Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.232.505
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auto nije sranje ali nije ni dobar onoliko koliko ljudi misle, drzi cijenu jer je japanac. Sedmica ne drzi nesto posebno cijenu naspram prijasnih golfova, tako da nije ni skup auto nego kosta skoro ko i svi ostali auti ako kupujes od privatne osobe kao sto bi i trebao. . Modeli oko 2015 bi trebali biti vecinom bez nekih vecih sranja osim ako nemas srece pa da naletis na govno. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2018 22:54 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mazda 3 polovna 2016 godiste sa pređenih neki 20-30 tkm je oprilike 10-13 iljada eura u njemackoj,to je prakticki nov auto.Govorim o modelu sa full opremom,2.2 motorom i automatic. Mislim da u cjenovnom rangu nema boljeg izbora za skoro novi auto

 

Edit: ili recimo audi A3 2012 godiste,A4, bmw 3,ali to je vec sa predjenih 150 tkm+ 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 10:03 (DuMe).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kupis sta ti se svida i sta ti "sjedne". 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Jedino je gadno ak kupujes na daljinu, a nisi ni probao.

 

Svakako preporucam probati, ako je ikako moguce, ili frend ako moze da ga malo razgazi po gradu i autoputu.

Da cuje jel sta klepece, dali vuce u stranu itd. Pogledat ga i odozdola, pokucat cekicem itd. Znas vec proceduru.

 

PS - Taj autic sigurno ima jos i vazece EU jamstvo, sto je svakako plus.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

meni jos nije jasno tko dan danas tokari jos diskove...

(a necu jos ni nastavit recenicu: na takvom autu)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Nemaju ljudi pojma sta kupuju, vec oko godinu dana imam pristup podatcima odredenih marki (teh. crtezi, karakteristike, 3D modeli, proizvodac itd..), ljudi ne bi vjerovali sta se ugraduje u neke aute. 

 imas sta za dvojku?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

OVaj lik fakat radi kvalitetne osvrte na aute

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

OVaj lik fakat radi kvalitetne osvrte na aute

7:44, check engine 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ova GTA je ovako na prvu dosta zapuštena. Check engine, lampica airbaga, motorni prostor prljav, izgreben branik.

Kod nas 156 GTA ima 7 komada ako se ne varam. Pretežno su sve u jako dobrom stanju.

Kada sam gledao ovaj video, odmah mi je došla želja da nabavim opet 156icu. Nakon 2.0 JTS, 2.4 10v, 2.4 20v i jedne GTjke 1.9 16v, mislim da bi jedan V6 bio točka na i. GTA je teško nabaviti jer tko ju ima, ne prodaje ju baš lako. 2.5 V6 u Giugiaro verziji bi mi bio taman. Čim prodam CLA, krečem u potražnju  Jedini je problem što Giugiaro 2.5 V6 je skoro pa rijeđa od GTA.

Imao sam dosta automobila, vozio ih još više, ali 156ica je definitivno jedna od bolje pogođenih.

M3 E46 je daleko bolji vozački automobil. Pravi rasni sportaš sa zadnjim pogonom, prilično lagana karoserija, redni šestak i saltung, ali kao što kaže tip u videu, GTA baš pruža nešto posebno. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
ivanzu kaže...

Nemaju ljudi pojma sta kupuju, vec oko godinu dana imam pristup podatcima odredenih marki (teh. crtezi, karakteristike, 3D modeli, proizvodac itd..), ljudi ne bi vjerovali sta se ugraduje u neke aute. 

 imas sta za dvojku?

 Nemam, samo novija auta. 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moze savjet iskusnijih vezano za detailing ?

 

Kak bi ja napravio - oprao auto sonax samponom, isprao vodom, cekao da se posusi, rucno ispolirao sonax polir pastom sa nano cesticama boje i za finish stavio fussov vosak.

Jel to okey ? (vjerojatno bi tu jos trebao ubacit detaljno ciscenje laka glinom, al ne znam jel to bas potrebno posto je lak u cist ok stanju)

Truth in engineering.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

Moze savjet iskusnijih vezano za detailing ?

 

Kak bi ja napravio - oprao auto sonax samponom, isprao vodom, cekao da se posusi, rucno ispolirao sonax polir pastom sa nano cesticama boje i za finish stavio fussov vosak.

Jel to okey ? (vjerojatno bi tu jos trebao ubacit detaljno ciscenje laka glinom, al ne znam jel to bas potrebno posto je lak u cist ok stanju)

 To ti je odlično za početak, jednio auto dobro oprati, baš istrljat spužvom, da ne ostane ništa zmazano prije poliranja i nakon pranja, tj tjekom sušenja obrisati jelenjom kožom ili mikrofiber krpom, da ne ostane kamenca, pa polirati, al da to je uglavnom to

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema potrebe za glinom ako je auto par godina star. 

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako budes polirao ja bi presao auto jos nabrzaka sa razrjeđenim alkoholom tj tipa sto carpro ima eraser da skine sav vosak ili mast od ruku i od polir paste da se fusso lakše nanese i ima bolji efekt

If you have nothing to lose, try.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

smontiran napokon bruseni volan crni + crveni savovi

 

iduce i to jako skoro su svi diskovi buseni + plocice i cetvrtak krpanje auspuha, jer negdje proprdio...ugl zvukovi koje auto ispusta su koma...plocice iza ubijaju + spuh uzasno ronda...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Izgled nove corolle, ova konkretno sa slike je neki koncept za rally bolid, al zanimljivo je da toyota prestaje proizvodit auris-a i nastavlja sa corollom, to su ubiti dva identična vozila iste klase, a nema potrebe proizvodit dva modela iste klase, pa se toyota odlučila proizvoditi nove modele pod nazivom corolla, zbog rally povjesti

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auris je corolla.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Prestaju i sa avensisom za iduću godinu, dolazi Camry.

Dobro da su odlučili konsolidirati jer imaju dosta "redundantnih" modela.. a u treba nastaviti pumpati broj prodanih Corolla B-)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Što bi moglo uzrokovati miris paljenja plastike/gume i to koliko sam mogao osjetiti, točno oko hladnjaka. Rashladne tekućine ima, ulje ne curi. temperatura ne ide preko 90. Radi se o Peugeot 406 2.0 HDi.

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Što bi moglo uzrokovati miris paljenja plastike/gume i to koliko sam mogao osjetiti, točno oko hladnjaka. Rashladne tekućine ima, ulje ne curi. temperatura ne ide preko 90. Radi se o Peugeot 406 2.0 HDi.

 Zice

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ljudi može savjet, našao sam Alfu 147 za cca 15000 kn, 160000 km sa plinom. Vlasnik kaže da nema nešto za ulagati. Pitao sam da ga odvezeno u ovlašteni servis i ukoliko ima nešto da se treba raditi da odbije od cijene i pristao je..
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Što bi moglo uzrokovati miris paljenja plastike/gume i to koliko sam mogao osjetiti, točno oko hladnjaka. Rashladne tekućine ima, ulje ne curi. temperatura ne ide preko 90. Radi se o Peugeot 406 2.0 HDi.

Slična stvar na koleginoj Astri H prvi dan smrdilo nismo ništa našli, drugi dan smrdilo...isto ništa i treći dan propalio alternator...

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
love2ml86 kaže...
Ljudi može savjet, našao sam Alfu 147 za cca 15000 kn, 160000 km sa plinom. Vlasnik kaže da nema nešto za ulagati. Pitao sam da ga odvezeno u ovlašteni servis i ukoliko ima nešto da se treba raditi da odbije od cijene i pristao je..

 

Dobra cijena, ako je sve ok, nema vecih problema, uzmi. Koja god?

6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
2003., na slikama izgleda super što ne znači ništa znam, laik sam što se autiju tiče pa se mislim da će servis naći ako išta treba raditi s obzirom da im je u interesu.. nemam veliki budžet a taj auto mi se sviđa.. svašta sam čuo za alfe negativno ali jesam i za Peugeot kojeg sam imao pa je bio super auto..
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
dv14 kaže...

Što bi moglo uzrokovati miris paljenja plastike/gume i to koliko sam mogao osjetiti, točno oko hladnjaka. Rashladne tekućine ima, ulje ne curi. temperatura ne ide preko 90. Radi se o Peugeot 406 2.0 HDi.

Slična stvar na koleginoj Astri H prvi dan smrdilo nismo ništa našli, drugi dan smrdilo...isto ništa i treći dan propalio alternator...

 

 

Krivu temu napisao. Oprostite. :P

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 22:13 (unknown).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
love2ml86 kaže...
Ljudi može savjet, našao sam Alfu 147 za cca 15000 kn, 160000 km sa plinom. Vlasnik kaže da nema nešto za ulagati. Pitao sam da ga odvezeno u ovlašteni servis i ukoliko ima nešto da se treba raditi da odbije od cijene i pristao je..

1. Alfin vozač je najbolji frend s mehaničarem

2. Ne postoji Alfa stara 8-18 godina bez ulaganja

3. Taman posla da se na autu još nešto mora i radit

 

ja nebih, ali novci su tvoji... 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

2. Ne postoji Alfa stara auto star 8-18 godina bez ulaganja

 

fixed..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
love2ml86 kaže...
Ljudi može savjet, našao sam Alfu 147 za cca 15000 kn, 160000 km sa plinom. Vlasnik kaže da nema nešto za ulagati. Pitao sam da ga odvezeno u ovlašteni servis i ukoliko ima nešto da se treba raditi da odbije od cijene i pristao je..

 Jel imaš link oglasa? 

Ziga kaže...

1. Alfin vozač je najbolji frend s mehaničarem

2. Ne postoji Alfa stara 8-18 godina bez ulaganja

3. Taman posla da se na autu još nešto mora i radit

 

ja nebih, ali novci su tvoji... 

 Vidi se da nemaš pojma o autima. Drži se ti plejke 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
love2ml86 kaže...
Ljudi može savjet, našao sam Alfu 147 za cca 15000 kn, 160000 km sa plinom. Vlasnik kaže da nema nešto za ulagati. Pitao sam da ga odvezeno u ovlašteni servis i ukoliko ima nešto da se treba raditi da odbije od cijene i pristao je..

1. Alfin vozač je najbolji frend s mehaničarem

2. Ne postoji Alfa stara 8-18 godina bez ulaganja

3. Taman posla da se na autu još nešto mora i radit

 

ja nebih, ali novci su tvoji... 

Naime, koristim mamin auto, kupljen nov, 2006. godište, Chevrolet Aveo Hatchback 1.2l benzinac.

Automobil ima 128 tisuća km, osim redovnih servisa, nikad ulaganja (osim kad je auto bio zabijen u zid ali je popravljen).

Moje osobno mišljenje je da automobil koji je redovno servisiran, mora držati preko 300k km sigurno. To vidim po 2. vozilu u obitelji, Passat, 1.9 TD 55kw. 

Auto ima XY km (preko 500k), osim limarije, mašina je u savršenom stanju, auto pali iz prve, jednopstavno, sve je do ljudi, ne do vozila.

Ne znam za Alfe, ali ove osobne, priča je drugačija..

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Normalna stvar,ako je dobro odrzavan moze i puno vise od 300k

Nzm jedino kako se drze ovi novi 0.8 0.9itd s tri cilindra i 120-200ks 

Dal ti mogu preci po 400-500 ili je nemoguća misija

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice