Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.247.203
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
online
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Momci, jel ima negdje za nabavit utučnicu koja pretvara jack od upaljača u više USB portova za punit mobitele i slične stvari?

Btw. dal takvo nešta uopće i postoji?

 Ovo?

Gearbest

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 20:37 (XXX-Man).
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ima li netko iskustva sa ovim novim Ford focusom?
ili sa starijom verzijom. :)
Gledam za starog auto a Fordu dosta padne cijena u DE malo rabljen.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Bas to - s novim autom imas samo repair kit, i to ti je dovoljno.

 

I obavezno clanstvo u auto-klubu, radi besplatne slep sluzbe do servisa,

ili cak njihov servis direktno na putu.

 

Ne znam kakav je HAK, primjerice ÖAMTC takve sitnice na mjestu popravlja i voznja ide dalje.

Isplati se clanarina, osobito sto vrijedi u cijeloj EU. Ako se negdje nesto desi van AT,

i ne mogu mi rijesiti popravak ili zamjenski auto isti dan, placaju mi smjestaj u najblizem motelu/hotelu,

te obecavaju popravak/zamjensko vozilo u roku 48h, sto nije lose (nisam imao priliku koristiti, na srecu).

 

Jedino sto sam do sad imao iskustvo sa ÖAMTC-om je kad mi je na Rocky-ju puknuo lanac od hladnjaka,

to su na licu mjesta zamijenili, i kad mi je na Astri crknuo alternator - tu se me morali odvesti u radionicu,

dao ga zamijeniti, i cim je zamjenjen, auto prodao i kupio C-Maxa.

Nije dovoljno, ako je rupa prevelika mogu se j*bat, a ovako 15min/pola sata i opet sam na putu.

Jesam sporiji, ali za vrijeme dok dode slep sluzba ja vec putujem dalje i to ne u krivom smjeru nego prema odredistu.

 

Inace pripazite kad kupite alufelge da u auto stavite odgovarajuci kljuc.

Meni se dogodilo da mi nije kljuc stao u rupu oko matice.

Sva sreca da je bilo blizu kuce pa nije bilo problem rjesiti sve u kratkom roku.

13 godina
online
Auti - ultimativna tema

dali netko koristi anti glare naočale za noćnu vožnju? izluđuju me previsoko poštelana i prejaka svjetla, tu je to prava pošast u njem.

inače vidim jako dobro, ali mi smeta intenzivna svjetlost, tako da po danu uvijek imam sunčane naočale uz sebe bez obzira na godišnje doba.

našao sam ovaj roundup, jedino mi se ove eagle eyes čine kao da postižu efekt koji želim, znači ne treba mi nikakav visibility upgrade, samo što bolji anti glare.

iskustva? mišljenja?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad ljude uopce ne zanima kako je drugima. Uglavnom svi imaju visinu na max postelanu.

Isprobaj naocale pa javi 

 

EDIT:

I pod cons pise da nisu polarizirane. Po meni je to cak i prednost jer ne vidim dobro na display radia kad imam suncane(polarizirane)

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 22:06 (CroNk3r).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

Ima li netko iskustva sa ovim novim Ford focusom?
ili sa starijom verzijom. :)
Gledam za starog auto a Fordu dosta padne cijena u DE malo rabljen.

 Kojim novim Focusom? Mk3 FL ili Mk4?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čitatelj 

Jel ima tvoj yaris senzore za pritisak gume?

I imas mozda zimski set bez senzora?

Zanima me sto se dogada ako stavim zimski set bez senzora...

Dal je samo ona lampica ili je naporan na displayu izmedu okretaja i brzine ko kad je automatsko kocenje/prelazak crte bez zmigavca ili jos gore ako je zvucno dosadan auto.

EDIT:

Pitanje vrijedi i za ostale ako tko zna.(Konkretno kako se ponasa Auris 2018)

I ako dam ugraditi senzore dal mora onda sluzbeni servis upariti ili je dosta ona tipka za reset u gloveboxu?

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 22:30 (CroNk3r).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...
Dex.pwn kaže...

Momci, jel ima negdje za nabavit utučnicu koja pretvara jack od upaljača u više USB portova za punit mobitele i slične stvari?

Btw. dal takvo nešta uopće i postoji?

 Ovo?

Gearbest

 

Da, sad me čisto zanima koliko je to istina :D

Za 20 kuna da dobiješ QC3.0

14 godina
moderator
online
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Da, sad me čisto zanima koliko je to istina :D

Za 20 kuna da dobiješ QC3.0

 Ne brini, dobar je to punjač i stvarno ima QC3.0. Kupovao sam ih ja i za manje.

Samo obrati pažnju da je samo jedan port QC3.0, dok ostala 3 mogu zajedno dati do 3,5A.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
unknown kaže...

Ima li netko iskustva sa ovim novim Ford focusom?
ili sa starijom verzijom. :)
Gledam za starog auto a Fordu dosta padne cijena u DE malo rabljen.

 Kojim novim Focusom? Mk3 FL ili Mk4?

 focus Mk3 FL

MK4 cu si ja kupiti jer mi je bas zgodan :D
Ali mora vremena proc jer nema jos rabljenih na trzistu. :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 23:14 (unknown).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolega posjeduje Focus Mk3 FL 1.5 TDCI, ima ga tek oko 3-4mj tako da nije imao problema kao sto je za ocekivati, opcenito modeli proizvedeni pri kraju generacije vecinu problema imaju rijeseno tako da bi trebao biti OK kupnja. 

 

Kod mene se TPMS mora "programirati" uz pomoc uredaja jer je direktni, npr. kada se stave zimske gume i sl., mislim da je kod toyote isto, ako mislis samo na reset onda treba biti negdje tipka ili neki menu koji se aktivira, a kod toyote je u pretincu tipka za reset. Lampica ce samo gorjeti ako vozis bez senzora, a pri paljenju mozda par puta upali/ugasi lampicu radi upozorenja. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 0:56 (ivanzu).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...
Dex.pwn kaže...

Da, sad me čisto zanima koliko je to istina :D

Za 20 kuna da dobiješ QC3.0

 Ne brini, dobar je to punjač i stvarno ima QC3.0. Kupovao sam ih ja i za manje.

Samo obrati pažnju da je samo jedan port QC3.0, dok ostala 3 mogu zajedno dati do 3,5A.

 

Naručen je već.

3.5A svaki ili ukupno?

 

Pih, još samo auto nađem :D

14 godina
moderator
online
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

 

Naručen je već.

3.5A svaki ili ukupno?

 

Pih, još samo auto nađem :D

 Ukupno.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Kolega posjeduje Focus Mk3 FL 1.5 TDCI, ima ga tek oko 3-4mj tako da nije imao problema kao sto je za ocekivati, opcenito modeli proizvedeni pri kraju generacije vecinu problema imaju rijeseno tako da bi trebao biti OK kupnja. 

 

Kod mene se TMPS mora "programirati" uz pomoc uredaja jer je direktni, npr. kada se stave zimske gume i sl., mislim da je kod toyote isto, ako mislis samo na reset onda treba biti negdje tipka ili neki menu koji se aktivira, a kod toyote je u pretincu tipka za reset. Lampica ce samo gorjeti ako vozis bez senzora, a pri paljenju mozda par puta upali/ugasi lampicu radi upozorenja. 

Ma onda nek svjetli samo lampica. Bitno mi je samo da na displayu ne prikazuje stalno nesto za gume i da ne bude naporan tokom voznje.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Nije dovoljno, ako je rupa prevelika mogu se j*bat, a ovako 15min/pola sata i opet sam na putu.

Jesam sporiji, ali za vrijeme dok dode slep sluzba ja vec putujem dalje i to ne u krivom smjeru nego prema odredistu.

 

Inace pripazite kad kupite alufelge da u auto stavite odgovarajuci kljuc.

Meni se dogodilo da mi nije kljuc stao u rupu oko matice.

Sva sreca da je bilo blizu kuce pa nije bilo problem rjesiti sve u kratkom roku.

 

Ma uglavnom budu manje rupe, za vece rupe ionako nemas sta drugo nego zvat slep do vulkanizera.

Od kljuceva - krizni za odvrtanje i stavljanje, a moment kljuc za dotezanje, nikad nikakvih problema.

Jedino bi radije uljnu dizalicu uzmjesto obicne sa spanerom, jer brze dignes auto, osobito kad mijenjas sva 4 kotaca.

 

CroNk3r kaže...

Čitatelj 

Jel ima tvoj yaris senzore za pritisak gume?

I imas mozda zimski set bez senzora?

Zanima me sto se dogada ako stavim zimski set bez senzora...

Dal je samo ona lampica ili je naporan na displayu izmedu okretaja i brzine ko kad je automatsko kocenje/prelazak crte bez zmigavca ili jos gore ako je zvucno dosadan auto.

EDIT:

Pitanje vrijedi i za ostale ako tko zna.(Konkretno kako se ponasa Auris 2018)

I ako dam ugraditi senzore dal mora onda sluzbeni servis upariti ili je dosta ona tipka za reset u gloveboxu?

 

Ima, ali i zimski set ih ima. Kad promjenim na zimski set kotaca, odem dopumpat, i nakon 50ak km mi se javi poruka

sa senzorom pritiska gume - pustis da odblica do kraja, i kad se statican, znaci da ne gubis zrak, nego da je promjer

kotaca manji/veci, jer i to senzor gleda i racuna.

 

Nakon toga je potrebno stati i resetirati senzor, da zna da je sve OK (naravno, gume moraju biti

adekvatno napumpane prije toga, provjeri jos jednom).

Reset na Yarisu je jednostavan, ali i na svim Toyotama. Auris mislim da to ima cak direkt preko info-ekrana, kao Ford.

 

E sad, dali mozes kupiti originalne Toyota felge bez senzora, to ne znam, ali i ako ih nemas, racunalo ti mjeri i promjer

guma, te osjeti zbog pritiska i razlike u gumama tu razliku, i to ce ti javiti, cak i ako nemas senzore u gumama,

ali isti postupak, gotov si za 5min.

 

Vrijedi i za hibride - samo umjesto da okrenes kljuc, stisnes START i prebacis u NEUTRAL (umjesto PARK), i drzis gumb

dok ne odradi 3x blinkanje, iskljucis automobil i to je to.

 

Inace, ne pisti nista - samo ti svjetli lampica obavjesti. Nije dosadno, zamisli to kao na Alfi "check engine" lampica,

totalno normalna pojava.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 8:24 (Čitatelj).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

dali netko koristi anti glare naočale za noćnu vožnju? izluđuju me previsoko poštelana i prejaka svjetla, tu je to prava pošast u njem.

inače vidim jako dobro, ali mi smeta intenzivna svjetlost, tako da po danu uvijek imam sunčane naočale uz sebe bez obzira na godišnje doba.

našao sam ovaj roundup, jedino mi se ove eagle eyes čine kao da postižu efekt koji želim, znači ne treba mi nikakav visibility upgrade, samo što bolji anti glare.

iskustva? mišljenja?

 Nine, ako želiš najbolje za svoje oci onda otiđi u optiku i naruci si naocale s lecama Optovision Formula Drive. Cijena bez dioptrije ti je cca 100€ + okvir. Ali vjeruj mi rijesit ces se svih problema i muka. Imam ih osobno odkad su predstavljene i preporod.

 

Btw. Vozim Focusa MK2.5 pa ako koga kaj zanima nek pita...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

odustao od francuza, tako da onu anketu duster / logan zanemarite...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dacia je vecinom indijac. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
nine kaže...

dali netko koristi anti glare naočale za noćnu vožnju? izluđuju me previsoko poštelana i prejaka svjetla, tu je to prava pošast u njem.

inače vidim jako dobro, ali mi smeta intenzivna svjetlost, tako da po danu uvijek imam sunčane naočale uz sebe bez obzira na godišnje doba.

našao sam ovaj roundup, jedino mi se ove eagle eyes čine kao da postižu efekt koji želim, znači ne treba mi nikakav visibility upgrade, samo što bolji anti glare.

iskustva? mišljenja?

 Nine, ako želiš najbolje za svoje oci onda otiđi u optiku i naruci si naocale s lecama Optovision Formula Drive. Cijena bez dioptrije ti je cca 100€ + okvir. Ali vjeruj mi rijesit ces se svih problema i muka. Imam ih osobno odkad su predstavljene i preporod.

 

Btw. Vozim Focusa MK2.5 pa ako koga kaj zanima nek pita...

 Postoji li opcija sa dioptrijom i dali su fotosenzibilna?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Nece biti original felge, ali sam razmisljao dal dati ugraditi jos i senzore, ali ako nece biti dosadan onda cu uzeti set felgi bez senzora i to je to(neke jeftinije alu ce biti dovoljne za zimu)

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Nece ti smetat, a ionako mozes sve notifikacije iskljuciti, i za udaljenost objekta, i za trake, sve sto ti smeta.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kakav se pokazao dsg u zadnjoj generaciji? dakle ne oni iz 5gti 6gti i sl. nego npr novi polo? dakle auti sa 100ks, ne 200-250...ima li uopce razlike izmedu dsg-a za non-gti modele i gti modele?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vecinom su Ok, bilo je crkavanja mehatronike ali rijetko. Polo koristi suhi DSG izuzev GTIa. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
El se razumije netko vamo u plin?
Nisam planirao,ali imam dobro ponudu za plin pa reko da provjerim nesto
El ide u n52b30 direktni plin ili ne?
https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, 3.0 benz dobro podnose plin i ugradi ako mozes. Samo pazi da je kvalitetan proizvodjac

#fsb
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Aha,ok onda
Pitam jer pise direktni plin,a znam da n52b30 motor ima multi-port injection pa nisam bio siguran el moze
https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Kako to švabe nisu na prvim pozicijama, vidi folciku i audi pri dnu. Ma to je urota smrdljivih engleskih novinara, osvećuju se merkelici i macronu za ucjene oko brexita. Sramota :)))
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mene samo zanima kako moze Skoda biti ispred VW koji je 90% isti auto. Siguran sam da to ima veze sa time sto ljudi ocekuju vise od VW pa onda prave veca sranja od vozaca Skode koje ne ocekuju toliko od auta kao gore navedeni. Tako je na skoro svakoj statistici.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 15:41 (ivanzu).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Treba kategorizirati greške i napraviti pravu opsežnu tablicu.

Ovako ne znaš jel se autima razlijeću ležajevi radilice ili im izgaraju pozicije...

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice