lima da to popuni? 

 I onda meni kažu da pričam nebuloze,a tolike polemike oko toga

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Niti je lakirano,niti folija.BUdem ti video snimio.Ovo je plastika,vidiš kad pokucaš po tome,a i čuješ

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam shvatio da @Strmi priča kako je na lim stavljena plastika, al plastika je teža od folije, zato opet velim, hiti to kaj će ti... weight reduction ftwšto je lakše magaretu, to će magare bolje potegnut

(pa hebate to je ploča skoro kvadrata plastike, nek je 3mm debela (šta je inaće tanko), taj vrag ima najmanje 5Kg...)

 

BTW: ne znam kako je montirana ta plastika na krov, al ako ti odpadne u vožnji i ošteti vozilo iza tebe, ti odgovaraš za štetu, a i ak nije tvornički montirano, mogu te rušit na tehničkom zbog toga...

 

 

 

EDIT:

Nego slučajno naletio na yubitou:

Nisam ni znao da je toyota u corollu ugrađivala 1.8 16V vvt motor sa kompresorom (meh turbo) koji razvija 225Ks

po papirima malo sporija od stock leona cupre (6.8sec do 100) (ide ko golf gti)

max snaga na 7800rpm-a, uff a blokada valjda negdje na 8200rpm-a

kako se fino čuje kad ga do blokade dovede (vuuuuu pa pa pa... vuuuu pa pa pa)

 

 

Takve u hr valjda niti jedne nema

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 22:43 (1BIT).
12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema
6 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 

eventualno da mi plati da ga odvezem na preshanje...

Salt n Pepa - Push It
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gorstak79 kaže...

 

eventualno da mi plati da ga odvezem na preshanje...

 

Nemoj tako lega, dobar je...

Sam nemoj da ga neko kupi, ne želim to 🤣🤣

6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa dobro, eventualno da ga proda nekom kolekcionaru, možda bude vrijedio puno kroz 100-200 godina...

Salt n Pepa - Push It
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
Gorstak79 kaže...
sstrmi kaže...

Na šta misliŠ?

 

ovo na krovu

 Ne mogu to staviti

Čitatelj kaže...

Pa ima panoramni krov, ako dobro vidim, i na njega nejde klasicna antena.

 Nije panoramni krov

Gman kaže...
Čitatelj kaže...

Pa ima panoramni krov, ako dobro vidim, i na njega nejde klasicna antena.

Ne postoji panorama krov na e46, samo šiber. Odnosno ne postoji na kompletnoj seriji 3 u limuzinskoj izvedbi. 

 Nebih znao

Syke kaže...

Ima crnu foliju na krovu, nije to panorama.

 Nije folija

Nego bmw Crno NEBO 
To je valjda od M paketa
U svakom slučaju lijepo izgleda,ljepše nego obični krov pogotovo kad je ispolirano pa se sjaji

 

Crno neboo je isključivo unutrašnjost, nema veze s krovom izvana.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Prestar da ga se normalno koristi, a preocuvan da ga se rasturi.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

 Prestar da ga se normalno koristi, a preocuvan da ga se rasturi.

 

 

 

Ma iskreno, ne želim da se auto proda. Ionako bi na proljeće trebao polagati, registracija je 1500(inače je oko 3k al stari ima popust)...

Auto je dobar za radit na njemu i učit se(ko prati ChriFixa znat će na šta mislim).

Uglavnom, jedini problem je što auto nije(po meni) dobro održavan. Starcima je mali servis bio sve, i kad nešto krepe to se zamijeni.

Nikad nije napravljen servis glave motora, a definitivno ima posla tamo(dam ruku da bi potrošnja pala nakon servisa glave).

 

Al da, uglavnom limarija je dobra, da se još spasit, sjedišta dobra, sve ostalo je pet.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

 

 

 

Ma iskreno, ne želim da se auto proda. Ionako bi na proljeće trebao polagati, registracija je 1500(inače je oko 3k al stari ima popust)...

Auto je dobar za radit na njemu i učit se(ko prati ChriFixa znat će na šta mislim).

Uglavnom, jedini problem je što auto nije(po meni) dobro održavan. Starcima je mali servis bio sve, i kad nešto krepe to se zamijeni.

Nikad nije napravljen servis glave motora, a definitivno ima posla tamo(dam ruku da bi potrošnja pala nakon servisa glave).

 

Al da, uglavnom limarija je dobra, da se još spasit, sjedišta dobra, sve ostalo je pet.

 

Kakvo sredivanje glave ako ne pusta dihtung i ne trosi ulje?? Potrosnju benzina sigurno nece spustit.

I da, odrzavan je kako treba, mali servis, kad nesto rikne promijenis i tjt. Jos ako je veliki servis raden kad je trebalo ne vidim problem.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Dex.pwn kaže...

 

 

 

Ma iskreno, ne želim da se auto proda. Ionako bi na proljeće trebao polagati, registracija je 1500(inače je oko 3k al stari ima popust)...

Auto je dobar za radit na njemu i učit se(ko prati ChriFixa znat će na šta mislim).

Uglavnom, jedini problem je što auto nije(po meni) dobro održavan. Starcima je mali servis bio sve, i kad nešto krepe to se zamijeni.

Nikad nije napravljen servis glave motora, a definitivno ima posla tamo(dam ruku da bi potrošnja pala nakon servisa glave).

 

Al da, uglavnom limarija je dobra, da se još spasit, sjedišta dobra, sve ostalo je pet.

 

Kakvo sredivanje glave ako ne pusta dihtung i ne trosi ulje?? Potrosnju benzina sigurno nece spustit.

I da, odrzavan je kako treba, mali servis, kad nesto rikne promijenis i tjt. Jos ako je veliki servis raden kad je trebalo ne vidim problem.

 

 

Troši ulja, a potrošnja goriva je isto porasla(tako kažu moji koji su ga vozali od 2000. do 2017.)...

Možda promjena ventila, opruga ventila, karika na klipovima? Šta se već sve može uradit na glavi i klipovima.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Troši ulja, a potrošnja goriva je isto porasla(tako kažu moji koji su ga vozali od 2000. do 2017.)...

Možda promjena ventila, opruga ventila, karika na klipovima? Šta se već sve može uradit na glavi i klipovima.

Samo ludak bi radio takva ulaganja na autu te vrijednosti.

Za kvalitetno napravljen posao navedenih stvari kupis rabljeni auto.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
Dex.pwn kaže...

Troši ulja, a potrošnja goriva je isto porasla(tako kažu moji koji su ga vozali od 2000. do 2017.)...

Možda promjena ventila, opruga ventila, karika na klipovima? Šta se već sve može uradit na glavi i klipovima.

Samo ludak bi radio takva ulaganja na autu te vrijednosti.

Za kvalitetno napravljen posao navedenih stvari kupis rabljeni auto.

 

Ma kažem ti da se da na njemu učiti, neću sigurno na novijem autu učit radit 

A pretpostavljam da ventili, povratne opruge nisu baš toliko skupe

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ako nemaš problema, ne diraj, to važi za sve. Jednom otvoren motor nikada neće biti kakav je bio prije otvaranja, osim ako prije nije radio.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Ako nemaš problema, ne diraj, to važi za sve. Jednom otvoren motor nikada neće biti kakav je bio prije otvaranja, osim ako prije nije radio.

 Potpis od prve do zadnje riječi.

 

Znam ljude kojima vrag nije dao mira pa su otvorili motor da srede sve pic mic (na autu upitne vrijednosti) i nakon toga... em čudne zvukove proizvodi,

troši više ulja, pa nekakve vibracije se prenose, pa senzori javljaju grešku...

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prava generalka kosta jedno 3000€ i tada bi motor trebao biti ko nov. Ovo sto ljudi rade za 1000€ ne moze biti generalka, mozda jedino kada bi u 21st. jos uvijek netko vozio auto sa OHV glavom i 3 ležaja radilice. 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Prava generalka kosta jedno 3000€ i tada bi motor trebao biti ko nov. Ovo sto ljudi rade za 1000€ ne moze biti generalka, mozda jedino kada bi u 21st. jos uvijek netko vozio auto sa OHV glavom i 3 ležaja radilice. 

 

Za te pare se nađe noviji motor s manje km koji bi pasao na nosače, tj. pasao bi autu.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
chutac kaže...

Ako nemaš problema, ne diraj, to važi za sve. Jednom otvoren motor nikada neće biti kakav je bio prije otvaranja, osim ako prije nije radio.

 Potpis od prve do zadnje riječi.

 

Znam ljude kojima vrag nije dao mira pa su otvorili motor da srede sve pic mic (na autu upitne vrijednosti) i nakon toga... em čudne zvukove proizvodi,

troši više ulja, pa nekakve vibracije se prenose, pa senzori javljaju grešku...

 onda nisu sve sredili pic mic, nego su negdje sfušali

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad vidim kako crossclimate ubija,zapitam se el mi uopće treba 2 seta ili uzeti cc+ 225/45/17 i deri 3 godine

Isti k cjenovno ispadne 2 seta - zimski i ljetni ili ovo.Možda čak i skuplje 2 seta ako su top kvalitete kao cc+

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kupio sam jučer ArmorAll maramice za čišćenje tkanine u automobilu.

 

Pa to je fakin živi užas! > maramice ostavljaju bijele mucice po sjedalu, isprobano na dva različita auta i ista stvar

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

 

Kad vidim kako crossclimate ubija,zapitam se el mi uopće treba 2 seta ili uzeti cc+ 225/45/17 i deri 3 godine

Isti k cjenovno ispadne 2 seta - zimski i ljetni ili ovo.Možda čak i skuplje 2 seta ako su top kvalitete kao cc+

Cine se dobre, no mene zanimaju Nokian za 4 godisnja doba.

 

Inace, ako se netko kuzi u gume, onda ovaj lik:

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Kupio sam jučer ArmorAll maramice za čišćenje tkanine u automobilu.

 

Pa to je fakin živi užas! > maramice ostavljaju bijele mucice po sjedalu, isprobano na dva različita auta i ista stvar

 

 Jbga, za tkaninu priznam samo usisavač s ekstraktorom, ostalo sve je fus posao i zamaskiravanje prljavštine.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice