Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.236.387
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
PiDzI kaže...

Pozz, imam problem sa BMW e46 2.0 85kw 2003 facelift verzija. Auto se gasi u voznji, pali lampice od dsc i zuti uzvicnik, trza i kad trzne upali lampicu od dde.

Na dijagnostici izbacuje greske:

4121 dde main relay

46e3 control unit error

 

Nakon zamjene main relay opet izbacuje gresku 4121 i novu gresku 46d0.

 

 

 u kome se to sve desava. 

 

 udji u bmw ekipa na fejsu grupa, postaj tu gresku i dobit ces odgovor 100% jer ima hrpa membera sa svakakvim problemima

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Da, na kraju se sve svodi izmedju kompromisa uzivanja u voznji(komu je to gust) i bacanju para u jamu. Ja bih si isto radije pucao u nogu nego se natjerao da vozim Clia benzinca od 40kw. Ili da dam 30k eur za novo auto od 110hp. Iako slusam price, a i sam sam osjetio, iskustva s danasnjim nazovi majstorima pa ti dodje muka od svih tih natezanja s njima da ih jednostavno zelis poslat u pm i kupit novo.

 

Razmisljam se o nabavki nekog CR-a od 103kw, pa mi je nedavno prijatelj dao da jos jednom provozam njegovog audija a4 b7. Meh. Ide on kao fino, u svakoj od 6. brzina poteze, al ne mogu se naviknut na manjak explozivnosti u odnosu na PD. Zacudo da jos nisam imao priliku sjedit u remapiranom 103kw.

U ovu cetvorkicu koja je sad kod starog smo ulozili toliko da vise ni ne smijem zbrajat. Kad je budemo prodavali, stavit cu je na neki vw forum i dat nekom tko to cijeni, a ne ovim lopinama preprodavacima na njuskalu.

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

dvije žice furaš do radija, jedan RCA i jednu za signal da se kamera upalila (ne sjećam se točno kako se to sad zove).. napajanje kamere spajaš na lampu rikverc svjetla.

 Hvala, usput da pitam

 

Inače zanima me jos, tipke kraj volana recimo za pojačati zvuk i dalje budu fukcionirale iako radio nije orginal ? Planiram ugraditi jeftinijeg kineza .

 

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
passat kaže...
domac5 kaže...

 Da, na kraju se sve svodi izmedju kompromisa uzivanja u voznji(komu je to gust) i bacanju para u jamu. Ja bih si isto radije pucao u nogu nego se natjerao da vozim Clia benzinca od 40kw. Ili da dam 30k eur za novo auto od 110hp. Iako slusam price, a i sam sam osjetio, iskustva s danasnjim nazovi majstorima pa ti dodje muka od svih tih natezanja s njima da ih jednostavno zelis poslat u pm i kupit novo.

 

Razmisljam se o nabavki nekog CR-a od 103kw, pa mi je nedavno prijatelj dao da jos jednom provozam njegovog audija a4 b7. Meh. Ide on kao fino, u svakoj od 6. brzina poteze, al ne mogu se naviknut na manjak explozivnosti u odnosu na PD. Zacudo da jos nisam imao priliku sjedit u remapiranom 103kw.

U ovu cetvorkicu koja je sad kod starog smo ulozili toliko da vise ni ne smijem zbrajat. Kad je budemo prodavali, stavit cu je na neki vw forum i dat nekom tko to cijeni, a ne ovim lopinama preprodavacima na njuskalu.

 Pd jest prividno jak zbog te eksplozivnosti al zato i je fora za vozit.. 1.6 tdi 77 kw u golfu i 1.9 iste snage, pa 1.9 djeluje 30 ks jace u niskim okretajima kad poludi a to ti je ipak zabavnije nego 1.6 koji je samo miran i tih.. da idem prestizat puno sigurniji osjecaj mi daje 1.9 nego taj 1.6 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
T700 kaže...
nine kaže...

dvije žice furaš do radija, jedan RCA i jednu za signal da se kamera upalila (ne sjećam se točno kako se to sad zove).. napajanje kamere spajaš na lampu rikverc svjetla.

 Hvala, usput da pitam

 

Inače zanima me jos, tipke kraj volana recimo za pojačati zvuk i dalje budu fukcionirale iako radio nije orginal ? Planiram ugraditi jeftinijeg kineza .

 

Moras znati sto hoces od mogucnosti i prema tome birat radio.

Neki ne podrzavaju, neki podrzavaju.

Kod onih koji podrzavaju:

neki su plug and play, a za neke trebas adapter.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
markoal kaže...

Zna li netko nekog tko povoljno prodaje USB/AUX Adapter za CD Changer za Audijev radio Chorus II+ (Chorus 3), klasično ima 8 pinova, nema onaj multimedia interface.
Gledam neko rješenje da mogu pristojno slušat glazbu, a radio koje je u njemu je predobro očuvano pa mi ga žao mjenjat za neko kinesko.

Malo da se i pohvalim, neplanirano nabavio baš prije 2 dana Audi A3 Sportback 2006 1.6 benzin za jako dobru cijenu, znam da nije motor za trke ali za mene puno bolji nego sam mislio.
Evo i koja slika.

 Koja cijena ak se smije znat? meni bi odgovarao takav neki 1.6 benz, vidim ga u leonu 2 al malo je gadan unutra, ovakav a3 mi je pun pogodak.. vecinom voznja 70-90 pa msm da nebi smio kod mene vise od 8l trosit.. kolega ima stari a4 iz 99. sa 1.6 mpi, vozi se kao sto bi se i ja vozio veli oko 6,5l trosi tu a na autoputu jedino 13l ako ides 150.. ne znam, ja bas ne vjerujem da u a4 moze toliko malo trosit kombinirano

 Malo te kolega puno mulja...

Pitaj ga po ćevape da napravite 100km otvorene kad natoči pun tank, pa opet pun nakon 100km, pa ćeš vidit da tih 6,5 zapravo bude jedno 2L više... Ti benzinci u a4 b5 (imam između ostalog quattra), nisu nimalo štedljivi auti, dapače. A3 smo imali i 1.6 i 1.8, u a3 je avg 8L za 1.6i od 100ks. Znači u težem a4 mora trošit bar pol litre više da ga hebeš.

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
 

Moras znati sto hoces od mogucnosti i prema tome birat radio.

Neki ne podrzavaju, neki podrzavaju.

Kod onih koji podrzavaju:

neki su plug and play, a za neke trebas adapter.

 Evo ukratko kako bi to uradio

 

Radio poput ovog na Aliexu

 

budući da moj Ford Transit je stariji model mislim 2008 godište otprilike pa bi kupio ovaj adapter 

                       u paketu su ključevi za skidanje starog radija, no sa starog radija moram onda skinuo taj komadić metala tj koji se otključava sa ključevima i montirao na novog tj vidio na youtubeu.  Adapter kupujem također da nebi morao rezati žice i prespajati, da uvjek postoji opcija da vratim stari radio ako novi rikne :D

 

a kamera bi bila ovakva baš za moj tranasit   ide iznad reg tablice, tj zamjeni se staro svijetlo sa desne strane sa ovim koje ima ugrađenu kameru

 

Što mislite ? Bi to išlo ? podržava li onda adapter to da se na kineza može pojačavati zvuk ? 

 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam pitanje vezano za kasko osiguranje.

 

Radi se o slijedecem:

Auto je bio parkiran i prilikom izlaska sa parkiralista je udario u zid razbilo se svijetlo i desni blatobran/branik.

Nakon toga je auto odvezen kuci.

 

Da li je trebalo zvati policiju i napraviti zapisnik ili se moze i bez toga?

Koji je daljnji postupak s moje strane?

 

Znam da moram ici kod osiguravajuce kuce i ispuniti obrazac i nakon toga dolazi procijenitelj na uvid, zar ne?

 

Dalje...???

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
djigibao kaže...

Imam pitanje vezano za kasko osiguranje.

 

Radi se o slijedecem:

Auto je bio parkiran i prilikom izlaska sa parkiralista je udario u zid razbilo se svijetlo i desni blatobran/branik.

Nakon toga je auto odvezen kuci.

 

Da li je trebalo zvati policiju i napraviti zapisnik ili se moze i bez toga?

Koji je daljnji postupak s moje strane?

 

Znam da moram ici kod osiguravajuce kuce i ispuniti obrazac i nakon toga dolazi procijenitelj na uvid, zar ne?

 

Dalje...???

 Ne kuzim, ak si ga ti (ili netko drugi cije je auto) razbio svojom krivnjom, sta ima osiguravajuca kuca / policija sa tim?

ili nisam dobro shvatio

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prodao sam napokon Mazdu i u potrazi sam za nekim benzincem sa 5 vrata do 3000€, ni lipe više, trebam pare za pojačalo  

 

Astra classic, Grande Punto, Hyundai Getz, dalje..

 

Kaj je najisplativije za mojih 10000km godišnje? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
passat kaže...
djigibao kaže...

Imam pitanje vezano za kasko osiguranje.

 

Radi se o slijedecem:

Auto je bio parkiran i prilikom izlaska sa parkiralista je udario u zid razbilo se svijetlo i desni blatobran/branik.

Nakon toga je auto odvezen kuci.

 

Da li je trebalo zvati policiju i napraviti zapisnik ili se moze i bez toga?

Koji je daljnji postupak s moje strane?

 

Znam da moram ici kod osiguravajuce kuce i ispuniti obrazac i nakon toga dolazi procijenitelj na uvid, zar ne?

 

Dalje...???

 Ne kuzim, ak si ga ti (ili netko drugi cije je auto) razbio svojom krivnjom, sta ima osiguravajuca kuca / policija sa tim?

ili nisam dobro shvatio

 

Pitam radi popravka.

Posto imam kasko osiguranje da li oni to sve rijesavaju bez obzira sto steta nije prijavljena policiji ili je trebalo zvati policiju da naprave zapisnik pa onda s tim zapisnikom otic kod osiguravajuce kuce?

 

Ne kuzim se u to jer mi je ovo prvi put da sam se nasao u takvoj situaciji pa nisam upoznat s postupkom rijesavanja stete?

Da li kasko pokriva cijelokupni postupak?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 21:15 (djigibao).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
djigibao kaže...

 

Pitam radi popravka.

Posto imam kasko osiguranje da li oni to sve rijesavaju bez obzira sto steta nije prijavljena policiji ili je trebalo zvati policiju da naprave zapisnik pa onda s tim zapisnikom otic kod osiguravajuce kuce?

 

Ne kuzim se u to jer mi je ovo prvi put da sam se nasao u takvoj situaciji pa nisam upoznat s postupkom rijesavanja stete?

Da li kasko pokriva cijelokupni postupak?

 Znam da ima milijun opcija kod osiguranja za dodatnu lovu, al ne vjerujem da postoji ikakva opcija koja bi pokrila tvoj slucaj.

Dakle nema vremenske nepogode, neke vise sile, drugog osiguranog sudionika, neceg desetog sto nije bilo u tvom nadzoru, nije se dogodilo dok ti nisi bio uz auto..

Ne gine ti da sam pravis.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Znaci da u ovom slucaju cu ja sam morati platiti svu stetetu bez obzira sto placam kasko i sto auto nema ni godinu dana?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 21:37 (djigibao).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
djigibao kaže...

 

 

A sta ako se desilo recimo ovako:

Auto je bio parkiran i netko je po noci udario ili se nesto desilo dok sam ja bio kod kuce?

Kada sam ujutro dosao do auta zatekao sam auto sa razbijenim svijetlom.

 Da, onda onda zoves osiguravajucu kucu, dodje njihov referent s zapisnikom i odobri ti neki iznos za koji on smatra da je ok. Ti onda to mozes prihvatit ili ne, al uglavnom prihvatis.

Moje iskustvo je da su jako iskusni i da bi ti tesko proslo da se u teoriji pravis da ne znas sto se dogodilo.

Osim sto su iskusni, jos su i bezobrazni i gledaju ti sto manje isplatit, tako da je bas long-shot da ih ides zvat.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 21:42 (passat).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
djigibao kaže...

Znaci da u ovom slucaju cu ja sam morati platiti svu stetetu bez obzira sto placam kasko i sto auto nema ni godinu dana?

 

EDIT:

 

A sta ako se desilo recimo ovako:

Auto je bio parkiran i netko je po noci udario ili se nesto desilo dok sam ja bio kod kuce?

Kada sam ujutro dosao do auta zatekao sam auto sa razbijenim svijetlom.

 Ma nećeš, pusti ga, priča gluposti bezveze.

Jedino ako si u nekom zadrtom osiguranju.

Kasko pokriva i štete nastale nepažnjom vozača. Za manje materijalne štete u velikoj većini osiguravateljskih kuća u Hr ne treba ti policijski zapisnik. On je ionako prioritetno bitan zbog alkotesta, jer je uvjet za pokriće kasko štete, ali kažem ti, za manje materijalne štete ne bi te trebali cijepit. Ako te već to pati, ovaj dio što si editirao prolazi bez alkotesta/zapisnika ;)

 

Edit: Omfg, aj pasat ak nemaš pojma, bolje nemoj ništa pisati molim te. Kakav referent pobogu, kakva cifra 'koja se njemu čini ok', kakvi bakrači jbt. Ja kad nešto ne znam i ne mogu pomoći, ne pišem, pametnije je... Inače REDOVNA procedura za kasko od 2013.e je - policija/alkotest/zapisnik-osiguravajuća kuća/prijava štete-izlazak procjenitelja osiguravajuće kuće/procjena štete. Nakon procjene štete koja se vrši po eurotax katalogu a ne po cifri koja se nekom 'referentu' čini ok -.-, vlasniku vozila se daje opcija popravka u vlastitom režimu i nudi se adekvatna cifra za popravak u NEOVLAŠTENIM servisima ili opcija2 popravak po računu-u ovlaštenom servisu ili servisu koji ima odobrenje za rad od te osiguravajuće kuće. Kod kaska, pogotovo novih i vozila starih 1-3godine, vlasnici ne kemijaju nego voze vozilo u ovlašteni na popravak i nemaju nikakve veze sa plaćanjem istog nego osiguranje plaća direktno servisu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 21:45 (jopis).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
djigibao kaže...

Imam pitanje vezano za kasko osiguranje.

 

Radi se o slijedecem:

Auto je bio parkiran i prilikom izlaska sa parkiralista je udario u zid razbilo se svijetlo i desni blatobran/branik.

Nakon toga je auto odvezen kuci.

 

Da li je trebalo zvati policiju i napraviti zapisnik ili se moze i bez toga?

Koji je daljnji postupak s moje strane?

 

Znam da moram ici kod osiguravajuce kuce i ispuniti obrazac i nakon toga dolazi procijenitelj na uvid, zar ne?

 

Dalje...???

 Ne treba zvati policiju, zapisnik o šteti možeš bilo kad predati dok god plaćaš kasko.

Ako se baš želiš namiriti, odeš tamo, ispuniš formular..napišeš ukratko da si izlazio s parkinga tad i tad (nije bitno točno vrijeme), u kojoj ulici i to je to.
Poslikat će i lovu će ti uplatit na račun ili popravljaš pa račun ispostavljaš njima

 

ja sam namirio 2 štete odjednom u Croatiji tako i lovu dobio za 4 dana

(ovo vrijedi samo za manje štete uzrokovano tvojom nepažnjom ili oštećenje nastalo tuđom rukom)

 

Sva velika oštećenja koja si dobio/napravio u sudaru, dužan si prijaviti policiji, ona će napraviti zapisnik i naprave  ti alkotest.
ako je 0,00 sve pet...ako napušeš 0,1 ....sve plaćaš iz svog džepa

 

kasko pokriva sve osim: alkohol ako imaš više od 0.0, drogu i prolazak na crveno

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 23:20 (Ziga).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jopis kaže...

 Ma nećeš, pusti ga, priča gluposti bezveze.

Jedino ako si u nekom zadrtom osiguranju.

Kasko pokriva i štete nastale nepažnjom vozača. Za manje materijalne štete u velikoj većini osiguravateljskih kuća u Hr ne treba ti policijski zapisnik. On je ionako prioritetno bitan zbog alkotesta, jer je uvjet za pokriće kasko štete, ali kažem ti, za manje materijalne štete ne bi te trebali cijepit. Ako te već to pati, ovaj dio što si editirao prolazi bez alkotesta/zapisnika ;)

 Moze bit. Ja sam bio u zadrtom osiguranju pa govorim kako me iskustvo naucilo.

Svakako mogu prihvatit da nisam u pravu.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
passat kaže...
jopis kaže...

 Ma nećeš, pusti ga, priča gluposti bezveze.

Jedino ako si u nekom zadrtom osiguranju.

Kasko pokriva i štete nastale nepažnjom vozača. Za manje materijalne štete u velikoj većini osiguravateljskih kuća u Hr ne treba ti policijski zapisnik. On je ionako prioritetno bitan zbog alkotesta, jer je uvjet za pokriće kasko štete, ali kažem ti, za manje materijalne štete ne bi te trebali cijepit. Ako te već to pati, ovaj dio što si editirao prolazi bez alkotesta/zapisnika ;)

 Moze bit. Ja sam bio u zadrtom osiguranju pa govorim kako me iskustvo naucilo.

Svakako mogu prihvatit da nisam u pravu.

 Zadrto ili nezadrto osiguranje, ne mogu ti samo tako osporit isplatu manje materijalne štete. Samo nisi bio dovoljno uporan ili upoznat sa svojim pravima/uvjetima osiguranja koje si platio. Imali smo mi par situacija sa pojedinim procjeniteljima pa je par telefonskih poziva od odvjetnika rješilo stvar. Druga stvar je kad netko ko moj susjed ide ujutro na posao usred zime, sleti jer se vozi ohoho preko ograničenja a cesta zaleđena, razvali cijeli auto odnaprijed, pa onda je.e maj.u osiguranju jer ga traže policijski zapisnik zato što šteta nije mala, nego 30ak.000kn, a on nije zvao policiju jer bi popušio par tisuća kuna kazne bez pardona.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jopis kaže...

 Ma nećeš, pusti ga, priča gluposti bezveze.

Jedino ako si u nekom zadrtom osiguranju.

Kasko pokriva i štete nastale nepažnjom vozača. Za manje materijalne štete u velikoj većini osiguravateljskih kuća u Hr ne treba ti policijski zapisnik. On je ionako prioritetno bitan zbog alkotesta, jer je uvjet za pokriće kasko štete, ali kažem ti, za manje materijalne štete ne bi te trebali cijepit. Ako te već to pati, ovaj dio što si editirao prolazi bez alkotesta/zapisnika ;)

 

Cuo sam pricu kad covjeku osiguranje nije htjelo isplatit stetu koju mu je kcer napravila jer na mjesto nesrece nije dosla policija i nije bilo alkotesta. Pa ih je upitao ako se sad zabije u njihov ured trijezan i naprave alkotest, hoce li onda isplatiti stetu? Navodno mu je proslo 

 

passat kaže...

 Moze bit. Ja sam bio u zadrtom osiguranju pa govorim kako me iskustvo naucilo.

Svakako mogu prihvatit da nisam u pravu.

 

Jel ti pricas o kasku ili obveznom osiguranju?? Jer kad uplacujes kasko trebas citat ugovor i onda nema zadrto/nezadrto, tocno se zna sto je pokriveno, koji iznosi itd.

 

gocc01 kaže...

Prodao sam napokon Mazdu i u potrazi sam za nekim benzincem sa 5 vrata do 3000€, ni lipe više, trebam pare za pojačalo  

 

Astra classic, Grande Punto, Hyundai Getz, dalje..

 

Kaj je najisplativije za mojih 10000km godišnje? 

 

Moj izbor bi bio Swift, Clio III ili Grande Punto, tim redoslijedom. 

Swift je meni super autic jer mi i dalje izgleda lijepo, ima odlican motor koji moze povuc, a stedljiv je i odlicno se vozi. Pouzdanost je na razini, ali mislim da su dijelovi ipak nesto skuplji nego za Punta ili Clia. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 2:32 (gamer34).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da li ste culi i za opciju "zastita bonusa"? 

To se jos dodatno plati (na cijenu Kasko osiguranja) da.bi se kao zastitio bonus. 

 

Da li je to nekom poznato? 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
djigibao kaže...

Da li ste culi i za opciju "zastita bonusa"? 

To se jos dodatno plati (na cijenu Kasko osiguranja) da.bi se kao zastitio bonus. 

 

Da li je to nekom poznato? 

Odlična stvar i svakako uzeti!

 

u prve dvije godine ako ne isplatiš ni prijaviš štetu, daju ti još jednu štetu bez gubitka bonusa (bar Croatia tako radi)

 

npr netko ti udari malo prednja lijeva vrata, ti ih ne popraviš...nakon 2 godine lupiš branik... popravljaš obje štete odjednom bez da ti je uzelo s police kasko osigiuranja
i bez da ti moraš sudjelovati

 

loš primjer: ako ti je netko malo trknuo retrovizor i budeš picajzla pa ideš popravljati...reicmo da za 3mj ti netko odvali vrata na istoj strani tog retrovizora.... onda
sudjeluješ i ti i kasko s troškovima popravka u nekom omjeru (manje stvari bolje ne dirati...kasko čuvati samo za veće troškove)

 

 

 

 

 

 

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 9:35 (DiRT).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
markoal kaže...

Zna li netko nekog tko povoljno prodaje USB/AUX Adapter za CD Changer za Audijev radio Chorus II+ (Chorus 3), klasično ima 8 pinova, nema onaj multimedia interface.
Gledam neko rješenje da mogu pristojno slušat glazbu, a radio koje je u njemu je predobro očuvano pa mi ga žao mjenjat za neko kinesko.

Malo da se i pohvalim, neplanirano nabavio baš prije 2 dana Audi A3 Sportback 2006 1.6 benzin za jako dobru cijenu, znam da nije motor za trke ali za mene puno bolji nego sam mislio.
Evo i koja slika.

 Koja cijena ak se smije znat? meni bi odgovarao takav neki 1.6 benz, vidim ga u leonu 2 al malo je gadan unutra, ovakav a3 mi je pun pogodak.. vecinom voznja 70-90 pa msm da nebi smio kod mene vise od 8l trosit.. kolega ima stari a4 iz 99. sa 1.6 mpi, vozi se kao sto bi se i ja vozio veli oko 6,5l trosi tu a na autoputu jedino 13l ako ides 150.. ne znam, ja bas ne vjerujem da u a4 moze toliko malo trosit kombinirano

Nije tajna, cijena je bila dosta niska ali sam je uspio i prilično dodatno spustiti pa sam ga na kraju platio oko 4000 eura. Prešao je 177 tisuca km, 1 vlasnik, napravljeni su svi servisi prije par dana, jedino što ima je par laganih ogrebotina od parkinga na zadnjem blatobranu koje se lako srede.
Za potrošnju nisam još dovoljno vozio da mogu reć, a i nisam namjestio na putnom računalu da to prikazuje, prošli vlasnik kaže da je njemu trošilo uglavnom u prosjeku 6.5-7l.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Traži nešto više večeras.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Evo pa nemojte mjenjati ulje na vrijeme....stavite vodu iz pipe umjesto destilirane u rashladnu tekucinu........ili uopce ne imajte antifriza u autu nego cistu vodu....... shit .......

Ne zelim ni govoriti povrat uljnih para kakav je bio ( zacepljen.....sarafcigerom vadio stvrdnutu garež ).... govana na sve strane.... Ali motor, ajme....pali bolje nego novi auto.... 1.8 benz

Btw evo slike unutrasnjosti, nov

 Heh, probudilo mi nostalgiju na aute koje sam imao 90tih... pomalo glupo pitanje, ali zna li netko, ima li još uopće za kupiti ikakav novi auto u hr s prozorima na kurbla ručno spuštanje? Ponekad bi fakat uzeo jedan minikompakt bez ičega na struju (osim paljenja, brisača i grijanja stražnjeg stakla) i ostavio ga u vikendici za radove i prenošenje nezgrapnih tereta :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 21:20 (overhaul).
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
overhaul kaže...
Fake_Alert kaže...

 

 Heh, probudilo mi nostalgiju na aute koje sam imao 90tih... pomalo glupo pitanje, ali zna li netko, ima li još uopće za kupiti ikakav novi auto u hr s prozorima na kurbla ručno spuštanje? Ponekad bi fakat uzeo jedan minikompakt bez ičega na struju (osim paljenja, brisača i grijanja stražnjeg stakla) i ostavio ga u vikendici za radove i prenošenje nezgrapnih tereta :)

 Fauve ti je lider u skrtarenju na takvim stvarima 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
T700 kaže...

 Evo ukratko kako bi to uradio

 

Radio poput ovog na Aliexu

 

budući da moj Ford Transit je stariji model mislim 2008 godište otprilike pa bi kupio ovaj adapter 

                       u paketu su ključevi za skidanje starog radija, no sa starog radija moram onda skinuo taj komadić metala tj koji se otključava sa ključevima i montirao na novog tj vidio na youtubeu.  Adapter kupujem također da nebi morao rezati žice i prespajati, da uvjek postoji opcija da vratim stari radio ako novi rikne :D

 

a kamera bi bila ovakva baš za moj tranasit   ide iznad reg tablice, tj zamjeni se staro svijetlo sa desne strane sa ovim koje ima ugrađenu kameru

 

Što mislite ? Bi to išlo ? podržava li onda adapter to da se na kineza može pojačavati zvuk ? 

 

U descriptionu nisam nigdje vidio da bi radio podrzavao bilo kakve kontrole preko volana ili di vec jesu.(na brzinu sam preletio, nisam detaljno gledao)

E sad moze biti da nisu naveli, a moze biti i da nema.

Probaj kontaktirati sellera.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
overhaul kaže...
 Heh, probudilo mi nostalgiju na aute koje sam imao 90tih... pomalo glupo pitanje, ali zna li netko, ima li još uopće za kupiti ikakav novi auto u hr s prozorima na kurbla ručno spuštanje? Ponekad bi fakat uzeo jedan minikompakt bez ičega na struju (osim paljenja, brisača i grijanja stražnjeg stakla) i ostavio ga u vikendici za radove i prenošenje nezgrapnih tereta :)

 Ćuj jel ima

Ja j vozim jednog takvog
Mada već duže vrijeme čekam pravu priliku na oglasnicima za zamjenu za nešto novije...

Nema ništa elektronski osim elektronskog ubrizgavanja goriva, znači nema nikakvih sustava pomoći pri vožnji, čak ni abs, nema el podizače prozora, kurbla prisutna, nema maglenki, nema klime, ni egr-a, ni problematičnih senzora...

Ajde el brisače i el grijače stražnjeg stakla ima (čak i zadnju maglenku, prednje ne) pa to je valjda osnovno od osnovnog

Najbolje od svega je šta ni servo volan nema, pa nema baš nikakve el. pomoći pri vožnji, već si izložen u potpunosti vlastitom iskustvu vožnje...

Radi se o Puntu mk2 (S oprema) sa 1.2 8v 60Ks motorom, ima mušica (poput pucanja kućišta alternatora) ali ništa ozbiljno šta bi te ostavilo na cesti, motor je pouzdan, ako se ne stišće, može biti i šparljiv, troši od 6.5 do 9 litara, ovisno o vozaču i uvjetima, al prosjek je 7 litara... rega sa full bonusom za Zg je 750Kn, u ostalim gradovima i jeftinije...(pa bi ti vjerojatno bilo pogodno za viksu)...

Cijena im je prosjećno 10 000Kn +-3000Kn, samo ima više modela sa sx opremom, nego sa s, sx ima servo volan (el podizače itd...) koji je užasan, bezosjećajan, prelagan i nije "varijabilni", tj jednako je lagan i pri brzini od 10km/h na parkingu i pri brzini od 150km/h na autoputu, đubre stalno pomaže, dok kod drugih auta je servo na parkingu lakši, a na autoputu teži za motat, tj pri većim brzinama manje pomaže...

Pa eto možeš pogledat punto mk2 sa s opremom, proizvodili su se od 2000-2004, redizajn sa velikim farovima mislim da ima standardno servo, el podizače itd...

Evo jedan primjer ->LINK
Dosta dobro očuvan i sa malom kilometražom, kurble su na mjestu
I btw to je još bilo doba kada su branici dolazili bezbojni, tj nisu bili lakirani u boji auta, tak da ovaj ima prvu ugradnju, nije bio udaren


EDIT:
Sad sam se sjetio, možda se na još kojem cliu mk2 1.2 8v nađu kurble (isto godište negdje 2000-2004), al teško, viđao sam kurble na dostavnim vozilima i oni su najnovijeg godišta negdje 2005/2006, ne sjećam se na kojem, nešto tipa doblo, berlingo, caddy, kangoo...

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 22:45 (1BIT).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ti se raspisao o autima s faking prozorima na kurblu starim 20 godina, a čovjek je lijepo pitao i još je boldano, za NOVIauto

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

hm, a misliš da čovjek traži novi auto iz salona sa kurblama za prozore?
I da će takav auto više stajati na viksi nego se koristiti, a služit će za prevozit građevinski materijal, drva za ogrijev itd?

Ja sam to novi auto shvatio da godištem bude čim novji, a da ima kurble za prozore (tipa punto/clio je sa 2002 godištem novi auto za golfa 2 iz 85-e), ne da bude nov nov proizveden 2018/2019

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice