Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.201.341
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na 18 cola felgu mogu ici samo gume od 18 cola.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...
unknown kaže...

Ako sam dobro skuzio hoces reci da na trenutnu felgu mogu staviti 17 zollne gume?

 Ne nemožeš!

 

Felga i guma moraju biti iste colaže!

 

Koliko vidim ti ili ne čitaš ili ne želiš razumijeti...

 chill baby chill. :P

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Lik je glup ko kurac ili trola.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

ili oboje

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Nemojte vrijedjat spolni ud. Decko se ne razumije i dobro. A glupo je da kod nas na tehnickom upisu samo jedne certifirane velicine, a ne sve.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Nemojte vrijedjat spolni ud. Decko se ne razumije i dobro. A glupo je da kod nas na tehnickom upisu samo jedne certifirane velicine, a ne sve.

 Auto je iz Njemacke sada sam skuzio od malo googlanja na njemackim forumima da ti u njihovim prometnima napisu samo najmanju gumu koju mozes imati. a murija pregledava Tüv papire kada trazi kakve gume imas.
Eto glup sam i trolam kaj ces. :P

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

 Auto je iz Njemacke sada sam skuzio od malo googlanja na njemackim forumima da ti u njihovim prometnima napisu samo najmanju gumu koju mozes imati. a murija pregledava Tüv papire kada trazi kakve gume imas.
Eto glup sam i trolam kaj ces. :P

 

Zanemari ove zlobne komentare, nismo se svi rodili sa znanjem o svemu. Znaci ako imas 18 cola felge idu iskljucivo 18cola gume, ali iskljucivo ono koje su atestirane za auto ili ne odstupaju previse od propisanih velicina no u tom slucaju moras sam raditi mali atest koji kosta oko 300kn. U tvom slucaju odi odmah sutra u najblizu stanicu za tehnicki te ih zamoli da ti upisu sve moguce dimenzije koje su vec atestirane za tvoj auto tako da se mozes voziti u miru jer kako su kolege prije rekli, ta dimenzija je dozvoljena na autu samo ju treba upisat. Ta igra upisivanja dimenzija ce te kostati nekih 100kn ili ako ti je ubrzo tehnicki, mozes se kockat pa cekat do tog i onda ti besplatno upisu.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nova sjenila leće

Na lijevom faru mi skroz ošlo pa baca snop svuda,a na desno na 80% ali sad nove i deri

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

odmah upisati 20tke, to je jedina dimenzija koju priznajem na astri J...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

odmah upisati 20tke, to je jedina dimenzija koju priznajem na astri J...

 Malo mi skupo mijenjat gume na tu felgu frende. ;)
Ja sam ti tipicni balkanac kupi auto na kredit pa nema za gorivo :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 17:31 (unknown).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...

 

225/55R17 97H
235/50R18 97V 
235/55R17 99V 
245/45ZR18 96W
235/45ZR19 95W 
245/40ZR20 95W

 

Ovo su ti dozvoljene dimenzije.

Idi na tehnički i traži da ti upišu, što prije. I neka ti ih sve upišu.

 

Jer iako je dozvoljeno, ako ne piše u prometnoj policija to svejedno smatra neispravnim.

 

Ne mogu mu upisati sve i neće mu upisati :)

 

19 cola je na OPCu a opcija je 20 cola uz doplatu. On na svojoj ne može imati upisanu tu dimenziju jer po CVHu 1.4 turbak ne dolazi s 19,20 colnim kotačima

 

da je kupio OPCjku s 19 cola felgama i odluči staviti 20 cola...to može... 

 

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

sve se moze :)

 

imam primjere gdje se najveca moguca dimenzija za taj auto upisala bez beda...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema tih para da mi netko plati da stojim u publici na vanjskom dijelu zavoja, al izgleda da ima ljudi koji nisu baš najinteligentniji, njima ni ne trebaš plaćat riskiraju život da ni ne znaju...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 21:53 (1BIT).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kog pregaze - ide u kebap

8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav forumaši, evo i mene sa sljedećim problemom, naime prije možda dva mjeseca radio sam veliki servis na mome Audiu i sve je bilo okej dok nisu prošle dvije sedmice e onda mi je španer uzeo zajebanciju počeo je cviliti. Ja sam ga reklamirao oni su priznali reklamaciju i poslali mi drugi remen i bio sam miran nekih mjesec dana da bi evo već sedam dana počeo je opet cviliti ja ne znam fakat da li je do remena ili je kakva remenica stradala. Dok je bio onaj prvi on je cvilio dok je bio hladan auto čim sam ga zagrijao prestao bi, međutim ovaj isto pišti kad je hladno auto i pustim ga da odradi u mjestu nakon 3-4 minuta on se vrati u normalu i ne čuje se, posle vožnje od 5 minuta ustavim se na semaforu otvorim prozor on opet pišti za popizditi čak kad je i zagrijan čujem ga da pišti. U ovom videu što sam ga okačio dole je auto bilo ful zagrijano temp 90 i vozao sam ga nekih pa ajmo reći sat vremena i opet se čuje. Auto je AUDI A4 B8 2008 GODINA

 

Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ajmo malo o održavanju auta. Dobio sam Clijića 3 na nekih par godina e sad mi trebaju savjeti za održavanje:

1. Nešto je bilo zaljepljeno na šajbi sad su tu ostaci lijepila - kako to najlakše skinuti bez da se zagrebe plastika?

2. Unutarnji retrovizor - kakva je ovo korozija, jel se može šta tu napraviti?

3. Prednja svjetla - pošto su plastična, trebaju poliranje koje nije nikad rađeno, koliko ide cijena toga?

 

 

Slike https://imgur.com/a/ATaR4PJ

Hvala 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2018 19:36 (VITEZ_REINER).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

1. WD40 uz dobru krpicu skida svakakva ljepila sa svakakvih povrsina

2. Izgleda kao da je netko prao sa nekakvih sredstvom sto nagriza srebreni premaz na ogledalu - nema pomoci po meni

3. Cijena ovisi o majstoru, ne mogu ti reci koliko, ali u Sk to rade od 200-300kn po faru

16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Evo jos jedno glupo pitanje. :)
U Njemackoj gdje sam sada moraju se na ljeti i na zimi mijenjati gume. To znaci ako se sudaris sa nekim autom a nisi kriv po propisima. Tebi njegovo osiguranje ne mora dati odstetu iako nisi kriv za sudar. Ukoliko imas Zimske gume po ljeti i ljetne po zimi. Je li to isto pravilo vrijedi za hrvatska osiguranja?

14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema
VITEZ_REINER kaže...

 

3. Prednja svjetla - pošto su plastična, trebaju poliranje koje nije nikad rađeno, koliko ide cijena toga?

 U Partesu je 150kn

EDIT: mislio sam na 150kn/komad... 

Čitatelj kaže...

 

3. Cijena ovisi o majstoru, ne mogu ti reci koliko, ali u Sk to rade od 200-300kn po faru

 Preskupo je to...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 1:30 (XXX-Man).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

Evo jos jedno glupo pitanje. :)
U Njemackoj gdje sam sada moraju se na ljeti i na zimi mijenjati gume. To znaci ako se sudaris sa nekim autom a nisi kriv po propisima. Tebi njegovo osiguranje ne mora dati odstetu iako nisi kriv za sudar. Ukoliko imas Zimske gume po ljeti i ljetne po zimi. Je li to isto pravilo vrijedi za hrvatska osiguranja?

 

 

Zasto uopce razmisljas o tome? Ljetne i zimske gume postoje zato sto su potrebne uvjetima na cesti.

Ako vozis na ljetnim zimi, onda si potencijalna opasnost svim drugim u prometu.

A ako vozis zimske ljeti, brzo ces ih potrositi, a isto tako si potencijalna opasnost jer gume ne koce tako dobro kao ljetne.

 

Nemoj se igrati sa svojim i tudjem zivotom. Razlika u 2m kocenja su zivot i smrt.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2018 22:24 (Čitatelj).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čitatelj, možda je tako kod tebe u AU, to ne znači da je i HR tako..  Znam da je u Black Pearlu u Zagrebu oko 300kn oba fara, i to oni nekim voskom rade ja mislim, kažu da ih doslovno nikada više ne moraš polirati nakon tog njihovog posla..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
unknown kaže...

Evo jos jedno glupo pitanje. :)
U Njemackoj gdje sam sada moraju se na ljeti i na zimi mijenjati gume. To znaci ako se sudaris sa nekim autom a nisi kriv po propisima. Tebi njegovo osiguranje ne mora dati odstetu iako nisi kriv za sudar. Ukoliko imas Zimske gume po ljeti i ljetne po zimi. Je li to isto pravilo vrijedi za hrvatska osiguranja?

 

 

Zasto uopce razmisljas o tome? Ljetne i zimske gume postoje zato sto su potrebne uvjetima na cesti.

Ako vozis na ljetnim zimi, onda si potencijalna opasnost svim drugim u prometu.

A ako vozis zimske ljeti, brzo ces ih potrositi, a isto tako si potencijalna opasnost jer gume ne koce tako dobro kao ljetne.

 

Nemoj se igrati sa svojim i tudjem zivotom. Razlika u 2m kocenja su zivot i smrt.

 Zapravo i ne razmisljam, gume ovdje nisu toliko skupe... Samo znam da u hrvatskoj skoro nitko ne mijenja zimske gume :)
Pa ne znam kakav je zakon u hrv sto se tice odstete. jer smo svi u EU cini mi se da bi i taj zakon trebao biti jednak kao u njemackoj... zar se ne slazes?

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa zakon je takav, a i smisao guma je takva. Do 2016. si mogao imati "All Year" gume u AT,

nakon toga vise ne - ne znam dali je u DE tako, ali All Year nisu adekvatne za AT uvjete zimi.

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Čitatelj, možda je tako kod tebe u AU, to ne znači da je i HR tako..  Znam da je u Black Pearlu u Zagrebu oko 300kn oba fara, i to oni nekim voskom rade ja mislim, kažu da ih doslovno nikada više ne moraš polirati nakon tog njihovog posla..

 

Nisam u AU (Australia) nego AT (Austria). A spomenuo sam za Sk (Sisak), jer jednom prilikom sam bio u jednoj privatnoj

radionici, i toliko su naplacivali - znam da je skupo ako su u toj cijeni cijeli auto uredili, od farova do unutrasnjosti.

 

A i Sk je postao skuplji od Zg-a, oces od namirnica, tehnike itd.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

2. Ovo ti je ''ispucao'' unutarnji retrovizor od sunca, i kod mene je na Meganu tako počeo.

Probaj pitati nekog auto staklara da ti zamijeni staklo na njemu, ili nađeš takav drugi na otpadu.

 

@čitatelj: skupo je jer nema konkurencije, zato rezerviraš termin i skokneš do Zagreba.

Kako misliš skupe su namirnice u SK, u odnosu na ZG?

Imaš centre ko i u cijeloj HR sa istim cijenama.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi bi se kod nas vozili, a ne znaju se ni sparkirat

Zagreb-Arena centar Zagreb-Arena centar
 
 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ljudi bi se kod nas vozili, a ne znaju se ni sparkirat

  

 Izgleda da u Japanu postoji samo jedna veličina vozila 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

 Zapravo i ne razmisljam, gume ovdje nisu toliko skupe... Samo znam da u hrvatskoj skoro nitko ne mijenja zimske gume :)
Pa ne znam kakav je zakon u hrv sto se tice odstete. jer smo svi u EU cini mi se da bi i taj zakon trebao biti jednak kao u njemackoj... zar se ne slazes?

 U hr svi mijenjaju na zimske kada je zima, ne znam gdje si cuo tu glupost, dalmacija nije cijela hr. 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad se mijenjaju tablice na automobilu, što je s knjižicom vozila? stara se uništava i izdaje se nova?

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Kad se mijenjaju tablice na automobilu, što je s knjižicom vozila? stara se uništava i izdaje se nova?

 

 

Knjizica vozila odavno nije u upotrebi. Ja sam sad pred koji mjesec regao auto te sam trebao zamijeniti staru prometnu koja je bila popunjena novom EU prometnom pa su me trazili i staru prometnu i knjizicu vozila koja je ostala kod njih, a ja sam dobio samo novu EU prometnu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice