Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.060
|
čitano: 13.200.814
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Šta su auti tako jeftiniji u IT da se isplati preprodaja?

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mijenjao ovaj vikend na svim autima u obitelji na zimske gume i kad sam skinuo svoje, skužim čavel u gumi, ko zna kolko ga već dugo imam u gumi, da nisam ni znao...

 
 

Primjetio sam da na jednom autu ne gori prednja lijeva lampa, mislio sam standardno da je žarulja pregorila, ali nije, već su žice na stopici korodirale i gubile kontakt, a i nagorile su malo, odcvikao sam žicu do "zdrave" žice, blankirao, fercinao da ne korodira opet, našao kutni konektor i to sve složio, zaštitio termo bužirom, sad fercera bolje nego tvornički...

 
 

 

Usput smo se bacili malo na poliranje farova, nakon poliranja polakirali bezbojnim lakom, farovi su zamjenski depo, zato su se i zamutili tako, uglavnom nije loše ispalo

 
 
 
 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 19:08 (1BIT).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja prošli vikend zamijenio far,stavio nove ug9 i montirao dashcam u golfa.

Kod stare na corsi sam rotirao gume pošto se ona vozi nonstop na zimskima jer nepravi puno kilometara i bilo mi dosta čudno koliko su prednje više potrošene 4.5mm a zadnje na 7mm , nisam očekivao takvu razliku na takvom malom autu, sljedeću zimu će se morati kupit druge jer su ove već 4godine stare.Vjerojatno opet idu fulda montero 3 jer se guma dosta dobro ponaša u svim uvjetima.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa jesu ovo ok cijene za ove "malo jače" žarulje, ak se ne varam, bile su po 300Kn kad su ih friško izbacili na tržište, pa po 200Kn i sad ispod 200Kn za nove nekorištene u trgovini?

 

 

4 Da
0 Ne
0 Kako koje
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kod tokića laseri h7 180kn sa njihovom karticom.Ako misliš da nisu org ove kod tokića jesu i puno bolje svijetle od osram original line

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 21:47 (ZooZ).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ti popusti su mazanje očiju, cijene koje su aktualne su standardne cijene za takve žarulje.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Ti popusti su mazanje očiju, cijene koje su aktualne su standardne cijene za takve žarulje.

 Welcome to Croatia. :D
Kupio u Tokicu Philips maglenku za skoro 30 eura na amazonu ista dodje 12

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Šta su auti tako jeftiniji u IT da se isplati preprodaja?

 Sve ovisi o tržištu naravno. Dosta sam istraživao o tome i najviše se isplate gradski autići, crossoveri, D segment karavani i naravno njihove marke poput Alfe i Fiata. D segment karavani su npr F31 318d. Manageri, trgovački putnici, predstavnici raznih firmi voze takve aute i prodaju nakon par godina. F31 318d sa cca 150.000km iz 2014 se nađe za 10 soma eura. Kada prodam Captura idem po Giuliettu vjerojatno. 1.4 TB 125kW 2011/2012. Kod nas se takav auto sa Distinctive opremom (3/4 svega što Giulietta može imati) prodaje za 10/11 soma. U IT se nađe dobra za 6. Uvoz je bagatela (cca 3500kn).

Računaj da mi to nije glavni posao ali mjesečno soma eura kroz to uleti sasvim ležerno haha. Samo je potrebno znati talijanski. Ja sam tamo proveo 15 godina pa ga govorim bolje od 3/4 digića haha

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kako ce 6ica izbijati pare iz dzepaaaaaaaaaaaaaa

 

gdje su ovakve cijene zarulja?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na mall.hr samo popust nije toliko velik koliko se cini. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

 

 Sve ovisi o tržištu naravno. Dosta sam istraživao o tome i najviše se isplate gradski autići, crossoveri, D segment karavani i naravno njihove marke poput Alfe i Fiata. D segment karavani su npr F31 318d. Manageri, trgovački putnici, predstavnici raznih firmi voze takve aute i prodaju nakon par godina. F31 318d sa cca 150.000km iz 2014 se nađe za 10 soma eura. Kada prodam Captura idem po Giuliettu vjerojatno. 1.4 TB 125kW 2011/2012. Kod nas se takav auto sa Distinctive opremom (3/4 svega što Giulietta može imati) prodaje za 10/11 soma. U IT se nađe dobra za 6. Uvoz je bagatela (cca 3500kn).

Računaj da mi to nije glavni posao ali mjesečno soma eura kroz to uleti sasvim ležerno haha. Samo je potrebno znati talijanski. Ja sam tamo proveo 15 godina pa ga govorim bolje od 3/4 digića haha

 Bio bi ti više nego dobar kum na svadbi (sposoban i poduzetan)  

 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...
chutac kaže...

Ti popusti su mazanje očiju, cijene koje su aktualne su standardne cijene za takve žarulje.

 Welcome to Croatia. :D
Kupio u Tokicu Philips maglenku za skoro 30 eura na amazonu ista dodje 12

  Jep, al vam Mall.hr opće nije hr trgovina, tj je, al vlasnik nije i vjerujem da roba nije za hr već je "global orientated"
INFO

RuskeGTT kaže...

kako ce 6ica izbijati pare iz dzepaaaaaaaaaaaaaa

 

gdje su ovakve cijene zarulja?

 Mall.hr

 

Ja sam jučer navečer napravio narudžbu, danas oko podneva primam poruku da je roba stigla i da je mogu preuzeti u poslovnici kako sam si i odabrao, otišao poslje posla i kupio, stvarno vrhunsku uslugu ima Mall.hr, uzeo sam sebi philipse i ocu osramice, naspram bernera koje smo do sada imali, primjeti se da malo jače svijetle...

Te skočio do Tokića po filter ulja za majčin auto (uskoro se bliži mali servis) i vidim osram night breaker unlimited +110% H7 za 202Kn, bez tokić kartice, znači ak na karticu da popust i snizi za 50Kn opet je skuplje u Tokiću, nego kod mall.hr-a di unlimited dođe 130Kn...

 

Tak da koliko vidim žarulje su jeftinije nego u tokiću... that is fine with me

 

 
 
 
 
Lijevo+Osram+nb+laser,+desno+Berner Lijevo+Osram+nb+laser,+desno+Berner
 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 18:50 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja uzo NB Laser H7, dođem doma stavljam na auto, a u pm, pa ne duga, oću kratka H1, a ja bio 200% siguran da su H7 kratka. Ništa, slj dan vratio, vratili pare na račun za 2 tjedna, čak mislim i onih 5kn kaj računaju pri preuzimanju u poslovnici što je smiješno, al eto. Dobre su cijene nekad.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima tko iskustva s korištenjem auto kaska?

 

plaćam punu policu osigiuranja (na apsolutno sve) već četvrtu godinu. Autu mi sada istječe garancija i ja bih iskoristio kasko da malo "saniraju" oštećenja

- 15ak komada točkica od kamenčića po haubi (probilo lak)

- točkice na zadnjim lijevim vratima

- puknut unutarnji blatobran prednjeg lijevog kotača

- i spojni dio iza zadnjih lijevih vratiju prema krovu treba ravnanje (kao da je netko udario šakom)

 

jel to izvedivo sve riješit odjednom ? kasko više ne namjeravam plaćati... u Croatiji sam osiguran

 

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Ima tko iskustva s korištenjem auto kaska?

 

 Ista stvar i mene zanima. Također ih mislim iskoristiti za bojanje tuđeg bezobrazluka. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zvuk izvana dok ubrzavam.Sve je originalno na njemu

Nekako mi je osobno previše piskutavo

Mislim da cu uzeti neke kvalitetne protočne da dobijem radije više dubine

Ovako šta,doduše ovo je s izrezanim zadnjim loncima ali skoro isto bi se čulo i sa protočnima koji su tu samo radi tehničkog 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 21:05 (sstrmi).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Nova prinova 

 
 

Nije na kraju MKII Laguna, al nije ni daleko. Na sreću, problemi s elektronikom kod francuza ne pitaju za model 

Pored elektronike (suvozački prozor, seatbelt lampica, baš uvijek osvijetljena kazaljka goriva) ima laganih falinga na interijeru (obješen krov, strgana kvaka pretinca za rukavice - recimo popravljeno, strgan jedan poklopac pretinca u vratima, slab feder od pojasa, fali jedno svjetlo za noge, ljepljive kvake i prekidači za prozore - sanirano alkoholom).

Na prvi pogled se ne čini ko neki ulov, ali...

Auto je od privatne vlasnice, korišten kao obiteljski, a ne od preprodavača (meni debelo najbitniji faktor)

Mehanika je u super stanju, odrađen je drugi veliki prije 10kkm plus hrpa drugih servisa, a računi su priloženi svi od kad je izvezen iz salona.

Izrazito udoban u vožnji.

Brojke su: 1.6 16v, 115ks, 195k km, 2003. godište

Valjda će poslužit za dnevne ture kuća-faks-poso-faks-kuća bar do kraja diplomskog

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Idem kuci u ZG iz Bosne, prodem granicu i vozim cca 100km brzinom 120...130kmh i odjednom malo crijevo od hladenja ( ili šelna od crijeva ) turbine, iza motora, pocne pustati vodu....

Upali se lampica da fali vode i brzo stanem kad ono voooshhhh bijelo se dimi iz haube ( temperatura se nije dignula ).

Sva voda kapala negdje blizu auspuha i sve isparavalo.

I tako svakih 40km sam nadolijevao antifriz. Vozio se 70kmh i popizdio nikada doci. ( odvrnuo cep od posude i sporije vozio da ne nabija pritisak pa voda jace curi )

Sutra sanirati to crijevo od 5 kuna i 2 selne od 5 kn. ( crijevo duljine 3cm

Pouka price : Uvijek imati bocu antifriza u autu. Kanticu od 5L sam imao i potrosio sam 4L.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 23:47 (Fake_Alert).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Idem kuci u ZG iz Bosne, prodem granicu i vozim cca 100km brzinom 120...130kmh i odjednom malo crijevo od hladenja ( ili šelna od crijeva ) turbine, iza motora, pocne pustati vodu....

Upali se lampica da fali vode i brzo stanem kad ono voooshhhh bijelo se dimi iz haube ( temperatura se nije dignula ).

Sva voda kapala negdje blizu auspuha i sve isparavalo.

I tako svakih 40km sam nadolijevao antifriz. Vozio se 70kmh i popizdio nikada doci. ( odvrnuo cep od posude i sporije vozio da ne nabija pritisak pa voda jace curi )

Sutra sanirati to crijevo od 5 kuna i 2 selne od 5 kn. ( crijevo duljine 3cm

Pouka price : Uvijek imati bocu antifriza u autu. Kanticu od 5L sam imao i potrosio sam 4L.

Uvjek imati ulje, uvjek imati antifriz, uvjek imati ovo i ono, a s novim autom vise ni rezervni kotac nemas

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 0:57 (CroNk3r).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Bas to - s novim autom imas samo repair kit, i to ti je dovoljno.

 

I obavezno clanstvo u auto-klubu, radi besplatne slep sluzbe do servisa,

ili cak njihov servis direktno na putu.

 

Ne znam kakav je HAK, primjerice ÖAMTC takve sitnice na mjestu popravlja i voznja ide dalje.

Isplati se clanarina, osobito sto vrijedi u cijeloj EU. Ako se negdje nesto desi van AT,

i ne mogu mi rijesiti popravak ili zamjenski auto isti dan, placaju mi smjestaj u najblizem motelu/hotelu,

te obecavaju popravak/zamjensko vozilo u roku 48h, sto nije lose (nisam imao priliku koristiti, na srecu).

 

Jedino sto sam do sad imao iskustvo sa ÖAMTC-om je kad mi je na Rocky-ju puknuo lanac od hladnjaka,

to su na licu mjesta zamijenili, i kad mi je na Astri crknuo alternator - tu se me morali odvesti u radionicu,

dao ga zamijeniti, i cim je zamjenjen, auto prodao i kupio C-Maxa.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Bas to - s novim autom imas samo repair kit, i to ti je dovoljno.

 

I obavezno clanstvo u auto-klubu, radi besplatne slep sluzbe do servisa,

ili cak njihov servis direktno na putu.

 

Ne znam kakav je HAK, primjerice ÖAMTC takve sitnice na mjestu popravlja i voznja ide dalje.

Isplati se clanarina, osobito sto vrijedi u cijeloj EU. Ako se negdje nesto desi van AT,

i ne mogu mi rijesiti popravak ili zamjenski auto isti dan, placaju mi smjestaj u najblizem motelu/hotelu,

te obecavaju popravak/zamjensko vozilo u roku 48h, sto nije lose (nisam imao priliku koristiti, na srecu).

 

Jedino sto sam do sad imao iskustvo sa ÖAMTC-om je kad mi je na Rocky-ju puknuo lanac od hladnjaka,

to su na licu mjesta zamijenili, i kad mi je na Astri crknuo alternator - tu se me morali odvesti u radionicu,

dao ga zamijeniti, i cim je zamjenjen, auto prodao i kupio C-Maxa.

 Isto to ti nudi Peugeot Assistance kad kupiš novi auto... Osiguran si u slučaju kvara bilo gdje u EU,
350 Eura je refeund za hotel/motel dok ti auto ne bude popravljen i imaju rok isto 48h da ga dovedu u vozno stanje/ispravnost uz besplatni šlep

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Tako i Toyota, 3 godine ti daje sve moguce usluge. Nakon te 3 godine

mozes preko njih uplatit dodatne dvije godine tog osiguranja, ili jednostavno

imati clasnostu u auto-klubu, koje kosta manje, a daje ti jos vise.

 

Osobno imam i paket za brdsku sluzbu, dakle ako zapnem na skijanju, planinarenju,

nesto se desi, slomis nogu, nazoves, dodju po tebe helikopterom.

 

Mislim dosli bi po tebe i ovako helikopterom, ali se to naravno placa, a ovako te ne kosta nista.

(naravno ako ne zlorabis, kao sto su dva Amera otisli na brdo, upisali se u knjigu "pjeske gore, helikopterom dolje",

i kad ih je heli pokupio, vidjeli su da im nista ne fali, pa su finu kaznu dobili - jer u to vrijeme je nekom zaista trebala pomoc,

a helija nikad dosta po planinskim lancima)

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Ima tko iskustva s korištenjem auto kaska?

 

plaćam punu policu osigiuranja (na apsolutno sve) već četvrtu godinu. Autu mi sada istječe garancija i ja bih iskoristio kasko da malo "saniraju" oštećenja

- 15ak komada točkica od kamenčića po haubi (probilo lak)

- točkice na zadnjim lijevim vratima

- puknut unutarnji blatobran prednjeg lijevog kotača

- i spojni dio iza zadnjih lijevih vratiju prema krovu treba ravnanje (kao da je netko udario šakom)

 

jel to izvedivo sve riješit odjednom ? kasko više ne namjeravam plaćati... u Croatiji sam osiguran

 

 Nisam baš siguran da je to izvedivo sve odjednom. Možda i je barem sve ovo s lijeve strane, ali nisam siguran jer bi to kao trebalo biti "povezano" kao jedna šteta da bi ti sve pokrili.

Što si čekao toliko dugo da to popraviš ili je to sve u ovoj zadnjoj godini kaska?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

smije li pauk (sluzba za premijestanje vozila) odvuci auto ako je parkiran na zelenoj porvrsini (u Zagrebu). Odvucen je auto i kao glavni razlog navedeno upravo to: da je parkiran na zelenoj povrsini.

 

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2008_06_67_2224.html

 

Na linku sam nasao uvijete da bi vozilo smjeli premjestiti:

 

(1) Policijski službenik ili službenik jedinice lokalne samouprave, naredbom će odrediti da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa i kad je parkirano ili zaustavljeno:
1) na mjestu rezerviranom za zaustavljanje i parkiranje vozila osoba s invaliditetom,
2) na obilježenome pješačkom prijelazu, pješačkom otoku i pješačkoj zoni,
3) na nogostupu ako pješak prilikom kretanja mora zbog vozila silaziti na kolnik ili drugu površinu (slobodan prolaz između parkiranog vozila i zgrade manji od 100 cm),
4) na prijelazu ceste preko željezničke ili tramvajske pruge u istoj razini ili u blizini tih pruga ako se time sprječava promet vozila koja se kreću po tračnicama,
5) na raskrižju i na udaljenosti manjoj od 5 m od najbližeg ruba poprečnog kolnika, ako smanjuje preglednost prometa,
6) u tunelu, na mostu, u podvožnjaku, na nadvožnjaku te na dijelu ceste ispod mosta i nadvožnjaka,
7) na dijelu ceste u blizini vrha prijevoja i u zavoju gdje je preglednost ceste nedovoljna i gdje se vozila ne bi mogla obići bez opasnosti,
8) na mjestu na kojem bi parkirano vozilo onemogućilo pristup drugom vozilu radi parkiranja ili izlazak nekom već parkiranom vozilu i ispred kolnog ulaza u zgradu, garažu ili dvorište,
9) na biciklističkoj stazi ili traci, ili na prijelazu biciklističke staze, odnosno trake preko kolnika,
10) na dijelu kolnika koji je kao stajalište za vozila javnog prijevoza putnika obilježen oznakama na kolniku ili postavljenim prometnim znakom,
11) na mjestu na kojem bi vozilo zaklanjalo postavljeni prometni znak ili uređaj za davanje znakova prometnim svjetlima,
12) na dijelu ceste gdje bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenog ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti, bila manja od 3 m, odnosno do suprotnog ruba kolnika manja od 4 metra.
(2) Vozilo koje je nepropisno zaustavljeno ili parkirano na mjestima iz stavka 1. ovoga članka ne može se blokirati na tome mjestu u smislu odredaba članka 5. stavka 1. točke 8. ovoga Zakona.
(3) Prije izdavanja naredbe za premještanje vozila po stavku 1. ovoga članka, položaj nepropisno zaustavljenog ili parkiranog vozila utvrđuje se fotografijom, skicom ili video zapisom.

 

I nigdje nema navedeno zelena povrsina kao razlog. Nijedan od drugih uvjeta nije zadovoljen te se tamo auti svakodnevno parkiraju.

 

Hvala!

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...

Pozdrav,

 

smije li pauk (sluzba za premijestanje vozila) odvuci auto ako je parkiran na zelenoj porvrsini (u Zagrebu).

Smije, to je prema odluci o komunalnom redu GZ.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 9:40 (Old Iggy).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
ShadoW kaže...

Pozdrav,

 

smije li pauk (sluzba za premijestanje vozila) odvuci auto ako je parkiran na zelenoj porvrsini (u Zagrebu).

Smije, to je prema odluci o komunalnom redu GZ.

 

 da, nasao sam. link na stranici koji vodi na tu odluku naravno da ne radi

 

btw. evo slika di je bio parkiran, tamo di je opel na slici, s tim da je trava sad jos uvucenija jer je ova slika stara

 

jel bi mogla neka zalba proci, jer to prakticki ni nije zelena povrsina vise

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ako nije oznacen parking, onda je zelena povrsina, tako da ti zalba vjerovatno nece proci.

 

Znam da je blesava situacija, bas zato sto je "siva zona", a odgovor "pa svi tu parkiraju" nece proci.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...
Old Iggy kaže...

Smije, to je prema odluci o komunalnom redu GZ.

 

 da, nasao sam. link na stranici koji vodi na tu odluku naravno da ne radi

 

btw. evo slika di je bio parkiran, tamo di je opel na slici, s tim da je trava sad jos uvucenija jer je ova slika stara

 

jel bi mogla neka zalba proci, jer to prakticki ni nije zelena povrsina vise

Hm, čudno, meni link radi i s računala i s mobitela.

što se tiče žalbe - teško, iskreno.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...
Old Iggy kaže...
Istočni parking ZV, 5 kn dan?

 https://www.google.hr/maps/@45.7816671,15.979732,3a,90y,274.78h,83.2t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbjy8Zb3POA2Kjulvw_PdjA!2e0!7i13312!8i6656

Na ovo misliš?

 

Da, taj. Sorry, tek sad sam to vidio.

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Momci, jel ima negdje za nabavit utučnicu koja pretvara jack od upaljača u više USB portova za punit mobitele i slične stvari?

Btw. dal takvo nešta uopće i postoji?

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 20:07 (Dex.pwn).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice