Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.180.558
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Na ECU se vidi da je mapa stavljena. 

 Samo kod VAG grupe.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod svih auta pamti broj pisanja na ECU. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

+ kod mnogih novijih ne mozes zapisat prek obd porta.

Moras rastavit ECU na stolu, a time ces ostavit tragove da je racunalo dirano i izgubit jamstvo.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
andreas11 kaže...

Bila akcija kod kresija pa upiknio set za audijanera 🙈

 Isti ko ja il bar skoro isti kad je bio BF prosle god. 2900 dmf i 800 kuplung set. Sad ce auto prije u presu nego se to potrosit. 

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa kako vam se cini ovaj automobil?

Zna netko kakvo je odrzavanje;financijski/kvarovi?

https://www.njuskalo.hr/auti/citro-n-ds4-1.6-e-hdi-oglas-27819269

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 22:20 (big_guy).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
passat kaže...

+ kod mnogih novijih ne mozes zapisat prek obd porta.

Moras rastavit ECU na stolu, a time ces ostavit tragove da je racunalo dirano i izgubit jamstvo.

 Ako koristiš original alat onda da. 99% auti ide obd write ali read ne, uzmeš ID i u bazi podataka uzmeš ORI mapu i napraviš MOD file. Ako ne ide READ preko OBD čitaš BDM tj otvaranje ali sada i za to ima riješenje da se ne otvara ECU. E-GPT modul od dimsporta. Spajaš se na pinove bez otvaranja ecua. 

Nadalje, ja sve i jednu ORI mapu spremam željela to stranka ili ne. Kad se radi flash možeš napravit da se ne vidi ništa ako znaš di i kako

PS. Ako je auto u garanciji i stranka mora na servis zbog x problema na autu vrati se ORI mapa i poslje opet MOD bez jebe

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 22:42 (ARazer).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Ekipa kako vam se cini ovaj automobil?

Zna netko kakvo je odrzavanje;financijski/kvarovi?

https://www.njuskalo.hr/auti/citro-n-ds4-1.6-e-hdi-oglas-27819269

 Previse km te previse para. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
big_guy kaže...

Ekipa kako vam se cini ovaj automobil?

Zna netko kakvo je odrzavanje;financijski/kvarovi?

https://www.njuskalo.hr/auti/citro-n-ds4-1.6-e-hdi-oglas-27819269

 Previse km te previse para. 

 Jeftinije nisam vidio...bar ne na njuskalu...

Kakav je opcenito ds4 po pitanju cijene odrzavanja i kvarova?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
15 godina
online
Auti - ultimativna tema

Nije to švabo da mu je 200 tkm  malo hehee

#fsb
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 23:34 (sveupitni).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa naravno da im je malo kada su napravljeni od francuskih djelova. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 23:47 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
overhaul kaže...

Jesteli primjetili da gotovo uopće nema novih automobila sa 3 vrata? Jedino sam uspio naći ford fiestu, ali bilo što veće više ne postoji. 
Malo mi je bedasto na malim autićima poput i10 ili nissana micre i sl. gurati kroz ta sitna vratašca. 
Također sam primjetio da novi automobili obožavaju stavljati ogromne lažne crne hladnjake naprijed. Nisam ni time osobito oduševljen. 
Evo kako sam baš sa kolegom trtljao neku varijantu na novoj toyoti corroli (plavo) u odnosu na njihovu hrgu te jeftine plastike (crveno) na ne baš jeftinom autiću (barem za tu klasu)

 

BRZ/GT86, Supra? Tri vrata ni manje ni vise.

A to naprijed nije lazni hladnjak nego dizajn, Toyota ide na istu foru kao i Ford - da prednja strana svima izgleda ista/slicna.

Forda mozes prepoznati na 500 metara s prijeda, a mozes i nove Toyote jer sve imaju istu foru, pocevsi od Yarisa, Corolle,

novog RAV4, Hiluxa itd. Ne vidim u tome nista lose, jer to je dizajn. Mene smetaju lazne ispusne cijevi kao kod BMW-a i drugih,

a sad je to na Corolli i Toyota napravila, i to je bas bezveze.

 

 Ma toyota supra i brz su coupei dvosjedi (ili imaju stražnju klupicu samo za odložiti pederušu poput Porche 911ice). Pa nećemo sad još ubaci i smart i lamborghini aventador. Valjda je bilo očito da sam primjerom Ford Fieste pričao o gradskim autima koji su redom imali po troja vrata. od golfa na niže. 
I da, jasno mi je da je "dizajn" ali kažem da sad dizajnom glume velike hladnjake. Crne saćaste rešetke koje ne služe ničemu osim težem čišćenju blata i kukaca.
Jednak dizajn kao što sominješ i lažne ispuhe. Čak su lažni ispusi manji problem - barem za čišćenje. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da nema potrebe za automobilima sa troja vrata, ako nisu coupei.

Pogledaj Ford KA+ i stari KA - pored KA+ starog sa tri vrata nebi ni pogledao.

Konstantno zajebavanje sa micanjem sjedala da bi putnici usli i izasli, nema smisla na gradskom automobilu.

Na sportskom kupeu gdje ti je straznja klupa za odlaganje hrane i pica, to mi je OK, jer ne planiram

nesto tako vozat po gradu sa 4 osobe, bilo Supru bilo BRZ.

 

Stvar je jednostavno prakticnosti - 5 vrata je prakticnije. Cemu 3 u gradskom vozilu.

 

A u ostalom, ni samci ne zele troja vrata - osim ako ne prakticiraju rape na straznjem sjedalu,

pa da zrtva ne moze pobjeci.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Konstantno zajebavanje sa micanjem sjedala da bi putnici usli i izasli, nema smisla na gradskom automobilu.

 Kako ne, kaj nisi nikad vidio kako to kod smart-a funkcionira, nema zajebancije sa pomicanjem sjedala, samo otvoriš gepek i potrpaš koliko ljudi stane, kao kad bacaš smeće, pa otvoriš kantu

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

 

Zenu i djecu u gepek, a pesa naprijed. Zna se tko je prijatelj, odan i vijeran.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1. kod krese, do kad vrijedi akcija 45% na sve? da li su ukljuceni i komplet setovi kuplunga, ali ne oem, nego pojacani? tipa sachs performance i sl.?

2. jucer bio u autohrvatskoj i zapela mi za oko nova mazda 3. auto je VRH. kako izvana, tako iznutra...dizajn, materijali, sve...konzola mi predivna...itko imao prilike vidjeti? kakvi su benzinci 2,0 u njoj? znam da nisu otto, nego nesto slicno, veca kompresija...nisam upucen previse u prednosti...

3. sinoc imao napokon priliku nakon posla istestirati MI3 xenon blue H7 na cupri...i mogu nakon visegodisnjeg trazenja dobrih, bijelih, jakih zarulja rec da sam nasao zarulju koja me zadovoljava...a cijenom je presmjesna...

 4. bacam se ovaj vikend u restauriranje prednjih farova na laguni...gledao sam par filmica, pa da pitam vas koji ste to radili, da li je dovoljno 400, 600 i 2000? ili da jos ubacim neke gradacije izmedu ili je nepotrebno?

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Bitno je da ispoliras pravocrtno, ne kruzno. Sto finiji finish, to bolje.

I naravno na kraju prozirni lak za zastitu od UV-a, da ne pozuti jos brze.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

gledao sam filmic gdje se prije prode kruzno, pa na kraju ravnim potezima...uv lak obavezno, samo moram vidjeti dal mi far plastican ili stakleni :D

 

jel dovoljno 2000 ili da prodem jos i sa 4000, nakon 400 600 i 2000?

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Sto finiji to bolji. Ispod 2000 ce ti se vidit crtice, a iznad 4000 ce biti kao staklo, ako odradis kako spada.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
😆😆😆
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

  

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
NAPOMENA: Auto se prodaje jer je kupljen bez suglasnosti žene. Izgleda da "Ok, radi šta hoćeš" nema značenje koje sam mislio.

Bug smanji sliku, na SSu se vidi normalno
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Imas PC na napravi SS kako treba. Ne vidi se ni koji je auto u pitanju, tako da nema ni smisla.

 

Inace BMW 116i sa najjacom opremom. Sto se mene tice, dok god ja placam auto,

te osiguranje i odrzavanje, ja biram auto. Ako ce zena birat auto, onda nek ga i placa.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 16:24 (Čitatelj).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tako je. 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nije ni bitno koji je auto haha
Nisam ni kući tak da nemam PC pri ruci a auto je BMW

Izgleda da to nije tipična žena onda 😂
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 17:15 (Dex.pwn).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Moras razmisljati kao zena - "Ako moj muz kupi BMW-a, ima vece sanse da se kurva",

i zato mu je rekla "OK, radi sto hoces", a zapravo je mislila reci "Imam i ja ljubavnika, tko te jebe".

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.neostar.hr/rabljena/detalji360?uvjet=14980

 

Šta mislite ovak po slikama,prednji i zadnji branik mi ne pašu s bojama ostalih dijelova,nekako mi izgleda da e farbano

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DuMe kaže...

https://www.neostar.hr/rabljena/detalji360?uvjet=14980

 

Šta mislite ovak po slikama,prednji i zadnji branik mi ne pašu s bojama ostalih dijelova,nekako mi izgleda da e farbano

 

Nisam bas procitao predobra iskustva za neostar, al u ostalom pametno bi ti bilo da i sam malo potrazis.

Ja bi osobno u svakom slucaju sam dovukao auto iz njemacke, proci ces bolje, a vjerojatno dobiti i bolji auto. Jedino sto u Neostaru imas je garancija, al opet pitaj Boga sto to pokriva, a sto ne.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Većinom na plastici i metalu ista boja ne izgleda isto, kao da je drukčija nijansa iako je ofarbano baš istom bojom, pa može biti da je to i u ovom slučaju, ali je svakako bolje da odeš i sam sebi uvezeš automobil kao što je to preporučio gamer34, dobit ćeš vjerovatno i bolji i povoljniji automobil. Većinom kada je riječ o garanciji na polovna vozila bude nekih izgovora, kao to ti ne spada pod garanciju, ili sam si to pokvario, i slično.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 20:09 (Haker_x).
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Osobno nikad ne bih kupio auto od neke naše autokuće, imao sam se prilike uvjeriti kakve sve grobove sređuju i nakon pranja motora, kemijskog čišćenja, detailinga i jednoslojnog poliranja dovode u takozvano "očuvano" stanje te uvaljuju za previše novaca.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tomek.Klc kaže...

Osobno nikad ne bih kupio auto od neke naše autokuće, imao sam se prilike uvjeriti kakve sve grobove sređuju i nakon pranja motora, kemijskog čišćenja, detailinga i jednoslojnog poliranja dovode u takozvano "očuvano" stanje te uvaljuju za previše novaca.

 Jer to ne rade vani? Samo u Hrvatskoj se to dogada?

Di2 & EPS FTW!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice