Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.235.281
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Znači čitam komentare po domaćim internet okupljalištima i stvarno mi nije jasno kojeg to Lexusa točno svi vide u novoj trojki? Pa novi BMW ne može izgledati više ko BMW od ovog. Čista evolucija postojećeg dizajna i ovo je rezultat. 

Ne volim pretjerano BMWove, nisu baš moj stil, ali izgleda onako kao što od BMWa očekujem. Za interijer moram reć da je dobar, sviđa mi se što se televizore počelo smještat u centralnu konzolu, a ne da strše ko da sam u pevecu kupil 55cm lcd i zalijepio sa ljepilom(bljuv mercedes).

 

Mene ne podsjeca na niti jedan model Lexusa konkretno vec na njihov dizajenrski jezik. Ali eto kad bi vec morao birat, svjetla me uzasno vuku na RCF, a ni GSF nije daleko.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam jos jedno pitanje vezano uz regu

El moze polica osiguranja biti na starom,a autu na meni?

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ciji je auto, njegova mora bit i polica

#fsb
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Možda ti stari može pokloniti policu, da ti pokloni taj popust na policu ako misliš iz tog razloga da bude polica na njemu. U BiH su to ukinuli a mogla se prije polica prebaciti sa jedne na drugu osobu, ne znam kakava je situacija sa HR po tom pitanju.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam ja 50%,nego uzeo bih mozda malo jaci auto 200kw pa je jeftinije 700kn starom istapolica zbog godina

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Xperiax1 kaže...
sstrmi kaže...

Koliko se prije moze regati auto?

Istice mi 16-og a problem je sto sam od 09-18 na terenu pa nisam u mogućnosti registrirati

Pa sam mislio 5-6 otici na tehnički

 U tekucem mjesecu kada ti rega istice,znaci mozes sutra vec otici

 A vrijedi ono da ostaje stari datum? Recimo, meni ističe 12.10. Ako odem sutra registrirati, hoće li opet vrijediti do 12.10. nagodinu?

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kratos091 kaže...

 A vrijedi ono da ostaje stari datum? Recimo, meni ističe 12.10. Ako odem sutra registrirati, hoće li opet vrijediti do 12.10. nagodinu?

 Moralo bi da bude tako jer produžuje za godinu u odnosu na stari datum isteka.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kratos091 kaže...
Xperiax1 kaže...
sstrmi kaže...

Koliko se prije moze regati auto?

Istice mi 16-og a problem je sto sam od 09-18 na terenu pa nisam u mogućnosti registrirati

Pa sam mislio 5-6 otici na tehnički

 U tekucem mjesecu kada ti rega istice,znaci mozes sutra vec otici

 A vrijedi ono da ostaje stari datum? Recimo, meni ističe 12.10. Ako odem sutra registrirati, hoće li opet vrijediti do 12.10. nagodinu?

 Kad ti stara istekne nova ti se produzuje tako da ti nova vrijedi do 12.10 sljedece g. 

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Kolko se danas gleda hrđa na registraciji? Stari bi rego Venta opet pa se brine jer su kao pragovi hrđavi pa neće proći tehnički. Snimio sam video(uskoro ću ga stavit) s jedne i druge strane(koliko sam mogao jer nemamo dizalicu) da baš vidim koliko je to hrđe. Po meni to nije previše, viđao sam i aute s puno više hrđe koja su regana. Od elektronike radi sve, osim desnog bočnog žmigavca(iznad desnog kotaća)

 

 Btw evo slike ispod haube i onog dijela gdje je gas i sajla. Nisam iskreno više siguran jel to monopoint ili karburator jer nisam nigdje prepoznao fuel rail

 

 

Videi:

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 18:55 (Dex.pwn).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema



5:05 

Ništa ne ostavljam nezavrš
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Kolko se danas gleda hrđa na registraciji? Stari bi rego Venta opet pa se brine jer su kao pragovi hrđavi pa neće proći tehnički. Snimio sam video(uskoro ću ga stavit) s jedne i druge strane(koliko sam mogao jer nemamo dizalicu) da baš vidim koliko je to hrđe. Po meni to nije previše, viđao sam i aute s puno više hrđe koja su regana. Od elektronike radi sve, osim desnog bočnog žmigavca(iznad desnog kotaća)

 

 Btw evo slike ispod haube i onog dijela gdje je gas i sajla. Nisam iskreno više siguran jel to monopoint ili karburator jer nisam nigdje prepoznao fuel rail

 

 

Videi:

 

 

 

 Gleda se hrđa poprilično, ali iz tvog nemirnorukog preleta od ispod se baš nešto i ne vidi pravo stanje. Ovako na prvu, rekao bih da baš i nemaš nekih problema s hrđom odozdo, to prolazi. Zamijeni žarulju u tom žmigavcu, signalizacija se pregledava obavezno, sva, dakle i maglenka(e), i rikverc svjetlo i žmigavci i kratka i duga svjetla kao i pozicije. Isto tako gleda se ispravnost pojaseva, podizača stakala. Prije tehničkog gledaj ako imaš gdje da te murija neće klepit, provozaj malo auto da dođe na radnu temperaturu zbog ekotesta i katalizatora. Ovo malo što se vidi i auspuh je u skroz ok stanju, što ti je vrlo bitno za eko test a i prolaznost na tehničkom.

 

To je monopoint, u biti laički rečeno karburator s el. diznom za ubrizgavanje goriva. Fuel rail(ovi) su ti na prvoj slici ova dva gumena crijeva s desne strane, jedno je dovod goriva drugo je povrat.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Proci ce tehnicki, ta hrda nije ostetila vazne srukturne djelove. 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hvala na odgovoru. Nemamo nikakvu dizalicu da možemo dić auto a dole je zemlja pa se ne hi zavlačio ispod.

Moram još samo skontat kak se vadi taj žmigavac vanka. Vidio sam na YTu video al kad pokušam jednostavno ne ide pa odustanem da ne bi sjebo još na kraju. Sve ostalo radi(jedino nisam rikverc svjetlo pregledao). El. podizaće nemam tak da to nije ni bitno :D

Eh sad eko test, možda bi tu pao. 1.8 atmosferski benzinac 90ks je, koliko zagađuje ne bih znao. Isto tako ne bih znao ni ni dal radi lamba sonda i taj dio kod ispuha. Valjda radi.

 

Hvala za monopoint. Još da pitam gdje se mogu kupiti dizalice za auto? Ciljam na set kao što ChrisFix koristi. Dakle dizalica koja je na tom drvenom komadu i dizalica koja je ispod vozila

 

Na 2:38

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

U drugu prešalta na 100 km/h Show od auta, samo vuče i vuče, ko stvoren za vađenje masti

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 21:45 (vrinho).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Hvala na odgovoru. Nemamo nikakvu dizalicu da možemo dić auto a dole je zemlja pa se ne hi zavlačio ispod.

Moram još samo skontat kak se vadi taj žmigavac vanka. Vidio sam na YTu video al kad pokušam jednostavno ne ide pa odustanem da ne bi sjebo još na kraju. Sve ostalo radi(jedino nisam rikverc svjetlo pregledao). El. podizaće nemam tak da to nije ni bitno :D

Eh sad eko test, možda bi tu pao. 1.8 atmosferski benzinac 90ks je, koliko zagađuje ne bih znao. Isto tako ne bih znao ni ni dal radi lamba sonda i taj dio kod ispuha. Valjda radi.

 

Hvala za monopoint. Još da pitam gdje se mogu kupiti dizalice za auto? Ciljam na set kao što ChrisFix koristi. Dakle dizalica koja je na tom drvenom komadu i dizalica koja je ispod vozila

 

 

 

Žmigavac se vadi lako, a i ako ga polomiš novi ti je 40-50kn :D Samo pod jednu stranu podgurni odvijač manji i poguraj prema van (s jedne strane(tu moraš pogodit ne znam sad napamet) je limić koji glumi kopču a s druge strane je plastični 'zub' koji se zavuče pod lim s unutarnje strane. E tu stranu ak pogodiš, polomit ćeš ga, moraš pogodit ovu stranu di je limić.

Nema veze jesu el ili podizači stakala na žgance, stpovac provjerava ispravnost tj ide li staklo normalno dolje i gore.

Ekotest na tim 1.8 motorima inače je uredan u velikoj većini slučajeva, samo ako ispuh nije nigdje šupalj.

 

Dizalicu za auto moš kupit na svakom ćošku :D. Ovo ispod vozila nije dizalica nego podmetač/stalak na koji spustiš auto da ne trpi cilindar dizalice.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
vrinho kaže...

U drugu prešalta na 100 km/h Show od auta, samo vuče i vuče, ko stvoren za vađenje masti

Boldano ti i nije neka rijetkost

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...
vrinho kaže...

U drugu prešalta na 100 km/h Show od auta, samo vuče i vuče, ko stvoren za vađenje masti

Boldano ti i nije neka rijetkost

 

Ajde za drugu brzinu mozda ni nije, ali prva?? Tko to jos ima da se prva razvlaci do 100km/h?

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa moj Yaris u prvoj dodje do 170, gdje je problem?

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Karlek_19 kaže...
vrinho kaže...

U drugu prešalta na 100 km/h Show od auta, samo vuče i vuče, ko stvoren za vađenje masti

Boldano ti i nije neka rijetkost

 

Ajde za drugu brzinu mozda ni nije, ali prva?? Tko to jos ima da se prva razvlaci do 100km/h?

 Aaaaa krivo sam procitao.. ja skuzio druga ide do 100, moja greška, sorry.

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Da li itko ima iskustva sa kupnjom novog fiata ili aflfa rome-a iz italije. Da li ima predstavništvo u trstu i kakva su dodatna davanja kod uvoza u HR. Da li ima razlike u Autima za talijansko tržište i Hrvatsko.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Postoje razlike u opremama u svakoj zemlji. 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jel netko ima OBD (II), skener? Gdje ste kupili i kako radi?
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeroname kaže...

Da li itko ima iskustva sa kupnjom novog fiata ili aflfa rome-a iz italije. Da li ima predstavništvo u trstu i kakva su dodatna davanja kod uvoza u HR. Da li ima razlike u Autima za talijansko tržište i Hrvatsko.

 Postoji sansa da ti ne budu dozvolili da izvezes auto kod nas. (recimo BMW i Mercedes to ne daju, valjda radi zastite trzista).

 

Uglavnom, koliko se sjecam, talijani nemaju carinske tablice, tako da auto moras doslepat do Rijeke (iz Trsta nije tesko). Posto gledas Alfu i Fiat, vjerovatno De Bonu gledas? Okej su, ali iskreno puno puta su kenjali sa opremom i narudzbama, nas auto je dosao sa kozom i par stvari koje nismo nikad ni htjeli, pa eto smo se navlacili jer je cijena bila dosta visa.

 

Inace je sve isto kao i kod uvoza iz EU, samo ne znam jel ti se isplati kupovat novi auto u Italiji? De Bona ima okej ponudu rabljenih, posto drze pola sjevera Italije... (Osim ako nije nesto nedobavljivo u HR ili Njemackoj)

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dex.pwn,meni je OBD uštedio nekoliko intervencija vučne službe (nesretna Peugeot elektrika).Kupljen iz Kine i skinuta Torque pro app.Kad bi mi se auto ugasio nije htio upaliti bez brisanja greške a sve upute imaš na You Tube.Meni je poslužio dok mi elektroničar nije riješio kontakte na ECU.Prva dva auto"majstora"ne želim spominjati.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...
Jel netko ima OBD (II), skener? Gdje ste kupili i kako radi?

 Ovdje (+Pro verzija programa). Odličan je, za dosta stvari posluži, naravno ak je auto noviji sa hrpom senzora. :)

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gdje provjeriti bmw po broju šasije

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ma bitno mi je samo da radi i na novijim autima i na starim. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice