Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.202.853
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Kakav tempomat? Ako je obicni, a da se mora nadoplatiti uz monte carlo onda je to stvarno lopovski napravljeno. 

 1000kn, adaptivni je 2500 tako nesto

ivanoile kaže...
RuskeGTT kaže...

 

10tkn nadoplate za DSG u bilom kojem auto je jeftino. Ne znam dal ga se u bilo kojem drugom modelu VAG grupacije moze dobit za manje.

 evo meni npr 10tkn je malo, za te pare dobijem led svjetla + tempomat + 17ke i jos ostane nesto...

da mogu dat 20tkn, e onda ne bi razmisljao

 Sori, al nisi nabrojao nista sto ne mozes naknadno stavit. I svijetla i tempomat i 17ke se mogu naknadno stavit po volji. Bolje uzet nesto sto se ne moze/tesko promjenit.

 oprosti, ali na novom autu necu kemije, imam cupru za to...da skidam, stavljam, itd. novi auto kad se kupi ostaje stock...osim 18ki koje bi zavidao u slucaju da se tvornicki nemoze posebnom narudzbom uzeti (daju ih samo za hatchback)...ne mislim vidati nikakve led farove, a ponajmanje led zarulje, ni tempomat itd.

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Stigao mi je QC punjač. Stvarno ima QC3.0 za tako malo novca.

No problem je što kad ga stavim u upaljač, moram ga držati pritisnutog da bi imao kontakt, inače iskoći iz utičnice(ne doslovno ali izgubi kontakt).

Testirano na dva auta, i isti problem imam.

Kako riješiti taj problem?

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa skini kapicu i vidi dali je opruga dobro naspanana.

(ako se moze, a kod vecine se moze, osim ak je bas zaliven)

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Okrećem kapicu no ne mrda.

Također kapicu mogu pritisnut skroz no onda ne vidi van više.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 13:49 (Dex.pwn).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Koji je to tocno punjac?

 

Imam ova dva:

https://www.amazon.de/gp/product/B0146FK3G0/

https://www.amazon.de/gp/product/B01GQECQ14

 

Oba su zalivena i ne moze se skinut kapica i provjeriti.


Ako u dva auta zeza, trazi zamjenu. Amazon ce ti poslat odmah novi,

ne znam od kud si kupio. Glupo je da ga moras popravljat, a nov punjac.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

https://www.gearbest.com/car-charger/pp_009455000567.html?wid=1433363

 

Tu je lega stavio u temu prije koji tjedan.

Otvorio sam tiket pa da vidim šta će oni reć.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 15:34 (Dex.pwn).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Za 4€ je stvarno "dzaba", moji ovi su po 25€, ne vjerujem nista bolji od ovog,

osim sto vec imaju ugradjen jedan USB-C kabel, i jedan dodatni.

 

Valjda ce ti ga zamjenit, nebi trebao bit problem.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav dali zna netko koliko bi me izaslo zastita podvozja i rijesavanje sitne hrđe na pragovima i na rubnjacima.Nije nista strasno ali zelim to rijesit prije zime.

Ako je netko radio pa da mi zna reci okvirno cijenu.

Auto je mazda 6.

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

Imam isti problem kao u videu:

 

Zanima me bi li promjena selena sredila stvar, jer mi djeluje kao da je to u pitanju?

 

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prije mi zvuči ko amortizer ali najprije bi bio stabilizator. Da je selen onda bi bio zvuk škripanja. Onak po mojem iskustvu s takvim zvukovima govorim ali ne mora značiti da je 100% točno. Odvezi ga do majstora, nek ga digne i pogleda.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 20:02 (vrinho).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je selen otisao, original je Lemforder. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 Benzinci sa direktnim ubrizgavanjem pate od istog problema kao i dizeli samo u manjem omjeru, a to je da se naslage necistoca nakupe na usisu, injektorima, EGR-u itd. ako se samo voze kratke relacije pa bude sranja. Kod GDI to moze uzrokovati pucanje klipova oko karika. 

Naravno da su zlo te kratke relacije, ali opet je laske benzincu jer ipak postigne radnu temp nakon cca 3 km.

Ja svoga svakako provozam malo po otvorenoj cesti barem jednom tjedno onako muski da se malo ispuse :)

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Stigao mi je QC punjač. Stvarno ima QC3.0 za tako malo novca.

No problem je što kad ga stavim u upaljač, moram ga držati pritisnutog da bi imao kontakt, inače iskoći iz utičnice(ne doslovno ali izgubi kontakt).

Testirano na dva auta, i isti problem imam.

Kako riješiti taj problem?

 Koji auto imaš?

Nisam imao taj problem s tim punjačem još u nijednom autu u kojem sam koristio...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Golf VI iz 11. i Vento iz 95.
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kakva su mišljenja  o ovom modelu c4?Motor,da li se kvari,cijena održavanja,udobnost,potrošnja.Vidim da za iste novce sto bih dao za astru j dobijem puno više opreme,počevši od samih sjedala a i generalno dizajn mi se sviđa..

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Chutac ima takvog samo sto mislim da je benzinac kod njega. 

14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...
Golf VI iz 11. i Vento iz 95.

 Nisam probao na nijednom VW...možda su malo drugačiji?


Neznam...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ja imam benzinca, da. Nisam imao problema sa autom, jedini kvar je bila brtva poklopca ventila.

Od problema ti je u prvim serijama hrđala hauba(loša priprema aluminija) i mislim da nije bilo više serijskih problema.

 

Ja bih se prije zabrinuo što ovaj ima lakirani prednji branik i poklopce perača farova(još su naopako stavljeni...), a nema xenone. Ili je lupljen pa je stavljen branik s rupama ili je lupljen pa je prebačen sa xenona na halogene. To ćeš prepoznati po tome jel ima kotačić za visinu farova lijevo od volana ili nema.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Stigao mi je QC punjač. Stvarno ima QC3.0 za tako malo novca.

No problem je što kad ga stavim u upaljač, moram ga držati pritisnutog da bi imao kontakt, inače iskoći iz utičnice(ne doslovno ali izgubi kontakt).

Testirano na dva auta, i isti problem imam.

Kako riješiti taj problem?

 isti problem imam sa fm transmiterom...u par sluzbenih ispada kao sta ti opises, nekome lakse, nekome teze, a negdje stoji cvrsto...nije do kontakta, nego do izvedbe utora za upaljac...i same pozicije, tamo gdje stoji vodoravno ce teze ispast nego tako gdje stoji okomito...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Ja imam benzinca, da. Nisam imao problema sa autom, jedini kvar je bila brtva poklopca ventila.

Od problema ti je u prvim serijama hrđala hauba(loša priprema aluminija) i mislim da nije bilo više serijskih problema.

 

Ja bih se prije zabrinuo što ovaj ima lakirani prednji branik i poklopce perača farova(još su naopako stavljeni...), a nema xenone. Ili je lupljen pa je stavljen branik s rupama ili je lupljen pa je prebačen sa xenona na halogene. To ćeš prepoznati po tome jel ima kotačić za visinu farova lijevo od volana ili nema.

 

 Dobro ne kazem da bih uzeo tocno taj auto sa oglasa.To je samo primjer.Znaš li možda više o 1.6 hdi sa 82 kw jer ne zelim da mi je auto troman.Zanima me njegova pouzdanost i koliko se kvari,da li ima nekih odredjenih problema,potrošnju i tako opcenite stvari.Dvoumim se izmedju astre j i c4.

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Onda su mi bez veze poslali još jedan 😅
Btw u Golfu je okomit a u Ventu je otprilike pod 45°
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 15:24 (Dex.pwn).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

 Dobro ne kazem da bih uzeo tocno taj auto sa oglasa.To je samo primjer.Znaš li možda više o 1.6 hdi sa 82 kw jer ne zelim da mi je auto troman.Zanima me njegova pouzdanost i koliko se kvari,da li ima nekih odredjenih problema,potrošnju i tako opcenite stvari.Dvoumim se izmedju astre j i c4.

 Pouzdan motor, malo troši(ja sam službeni 1.6 od 92 konja vozio kao da mi je zadnje(naravno, uz poštivanje sigurnosti, ali ono, svako ubrzanje gas do poda, autocesta 160) i nisam uspio dići potrošnju preko 5.5L/100 km u 400 km što sam ga vozio). Verzija od 82 kW dolazi sa novim 6-stupanjskim mjenjačem koji više nije klasični PSA mjenjač nego ima osjećaj mjenjača iz 21. stoljeća. 
Udoban, naginje se u zavojima, ima jake kočnice, šta ja znam, meni je dobar, nemam nekih primjedbi. Da postoje bolji, postoje, pogotovo jer je ovaj model sada star 9 godina, ali tek za značajno više novca.

U C segmentu bi mi C4 bio prvi izbor radi udobnosti i opreme da je 2015. Budući da nije 2015. i da se C4 više ne proizvodi(Kaktus je C3), sada bih birao brata, 308.

 

Ali ovako kao rabljene bih gledao Citroen i Peugeot jer slabo drže cijenu, a nemaju probleme koje nema svaki rabljeni.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Ali ovako kao rabljene bih gledao Citroen i Peugeot jer slabo drže cijenu, a nemaju probleme koje nema svaki rabljeni. 

 auh, ako je ikakav faktor razina pouzdanosti, onda svakako među rabljenima treba gledati japance 

naravno da nisu svaki model i marka isti, ali francuzi baš i nisu nešto poznati po nekvarljivosti

barem tako čujem od paša koji ima mehaničarsku radionu već 20 godina i njegovog prijatelja električara koji mu rješava kompliciranije slučajeve kvarova na elektronici 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...
big_guy kaže...

 Dobro ne kazem da bih uzeo tocno taj auto sa oglasa.To je samo primjer.Znaš li možda više o 1.6 hdi sa 82 kw jer ne zelim da mi je auto troman.Zanima me njegova pouzdanost i koliko se kvari,da li ima nekih odredjenih problema,potrošnju i tako opcenite stvari.Dvoumim se izmedju astre j i c4.

 Pouzdan motor, malo troši(ja sam službeni 1.6 od 92 konja vozio kao da mi je zadnje(naravno, uz poštivanje sigurnosti, ali ono, svako ubrzanje gas do poda, autocesta 160) i nisam uspio dići potrošnju preko 5.5L/100 km u 400 km što sam ga vozio). Verzija od 82 kW dolazi sa novim 6-stupanjskim mjenjačem koji više nije klasični PSA mjenjač nego ima osjećaj mjenjača iz 21. stoljeća. 
Udoban, naginje se u zavojima, ima jake kočnice, šta ja znam, meni je dobar, nemam nekih primjedbi. Da postoje bolji, postoje, pogotovo jer je ovaj model sada star 9 godina, ali tek za značajno više novca.

U C segmentu bi mi C4 bio prvi izbor radi udobnosti i opreme da je 2015. Budući da nije 2015. i da se C4 više ne proizvodi(Kaktus je C3), sada bih birao brata, 308.

 

Ali ovako kao rabljene bih gledao Citroen i Peugeot jer slabo drže cijenu, a nemaju probleme koje nema svaki rabljeni.

 

 Gledao sam.godinu 2010-2012,većinom im je cijena 6-7000 eura sto je po meni za 6,7 godina star auto,razinu opreme i dizajn vrijedno razmatrati za kupovinu.Da napomenem da bih mjesečno prelazio dosta veliku kilometrazu(120 km dnevno x 22-24 radna dana).Znaš li mozda da li su navedene godine 1.6 hdi 82kw motora bez nekih mana ili ih treba izbjegavati i gledati 2013 pa na dalje?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...
chutac kaže...

Ali ovako kao rabljene bih gledao Citroen i Peugeot jer slabo drže cijenu, a nemaju probleme koje nema svaki rabljeni. 

 auh, ako je ikakav faktor razina pouzdanosti, onda svakako među rabljenima treba gledati japance 

naravno da nisu svaki model i marka isti, ali francuzi baš i nisu nešto poznati po nekvarljivosti

barem tako čujem od paša koji ima mehaničarsku radionu već 20 godina i njegovog prijatelja električara koji mu rješava kompliciranije slučajeve kvarova na elektronici 

 polovni japanci u hrv su precijenjeni a zna se isto pokvarit i dijelovi skupi, puno teze nalazis dijelove okolo jer su rijetki na cestama dok kod psa auta to nije toliki problem kad ih ima na svakom cosku.. 1.6 hdi 82 kw je onaj noviji na kojem su boljke oko uljnog sita rijesene tako da je to jedan normalan motor koji ima klasicne probleme kao i svaki drugi dizel a vec i znas koje..

mislim da je 6-7 godina star francuz bolje uzet nego 10-12 godina star japanac koji bu trulit poceo brzo posto im je lim oduvijek slaba tocka 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 21:08 (domac5).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

..i dijelovi skupi, puno teze nalazis dijelove okolo jer su rijetki na cestama ..

 

bedastoće.. ja vozio dosta rijedak eksemplar pa se sve od mehanike moglo bez problema nabaviti, a nije bilo ni skupo.

ajde branike, farove i takve stvari je već malo teže nabaviti, ali u današnje doba naručiš iz eu, dođe ti u roku od tj. dana kaj god si poželiš..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
domac5 kaže...

..i dijelovi skupi, puno teze nalazis dijelove okolo jer su rijetki na cestama ..

 

bedastoće.. ja vozio dosta rijedak eksemplar pa se sve od mehanike moglo bez problema nabaviti, a nije bilo ni skupo.

ajde branike, farove i takve stvari je već malo teže nabaviti, ali u današnje doba naručiš iz eu, dođe ti u roku od tj. dana kaj god si poželiš..

možeš i tako, nije da danas ne možeš naručiti dio bilo otkuda i začas ti bude doma, pogotovo iz zemalja eu gdje nema ni carine

ali nisam još čuo da radnje poput tokića kod nas u zadru, korune i sličnih ne mogu vrlo brzo nabaviti rezervne dijelove, a pretpostavljam da je u zagrebu još bolja situacija

 

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ima di u blizini Maksimira kakav besplatan parking ili cjelodnevan parking za razumne novce? Koliko gledam najpametnije mi parkirat negdi oko bolnice u Dubravi i prosetat.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kao što rekoh, za ludu se dalo skoro sve od mehanike nabaviti, i to jako povoljno.. doduše nije da sam imao i potrebu nešto puno više od potrošnog materijala mijenjati.

jedina stvar koju nisam želio kupiti u hrvatskoj je bio VSS (vehicle speed senzor na getribi) koji je bio riknuo. samo ruting (reći cigan bi bilo uvreda za rome ) ga je imao i tražio je 1800kn za njega. ja sam ga na ebayu kupio za 10-ak $ OEM.

 

monsieur kaže...

Jel ima di u blizini Maksimira kakav besplatan parking ili cjelodnevan parking za razumne novce? Koliko gledam najpametnije mi parkirat negdi oko bolnice u Dubravi i prosetat.

 

tamo oko zgrada iza hondlove ti je bilo uvijek free, ne znam dali se u zadnjih god. dana od kad ne živim u zagrebu nekaj promijenilo.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 22:36 (nine).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice