Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.190.542
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Iznenadili bi se koliko ljudi vozi cijelu godinu na zimskim

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Ziga kaže...

Kad se mijenjaju tablice na automobilu, što je s knjižicom vozila? stara se uništava i izdaje se nova?

 

 

Knjizica vozila odavno nije u upotrebi. Ja sam sad pred koji mjesec regao auto te sam trebao zamijeniti staru prometnu koja je bila popunjena novom EU prometnom pa su me trazili i staru prometnu i knjizicu vozila koja je ostala kod njih, a ja sam dobio samo novu EU prometnu.

 U pravi si, mislio sam na prometnu

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Iznenadili bi se koliko ljudi vozi cijelu godinu na zimskim

 Znam zato i velim :D

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naletio na šljivika type r, pila i po ak je origigi, ili je wanabe type r ili ima custom ispuh (fali treći završetak ispuha)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 21:00 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nije type r, nego 1,0 najvj, imaju svi 2x spuh

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da nemaju, ak se ne varam, kod običnog civica se opće ne vide završetci ispuha, al nisam pratio u zadnje vrijeme, pa ne znam, moguće da je onaj type s onda, bolji od običnog, a slabiji od type r-a

 

 

Nego ot:

Kupio dva para metlica brisača (za dva auta), za ovu cijenu najbolji

 
 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kupio si original klimu za golfa iz GTD Specijal verzije.

Ima cak i elektronsku blokadu paljenja ( preteca kod kljuca ). Zanimljivo ha iz 1991...

Dobio novi tip struje kompletan, novi motor isti kao moj, 90A alternator i sve sto treba za klimu ugraditi.... za bagatelu...

Iducu sezonu se i ja planiram klimatizirat

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Kupio si original klimu za golfa iz GTD Specijal verzije.

Ima cak i elektronsku blokadu paljenja ( preteca kod kljuca ). Zanimljivo ha iz 1991...

Dobio novi tip struje kompletan, novi motor isti kao moj, 90A alternator i sve sto treba za klimu ugraditi.... za bagatelu...

Iducu sezonu se i ja planiram klimatizirat

 "Joj, vruće mi je, mislim da ću otići kupiti novi motor, alternator, dva kilera i kompresor klime."

*stigli dijelovi*
"Joj, vruće mi je, idem ugraditi nove strujne instalacije, novi kokpit, novi motor, dva kilera, staviti novu rashladnu, staviti plina u klimu."

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Kupio si original klimu za golfa iz GTD Specijal verzije.

Ima cak i elektronsku blokadu paljenja ( preteca kod kljuca ). Zanimljivo ha iz 1991...

Dobio novi tip struje kompletan, novi motor isti kao moj, 90A alternator i sve sto treba za klimu ugraditi.... za bagatelu...

Iducu sezonu se i ja planiram klimatizirat

 Noćna mora svakog rvackog vozača VW koncerna.

:) :)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 7:42 (Jarvan).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

@1BIT

To ti je 1.5 vtec turbo..

 

@Fake

Jadna duja nebu nikad u zasluženu mirovinu 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

nije type r, nego 1,0 najvj, imaju svi 2x spuh

 Nemaju svi 2x ispuh, samo sport plus oprema, ovo je 1.5 turbo, 134kw

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

 Noćna mora svakog rvackog vozača VW koncerna.

:) :)

 

 Golf 7 je praktički polu francuski auto, na pola dijelova kojih pogledam stoji Valeo. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 11:54 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma bjezte od VAG grupe - unatrag 6-7g su jos radili kak spada, a zadnje 3-4 godine cisti fus - problem kao i svi francuzi - sa elektronikom.

 

Tako da, VAG vise nije sto je nekad bio, nit po izdrzljivosti nit po cijeni - tu su osobito otisli gore, a po kvaliteti dolje.

 

Za mene pored Forda i cistih japanaca (Toyota, Honda, Suzuki i Mazda) ne gledam nista.

 

Al najbolja iskustva sam imao sa Fordom do sada, i moguce da cu nakon Yarisa opet na Forda.

Mozda opet B-Max.

11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Iskreno nikad nisam preferirao neki brend posebno, mada sam malo bolje mišljenje imao o autima s dalekog istoka, pogotovo korejcima (prva dva auta bili Kia i Daewoo).

VW grupa mi se zgadila prije nekih 5 godina, kada sam imao kratko Seat Cordobu (u pic pic stanju), i taman si je pajdo kupio VW Golf MKVI (1.6 TDI).

Seat kvaliteta na razini Dacie, možda i lošije, a njegov Golf dan danas nije popravljen do kraja, kvarovi samo idu ukrug...mada je riješio dosta problema sa micanjem EGR-a i cijelog poteza ekologije na autu.

U to vrijeme sam kupio talijana, od kojeg sam očekivao probleme ... na kraju (kucam o drvo) nikakvih.

 

Nakon tih par godina savršenog iskustva s talijanima, vjerojatno bi kupio sljedeći auto talijana ... ali najvjerojatnije neću.

Zapela za oko Mazda 6 karavan (2016.g.), a želja mi je Volvo XC90.

 

Dok s druge strane način proizvodnje koji je danas, dosta pomiče psihološku granicu ljubavi/mržnje prema nekoj marki.

Npr premium Audi modeli imaju istog proizvođača tipkala interijera kao i Alfa Romeo ... prvog prezirem, drugo volim, a kad bi kupio srcem, tipkao bi po Audiu ... bljak.

 

Možda je najbolje držati se oldtimera.

 

Aston Martin najavio proizvodnju JB-ovog DB5 u izvornom izdanju ... navali narode!!!

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 13:52 (Jarvan).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ma bjezte od VAG grupe - unatrag 6-7g su jos radili kak spada, a zadnje 3-4 godine cisti fus - problem kao i svi francuzi - sa elektronikom.

 

Tako da, VAG vise nije sto je nekad bio, nit po izdrzljivosti nit po cijeni - tu su osobito otisli gore, a po kvaliteti dolje.

 baš danas vozio šeficu da ostavi 20 dana starog caddy kombija na servis, auto koji bi trebao biti pojam pouzdanosti

kočnice joj propadaju, ručna ne radi baš najbolje i još se pali neka lampica upozorenja nevezano uz kočnice, nisam insistirao na pitanjima o čemu se radi, pitat ću je kad dođe sa servisa

 

ali 20 dana star auto i nisi siguran maknuti se iz grada  

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 15:15 (picajzla0707).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko god s pljuje po VW ili VAG-u svejedno su među top proizvođačima u svijetu. Vjerovatno među prva tri...

 

Znači npr. ova Honda koju je uzeo brat, cijena ravnih 200k, 1.5 turbo, sport plus oprema.  Izolacija nikakva, kvaliteta podnog materijala još manja...vidi se ušteda na svakom koraku.

Board ploča mi je super, isto kao i potrošnja i motor, sjedala itd. Ali tu izolaciju nikak prežvakat, tanka ko papir.

 

Ja od kad sam sjeo za BMW serije 5 nadam se da nikad ( nikad ne reci nikad ) neću morat ići na nižu klasu jer udobnost i svi ostali parametri su daleko iznad svi Golfova, Passata, Audija i sličnih ( jest da nije ista klasa ).

 

Bolje uzet rabljenu višu klasu ( moje mišljenje, svako nek radi kak hoće )  nego neki novi auto niže klase.

 

Naravno sad tu dolazi pitanje održavanja, ni to nije toliko  problem  koliko neki trube o tome, jer mene rega sad dođe 3200 , a prije 2200  za auto dosta niže klase po svim parametrima kad uspoređujem.

Servis  je nesto skuplji jer ipak ide 8l ulja unutra naspram u prijašnji 4l . ( Samo primjer , ima tu još nekih stavaka )

Sad taj auto mi je udobniji na 19' nego li je ovaj prije bio na 16' sa balonkama ( 205x55x16 ). ( Jedan i drugi novi kupljeni tako da mi ne može neko reć da ovjes je u klincu )

I prije sam povremeno vozio višu klasu, tak da znam da se nisam nimalo zeznuo, dapače ovo mi je preporod ( nesto skuplji , ali vrijedi svake lipe).

 

Stari mi  vozi višu klasu pa sam na temelju tog prešao i ja, jer znam u lipu koliko je troškova imao od kad je kupio novi auto.

 

Potrošnja mi sad 1.5l veća, a auto neusporedivo bolji po svim stvarima koje su mi bitne.

 

U principu nek vozi svatko što hoće i koliko mu se troši love na auto( ili koliko ima na raspolaganju ) , ipak je to na kraju samo auto da te odveze od točke A do B.

 

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...
Čitatelj kaže...
unknown kaže...

Evo jos jedno glupo pitanje. :)
U Njemackoj gdje sam sada moraju se na ljeti i na zimi mijenjati gume. To znaci ako se sudaris sa nekim autom a nisi kriv po propisima. Tebi njegovo osiguranje ne mora dati odstetu iako nisi kriv za sudar. Ukoliko imas Zimske gume po ljeti i ljetne po zimi. Je li to isto pravilo vrijedi za hrvatska osiguranja?

 

 

Zasto uopce razmisljas o tome? Ljetne i zimske gume postoje zato sto su potrebne uvjetima na cesti.

Ako vozis na ljetnim zimi, onda si potencijalna opasnost svim drugim u prometu.

A ako vozis zimske ljeti, brzo ces ih potrositi, a isto tako si potencijalna opasnost jer gume ne koce tako dobro kao ljetne.

 

Nemoj se igrati sa svojim i tudjem zivotom. Razlika u 2m kocenja su zivot i smrt.

 Zapravo i ne razmisljam, gume ovdje nisu toliko skupe... Samo znam da u hrvatskoj skoro nitko ne mijenja zimske gume :)
Pa ne znam kakav je zakon u hrv sto se tice odstete. jer smo svi u EU cini mi se da bi i taj zakon trebao biti jednak kao u njemackoj... zar se ne slazes?

 

Isto ti je u HR, ako po zimi nemaš zimske osiguranje će te ganjati za naknadu štete.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

a sta imate protiv valjeva?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Normalni ljudi nista, oni koji drkaju na svabofiliju imaju. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Novi S3, rupa bez dna, vracen nakon godinu dana nazad. 

 Na drugu stranu A1 1.2 TFSI, 130k+ km, bez imalo brige o servisu i slicnim stvarima, vozi kao prvog dana...

 

Ali desi se, ako je auto los od prvog dana nece bit bolje, tako je moglo biti s bilo kojim autom, ali kvaliteta izrade nije kao sto je nekoc bila (vjerovatno Dieselgate i sad jos i Audi ukljucen +razvoj nove osmice)

 

 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 17:04 (ivanoile).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja prekjučer vozio A6 C5 Allroad Avant 2.7T automatic, meni je to previše, pošto nisam baš aktivan vozač, al tu i tam vozim, a imam A6 C5 2.4 prefacelift sedan jednostavno taj motor nemrem usporedit nikako, sasvim drukčije sve, još allroad ima zračni ovjes drukčiji je osjećaj na cesti i malo povišeniji. Najbolje je kad poklopiš auto odma moraš pustit gas jer gorivo curi na BC, al srećom ima i plin, pa je podnošljivo.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ma bjezte od VAG grupe - unatrag 6-7g su jos radili kak spada, a zadnje 3-4 godine cisti fus - problem kao i svi francuzi - sa elektronikom.

 

Tako da, VAG vise nije sto je nekad bio, nit po izdrzljivosti nit po cijeni - tu su osobito otisli gore, a po kvaliteti dolje.

 

Za mene pored Forda i cistih japanaca (Toyota, Honda, Suzuki i Mazda) ne gledam nista.

 

Al najbolja iskustva sam imao sa Fordom do sada, i moguce da cu nakon Yarisa opet na Forda.

Mozda opet B-Max.

Sve je to danas isti drek, samo to mnogi od vas nece nikada shvatiti.

Svaki auto ima svoja sranja, nekakvo generaliziranje je totalno bezvezno.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Sve je to danas isti drek, samo to mnogi od vas nece nikada shvatiti.

Svaki auto ima svoja sranja, nekakvo generaliziranje je totalno bezvezno.

 Nije bas sve isto danas, ima dobrih razloga kako je recimo Toyota vec dugo poznata po kvaliteti i tako te fore, koje i dan danas su relativno istinite. Uglavnom, imas na internetu objasnjenja kako su kompanije uspjele postic visoku razinu kvalitete i obrade podataka i sve to, ne sjecam se vise, ali bio je video kako Toyota ima jednu od najimpresivnijih "quality management"-a u industriji, kao i nekolicinu ostalih grana same proizvodnje auta(ako izostavimo opozive i sl.)

 

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Toyota treba poraditi na zastiti od hrde, vecina im auta ima samo osnovnu zastitu.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nemam ništa protiv Toyote, ali stvarno imaju neke modele toliko odvratne da je nevjerovatno.

Kao da su htjeli da je auto ružan :D

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ne samo Toyota, nego svi Japanci. Radjeni su za uvjete gdje nema puno snijega i soli. Dok u Alpama gdje zima traje 6 mjeseci i soli se u kolicinama megatona,

to nije slucaj za te karoserije. Ista stvar je u Hr u Dalmaciji, gdje kad bura nanese soli, auti koji su vani negarazirani, a ne odrzavaju, dobiju po glavi stanovnika.

 

Zato i mijenjam auto svakih 4-5 godina, jer ih sol jede. Sve je super, al u Austriji je problem sol i duge zime. Dao sam na zadnjem B-Maxu staviti zastitu od hrdje,

dali je pomoglo? Djelomicno, ali ne toliko koliko sam platio. Dakle hrdje ima svuda nakon 5 godina, i naravno da treba taj auto svake godine odrzavati i cistiti,

al kome se to da? Nekom auto entuzijastu koji ce raditi to u garazi - da, obicnom korisniku sigurno ne.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam nakon 17 g. prodao Hyundai Elantru 1.6 GL s 298 kkm...

 

uzeo kao privremeno rješenje koje ću u 3 g. otplatiti bez brige - Suzuki Ignis....

 

perverzija je u tome, da prvi put od kad imamo klinku i idemo na more, moja žena nije imala ništa pod nogama....kad sam vidio hrpu prtljage bio sam skeptičan, kad sam zatvorio zadnja vrata i na dasku stavio samo dva šešira bio sam zelo presenečen....

 

Elantra je duga 450, a Ignis 370 cm....

 

I da se razumijemo, Elantra je bila jako dobar auto... ali ovo mi je smiješno čudo, lagan, ide ko mutav, i cucla 4,8 na 100ku...

 

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ne samo Toyota, nego svi Japanci. Radjeni su za uvjete gdje nema puno snijega i soli. Dok u Alpama gdje zima traje 6 mjeseci i soli se u kolicinama megatona,

to nije slucaj za te karoserije. Ista stvar je u Hr u Dalmaciji, gdje kad bura nanese soli, auti koji su vani negarazirani, a ne odrzavaju, dobiju po glavi stanovnika.

 

Zato i mijenjam auto svakih 4-5 godina, jer ih sol jede. Sve je super, al u Austriji je problem sol i duge zime. Dao sam na zadnjem B-Maxu staviti zastitu od hrdje,

dali je pomoglo? Djelomicno, ali ne toliko koliko sam platio. Dakle hrdje ima svuda nakon 5 godina, i naravno da treba taj auto svake godine odrzavati i cistiti,

al kome se to da? Nekom auto entuzijastu koji ce raditi to u garazi - da, obicnom korisniku sigurno ne.

Pa onda je toyota vec trebala bankrotirati posto daju garanciju na prohrđavanje 12 godina...

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 20:43 (CroNk3r).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

Ja sam nakon 17 g. prodao Hyundai Elantru 1.6 GL s 298 kkm...

 

uzeo kao privremeno rješenje koje ću u 3 g. otplatiti bez brige - Suzuki Ignis....

 

perverzija je u tome, da prvi put od kad imamo klinku i idemo na more, moja žena nije imala ništa pod nogama....kad sam vidio hrpu prtljage bio sam skeptičan, kad sam zatvorio zadnja vrata i na dasku stavio samo dva šešira bio sam zelo presenečen....

 

Elantra je duga 450, a Ignis 370 cm....

 

I da se razumijemo, Elantra je bila jako dobar auto... ali ovo mi je smiješno čudo, lagan, ide ko mutav, i cucla 4,8 na 100ku...

 

 neznam cemu cudjenje.nasa vitara stoji na 6.6 l ciste gradske voznje. napravili smo 7000 km za sada. 1.6 120ks motor

xfact
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice