Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.246.089
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
overhaul kaže...
ivanzu kaže...

Mazda, Ford je previse nabio cijene, sramota je da s 1.0 motorom kosta 180k kn. .

 A to je kao, kažu super razvijen i nagrađivan motor, zato sam pitao ima li tko iskustvo jer mislim da se već dosta dugo ugrađuje u fordove - meni je svejedno ako je ok, a i ljudi govore da je focus super upravljiv? Iako da, mislim da je skyactiv 2000 kubika, i valjda onda s malo više dugoročne sigurnosti bez turba... ali ja s tim autima jako malo kilometara radim, pa valjda ga nebi izgulio :)

Za malo kilometra su atmosferci najzahvalniji. Pogotovo ako su to svaki dan kratke relacije.

 Ma ne, ja baš napravim više kilometara odjednom pa dalje nazad u garažu. Zato mi je i problem gabariti. Širina ono 1,9 m je negdje knap za garažu. Vidim da ima na akcijama i dosta povoljnijih SUVova ali to mi ne stane. No istina, atmosferac je nekako manje dijelova... teoretski.

gamer34 kaže...

Od navedenih bi ja isao na Focusa, po svim dosadasnjim testovima mi se cini da su ga stvarno pogodili, a u ST liniji i izgleda vrhunski. Drugi izbor bi mi bila Mazda, mada mi osobno dizajnom nije toliko dobro kao prva, ali je interijer znatno poboljsan. Kvaliteta upitna, prosla generacija se nije nesto pokazala. Civic je takoder super auto, za 180tkn dobijes motor od 180konja i super opremu, ali dizajn nije za svakog. 

Inace pa ima jos modela s 3 vrata, Golf 7 ima verzija, Leon takoder, BMW 1, Audi a3... Sad ne znam jesu li jos uvijek u proizvodnji i dostupni, al znam da su svi navedeni modeli kad su bili predstavljeni dolazili kao 3v i 5v verzije.

Inace ne znam zasto ti je bas nuzno da je neki koji je netom izasao, npr. moj izbor bio bio BMW 1, Giulietta ili Volvo v40, tim redoslijedom. Svi relativno stara platforma, ali dokazano dobri auti, ako ne i bolji od novih iz standardne klase.

I jel imas neki konkretan razlog zasto bas zelis 3v? 

BMW 1 je sad na (po meni) odlicnoj akciji i za tih 180tkn se dobije stvarno solidan auto, sa solidnom konjazom i opremom, dobro sastavljen i s odlicnim izgledom i voznim karakteristikama. Ne znam zasto bi u njemu trocilindras sa 136ks bio problem, a u npr. Focusu trocilindras od 125ks ok za istu cijenu. Pogotovo kad se uzme u obzir da je u BMW 1.5l, a u Focusu 1.0l. Procitaj si listu opreme (nije najbazicnija) i odi na probnu voznju, sumnjam da ces bit razocaran, obicno ljudi budu odusevljeni dojmom koji ostavlja. Ja ga nazalost nisam imao prilike vozit pa ne mogu pricat is osobnog iskustva. Ali taj 118i, jos s automatikom, za grad dusu dao.

 

Eh da, 118i je euro 6, u cijenu je ukljucen M paket i metalik boja tako da nikakve slike nisu podvaljene.

 Ma nebih ništa starog, u smislu da je model dugo u ponudi. Obično kupim tek izašli model nečeg pa sam modelski "aktualan" koju godinu više, a i u pravilu su to onda auti boljeg dizajna. Inače mogu kupiti i rabljeni, i tako plaćam odmah u gotovini. Pogledat ću ako je ovo stvarno M paket za taj novac kod bembure. Bio sam na testnoj vožnji jedinice 2016. neznam dali je to isti.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
overhaul kaže...

 Ma nebih ništa starog, u smislu da je model dugo u ponudi. Obično kupim tek izašli model nečeg pa sam modelski "aktualan" koju godinu više, a i u pravilu su to onda auti boljeg dizajna. Inače mogu kupiti i rabljeni, i tako plaćam odmah u gotovini. Pogledat ću ako je ovo stvarno M paket za taj novac kod bembure. Bio sam na testnoj vožnji jedinice 2016. neznam dali je to isti.

 

A jbga, jedinica je vec stvarno dugo u ponudi, al je i dalje vrlo konkurentan auto, pogotovo u usporedbi s i30 i slicnima. Dizajn je subjektivan, al meni je 1er i dalje super, samo obavezno M paket.

Odi na tomic-prodajne akcije pa vidi tocno sto je ukljuceno. Od 2016. do danas, mislim da je isao manji redizajn unutrasnjosti, ali generalno je isti auto.

BTW. za tako malu kilometrazu, rabljeni mozda uopce ne bi bilo los izbor, tipa godinu-dvije star i malo kilometara.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
overhaul kaže...

Kako, eto, stvarno više izgleda nema automobila u golf klasi sa 3 vrata, teškog srca planiram uzeti onda neki novi kakve sad imaju. Gledam nešto netom izašlo da ostanem u toku koju godinu dulje. 
Pa ako mi mogu forumaši koji imaju iskustva, procijeniti; pri odabiru benzinca dakle golf klase (ali ne golfa) za neznam, 170 do 190 tisuća kn, 
dali bi odabrali novu Mazdu3(2019) g122 hatchback(173.210kn), novi Ford focus ST 1.0I Ecoboost 125KS (181.990kn) ili novi Hyundai i30 fastback(1.4 TGDI 140 6MT - 174.290kn). Gledao sam i Hondu Civic, Toyotu corollu hybrid, i koješta ali mi ne iszgledaju nešto... jedino BMW X2 koji je debelo skuplji, pa mi se neda toliko za auto s kojim prelazim samo 5- 10 tkm godišnje. Dakle, koji bi od navedenih mogao najdulje ostati svjež i puzdan?

 Pa, prvo i osnovno, u golf klasi POSTOJI GLE ČUDA, GOLF SA 3 VRATA, sa ok motorom, 1.5tsi, koji košta, gle čuda, 180.000kn, novi. Jbt, napisao si 3 posta gdje si uporan da nema auta u toj klasi s 3im vratima, istina je da su ih smanjili u ponudi poprilično (nema astre 3vr, pežoa, honde, donedavno si imao leona 3vr, itd.), ali da ih baš nema, nije točno. Premalo se traže i prodaju u toj klasi očito pa ih se izbacuje iz prodaje, kao i sve ostalo što ne donosi profit.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uvijek se pitam tko kupi novog Hyundaia. Sada vidim da postoje osobe koje će za istu cijenu odabrati prije i30 nego BMW 1 samo zato što je ovaj zadnji izašao koju godinu ranije 

Neka svako raspolaže sa vlastitom lovom kako želi, ali morao sam ovo komentirati. Za nekoliko godina taj i30 bude vrijedio kao jedan burek i paket cigareta a za BMW će se i dalje dobiti pristojna cifra...

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 10:05 (MatijaZG).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

Uvijek se pitam tko kupi novog Hyundaia. Sada vidim da postoje osobe koje će za istu cijenu odabrati prije i30 nego BMW 1 samo zato što je ovaj zadnji izašao koju godinu ranije 

Neka svako raspolaže sa vlastitom lovom kako želi, ali morao sam ovo komentirati. Za nekoliko godina taj i30 bude vrijedio kao jedan burek i paket cigareta a za BMW će se i dalje dobiti pristojna cifra...

Ovisi o osobi. Ja definitivno uzmam 90% C segmenta prije nego BMW jedinicu iz niza razloga.

Koliko ću teoretski dobiti za njega za n godina mi je manje bitno od toga što ću svakodnevno voziti do tada.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

Uvijek se pitam tko kupi novog Hyundaia. Sada vidim da postoje osobe koje će za istu cijenu odabrati prije i30 nego BMW 1 samo zato što je ovaj zadnji izašao koju godinu ranije 

Neka svako raspolaže sa vlastitom lovom kako želi, ali morao sam ovo komentirati. Za nekoliko godina taj i30 bude vrijedio kao jedan burek i paket cigareta a za BMW će se i dalje dobiti pristojna cifra...

 Ljudi koji kupe nov auto i voze ga dok ne ide na otpad?

Meni recimo kupit auto samo jer ću ga bolje kasnije prodat nego drugi auto nema baš smisla. Kupio sam ga za sebe, ne za sljedećeg vlasnika.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

Uvijek se pitam tko kupi novog Hyundaia. Sada vidim da postoje osobe koje će za istu cijenu odabrati prije i30 nego BMW 1 samo zato što je ovaj zadnji izašao koju godinu ranije 

Neka svako raspolaže sa vlastitom lovom kako želi, ali morao sam ovo komentirati. Za nekoliko godina taj i30 bude vrijedio kao jedan burek i paket cigareta a za BMW će se i dalje dobiti pristojna cifra...

 ljudi koji žele imati auto koji upali od prve i odveze te do odredišta bez ikakve brige, koji ne spizdi obiteljske financije kao recimo auti marke čiji amblem koristiš kao avatar ?

 

i da, prodaš Hyundaija za sitne novce ali si uštedio za novi (novce i živce)...

 

a onaj i30 fastback s 1.4 turbakom ide dobroooooo....

 

Ju je je? Je ju je!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

Uvijek se pitam tko kupi novog Hyundaia. Sada vidim da postoje osobe koje će za istu cijenu odabrati prije i30 nego BMW 1 samo zato što je ovaj zadnji izašao koju godinu ranije 

Neka svako raspolaže sa vlastitom lovom kako želi, ali morao sam ovo komentirati. Za nekoliko godina taj i30 bude vrijedio kao jedan burek i paket cigareta a za BMW će se i dalje dobiti pristojna cifra...

 Apsolutno se slažem, pogotovo kad vidim koliko su se cijene kie, hyundaia, focusa, mazde priblizili audiu i bmw-u, naprotiv čak su i skuplji sad kad je jedinica na akciji

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
overhaul kaže...
CroNk3r kaže...
overhaul kaže...
ivanzu kaže...

Mazda, Ford je previse nabio cijene, sramota je da s 1.0 motorom kosta 180k kn. .

 A to je kao, kažu super razvijen i nagrađivan motor, zato sam pitao ima li tko iskustvo jer mislim da se već dosta dugo ugrađuje u fordove - meni je svejedno ako je ok, a i ljudi govore da je focus super upravljiv? Iako da, mislim da je skyactiv 2000 kubika, i valjda onda s malo više dugoročne sigurnosti bez turba... ali ja s tim autima jako malo kilometara radim, pa valjda ga nebi izgulio :)

Za malo kilometra su atmosferci najzahvalniji. Pogotovo ako su to svaki dan kratke relacije.

 Ma ne, ja baš napravim više kilometara odjednom pa dalje nazad u garažu. Zato mi je i problem gabariti. Širina ono 1,9 m je negdje knap za garažu. Vidim da ima na akcijama i dosta povoljnijih SUVova ali to mi ne stane. No istina, atmosferac je nekako manje dijelova... teoretski.

gamer34 kaže...

Od navedenih bi ja isao na Focusa, po svim dosadasnjim testovima mi se cini da su ga stvarno pogodili, a u ST liniji i izgleda vrhunski. Drugi izbor bi mi bila Mazda, mada mi osobno dizajnom nije toliko dobro kao prva, ali je interijer znatno poboljsan. Kvaliteta upitna, prosla generacija se nije nesto pokazala. Civic je takoder super auto, za 180tkn dobijes motor od 180konja i super opremu, ali dizajn nije za svakog. 

Inace pa ima jos modela s 3 vrata, Golf 7 ima verzija, Leon takoder, BMW 1, Audi a3... Sad ne znam jesu li jos uvijek u proizvodnji i dostupni, al znam da su svi navedeni modeli kad su bili predstavljeni dolazili kao 3v i 5v verzije.

Inace ne znam zasto ti je bas nuzno da je neki koji je netom izasao, npr. moj izbor bio bio BMW 1, Giulietta ili Volvo v40, tim redoslijedom. Svi relativno stara platforma, ali dokazano dobri auti, ako ne i bolji od novih iz standardne klase.

I jel imas neki konkretan razlog zasto bas zelis 3v? 

BMW 1 je sad na (po meni) odlicnoj akciji i za tih 180tkn se dobije stvarno solidan auto, sa solidnom konjazom i opremom, dobro sastavljen i s odlicnim izgledom i voznim karakteristikama. Ne znam zasto bi u njemu trocilindras sa 136ks bio problem, a u npr. Focusu trocilindras od 125ks ok za istu cijenu. Pogotovo kad se uzme u obzir da je u BMW 1.5l, a u Focusu 1.0l. Procitaj si listu opreme (nije najbazicnija) i odi na probnu voznju, sumnjam da ces bit razocaran, obicno ljudi budu odusevljeni dojmom koji ostavlja. Ja ga nazalost nisam imao prilike vozit pa ne mogu pricat is osobnog iskustva. Ali taj 118i, jos s automatikom, za grad dusu dao.

 

Eh da, 118i je euro 6, u cijenu je ukljucen M paket i metalik boja tako da nikakve slike nisu podvaljene.

 Ma nebih ništa starog, u smislu da je model dugo u ponudi. Obično kupim tek izašli model nečeg pa sam modelski "aktualan" koju godinu više, a i u pravilu su to onda auti boljeg dizajna. Inače mogu kupiti i rabljeni, i tako plaćam odmah u gotovini. Pogledat ću ako je ovo stvarno M paket za taj novac kod bembure. Bio sam na testnoj vožnji jedinice 2016. neznam dali je to isti.

 Moj savjet ti je bez razmisljanja BMW 1, da imam toliko casha vec bi sada bio u Tomicu. Znam da svatko ima svoje misljenje ali realno pa ludost je kupiti mazdu ili forda ili hyundai ako za istu lovu dobijes super opremljenji novi BMW. Nema veze sta je dizajn vec neko vrijeme u prodaji, meni osobno je lijepsi bmw ili audi star 10 god nego bilo koji novi japanac ili francuz. A i da se ne lazemo, svaka cura ce te prije pogledati u starom bmw-u nego u novom focusu, a da ne govorim da mozes imati skroz novi bmw

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
overhaul kaže...

Kako, eto, stvarno više izgleda nema automobila u golf klasi sa 3 vrata, teškog srca planiram uzeti onda neki novi kakve sad imaju. Gledam nešto netom izašlo da ostanem u toku koju godinu dulje. 
Pa ako mi mogu forumaši koji imaju iskustva, procijeniti; pri odabiru benzinca dakle golf klase (ali ne golfa) za neznam, 170 do 190 tisuća kn, 
dali bi odabrali novu Mazdu3(2019) g122 hatchback(173.210kn), novi Ford focus ST 1.0I Ecoboost 125KS (181.990kn) ili novi Hyundai i30 fastback(1.4 TGDI 140 6MT - 174.290kn). Gledao sam i Hondu Civic, Toyotu corollu hybrid, i koješta ali mi ne iszgledaju nešto... jedino BMW X2 koji je debelo skuplji, pa mi se neda toliko za auto s kojim prelazim samo 5- 10 tkm godišnje. Dakle, koji bi od navedenih mogao najdulje ostati svjež i puzdan?

 

Od navedenih bi ja isao na Focusa, po svim dosadasnjim testovima mi se cini da su ga stvarno pogodili, a u ST liniji i izgleda vrhunski. Drugi izbor bi mi bila Mazda, mada mi osobno dizajnom nije toliko dobro kao prva, ali je interijer znatno poboljsan. Kvaliteta upitna, prosla generacija se nije nesto pokazala. Civic je takoder super auto, za 180tkn dobijes motor od 180konja i super opremu, ali dizajn nije za svakog. 

Inace pa ima jos modela s 3 vrata, Golf 7 ima verzija, Leon takoder, BMW 1, Audi a3... Sad ne znam jesu li jos uvijek u proizvodnji i dostupni, al znam da su svi navedeni modeli kad su bili predstavljeni dolazili kao 3v i 5v verzije.

Inace ne znam zasto ti je bas nuzno da je neki koji je netom izasao, npr. moj izbor bio bio BMW 1, Giulietta ili Volvo v40, tim redoslijedom. Svi relativno stara platforma, ali dokazano dobri auti, ako ne i bolji od novih iz standardne klase.

I jel imas neki konkretan razlog zasto bas zelis 3v? 

 

overhaul kaže...

 Nije li jedinica iz 2011? https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_1_Series_(F20) Ta mi je bila meh, ono tipa kao i golf. Neznam dali je izašla nova verzija? Nešto bih baš novoikzašlo, ono euro 6+ norme i slične điđe. Također, za taj novac, i to na akciji 180 tkn je mislim samo najbazičniji 118i sa tri cilindra? Neznam, možda nije loše za provjeriti ako je baš bolji od gore navedenih. Ovako na guglanju podvaljuju samo fotografije M modela pa je teško procijeniti kakav je točno 118i najzadnje generacije.

 

BMW 1 je sad na (po meni) odlicnoj akciji i za tih 180tkn se dobije stvarno solidan auto, sa solidnom konjazom i opremom, dobro sastavljen i s odlicnim izgledom i voznim karakteristikama. Ne znam zasto bi u njemu trocilindras sa 136ks bio problem, a u npr. Focusu trocilindras od 125ks ok za istu cijenu. Pogotovo kad se uzme u obzir da je u BMW 1.5l, a u Focusu 1.0l. Procitaj si listu opreme (nije najbazicnija) i odi na probnu voznju, sumnjam da ces bit razocaran, obicno ljudi budu odusevljeni dojmom koji ostavlja. Ja ga nazalost nisam imao prilike vozit pa ne mogu pricat is osobnog iskustva. Ali taj 118i, jos s automatikom, za grad dusu dao.

 

Eh da, 118i je euro 6, u cijenu je ukljucen M paket i metalik boja tako da nikakve slike nisu podvaljene.

 Nisam pratio akcije u Tomicu i nisam mogao vjerovati kada sam ovo vidio, to bi nazvao skoro poklanjanje auta. Isto za trojku proslje god kad je bila akcija. Mislio sam kupiti 2014 ili 2015 iz njemacke za cca 14000eu ali sad mislim na leasing novog pa razliku otplacujem. Jos ova sva oprema koju ima, nema bolje ponude trenutno. Žao mi je ako se netko uvrijedi ali kupiti bilo koji auto za cca. 180000knosim te jedinice na akciji, to moras biti lud. Naravno pricam za nove, polovni se lijepo nadje neki veci za tu lovu

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...
overhaul kaže...

 Ma nebih ništa starog, u smislu da je model dugo u ponudi. Obično kupim tek izašli model nečeg pa sam modelski "aktualan" koju godinu više, a i u pravilu su to onda auti boljeg dizajna. Inače mogu kupiti i rabljeni, i tako plaćam odmah u gotovini. Pogledat ću ako je ovo stvarno M paket za taj novac kod bembure. Bio sam na testnoj vožnji jedinice 2016. neznam dali je to isti.

 Moj savjet ti je bez razmisljanja BMW 1, da imam toliko casha vec bi sada bio u Tomicu. Znam da svatko ima svoje misljenje ali realno pa ludost je kupiti mazdu ili forda ili hyundai ako za istu lovu dobijes super opremljenji novi BMW. Nema veze sta je dizajn vec neko vrijeme u prodaji, meni osobno je lijepsi bmw ili audi star 10 god nego bilo koji novi japanac ili francuz. A i da se ne lazemo, svaka cura ce te prije pogledati u starom bmw-u nego u novom focusu, a da ne govorim da mozes imati skroz novi bmw

Ja sam jedno vrijeme vozio službenu jedinicu, daleko najgori auto koji sam vozio zadnjih 20-ak godina. Svaki od navedenih je udobiji, za istu cijenu opremljeniji, na stranu što dati 180kkn za mlinac sa značkom je urnebesno.

To je auto za klince, oni koji daju od prve tu lovu za C segment teško će se zaletiti na to. Jedinica nema niti jednu realnu prednost pred svim navedenima.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa nemoj ga sad ubijat u pojam, vidiš da mu je BMW jedini način da vidi pi***

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nikola45 kaže...
MatijaZG kaže...

Uvijek se pitam tko kupi novog Hyundaia. Sada vidim da postoje osobe koje će za istu cijenu odabrati prije i30 nego BMW 1 samo zato što je ovaj zadnji izašao koju godinu ranije 

Neka svako raspolaže sa vlastitom lovom kako želi, ali morao sam ovo komentirati. Za nekoliko godina taj i30 bude vrijedio kao jedan burek i paket cigareta a za BMW će se i dalje dobiti pristojna cifra...

 Ljudi koji kupe nov auto i voze ga dok ne ide na otpad?

Meni recimo kupit auto samo jer ću ga bolje kasnije prodat nego drugi auto nema baš smisla. Kupio sam ga za sebe, ne za sljedećeg vlasnika.

 Tako je kupio si ga za sebe, ali šta nije tebi ljepse se voziti u premium autu za iste novce kao nekakav hyundai. Samo je dodatan plus da ga lakse prodas i da bolje drzi cijenu, a to voziti do otpada mi stvarno nema smisla

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bruno11 kaže...

Pa nemoj ga sad ubijat u pojam, vidiš da mu je BMW jedini način da vidi pi***

 Bez brige, dobijem ja dovoljno p**** i bez Bmw-a samo kazem da gledaju, pa gledaju i muski, opcenito svi gledaju kad parkiras bilo koji bmw audi, merc ili noviji golf. To je cinjenica, ne govorim da se kupuje auti da lovis s njim cure

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
BabyDriver420 kaže...
overhaul kaže...

 Ma nebih ništa starog, u smislu da je model dugo u ponudi. Obično kupim tek izašli model nečeg pa sam modelski "aktualan" koju godinu više, a i u pravilu su to onda auti boljeg dizajna. Inače mogu kupiti i rabljeni, i tako plaćam odmah u gotovini. Pogledat ću ako je ovo stvarno M paket za taj novac kod bembure. Bio sam na testnoj vožnji jedinice 2016. neznam dali je to isti.

 Moj savjet ti je bez razmisljanja BMW 1, da imam toliko casha vec bi sada bio u Tomicu. Znam da svatko ima svoje misljenje ali realno pa ludost je kupiti mazdu ili forda ili hyundai ako za istu lovu dobijes super opremljenji novi BMW. Nema veze sta je dizajn vec neko vrijeme u prodaji, meni osobno je lijepsi bmw ili audi star 10 god nego bilo koji novi japanac ili francuz. A i da se ne lazemo, svaka cura ce te prije pogledati u starom bmw-u nego u novom focusu, a da ne govorim da mozes imati skroz novi bmw

Ja sam jedno vrijeme vozio službenu jedinicu, daleko najgori auto koji sam vozio zadnjih 20-ak godina. Svaki od navedenih je udobiji, za istu cijenu opremljeniji, na stranu što dati 180kkn za mlinac sa značkom je urnebesno.

To je auto za klince, oni koji daju od prve tu lovu za C segment teško će se zaletiti na to. Jedinica nema niti jednu realnu prednost pred svim navedenima.

 Razliciti smo svi, ja samo kazem svoje misljenje. Uvijek bi uzeo prije audi a3 ili bmw 1, druga je stvar da su oni skuplji pa razumijem ali istu cifru dati za recimo za bmw ili hondu pa to mi nije normalno

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...
Nikola45 kaže...

 Tako je kupio si ga za sebe, ali šta nije tebi ljepse se voziti u premium autu za iste novce kao nekakav hyundai. Samo je dodatan plus da ga lakse prodas i da bolje drzi cijenu, a to voziti do otpada mi stvarno nema smisla

Ako govorimo o 90% vozača, premium im ništa ne znači, a posebno ne jedinica.

BabyDriver420 kaže...
bruno11 kaže...

Pa nemoj ga sad ubijat u pojam, vidiš da mu je BMW jedini način da vidi pi***

 Bez brige, dobijem ja dovoljno p**** i bez Bmw-a samo kazem da gledaju, pa gledaju i muski, opcenito svi gledaju kad parkiras bilo koji bmw audi, merc ili noviji golf. To je cinjenica, ne govorim da se kupuje auti da lovis s njim cure

Je, baš.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...
Old Iggy kaže...

Ja sam jedno vrijeme vozio službenu jedinicu, daleko najgori auto koji sam vozio zadnjih 20-ak godina. Svaki od navedenih je udobiji, za istu cijenu opremljeniji, na stranu što dati 180kkn za mlinac sa značkom je urnebesno.

To je auto za klince, oni koji daju od prve tu lovu za C segment teško će se zaletiti na to. Jedinica nema niti jednu realnu prednost pred svim navedenima.

 Razliciti smo svi, ja samo kazem svoje misljenje. Uvijek bi uzeo prije audi a3 ili bmw 1, druga je stvar da su oni skuplji pa razumijem ali istu cifru dati za recimo za bmw ili hondu pa to mi nije normalno

Uzmi, ako ti se sviđaju. 90% vozača razmišlja racionalnije.

Ja osobno nikad neću automobil skuplji od 20k€ staviti "na cestu", a za istu lovu kupiti BMW ili Hondu... nijedno. Za tu lovu ima bitno boljih price / performance proizvođača.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Istina, švabe do Tokija, jel... hehe

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ili Tokio do Austrije... Supra?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tesko da se moze totalno pogrijesit s uzimanjem novog auta.

To povezujem s onim kad me pitaju "koji novi laptop da uzmem za 1000eur?"

I kad odgovorim "koji god uzmes neces pogrijesit" ljudi me gledaju kao da ih skidam s k*, a stvarno se ne moze pogrijesit. Asus za 1k€, lenovo, hp, sve je to isti vrag.

 

Tehnologija i kontrola kvalitete su toliko napredovali da je sve to sad tu negdje i izbor na kraju uvijek bude subjektivan.

 

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
passat kaže...
 Asus za 1k€, lenovo, hp, sve je to isti vrag.

 

Tehnologija i kontrola kvalitete su toliko napredovali da je sve to sad tu negdje i izbor na kraju uvijek bude subjektivan.

 

 

Aaaaaaa... ne bi išlo.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa kaj Asus od 1k € tipkovnica se ne savija, a Acer da (valjda kolko sam gledo). Isto tak na Aurisu starijem interijer škripi, dok na starijem švabi škripi manje.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...

Pa kaj Asus od 1k € tipkovnica se ne savija, a Acer da (valjda kolko sam gledo). Isto tak na Aurisu starijem interijer škripi, dok na starijem švabi škripi manje.

 Ja za 1k€ kupim ThinkPad kojeg koristim pet godina, a nakon toga dam djeci za igru. Ne znam što ti je to škripanje i savijanje.

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...

ali istu cifru dati za recimo za bmw ili hondu pa to mi nije normalno

 

za istu cifru dobiješ hondu koja ima skoro 50ks više, prednji pogon koji u toj klasi ima puno više prednosti nego zadnji, drastično više mjesta na zadnjoj klupi i veći gepek, više opreme i neupitnu kvalitetu ... samo nema BMW značku.

dizajnom niti jedan niti drugi nisu neki masterpiece.. na koncu je odabir individualan, ali da je objektivno bolje uzeti BMW-a .. teško.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

focus me razocarao, fastback je fora autic, ali izabrao bi mazdu 3. necu objasnjavati zasto, jer dovoljno da ju se pogleda. i cijena je 162tkn, neznam gdje si izvukao 173

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ali izabrao bi mazdu 3. necu objasnjavati zasto, jer dovoljno da ju se pogleda.

 

meni je isto mazda vjerojatno dizajnom najljepša u klasi.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

Uvijek se pitam tko kupi novog Hyundaia. Sada vidim da postoje osobe koje će za istu cijenu odabrati prije i30 nego BMW 1 samo zato što je ovaj zadnji izašao koju godinu ranije 

Neka svako raspolaže sa vlastitom lovom kako želi, ali morao sam ovo komentirati. Za nekoliko godina taj i30 bude vrijedio kao jedan burek i paket cigareta a za BMW će se i dalje dobiti pristojna cifra...

 

Bas bezveze nabrzinu bacio pogled na 1er i i30 na njuski, 2012. godina i dizel. Razlika stvarno nije nebo i zemlja i defitivno resale nije razlog zbog kojeg bi isao na BMW. A i odrzavanje je sigurno ipak nesto skuplje.

 

BabyDriver420 kaže...

 Nema veze sta je dizajn vec neko vrijeme u prodaji, meni osobno je lijepsi bmw ili audi star 10 god nego bilo koji novi japanac ili francuz. A i da se ne lazemo, svaka cura ce te prije pogledati u starom bmw-u nego u novom focusu, a da ne govorim da mozes imati skroz novi bmw

 

Dizajn je subjektivan, al prosla jedinica (e87) stvarno nije neko remek dijelo, prosli A3 takoder, ljepsi su mi vise manje svi novi kompakti od njih, a da ne govorim o Mazdi 3, Focusu u ST paketu, Giulietti i slicno.

Nije ni trenutna jedinica (f21) neki ljepotan, pogotovo preLCI verzija u baznoj opremi. Tek s M paketom i LCI pocinje odlicno izgledat.

 

BabyDriver420 kaže...

 Bez brige, dobijem ja dovoljno p**** i bez Bmw-a samo kazem da gledaju, pa gledaju i muski, opcenito svi gledaju kad parkiras bilo koji bmw audi, merc ili noviji golf. To je cinjenica, ne govorim da se kupuje auti da lovis s njim cure

 

Al zalosno je da su ti ovakve stvari vazne pri kupnji automobila, dal te netko gleda u njemu i dal se cure lijepe za njega. 100 ljudi, 100 cudi, al meni se takve gade, pogotovo ove koje se lijepe na stare BMW-e misleci da je vlasnik pun para, a kad ono vozi "krntiju" od par tisuca eura. Zalosno u svakom slucaju.

 

nine kaže...

 

za istu cifru dobiješ hondu koja ima skoro 50ks više, prednji pogon koji u toj klasi ima puno više prednosti nego zadnji, drastično više mjesta na zadnjoj klupi i veći gepek, više opreme i neupitnu kvalitetu ... samo nema BMW značku.

dizajnom niti jedan niti drugi nisu neki masterpiece.. na koncu je odabir individualan, ali da je objektivno bolje uzeti BMW-a .. teško.

 

Je, al auto se ne kupuje samo objektivno, subjektivnini dojam je itekako bitan. Meni je Civic super auto, ali taj dizajn... Ne znam, nije mi jos legao, makar uzivo izgleda puno puno bolje nego na slikama.

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

subjektivnini dojam je itekako bitan.

 

potpuno se slažem, samo što je vrlo često subjektivni dojam apsolutno baziran na brand biasu (vrlo očito i kod izjave na koju sam ekšli odgovorio), a objektivni potpuno negiran/nepostojan 

 

gamer34 kaže...

Ne znam, nije mi jos legao, makar uzivo izgleda puno puno bolje nego na slikama.

 

onak niti smrdi niti miriše.. iz nekih kuteva izgleda dobro, iz nekih (prvenstveno od iza) bože sačuvaj  iako to je čak i dosta tipično za honde 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...

 Moj savjet ti je bez razmisljanja BMW 1, da imam toliko casha vec bi sada bio u Tomicu. Znam da svatko ima svoje misljenje ali realno pa ludost je kupiti mazdu ili forda ili hyundai ako za istu lovu dobijes super opremljenji novi BMW. Nema veze sta je dizajn vec neko vrijeme u prodaji, meni osobno je lijepsi bmw ili audi star 10 god nego bilo koji novi japanac ili francuz. A i da se ne lazemo, svaka cura ce te prije pogledati u starom bmw-u nego u novom focusu, a da ne govorim da mozes imati skroz novi bmw

 Kada parkiram auto ja se trebam okrenuti za njime, a ne neka fuksa.  Francuzi za BMW 1 su olicenje dizajna. Mazda 3 mi je u sedan varijanti odlicna, dok u hatch guzica odvratna. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 17:08 (ivanzu).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Džabe mjesta iza ako nema BMW logo... 😆
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice