Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.181.878
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pedala ti moze biti samo tvrda ako ode vakum pumpa, servo bubanj ili vakum crijeva. Servo bubanj mozes sam provjeriti posto nije neka znanost.

 

 

https://m.roadkillcustoms.com/test-power-brake-booster/

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 17:42 (ivanzu).
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Otisla spirala jastuka te zato truba ne radi i zato baca gresku za airbag. Lampica motora se vjerojatno pali zbog EGR-a koji treba ocistiti. Auta se ne voze kod tih sto 5 dana "ne rade nista" jer bude slucaja da na autu vise nisu isti dijelovi.

Hvala na odgovoru. 

Zbog gore navedene stvari si i želim pronaći nekog pouzdanog majstora koji neće mazat oči.

I am over 9000!!!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li itko zna sredstvo za ciscenje mrlja od kise sa gumenih dijelova. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 19:28 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stigli kuci zivi i zdravi

Nevjerojatno kako kamera nemoze uhvatiti boju kako spada.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ima li itko iskustva sa davio sandero u stepway verziji. 

Gledam 0.9tce motor pa me isto interesira ima li tko iskustvo s tim motorom..

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Taj motor je Ok nema nekih problema, ne ocekuj cuda sto se tice interijera i zavrsne obrade. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

..h izjava od 88 c1 koje će proizvest pa onda svih 10 je prodano,a nakraju ih je koliko 8?

 

niti sam ga naručio, niti sam ga želio kupiti, tako da me za ovo iskreno zaboli pimpač 

rimac surađuje sa puno svjetskih brandova, prodaje baterije, tehnologiju, ne posluje sa minusom.. očito se strategija poslovanja mijenjala, da je ideja bila pojačati manifakturu i štancati više auta, vjerujem da bi se to i realiziralo.

 

ZooZ kaže...

Svi su zaluđeni tim inovatorom, vizionarom, influencerom i Teslom našeg doba.

 

ovo je naravno malo pretjerano, ali također rimac ne zaslužuje ni to masovno podcjenjivanje.

 


ZooZ kaže...

Mada su odgovori udaljeni 2-3 klika. Ali i to je očito previše za naše "istraživačko novinarstvo".

 

a šta ti očekuješ od žute štampe? objektivni breakdown i procjenu rimčevog doprinosa auto industriji?

 


ZooZ kaže...

A vidim ni na forumu nemožemo podijelit svoje mišljenje bez cenzure

mystik kaže...

Vidim neki moderator brzo pobrisao post. Aj onda sljedeći put bar spiči karton s opisom "plaćeno od Rimca", il "ne moš tako, bolje da si po ličkom međedu s*ao".

 

brisanje običnog pljuvačkog nekonstruktivnog posta ne bih nazvao cenzurom.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 21:55 (nine).
6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Curi na 207ici kvačilo struže prilikom stiskanja, mehaničar je rekao da će uzeti Valeo set pa me samo zanima, u tom setu nema zamašnjaka (ne znam što je to haha ali vidim da se i to ponekad mijenja), bi li trebalo i to ili je taj set dovoljan?

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 22:54 (love2ml86).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
love2ml86 kaže...

Curi na 207ici kvačilo struže prilikom stiskanja, mehaničar je rekao da će uzeti Valeo set pa me samo zanima, u tom setu nema zamašnjaka (ne znam što je to haha ali vidim da se i to ponekad mijenja), bi li trebalo i to ili je taj set dovoljan?

 Nitko ti nemože dati konkretan odgovor dok ne napišeš jel se radi o benzincu ili dizelu, te  koliko prijeđenih kilometara ima, al okvirno, ak je benzinac, nema potrebe mijenjati zamašnjak, ak je dizel, možda, jer ovisi o više toga što nisi naveo...


OT:
Nakon "tuninga" auto radia, malo se i ostatak dorađivao:
Što kažete na ove oem suzuki zvučnike, iznenadio sam se koliko su lagani, ko da 20 deka salame držim u rucinisam još tako nešto vidio?
Piše samo 4ohm 25W (meni osobno i nisu tako loši, ali fali visokih tonova...)

 
 

Propisno zamjenjeni:
 
Dampane stražnje stanice:
 
 
 
Uglavnom, zvuk fantazija, moram si još prednje zvučnike riješit i vrata dampat...

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 23:11 (1BIT).
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
love2ml86 kaže...

Curi na 207ici kvačilo struže prilikom stiskanja, mehaničar je rekao da će uzeti Valeo set pa me samo zanima, u tom setu nema zamašnjaka (ne znam što je to haha ali vidim da se i to ponekad mijenja), bi li trebalo i to ili je taj set dovoljan?

 Nitko ti nemože dati konkretan odgovor dok ne napišeš jel se radi o benzincu ili dizelu, te  koliko prijeđenih kilometara ima, al okvirno, ak je benzinac, nema potrebe mijenjati zamašnjak, ak je dizel, možda, jer ovisi o više toga što nisi naveo...


OT:
Nakon "tuninga" auto radia, malo se i ostatak dorađivao:
Što kažete na ove oem suzuki zvučnike, iznenadio sam se koliko su lagani, ko da 20 deka salame držim u rucinisam još tako nešto vidio?
Piše samo 4ohm 25W (meni osobno i nisu tako loši, ali fali visokih tonova...)
  

Propisno zamjenjeni:
 
Dampane stražnje stanice:
   
Uglavnom, zvuk fantazija, moram si još prednje zvučnike riješit i vrata dampat...

Fora zvučnici, benzinac, malo km oko 45 000. Rekao meh da valjda voli odmarati nogu na kvačilu.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
love2ml86 kaže...
Fora zvučnici, benzinac, malo km oko 45 000. Rekao meh da valjda voli odmarati nogu na kvačilu.

 hm, to je premalo kilometara za ikakvu zamjenu, naravno ako ti je cura u tih 45 000km stalno "odmarala" nogu na kvačilu, na svakom semaforu, onda je normalno da ode i trebaš je čim prije naučiti da to više ne radi...
Uglavnom na toj kilometraži nema potrebe mijenjati zamašnjak, samo set spojke, valeo je ok (prva ugradnja na nekim vozilima), vjerojatno potisni ležaj (druk lager) struže, a to znači da je i potrošio "potisna pera" spojke, do toga dođe baš kako ti je meho rekao, ako ti cura stalno drži stisnutu pedalu kvačila, a nema potrebe, samo dolazi do ubrzanog trošenja spojke/kvačila i redovitijih servisa, tako da opet velim, čim prije nauči curu da na semaforu izbaci iz brzine i pusti pedalu spojke/kvačila, imat ćeš rijeđe servise, tj dulje će ti trajati spojka/kvačilo i više love ti ostane za potrošit na važnije stvari

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2019 23:30 (1BIT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

niti sam ga naručio, niti sam ga želio kupiti, tako da me za ovo iskreno zaboli pimpač 

rimac surađuje sa puno svjetskih brandova, prodaje baterije, tehnologiju, ne posluje sa minusom.. očito se strategija poslovanja mijenjala, da je ideja bila pojačati manifakturu i štancati više auta, vjerujem da bi se to i realiziralo.

 

 

brisanje običnog pljuvačkog nekonstruktivnog posta ne bih nazvao cenzurom.

 

Ajde malo pogledaj financijske izvjestaje pa se javi.

Inace i ja sam u kampu "pljuvaca", nevjernika itd., al zaista ne vidim cime je tvoj odgovor konstruktivniji od mystikovog? Obicno nekonstruktivno uzdizanje u nebesa bez nekog pokrica. Mozda ni to ne bi bilo lose cenzurirat...

 

 

EDIT:

Kao sto je 1BIT vec rekao, kolegi gore je problem u potisnom lezaju jer bas on odlazi od tog drzanja noge na kvacilu. Slicno se i meni desilo proslu jesen na cca 85tkm, otisao potisni i culo se to struganje, mrvljenje i slicno, a sama lamela je bila dobra za jos 30-40tkm (sto je meni 5-6 godina voznje), al jbga mijenja se u kompletu. Zamasnjak nije u tom kompletu i njega 99% ne treba mijenjat na benzincu i toj kilometrazi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2019 3:50 (gamer34).
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Znam da ta dacia ima završnu obradu trabanta ali uglavnom ljudi  sto je vozaju kažu nikakvih problema nema...  Sad kad gledam što za 100 000kn dobivam od opreme drugi proizvođači iste klase su sigurno o 30 000kn skuplji... A iskreno mi se čini da je bolji taj stepway u takvoj varijanti nego osnovna fabia ibiza polo i slični u osnovnim varijantama...  Inače to tek razmišljam jer auto je u planu tek u 11 mjesecu  a možda do tada bude nešto i bolje... 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Ajde malo pogledaj financijske izvjestaje pa se javi.

 

my bad, prošlu godinu je završio sa gubitkom što nisam znao, ne čitam nikakve vijesti zadnjih 2 godine.. na prije koju godinu je bio u plusu ako se dobro sjećam

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Razmišljam uzeti neku zaštitnu foliju za auto jer mi po cijele dane stoji na suncu. Ovako neštošto prekrije sva stakla i krov ok?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

osnovni problem Rimca je da je on sam povjerovao u tu spiku da je on spasitelj Rvacke, sad samo što nije krenula serijska proizvodnja ultra skupih auta, trebat će podizvođača, dobavljača itd...

 

pa najbolje je prodavat svoju pamet, što je uspio, htjeli mi to priznati ili ne...

 

  1. pogledajte www.muvo.hr

90+ % svega u njemu je iz uvoza (VW diesel motor, pa sve do cijevi za pnumatiku, hidrauliku, ili čelika za šasiju)...

 

znači jedino hrvatsko u njemu je pamet (projektiranje i razvoj) i rad...

 

i ako Rimac vrati kroz porez tu lovu za poticaje, OK...

 

 

Ju je je? Je ju je!
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Gorenje kao marka ovisi o tome gdje se jedinica proizvela... Ako je iz EU bit ćeš jako iznenađen kvalitetom izrade i trajnosti dok ono iz kine je lutrija... 

Ja sam sad kupio neke kućanske aparate Bosch napravljene od strane Gorenja (Bosch samo naljepi svoje ime)  u Sloveniji i kvaliteta tih proizvoda je na vrlo visokom nivou... 

Kad je riječ o kućanskim alfa i omega je Miele . Doslovno sve od njih imamo u kuci i tome nema smrti , je skuplje u startu ali nema im kraja . 

 AEG?

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

my bad, prošlu godinu je završio sa gubitkom što nisam znao, ne čitam nikakve vijesti zadnjih 2 godine.. na prije koju godinu je bio u plusu ako se dobro sjećam

 

Ne pratim ni ja nesto previse, al mislim da vec par godina reda gubitke, sto samo po sebi ne moram znacit puno, al cinjenica je da trenutno ne radi u plusu. Isto tako i Grey bicikli.

 

Stric_Jura kaže...

osnovni problem Rimca je da je on sam povjerovao u tu spiku da je on spasitelj Rvacke, sad samo što nije krenula serijska proizvodnja ultra skupih auta, trebat će podizvođača, dobavljača itd...

 

pa najbolje je prodavat svoju pamet, što je uspio, htjeli mi to priznati ili ne...

 

Ja mislim da uopce nije upitno dali je on prodao svoju pamet ili ne, ali je pitanje koju pametu. Tu ga se cijelo vrijeme uzdize kao nevidenog inovatora, genijalaca, maletne novi Tesla, ali on je po meni ekonomist i biznismen. Dovoljno je pogledati neke njegove postove po forumima za e-vozila od prije par godina kad je radio elektricnu kockicu. 

A i opet, uz svu pozadinu koju ima, veze i kapital, nije ni preveliko cudo da je uspio. Vjerujem da u RH ima nebrojeno mnogo dosta pametnijih od njega i s jednako dobrim, ako ne i boljim idejama, ali eto, oni se vjerojatno nikad nece probit zbog manjka veza, kumstava, love itd.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

oprosti, zaboravio "svoju" staviti pod navodnike, ali da, kakva-takva. njegova je pamet za prodaju drugima, i to mu dobro ide...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ovo je vec sada off topic jedino sto mi od gorenja radi je hladnjaca koja sada ima 15 godina, a sve ostalo je crklo u roku od 5-7 godina gdje popravak nije bio isplativ posto dode kao pola aparata, nisu bile naj jeftinije serije nego sredina, imam osjecaj da cak Beko radi kvalitetnije stvari dok Gorenje prodaje muda pod bubrege. 

 Nije ni beko nesto. 

Susilica za ves. Riknuo grijac nakon 6 mjeseci. Cekao sam popravak 3 tjedna. Vesmasina beko riknula nakon godinu dana.

Perilica suda gorenje trajala puna 3 mjeseca. Isto popravili u garanciji. Sve neka srednja klasa. Aparati za cca 500 eura. Ne valja to sve vise nista. Treba gledati samo da ima cim duzu garanciju.  

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako da saznam paše li dio sa mog auto na isti auto ali s drugim motorom/godištem? Gdje to mogu provjeriti? Preko kataloškog broja? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Kako da saznam paše li dio sa mog auto na isti auto ali s drugim motorom/godištem? Gdje to mogu provjeriti? Preko kataloškog broja? 

 Koji auto?

6 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Kako da saznam paše li dio sa mog auto na isti auto ali s drugim motorom/godištem? Gdje to mogu provjeriti? Preko kataloškog broja? 

 u ovlaštenom servisu preko broja šasije..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

golf 5 77kw 105ks imam problem sa potrosnjom goriva... naspem 30km goriva predjem 150kilometara i vec je na rezervi.. trosi ko lud i ako bord pokazuje prosjecnu potrsonju od 6-6,5 litara... A znam da sam prelazio vise sa 30km goriva! Auto ide sasvim normalno, nema dima, motor normalno radi... Ima li ko ideju sta bi moglo biit? Na dijagnostici ne izbacuje nikakvu gresku

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dal bi stavljanjem mape koja daje do 40 KS nastetio DPF-u/EGR-u ?

(Revo)

Truth in engineering.
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Napuni ga punog
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DangerousB kaže...

golf 5 77kw 105ks imam problem sa potrosnjom goriva... naspem 30km goriva predjem 150kilometara i vec je na rezervi.. trosi ko lud i ako bord pokazuje prosjecnu potrsonju od 6-6,5 litara... A znam da sam prelazio vise sa 30km goriva! Auto ide sasvim normalno, nema dima, motor normalno radi... Ima li ko ideju sta bi moglo biit? Na dijagnostici ne izbacuje nikakvu gresku

 Dok se upali rezerva natoči do čepa. I pogledaj koliko litara je stalo unutra, dok dođe do rezerve ponovi radnju. Tako ćeš vidjet točnu potrošnju (BC od VW, pogotovo starijeg je iskren ko hrvatski političar), a ukoliko kod ta dva točenja od rezerve do rezerve je razlika 10 litara, znači da te laže indikator, plovak, nešto na relaciji rezervara-informacije na tabli.

 

Ja na Alfi sam imao sličan problem, rezerva sa 20 litara u spremniku se upalila. Plovak/pumpa su išli na reparaciju, rezervar se čistio ... abnormalna količina nečistoća iz našeg precijenjenog goriva, parafina za napuniti lampaše na sve svete groblja Mirogoj.

 

Nabijem traktorsko gorivo u HR ... kvaliteta za k****. Koštalo me reparaciju i čišćenje rezervara.

 

Sa rezervarom sam radio cca 900km, a skužio sam tak da kod paljenja rezerve sa prošao tek 650 km, jer uvijek dok natočim, resetiram malu kilometražu na nulu, tak da u slučaju kvara ili nečeg trećeg znam koliko mi je ostalo. (Deformacija od vremena kad sam vozio limene otpatke poput Kie, koja je imala rezervar 40 litara, a nakon 100 km je pokazivala ili F ili E, nema između).

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 12:58 (Jarvan).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

majstor mi kaze da je moguce do dizni da su one pri kraju i da cemo pokusati njih zamjeniti pa da vidim kakva ce potrosnja biti 

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DangerousB kaže...

majstor mi kaze da je moguce do dizni da su one pri kraju i da cemo pokusati njih zamjeniti pa da vidim kakva ce potrosnja biti 

 Ne vjerujem, nemoj se zaletavati prije nego ovo jednostavno sam ne isprobaš.

Jer velike su šanse da će te oprat po džepu za dizne, a problem će riješiti sa nečim trećim u trošku 300 kn.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

hvala ti na savjetu vidjet cu onda jos s njim sta da probamo! Hvala ti u svakom slucaju

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice