Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.196.463
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ahhh moja tiha patnja, i boja je dobra (jedino bi mi legla još više na tom tutiju malo "okastija" svjetla, malo mi je izvan BMWova dizajnerskog izričaja - iako i Active Toureri imaju isti stil):

 

Njuška-640xd Grand Coupe

 

apropos, vozio jučer Nissan Leaf:

 

jaaaako dobro,  zbilja upotrebljiv el. aut za obitelj, ove godine dolazi i 60 kWh baterija (zasad 40)...

 

usput saznao da je Hyundai  proizvođač luksuznih auta - za el. Konu ne možete dobiti povrat sredstava, jer je SUV - dakle luksuzna, iako je 30 000 kn jeftinija od VW e-Golfa...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Puno je to novaca pogotovo za Hondu staru 11 god bez obzira na km + di je jos uvoz. Preporucio bi kod nas uzet takav auto

#fsb
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tako je to sa hondama, ili ih voliš ili ne.. Meni što se tiče dizajna prolazi, u interijeru treba obavezno neki 2 din aftermarket radio.. ali najbitnije kod R-a je ono što je pod haubom  tzv the last furian..

 

@sveupitni

Ja živim u njem., nema uvoza.. cijena je odlična

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2019 10:21 (nine).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Uh,nisam mislio da gran coupe tako dobro izgleda

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Te generacije honde(ta i ona poslije) su ružnije od multiple. Ogavni auto. Jbš i motor i potencijalnu kvalitetu izrade kad je toliko ružan.

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Honda Civic 8. gen je OK, ali 9. ?!?! govorim o hatchu, kad ju vidim izgleda mi kao neki plastični dječji autić, samo povećan, nekako mineozbiljno djeluje....

 

aktualna 10. gen. mi je isto ružna, ali mi krade oko, nekako je ružna da ima smisla, tako da mislim da bih ju mogao "odtrpjeti"....

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Postoji nesto sto se zove vozne karakteristike pa se i po tome bira. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema tih voznih karakteristika koje će me natjerati kupiti toliko ogavan auto.

No opet, vjerujem da ima ljudi kojima je ovaj auto lijep, ili ih jednostavno ne j*be što to moraju svakodnevno gledat iznutra i izvana. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

govorim o hatchu, kad ju vidim izgleda mi kao neki plastični dječji autić, samo povećan, nekako mineozbiljno djeluje....

 

moram se složiti, 9tka mi nikada nije legla.. nakon redizajna se još da pogledati, ali i dalje jako čudan dizajn..

sestra ju ima, verziju prije redizajna.. tko može preći preko izgleda, u principu dobija jako dobar auto.. jako prostran, praktičan i 1.8vtec motor je ekstremno pouzdani mpi atmosferac..

 

Stric_Jura kaže...

aktualna 10. gen. mi je isto ružna, ali mi krade oko, nekako je ružna da ima smisla, tako da mislim da bih ju mogao "odtrpjeti"....

 

10ka, pogotovo limuzina po meni ima odvratan zadnji kraj, ali vjerojatno najljepši cockpit u klasi.

 

mystik kaže...

Nema tih voznih karakteristika koje će me natjerati kupiti toliko ogavan auto..

 

ali bi kupio škodu fabiu, oca i majku bezličnosti i dosade... koliko se sjećam iz prijašnjih postova.. 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

meni fabije zadnje dvije generacije nekako čudno izgledaju, krov ravan kao stol i onda njuška, nekako ovješena, kao da će zastrugat prednjim krajem, čudno padajuća...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

škoda općenito, jedan od najdosadnijih auta na tržištu.. ajde zadnja octavia i superb se daju pogledati (za razliku od starijih modela), ali opet booooring, čista reciklaža ziheraškog dizajna..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ubija me tržište rabljenih krametina.

 

Gledam već neko vrijeme, i ne vjerujem...

 

Razlika rabljenog auta između 25 000kn i 75 000 kn je cca 3 godine starosti i 50 000 km.

Čak sam našao auto 2009.g., 130 000 km, prvi vlasnik za 28.000 kn, i auto 2012.g., 190.000 km, 66.000 kn.

 

Pa radije kupim ovaj 2009, JEDNAKO je rabljen i nepouzdan ko i ovaj 3 puta skuplji.

 

Sve više naginjem tome da kad prodam Alfu, da ću kupiti za iste novce (možda dodam do 1000 eura), i bez kredita i kemija uzmem veći auto, pošto mi veći treba.

Kada ću biti u mogućnosti, kupiti ću novi sa 0 km i voziti dok ne umre on ili ja, jer nemam namjeru debelim guskama vrat mazati.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mystik ne gleda fabiu, spominjao je neku Mazdu koliko se sjecam, Ruske gleda fabiju koja je ok u monte carlo opremi. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

idem pogledati civica idućih dana, pričao sam sad sa likom..

 

@ivanzu

to su recent events..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2019 15:46 (nine).
9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi trebam pomoc, auto do 2000€. Dnevno radim 60km, pola je  polugradska-gradska voznja, a pola je autoput. Znam da se za te novce ne mogu bas usreciti, ali s 21 god. jedva se i to skupilo.

Tako da ako tko ima kakav prijedlog bio bih zahvalan.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

idem pogledati civica idućih dana, pričao sam sad sa likom..

 

@ivanzu

to su recent events..

 A golf?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 A golf?

 

prodat ću.. mislio sam ga zadržati za ženu, ali ga nemam gdje držati, pogotovo kada je ovakav snijeg i ralica mora proći po ulici.

šteta jer sam uložio dosta u njega, ali kgj. nebum plakao za njim kao za ludom, ipak je to gnojčina 

 

idem ga pogledati 26.1., dobio sam hrpu slika u većoj rezoluciji, auto izgleda jako očuvano.

jedino mi je mrvicu sumnjivo kaj lik ima još jednog fn2.. moram se osigurati da nije swappan motor ili nekaj.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

kopka me jako.. iako nisam još želio kupovati auto...

 A integra type r, s2000?
Ja sam mislio da ti raritete voziš kao ludu

Meni je u užem krugu fn1/fn2, ali type s, R18A, ekonomski sportaš, 140Ks 9sec do 100 a troši 8L po gradu, jedino je teško u Hrv nać pošten primjerak ispod 150 000Km i kopka me elektronski gas (ETC), te integrirana ispušna grana + SOHC je, 16v i-vtec na jednoj bregastoj...meh

 

Meni je taj fn1/fn2 izvana dost dobar, al unutrašnjost mi je užasna, ne sviđa mi se položaj tipki, odvojeni/porazbacani ekrani, ne znam, al po karakteristikama je odličan, nema konkurenta koji tak ide, a malo troši i još atmosferac...

Znaš možda nešto više o tim R18A1/R18A2 motorima? kakvi su?

 
 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2019 20:24 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mquc kaže...

Ljudi trebam pomoc, auto do 2000€. Dnevno radim 60km, pola je  polugradska-gradska voznja, a pola je autoput. Znam da se za te novce ne mogu bas usreciti, ali s 21 god. jedva se i to skupilo.

Tako da ako tko ima kakav prijedlog bio bih zahvalan.

 Dizel?

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

idem pogledati civica idućih dana, pričao sam sad sa likom..

 

@ivanzu

to su recent events..

Da, prije nego je Golf došao, potencijalna kupnja su bile Fabia(imam doma jednu i sasvim je ok autić, nije sportski, al je dovoljno prosječnom vozaču i za moje potrebe), Polo i Golf, tad aktualni Focus(vozio u aš i nije ostavio loš dojam). Pogotovo što je u tom trenu bio zakon od 80kW pa je meni 1.6TDI 77 sjeo ko budali šamar. Opcije s Fabijom su igrale kupnju i kasnije zamjenu za nešto tipa Golf 2.0TDI. 

No eto, tom igrom slučaja se našao Golf na dvorištu i ni danas nemam potrebe mjenjat taj auto. Sure, malo više snage, DSG ne bi bila loša stvar uz kakav LED, ali s obzirom na cijene i sva davanja koja moraš poplaćati trenutno smatram da mi nije isplativa zamjena. Da moram kupiti novi auto, po današnjim cijenama, Polo izgleda jaaako privlačno za onih 110-115k kn.Sljedeći zanimljiv kandidat je Ibiza FR 1.5TSIom pa Octavia sa 2.0TSI. Iznad toga ima ponekih kandidata, al što ideš u veću vrijednost, ne vidim prevelike dobitke. Mokri snovi je GS-F ili RS-4, no tek tu ne vidim apsolutno nikakvo opravdanje. Iako GS-Fovi poprilično gube na cijeni pa 2-3 godine star se da nać puno jeftinije nego novi, ali opet, ne treba mi takav ogromni auto. Eto, kad bude žena i djeca, mislim da će to biti zasigurno u igri.

Do onda, vrlo razmatrana opcija je voziti Golfa i potencijalno kupiti nešto "eksluzivno i raritetno". R34 koji je u dobrom stanju i stock formi već košta debelo previše. Tu ima još par autića koji su nešto manje ili više jeftiniji(GC8E-G, FD Spirit R, pa čak i NSX). Problem je oko pronalaženja takvih auta u jako dobrom stanju, održavanja istih kod nas uz zavrzlame oko uvoza. S tim da osim nekakvog "gušt" auta, ovo je više investicija. I opet mi je trenutno to neisplativo jer ima nekih drugih stvarčica na koje bi morao spiskati lovu. 

 

No čisto da samo kažem u vezi te Honde. Vjerujem da je jako dobar auto, ali jebiga, što ću kad je meni ogavan. Ova potpuno nova je isto ružna, ali neki čudan način da čak i nije odbojna. Generacije prije te koju gledaš su djelovale puno smirenije i jednostavnije, samo je opet šteta što ih je velik broj uništen seljo plastičarenjem i "tjuniranjem"(barem ove obične, vjerujem da su Typeovi u boljem stanju). 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

..ne sviđa mi se položaj tipki, odvojeni/porazbacani ekrani..

 

mene stock radio najviše bode u oči.. baš je odvratan 

 

1BIT kaže...

Znaš možda nešto više o tim R18A1/R18A2 motorima? kakvi su?

 

vjerojatno jedan od najpouzdanijih motora u klasi.. nema onu tipičnu honda živčanoću, ali ide solidno.

 

1BIT kaže...

 A integra type r, s2000?
Ja sam mislio da ti raritete voziš kao ludu

 

ma još bi najradije opet kupio ludu, ali jbg., stari se, potrebe za mjestom i praktičnosti su u porastu  fn2 je ajmo reći neki kompromis iz oba svijeta 

a bolje da ne pišem kaj sam još sve gledao 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Tu ima još par autića koji su nešto manje ili više jeftiniji(GC8E-G, FD Spirit R, pa čak i NSX).

 

impreza bi se još i dala naći, ovo ostalo teže.. NSX se plaća u zlatnim polugama. ali nontheless TU 

 

mystik kaže...

samo je opet šteta što ih je velik broj uništen seljo plastičarenjem i "tjuniranjem"(barem ove obične, vjerujem da su Typeovi u boljem stanju). 

 

pratim već duže situaciju sa R-ovima tu u njem. i većina ih je moddano.. zato sam i zapeo za ovoga jer je u clean/stock stanju što je rijetkost.

iskreno 8th gen. mi je godinama bio kao neki auto za tetkice, ali sa druge strane isto godinama želim K20 pod haubom (F20C bi isto prošao , ali s2000 prolazi tek kao 2. ili 3. auto).. inače kao što sam u prošlom postu napisao, gledao sam stvarno puno proizvođača i modela, ali potraga je uvijek počinjala od motora. i onda kada se opet vratiš na motore, K20 je najposebniji.. needless to say, atmosferci su praktički izumrli, a modeli sa 100ks po litri su oduvijek bili rijetki.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nova Supra je predstavljena, nista sto se vec pol godine nije znalo.

Za one koji ne znaju, trenutno najbolji BMW iz 2019. je Supra.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni auto katastrofa.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi otupili s ovim steriliziranim dizajnom njemaca po cesti, pa sad sve sto je drugacije je  Iskreno, neka se netko usudio napraviti nesto sto bode u oci.

 

Od iza pun pogodak, naprijed malo manje radi ovog "nosa", ali ono sto je unutra je brutalno dobro, a izvana subjektivno kako kome, ali nakon dugo vremena nesto o cemu se moze "raspravljati"

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...

 a pojacalo spojim gdje?

 Na player preko RCA konektora(činčeva).

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Ubija me tržište rabljenih krametina.

 

Gledam već neko vrijeme, i ne vjerujem...

 

Razlika rabljenog auta između 25 000kn i 75 000 kn je cca 3 godine starosti i 50 000 km.

Čak sam našao auto 2009.g., 130 000 km, prvi vlasnik za 28.000 kn, i auto 2012.g., 190.000 km, 66.000 kn.

 

Pa radije kupim ovaj 2009, JEDNAKO je rabljen i nepouzdan ko i ovaj 3 puta skuplji.

 

Sve više naginjem tome da kad prodam Alfu, da ću kupiti za iste novce (možda dodam do 1000 eura), i bez kredita i kemija uzmem veći auto, pošto mi veći treba.

Kada ću biti u mogućnosti, kupiti ću novi sa 0 km i voziti dok ne umre on ili ja, jer nemam namjeru debelim guskama vrat mazati.

 koji je to auto iz 2009 za 28 000 kn? kaj ne pogledas 159 sw, jos su jeftinije od limuzina

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

impreza bi se još i dala naći, ovo ostalo teže.. NSX se plaća u zlatnim polugama. ali nontheless TU 

 

 

pratim već duže situaciju sa R-ovima tu u njem. i većina ih je moddano.. zato sam i zapeo za ovoga jer je u clean/stock stanju što je rijetkost.

iskreno 8th gen. mi je godinama bio kao neki auto za tetkice, ali sa druge strane isto godinama želim K20 pod haubom (F20C bi isto prošao , ali s2000 prolazi tek kao 2. ili 3. auto).. inače kao što sam u prošlom postu napisao, gledao sam stvarno puno proizvođača i modela, ali potraga je uvijek počinjala od motora. i onda kada se opet vratiš na motore, K20 je najposebniji.. needless to say, atmosferci su praktički izumrli, a modeli sa 100ks po litri su oduvijek bili rijetki.

Čak i s Imprezom nije lako. Pogotovo GC, ima puno više HawkeyeBlobeye dostupnih u solidnom stock ili jako blizu stock stanju. 

Spirit-R nije još cijenom otišao previsoko u nebesa, ali je jakooo blizu. 

Ali zato NSX, a o R34 neću ni pričat. Iako mislim da će to ići još gore, pogotovo R34 kad se konačno bude mogao legalno uvesti u USA. S jedne strane cijene su sasvim opravdane za status i stanje auta, s druge strane, puno je to.

Uglavnom, za bilokakvi očuvani primjerak treba tražiti import iz Japana.

 

S jedne strane, čudno mi je da ljudi odlučuju na moddanje Rova, iako s druge strane mi je opet sasvim razumljivo. Što se tiče motora u kompaktima, tu je meni jedino zanimljiv I5 iz RS3. 2.0TFSI nije loš motor i ima jako puno potencijala za aftermarket doradu, nije mi to to. 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Čak i s Imprezom nije lako. Pogotovo GC, ima puno više HawkeyeBlobeye dostupnih u solidnom stock ili jako blizu stock stanju. 

Spirit-R nije još cijenom otišao previsoko u nebesa, ali je jakooo blizu. 

Ali zato NSX, a o R34 neću ni pričat. Iako mislim da će to ići još gore, pogotovo R34 kad se konačno bude mogao legalno uvesti u USA. S jedne strane cijene su sasvim opravdane za status i stanje auta, s druge strane, puno je to.

Uglavnom, za bilokakvi očuvani primjerak treba tražiti import iz Japana.

 

S jedne strane, čudno mi je da ljudi odlučuju na moddanje Rova, iako s druge strane mi je opet sasvim razumljivo. Što se tiče motora u kompaktima, tu je meni jedino zanimljiv I5 iz RS3. 2.0TFSI nije loš motor i ima jako puno potencijala za aftermarket doradu, nije mi to to. 

 

 

Nije ni B58 los motor u M140i kad su kompakti u pitanju. Bez previse modifikacija, snaga ide solidno gore.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Haker_x kaže...
ShadoW kaže...

 a pojacalo spojim gdje?

 Na player preko RCA konektora(činčeva).

 nemam :)

u svakom slucaju, hvala na pomoci! :))

 

https://www.tehnomagazin.com/images/Mercedes%20W204%20comand%20stereo%20wiring.jpg

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice