Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.230.017
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Megan 1.5dci po meni ocajan mjenjac, reno benzinski mjenjaci imaju dosta bolji osjecaj za saltati nego onaj sto ide na 1.5dci. Vole crkavati krajnici vrata pa onda skljocaju i mjenjac zapinjati kada hoces u rikverc. Opcenito kupi auto koje je u najboljem stanju i ne gledaj najjeftinije. 

11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 dobro taj bravo je stvarno neko hc sranje bio ak je tak, sigurno si imao onaj 1.4 od fiata kaj trosi a nejde.. da je i najljesi a tako los nebi ga ni ja takvog htio normalno, al neki meni lijep al da su kvarovi na nekoj razumnoj granici to mi je ok

 točno si pogodio, 1.4 govno, troši, nejde i još se kvari kao da su ga mehaničari konstruirali za dane kad nemaju posla 

ma preporodio sam se s corollom, pa nek je još i ružnija... doduše, na rugobu level multipla baš nebi niti ja pristao 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vozio se 90-100kmh po ravnoj cesti i pocne auto lebdit...totalno nesiguran osjecaj voznje po kisi... I tako u par navrata pri tim "velikim" brzinama. Pri malim je OK guma. Nisam bas zadovoljan sa ultragrip 9 s obzirom na cijenu. Bas me razocaralo..nema sanse da cu ju kupiti vise. Jebe mi se kakva je po suhom. Eto jos je ostao snijeg za testirati mada cemo vidit dali je ista bolje od save... 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Long time, no see my friends. Otišao na dark side, evo nine će biti ponosan.. E92, nažalost samo 320i n43b20 125kw/170ks, nije bilo love baš za više, kraj 2009, točnije 10/2009, 195tkm.

 

Dosta uredan i redovno održavan, ima par sitnica za srediti iznutra i ide na provjeru idući tjedan u AMCZ u Dubravu (BMW radiona), da vidim lanac i kanalni, vodenu, akumulator treba li, bla bla..

 

Ljeto uglavnom 18 orig.alu. + Michelin, zima friške Nokian WR D4 16 i čeličane.

 

Vozi se fino, od opreme nije bogataš, nije socijalac, osim spomenutih felgi, ima kožu, sport siceve, dvozonsku klimu, xenon, senzore, svašta nešto. Od meni dražih stvari - šiber, navi, grijanje siceva, nažalost 0 bodova.

 

Eto, nakon 12g. tedeija, benz. Potrošnja je oko 10 po gradu koliko sam mjerio i po točenju i po BC, normalna vožnja, klima/grijanje, zimske 16, 10L po ZG kreni stani. Podnošljivo.

 

Od idiotskih stvari spomenuo bi lampicu suvozačevog airbaga, koja se pali i gasi iz čista mira, očito se nešto smočilo ili odspojilo, možda i posljedica kemijskog. Zatim butleri koji ti dodaju pojas, one ruke kao, su obje Bogu hvala puknute, pa mu pojas ispadne a ti dobiješ ruku u glavu. Ponekad zna također u 3-4 brzini na sekundu trznuti, cuknuti, možda posljedica moje vožnje, prije mislim neko crijevo šuplje. Drugo zasad nisam primjetio.

 

Odvesti ću ga u AMCZ za lanac i ostale provjere, dobio sam ga prilično povoljno pa mi nije žao tresnuti još 1000 eura do prave cijene unutra, a da mirno spavam.

 

Uglavnom držite fige da se ne ubijem (ili koga još) na prvom snijegu..

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vidim da je danas u novim automobilima unutrasnjost potpuno digitalna,nema vise kazaljki i tipki,sve je digitalno,veliki ekrani i touchscreen.Sta ce biti sa tim svim senzorima i elektronici za nekih 10 godina kad budemo to kupovali rabljeno.Sva ta moderna tegnologija ima sigurno kraci vijek trajanja nego prave tipke i kazaljke na brzinomjeru.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je potencijalna opasnost jer ako crkne displej gubis nacin da znas koliko vozis jer vise nemas ni okretaje pa da se po njima ravnas, ostaje ti samo zvuk motora, uz to ce vjerojatno biti i skup popravak. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nakon jucerasnjeg dana saznao sam koji ce mi biti iduci auto za malo manje od god dana ako bog da...

 

meni je scala PRE PRE PRE PREdivan auto...niti jednu zamjerku nemam...ni unutra ni vani

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da ces se brzo predomisiliti kada vidis cijenu

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DuMe kaže...

Vidim da je danas u novim automobilima unutrasnjost potpuno digitalna,nema vise kazaljki i tipki,sve je digitalno,veliki ekrani i touchscreen.Sta ce biti sa tim svim senzorima i elektronici za nekih 10 godina kad budemo to kupovali rabljeno.Sva ta moderna tegnologija ima sigurno kraci vijek trajanja nego prave tipke i kazaljke na brzinomjeru.

Stric mi ima Scenica mislim da je 2010. ili 2011. godište i iskreno samo radi toga ne bih kupio takav auto, ne sviđa mi se ali baš nimalo to s digitalijom. Ajde brzinomjer još nekako ali kazaljka za obrtaje i još da to pocrka sve jednog dana

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Long time, no see my friends. Otišao na dark side, evo nine će biti ponosan..

 Znači ništa od lancie thesis 3.0 v6?
Bome ti si iznenađenje, sa čipanog dizela na banzinca kaj cuga 10L po gradu, pa tak je negdje nine-ova luda cugala, sad imate nešto zajedničkog

DuMe kaže...

Vidim da je danas u novim automobilima unutrasnjost potpuno digitalna,nema vise kazaljki i tipki,sve je digitalno,veliki ekrani i touchscreen.Sta ce biti sa tim svim senzorima i elektronici za nekih 10 godina kad budemo to kupovali rabljeno.Sva ta moderna tegnologija ima sigurno kraci vijek trajanja nego prave tipke i kazaljke na brzinomjeru.

 A opet ako pogledaš sa druge strane imaš razne mobitele i smartphone koji rade preko 10 godina, a više su izloženi vlagi, vibracijama i udarcima prilikom pada (ajd tu kako koji preživi kad zvekne na pod...)
Rekao bi da su sami display-i dosta pouzdani, problematična može biti elektronika za pokretanje i upravljanje na display-u, tj display driver-i...

Monitor koji imam u potpisu sam kupio 2007 godine, sad već ima malo preko 11 godina, krepao mi je prije dvije godine, iz znatiželje sam ga otvorio i diagnosticirao napuhnute elektrolitske kondenzatore na tiskanoj pločici za upravljanje display-em, kupio sam nove kondiće, zamijenio i evo još mi radi, vidjet ćemo dokle
Imam i jednu lcd telku isto tako negdje oko 2007 kupljena, počela krepavati, kad bi je upalio, dugo bi joj trebalo da prikaže sliku, zvuk je odma poslje paljenja imala, iz znatiželje sam je otvorio i uvidio oksidirane kontakte na trafiću od 220V utičnice, odlemio sam trafić, počistio kontakte, zalemio natrag i telka radi normalno, tak da display-i neće biti problem, elektronika već da...

Radim za jednu tvrtku koja proizvodi elektroniku većinom za izvoz, svake godine osvoji zlatnu kunu (nije rimac), mi svoje elektroničke uređaje zaštićujemo specifičnim lakom za elektroniku koji štiti od statičkog elektriciteta i oksidacije kontakata, da to rade u auto industriji, proizvodi bi sigurno bili kvalitetniji i dugotrajniji, al na milijunsku proizvodnju to košta i usporava proizvodnju pa rade kompromis... quantity before quality...

Evo za primjer jedna slika samsung-ove elektronike zalivene smjesom na silikonskoj bazi, ta smjesa je isključivo u službi zaštite, što od vanjskih uzjecaja, što od neovlaštenog prčkanja neovlaštenih servisera po njoj...

 
Znam da je meni i ecu u autu tako zaliven smjesom, ecu je najbitniji pa su ga zaštitili, ostalu elektroniku nisu...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bobine su zasticene silikonskom smjesom. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Bobine su zasticene silikonskom smjesom. 

 Da da, jesu, njih sam zaboravio

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mobiteli imaju garanciju 2 god.auti vecinom 5.

Sa svakim autom nebi smjelo bit problema 5 godina.Svaki auto ima manu nekakvu,neki sa klimom,neki sa rucnom kocnicom,neki sa pregaranjem zarulja,.. sta ce bit ako ima gresku sa tom elektronikom.Sve je danas napravljeno da savrseno radi do garantnog roka.Pun kufer žica,senzora,na stotine lampica i svakavih upozorenja..pa tu se mora pobrkat nesto svremenom

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Mislim da ces se brzo predomisiliti kada vidis cijenu

 ionako bi uzeo full opremu i 115ks motor...skroz dovoljno za obiteljski auto...ne patim za 150ks, kad imam 320 vec dostupnih :D

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

koliko je lagano (tesko) na Mercedesu 2010. mjenjati kilometrazu ili je pouzdano to sto pise? Koliko moze kostati zamjena grijaca za 2.2 dci? Ako dobro gledam, grijac sam kosta ispod 100kn

 

I sta se sve placa kod prijepisa? Naso sam neku stranicu di racuna po godini i po kw i ispadne oko 1500kn za 110kw 2010to? Jel ide jos sta osim toga i koliko kosta otprilike?

16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Što znaće sve ove Euro norme? Mislim shvaćam čemu služe. ali što to znaći za ljude sa recimo Euro5 normom a  dođe 2020 i već su novi auti na euro7?
Ne smiješ više auto voziti ili plaćaš više poreza?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znaci nista, drzava regulira koje EURO norme smiju biti na cesti, eventualno moze biti veci porez za nize norme i to je to.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
To soliš nama koji nemamo haha 😂
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Cak nije ni potpuno novi auto nego su ga vjv gazili tih 3000km...

Di2 & EPS FTW!
8 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko je radni sat u tomiću OS?i el cijena dijagnostike ulazi u to kad traže uzrok ili je posebno

Uglavnom htio bih odvesti jedan dan auto tamo,nešto me zeza.Pa da pogledaju šta,ili još bolje naravno da odmah riješe pa me zanima cijena radnog sata kod njih?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Just some random czech driving czech car

 

oil check lampica im gori cijelo vrijeme, nitko ništa, lupa pod haubom ko motokultivator, nitko ništa, ovaj da gasa, sa 1500rpm-a digne na 2000rpm-a, rokne klipnjača, zdimi se ko poštopani dizel, ovaj kaj vozi govori nije to ništa imamo još barem dva klipa koja rade i nastavi vozit

 

EDIT: random češki prolaznik trči i nosi protupožarni aparat, da ugase auto, proba ovaj, veli prazan je, ovaj kaj je dofurao protupožarni se čudi, veli zadnji put je radio, ljudi ne znaju da jednom kad otvore protupožarni aparat, da ga nemogu više spremit i koristit ponovno, bez obzira potrošili ga pola ili cijeloga... (jednio ako ga daju servisirat-napunit...)

 

Ponekad se stvarno zapitaš kako je taj narod opstao do danas

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 18:23 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Idioti, imam takvih idiota u drustvu. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Just some random czech driving czech car

 

oil check lampica im gori cijelo vrijeme, nitko ništa, lupa pod haubom ko motokultivator, nitko ništa, ovaj da gasa, sa 1500rpm-a digne na 2000rpm-a, rokne klipnjača, zdimi se ko poštopani dizel, ovaj kaj vozi govori nije to ništa imamo još barem dva klipa koja rade i nastavi vozit

 

EDIT: random češki prolaznik trči i nosi protupožarni aparat, da ugase auto, proba ovaj, veli prazan je, ovaj kaj je dofurao protupožarni se čudi, veli zadnji put je radio, ljudi ne znaju da jednom kad otvore protupožarni aparat, da ga nemogu više spremit i koristit ponovno, bez obzira potrošili ga pola ili cijeloga... (jednio ako ga daju servisirat-napunit...)

 

Ponekad se stvarno zapitaš kako je taj narod opstao do danas

 donese aparat za gasenje:
- prazan je
- cudno, zadnji put je radio

11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

oil check lampica im gori cijelo vrijeme, nitko ništa, lupa pod haubom ko motokultivator, nitko ništa, ovaj da gasa, sa 1500rpm-a digne na 2000rpm-a, rokne klipnjača, zdimi se ko poštopani dizel, ovaj kaj vozi govori nije to ništa imamo još barem dva klipa koja rade i nastavi vozit

 ovako je nama bilo na starom fordu, samo što smo mi imali šest cilindara

stari i ja napravili generalku i nakon par dana vozimo se navečer doma, svijetli lampica od ulja - stari govori to je sigurno senzor opet, jer je često crkavao

odjednom nešto zalupa, proprdi i počne dimiti odozada na 5-6 kilometara od doma, kaže stari - e jebi ga sad će doć do doma kako god

došli do doma uz lupetanje i dim, ujutro imamo što za vidjeti - jedna klipnjača probila van negdje između kartera i bloka, kasnije smo tražili razlog cijele pizdarije i skužili da se zglodala osmerokutna osovina koja vrti pumpu ulja, to jedino nismo promijenili kod generalke

isti taj dan ubacili unutra drugi šestak koji smo imali i vozi dalje

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dok je zdimio pita ona ženska kaj snima ''Možda imamo nekakvi problem''. Well, no shit

Fascinira me kako netko ko ispadne takav debil (ima ih više na ovom videu) ide to stavljati na net pa da svi to vide.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 19:08 (vrinho).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sava sranje po mokrom totalno, ubrzao iz mjesta malo jace u prvoj i prednji kotaci krenu bocno proklizavat

8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MadMax2015 kaže...

Koliko je radni sat u tomiću OS?i el cijena dijagnostike ulazi u to kad traže uzrok ili je posebno

Uglavnom htio bih odvesti jedan dan auto tamo,nešto me zeza.Pa da pogledaju šta,ili još bolje naravno da odmah riješe pa me zanima cijena radnog sata kod njih?

 zna itko

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Sava sranje po mokrom totalno, ubrzao iz mjesta malo jace u prvoj i prednji kotaci krenu bocno proklizavat

 Koja?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

U toku generalke jel bilo ono tipa - "Dal da mijenjamo pumpu ili ne?" 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice