Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.191.961
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, imam bmw 3 2009 god, i zanima me ako zna netko gdje ima servis/trgovina za kupnju i ugradnju displaya

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sheeva kaže...

Passat, 1.9 TD 55kw. 

 

 Nije ni čudno za taj motor. 75 konja iz, i ovako neuništivog 1.9 motora.

Njemu da ubaciš lopatu pijeska u usis samo bi malo bacio dima i nastavio kao da mu ništa nije bilo.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Navi?
Original ili aftermarket?
https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
Navi?
Original ili aftermarket?

 Da

Aftermarket

http://trakt.tv/user/MjezZza
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi, ima tko iskustva s Mitsubishi 1.8 DI-D motorima. U ASX-ima od prije 3-4 godine?

 

Ili negdje na netu gdje bi mogao pročitati o njima.

 

Hvala unaprijed :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Potrazi na fejsu aftermarket
Tak se zovu,likovi ti stave kakav zelis navi
https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

na volan brusene koze - kojeg materijala rukavice pasu? radi sklizanja - glatke koze ili isto brusene koze?

ugl nabavljam si vozacke rukavice - svidaju mi se one old school, dakle ne sparco trkace. i trazim cover za volan, da ne apsisa boja na suncu (nikad neznas)

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 16:37 (RuskeGTT).
11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

na volan brusene koze - kojeg materijala rukavice pasu? radi sklizanja - glatke koze ili isto brusene koze?

ugl nabavljam si vozacke rukavice - svidaju mi se one old school, dakle ne sparco trkace. i trazim cover za volan, da ne apsisa boja na suncu (nikad neznas)

 javiš se njemu, on će sigurno znati 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
maxy0 kaže...

Pozdrav, imam bmw 3 2009 god, i zanima me ako zna netko gdje ima servis/trgovina za kupnju i ugradnju displaya

 Imaš dvije varijante. Treća je promjeniti cijelu tablu sa originalnom koja ima prostor za originalni display. To nisam uvrstio u prve dvije varijante jer je lakše prodati auto i kupiti drugi koji ima tvornički ugrađen ekran.

Prva je ubaciti na donji dio konzole aftermarket jedinicu sa ekranom i klimom. To je najlakša varijanta ali i najružnija po mom mišljenju. Druga je ugraditi aftermarket ekran iznad ventilacijskih otvora. Reže se konzola i ugrađuje ekran. Upravljaš njime preko iDrivea kojeg također ugradiš. Estetski je zgodno ali ima puno vise posla i realno ne znam kako je spojen sa originalnim radiom, dakle da li prepozna kada promjeniš stanicu ili imaš dvije odvojene jedinice.

Da sam na tvom mjestu, ne bih se zamarao time nego bih vozio auto takav kakav je. Sljedeći neka bude sa OEM ekranom 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vozim se danas ujutro na posao, dan ko i svaki drugi, ulazim u podvožnjak ko i svaki radni dan, vozila prometuju u oba smjera, danas u sred podvožnjaka iz suprotnog smjera dolazi čistoća i vozi se prema meni, čujem nešto kao "klonk", lupi i sa lijeve strane čistoće vidim da nešto pravokutno leti na metar visine od tla, mislim si kako nisam dobro vidio, valjda karton ispao iz čistoće, kad sekundu kasnije, taman kad se mimoilazim sa čistoćom iz suprotnog smjera, ispred mene leti šaht na nekih metar i pol visine, taman pada na moju traku, ja na kočnicu, palim sva četiri da me ne spuca lik iza mene i stanem pred taj šaht, gledam i ne vjerujem još kaj se dogodilo, sreća da sam se sporo vozio, oko 60Km/h sam išao, da sam malo brže išao, 70, vjerojatno bi mi na auto pao, najgore u prednju šajbu, šaht od valjda 10-ak kila bi mi sa inercijom u krilo pao, ne želim ni razmišljat šta bi mi sve polomio...

Uglavnom ugasio sam sva četiri i u nevjerici zaobišao šaht i nastavio dalje, razmišljao sam ga vratit nazad, al opet ne znam kakvih sve ljudi ima iza mene, da nebi ko trubio ili poduzeo neke veće mjere zbog toga što stojim pod sva četiri u podvožnjaku, u sred jutarnje gužve, uglavnom nakon posla se vraćam istom rutom i šaht je bio na svome mjestu, neko ga je vratio, al znači da opet može iskočit...

 

 

Mene zanima ako netko zna u ovako čudnoj sitluaciji, s obzirom da sam se pridržavao svih prometnih pravila, bio sam vezan, nisam bio pod utjecajem alkohola/droga i sl., sa tehnički ispravnim vozilom i vozeći se svojom trakom dozvoljenom brzinom (znači bez prekoračenja brzine), sve po ps-u, bez ijednog prekršaja kojim bi mogao utjecati na splet okolnosti, da me pogodio šaht i nanio materijalnu štetu na vozilu ili nedaj Bože da me ranio, ko bi odgovarao, tko bi mi nadoknadio materijalnu štetu, jer u ovakvoj nesreći sudjelovalo je samo jedno vozilo koje po pravilniku opće nije krivo za nesreću???

Nemogu krivit ni vozilo čistoće (kamion) iz suprotnog smjera koji je digao šaht u zrak, jer se i on pridržavao propisa...

 

Sad mi je tako žao što nisam stavio snimat kamerom... šahtovi lete po Zagrebu ko u filmovima...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Vozim se danas ujutro na posao, dan ko i svaki drugi, ulazim u podvožnjak ko i svaki radni dan, vozila prometuju u oba smjera, danas u sred podvožnjaka iz suprotnog smjera dolazi čistoća i vozi se prema meni, čujem nešto kao "klonk", lupi i sa lijeve strane čistoće vidim da nešto pravokutno leti na metar visine od tla, mislim si kako nisam dobro vidio, valjda karton ispao iz čistoće, kad sekundu kasnije, taman kad se mimoilazim sa čistoćom iz suprotnog smjera, ispred mene leti šaht na nekih metar i pol visine, taman pada na moju traku, ja na kočnicu, palim sva četiri da me ne spuca lik iza mene i stanem pred taj šaht, gledam i ne vjerujem još kaj se dogodilo, sreća da sam se sporo vozio, oko 60Km/h sam išao, da sam malo brže išao, 70, vjerojatno bi mi na auto pao, najgore u prednju šajbu, šaht od valjda 10-ak kila bi mi sa inercijom u krilo pao, ne želim ni razmišljat šta bi mi sve polomio...

Uglavnom ugasio sam sva četiri i u nevjerici zaobišao šaht i nastavio dalje, razmišljao sam ga vratit nazad, al opet ne znam kakvih sve ljudi ima iza mene, da nebi ko trubio ili poduzeo neke veće mjere zbog toga što stojim pod sva četiri u podvožnjaku, u sred jutarnje gužve, uglavnom nakon posla se vraćam istom rutom i šaht je bio na svome mjestu, neko ga je vratio, al znači da opet može iskočit...

 

 

Mene zanima ako netko zna u ovako čudnoj sitluaciji, s obzirom da sam se pridržavao svih prometnih pravila, bio sam vezan, nisam bio pod utjecajem alkohola/droga i sl., sa tehnički ispravnim vozilom i vozeći se svojom trakom dozvoljenom brzinom (znači bez prekoračenja brzine), sve po ps-u, bez ijednog prekršaja kojim bi mogao utjecati na splet okolnosti, da me pogodio šaht i nanio materijalnu štetu na vozilu ili nedaj Bože da me ranio, ko bi odgovarao, tko bi mi nadoknadio materijalnu štetu, jer u ovakvoj nesreći sudjelovalo je samo jedno vozilo koje po pravilniku opće nije krivo za nesreću???

Nemogu krivit ni vozilo čistoće (kamion) iz suprotnog smjera koji je digao šaht u zrak, jer se i on pridržavao propisa...

 

Sad mi je tako žao što nisam stavio snimat kamerom... šahtovi lete po Zagrebu ko u filmovima...

 

 

Bio bi odgovoran tko god je nadlezan za odrzavanje cesta. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hrvatske ceste

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tko zna kada bi docekao odstetu.

Pricao mi kolega da je upao u saht gdje nije bilo poklopca i prevrnuo se sa autom... Uzas...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Tko zna kada bi docekao odstetu.

Pricao mi kolega da je upao u saht gdje nije bilo poklopca i prevrnuo se sa autom... Uzas...

 

Pricao je jedan covjek na forum hr da je sjebao auto preko rupe, i ne sjecam se tocno price, ali da dosta je navlacenja.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Fake_Alert kaže...

Tko zna kada bi docekao odstetu.

Pricao mi kolega da je upao u saht gdje nije bilo poklopca i prevrnuo se sa autom... Uzas...

 

Pricao je jedan covjek na forum hr da je sjebao auto preko rupe, i ne sjecam se tocno price, ali da dosta je navlacenja.

 Ako znaš nekoga tko je direktno povezan sa HR cestama, ide to dosta brzo.

Moja bivša ima tetu koja radi u tim njihovim uredima, i govorila mi je prije par godina ukoliko mi se dogodi da oštetim auto radi nepravilnosti puta, da nju nazovem pa će ona poslati ophodnju ceste na uviđaj sa policijom. Oni će napraviti zapisnik i popravak vozila će biti obavljen u roku 10 dana.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa posto su nam ceste kao preorana polja komotno bi cijela Hrvatska trebala udariti tuzbu

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mene je policija sa rotirkama zaustavila jer su bili podalje iza mene i vidjeli me da krivudam po cesti ( po svojoj traci... )... pitanje zasto to radim jesam li pijan i drogiran sam im rekao da sam svojku dvojku sam kupio, sam sarafam pa ga i cuvam... debeli policajac kojem je prsluk do pola trbuha me cudno pogledao i vratio vozacku, cak nije niti u auto otisao vidjeti tko sam i sta sam

Stvar je bila ta sto sam svaki dan na zagrebackoj i tocno znam zmirecki di je svaka rupa pa lagano bjezim od njih ( ne naglo ) pa ispada da sam pijan i idem lijevo desno

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Kako razlikovat/znat dali auto koristi injektore ili karburator? 

U mome slučaju kod kabine ispod haube ima neka sajla i kad stišćem gas ta sajla se mrda.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 22:48 (Dex.pwn).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je samo sajla gasa, pratis tu sajlu i dovest ce to do karburatora ako ga imas. 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

To je samo sajla gasa, pratis tu sajlu i dovest ce to do karburatora ako ga imas. 

 

Pa sajla završava kod kabine(na vozačevoj strani). I pokreće neku ko polugu.

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vento 1.8 ima karburator.

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Sad me zanima vaše mišljenje(jel, vi iskusniji)

Koliko bi promjena/čišćenje karburatora moglo utjecati na potrošnju goriva? Auto btw ima 320tkm

 

Btw. mislim da ima monopoint injection. A sad šta je to nemam blage 😅

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 23:46 (Dex.pwn).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Karburator se sa vremenom rastela i pocne trosit 15..20 litara...Dvojke imaju problema sa tim  pa su se karburatori sa jugica i stojadina stavljali. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Btw. mislim da ima monopoint injection.

 

no such thing, vjerojatno multipoint.. uostalom ne vjerujem da ti je auto toliko star da ima karburator.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Najbolje h7 žarulje? 

If you have nothing to lose, try.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, ima mono point. To je kada imas sano jedan injektor u usisu koji dovodi gorivo za sve cilindre. 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predpostavljam da injektori nakon 300tkm ne pate od toga
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mogu pustati gorivo kada stoje pa ne mozes upaliti auto ili kada upalis izbaci tonu dima. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kaj se ne veli za monopoint injection još i sigle point injection? (ili to nisu iste stvari)

 

Po speckama, da vento 1.8 ima karb i mono point INFO

 

Vozila do valjda 2000 godine pretežno imaju karburatore, većinom slabiji motori, dok jači da bi razvili više snage zahtjevaju više goriva što im omogućuje multi point injection...

 

ajde bar su se talijani na vrijeme modernizirali

Ja na svom puntu 2 imam mulitipoint inection, elektronsko ubrizgavanje goriva-ecu, dok recimo punto 1 (94-99) sa identičnim 1.2 8v motorom ima karb i monopoint injection

 

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

90HP 1.8 verzija je u pitanju.

Samo gdje piše da i carb ima, trenutno vidim samo monopoint

 

Ma ne dimi se kad se pali, već troši oko 9-10 litara. Da nije to mal previše za 1.8?

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 13:34 (Dex.pwn).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice