Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.194.277
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
jopis kaže...
Fake_Alert kaže...

10 000 ili 15 000 sam prosao sa uniroyal rain expert 3. Prednje mi se skoro potorosile. Nestaje morski pas sa šare.

Kad prije.

 Ispada da traju sezonu.

Ajd vozim se brzo i zavoji su niza i gas.

 

 

A taman su mi u najužem izboru ili one ili Hankook Ventus Prime3.

Još je kod mene težak auto i quattro, kod mene će onda otić sve 4 u roku keks jer je isto teška noga ajme.

 Vjeruj mi isplati se kupiti te gume. Kupiti cu ih opet. I na G4 sam kupio iste.

Neki dan kisa pada, brisaci nemogu obrisati sa sajbe koliko jako pada. Cesta pliva... Tjeram S klasu u desnu traku i picim 150 na AC. Nije pohvalno ali evo ni trunke nesigurnosti nisam osjetio, da lebdi ili zanosi.

Zadnje cu morati naprijed staviti jer su se valjda od kretanja i zaustavljanja malo jace potrosile nego zadnje.

 Ja sam još na zimskima, extra extra zadovoljan, dunlop ws5, i gledam i plačem kak se deru po ovoj vrućini, a imao sam na oba auta rege u mj dana i veliki popravak na jednom pa se nema novaca za ljetne na quattru uz sve ostale troškove koje imam s klincem i svaki tjedan za zg po nekoliko puta, a ovako me duša boli što derem zimske. A glupo mi se daily vozit u mečki di su ljetne gume, kad mi je quattro na plin, pa se vozim duplo jeftinije, a radim minimalno 1000km tjedno, pa mi je gorivo bitna stavka.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Auuu. Unistiti ces gumu na vrucinama steta. Jebiga ako nemozes onda moras voziti sta je tu je. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Rainexpert gume su dosta mekane pa se zato i trose, tesko da mogu napraviti preko 25-30k km. Meksa mi je rainexpert pod prstima nego zimska guma.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 19:49 (ivanzu).
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Marti kaže...

Tražim si auto do 10 000 eura (žena , dvoje djece)

Zanima me mišljenje o audi-u a3 2010 - 2012 2.0 tdi, da li ima kakvih određenih problema s tim motorm??

Planiram kroz koji dan kad nađem vremena otič pogledat dva, (link vam je dole)

Jel održavanje dosta skuplje od Mazde 3 2011-2012 koju također razmatram, a mazda to godište mi je oko 8 000 eura, znači još mi i ostane love??

odlučio sam se definitivno između ta dva modela, znači mazda 3 ili audi a 3..

 

Hvala

 

https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a3-2.0-tdi-sportback-panorama-start-stop-grijanje-sjedala-servisn-oglas-28222039

 

https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a3-2.0-tdi-line-start-stop-grijanj-sjedala-pdc-servisna-oglas-28041368

 

Evo link i od par mazdi koje planiram otič pogledat, isto tako neznam 1.6 ili 2.2 diesel.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-sport-cd150-tx-oglas-27085389

 

https://www.index.hr/oglasi/mazda-3-dizel/oid/1451362

 

https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-cd116-te-sport-edition-oglas-28337830

 

Ova Mazda na prvom oglasu https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-sport-cd150-tx-oglas-27085389 izgleda idealno,

novija od ostalih, super oprema, jak motor i prvi vlasnik.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 20:46 (love2ml86).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

10 000 ili 15 000 sam prosao sa uniroyal rain expert 3. Prednje mi se skoro potorosile. Nestaje morski pas sa šare.

Kad prije.

 Ispada da traju sezonu.

Ajd vozim se brzo i zavoji su niza i gas.

 Za prosječan auto to su najbolje gume ikad, ali eto da je trošenje mana, onda bi svi uzimali Savu koja prelazi 100 000... Ne možeš sve, meni isto traju oko 20tak tisuća do sad sam ih jednom mijenjao a i opet uzimam iste sigurno. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sava je smece i ne bi je uzeo da prijede milijardu. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
love2ml86 kaže...

 

Ova Mazda na prvom oglasu https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-sport-cd150-tx-oglas-27085389 izgleda idealno,

novija od ostalih, super oprema, jak motor i prvi vlasnik.

 

Sve idealno osim sto je od soderasa, a to meni osobno odmah stvara sumnju.

Osobno ako kupujem rabljeni auto, kupujem od privatne osobe i to je to, a ne ovi preprodavaci.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakve su one kamere za voznju unatrag za 10ak$ na ebayu (konkretno mi treba za rcd 340) ?  Jel se to spaja direkt na radio ili na rikverc svjetlo ? Nije da mi treba, nego da ga malo opremim 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Sava je smece i ne bi je uzeo da prijede milijardu. 

 Ni ne tvrdim drugacije...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Spajaš i na radio i na rikverc svjetlo. Probao s frendom jednu i radi odlično. Kod njega je jedino problem što mu se prelaskom u rikverc kamera ne pali automatski, valjda radio to ne podržava(2din Alpine)

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Remzi kaže...

Spajaš i na radio i na rikverc svjetlo. Probao s frendom jednu i radi odlično. Kod njega je jedino problem što mu se prelaskom u rikverc kamera ne pali automatski, valjda radio to ne podržava(2din Alpine)

 Di se zice vode ? Kroz krovni tapicirung ili ? Radije bi to dao nekom da sredi nego da ja jos nes zeznem...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Remzi kaže...

Spajaš i na radio i na rikverc svjetlo. Probao s frendom jednu i radi odlično. Kod njega je jedino problem što mu se prelaskom u rikverc kamera ne pali automatski, valjda radio to ne podržava(2din Alpine)

 Di se zice vode ? Kroz krovni tapicirung ili ? Radije bi to dao nekom da sredi nego da ja jos nes zeznem...

 Znači struju spojiš na rikverc svjetlo, a činč koji ide na radio preko auta do radia, velikom većinom po unutarnjem pragu se lako skidaju plastike pa se to odradi bez problema

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Remzi kaže...
hahhaajaads kaže...
Remzi kaže...

Spajaš i na radio i na rikverc svjetlo. Probao s frendom jednu i radi odlično. Kod njega je jedino problem što mu se prelaskom u rikverc kamera ne pali automatski, valjda radio to ne podržava(2din Alpine)

 Di se zice vode ? Kroz krovni tapicirung ili ? Radije bi to dao nekom da sredi nego da ja jos nes zeznem...

 Znači struju spojiš na rikverc svjetlo, a činč koji ide na radio preko auta do radia, velikom većinom po unutarnjem pragu se lako skidaju plastike pa se to odradi bez problema

 Hvala, budem vidio i proucio kak ide to za ovaj auto.. Imas preporuku za kameru do 10ak$ ? 

 

edit: sad kad gledam kak se kradu auti u zadnjih par dana, najradije bi stavio i kill switch  

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 23:24 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nabavio novu rolu i podampao i prednja vrata
Životna želja mi je napravit gluhu komoru od auta

 
 
 
 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Sta si to kupio?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

rola bitumena za dumping

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 10:38 (nine).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ajme pricamo o rain expertu, a ja mislio o rain sportu :D 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Sta si to kupio?

nine kaže...

rola bitumena za dumping

 Nije bitumen, spužva za izolaciju ventilacijskih cijevi je

Kupio u Petrokovu, uzeo 1m2, platio 70Kn...sića, a razlika ogromna, bolji zvuk iz zvučnika, bolja zvučna izolacija i malo bolja toplinska izolacija
Armacell je proizvođač, model izolacijskog materijala je armaflex raznih debljina (ja sam uzeo 9mm), vatrootporan, sa nekom novom formlom protiv sakupljanja i razvijanja bakterija, ima dvostruku samoljepivu sa stražnje strane, tako da se samo očisti površina sa alkoholom i zaljepi, treba izmjerit oblik vrata i izrezati na mjeru...uglavnom odlična stvar
INFO-Petrokov

INFO-armaflex

INFO-švabo dampa T5 transporeta sa armaflexom


@Fake-Alert
ak si misliš duju izolirat, odlična stvar a jeftina, pitaj u Petrokovu armaflex ploče i znat će šta trebaš

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 13:56 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pazi da ne skuplja vlagu.

 

PS 

Sada sam procitao da ne skuplja vlagu dobra stvar za malo novca. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 12:32 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
love2ml86 kaže...

 

Ova Mazda na prvom oglasu https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-sport-cd150-tx-oglas-27085389 izgleda idealno,

novija od ostalih, super oprema, jak motor i prvi vlasnik.

 

Sve idealno osim sto je od soderasa, a to meni osobno odmah stvara sumnju.

Osobno ako kupujem rabljeni auto, kupujem od privatne osobe i to je to, a ne ovi preprodavaci.

 Tu mazdu idem sutra pogledat, pa čemo vidjet. Iako je malo skuplja i još ga treba registrirat cca 400 - 500 eura.

Slažem se s tim da je nabolje kupit od privatnog vlasnika. Ovo su sve preprodavači, jasno mi je.

Svakako ču ič provjerit auto u mazdu s brojem šasije, a ako se odlučim za njega vjerojatno ga tamo i odfurat da se auto pregleda (auto kuca karlo, sesvete) to mi je odma tamo u blizini.

 

A opet si razmišljam možda mi je bolje uzeti benzinca s obzirom da ne radim veliku kilometražu godišnje, (jeftinije održavanje, ovo - ono) neznam ni sam.

 

Evo dole još jedan link od mazde 3, danas baš stavljen oglas, predivna bijela boja, dosta opreme, 2012 god. 1.6 benzinac, 144 000km., navodno prvi vlasnik.

Nazvat ču pa čemo vidjet. Isto si ga mogu provjerit, barem po broju šasije, pošto sam iz Sesveta i tu mi je AK Karlo - mazda.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-1.6-te-oglas-28857231

Martin
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 12:49 (Marti).
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Marti kaže...

 Tu mazdu idem sutra pogledat, pa čemo vidjet. Iako je malo skuplja i još ga treba registrirat cca 400 - 500 eura.

Slažem se s tim da je nabolje kupit od privatnog vlasnika. Ovo su sve preprodavači, jasno mi je.

Svakako ču ič provjerit auto u mazdu s brojem šasije, a ako se odlučim za njega vjerojatno ga tamo i odfurat da se auto pregleda (auto kuca karlo, sesvete) to mi je odma tamo u blizini.

 

A opet si razmišljam možda mi je bolje uzeti benzinca s obzirom da ne radim veliku kilometražu godišnje, (jeftinije održavanje, ovo - ono) neznam ni sam.

 

Evo dole još jedan link od mazde 3, danas baš stavljen oglas, predivna bijela boja, dosta opreme, 2012 god. 1.6 benzinac, 144 000km., navodno prvi vlasnik.

Nazvat ču pa čemo vidjet. Isto si ga mogu provjerit, barem po broju šasije, pošto sam iz Sesveta i tu mi je AK Karlo - mazda.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-1.6-te-oglas-28857231

I obavezno ako je od preprodavača pitaj ako je ok ako odneseš auto na dijagnostiku na kompjuter, ako nešto ne štima odmah ćeš znati po reakciji.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

2.2 Dizlo od Mazde nije neka sreca. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Pazi da ne skuplja vlagu.

 

PS 

Sada sam procitao da ne skuplja vlagu dobra stvar za malo novca. 

 Dap

INFO


OT:
stavio sam tu izolaciju prije na punta i oduševila me, nema problema sa hrđom, pa sam se odlučio i na swifta stavit, a kolko se sjećam i kolega @chutac je to lijepio na svog citroena, isto je bio zadovoljan

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 14:05 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
ivanzu kaže...

Pazi da ne skuplja vlagu.

 

PS 

Sada sam procitao da ne skuplja vlagu dobra stvar za malo novca. 

 Dap

INFO


OT:
stavio sam tu izolaciju prije na punta i oduševila me, nema problema sa hrđom, pa sam se odlučio i na swifta stavit, a kolko se sjećam i kolega @chutac je to lijepio na svog citroena, isto je bio zadovoljan

 Meni trebaju ljepenke bas za dumping. Armaflex sam uzeo prije par dana 19mm za ispod armature, i uzeti cu rolu od 25mm za kompletan interijer. Ima da bude bas kao sto kazes komora... :)

Hocu ljepenke jer ide muzika u auto i lim ce raditi rezonaciju. U plavom golfu imam muziku i trese se sve zivo, a tablica pleše skup sa subwooferom sto je uzas za cuti vani.

 

@1bit Daj mi reci ta rola od 6mm, treba kupiti komplet rolu jer nedaju na m2 ... m2 ide samo na 19mm i 25mm ( samoljepljivi model ). Trebao bi si od tih 6mm napraviti naprijed na firewallu isto izolaciju, i na to zaljepiti alu foliju. Vidio kod kolege original dvojka gtd to ima pa sam paf ostao da su to ugradivali original.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 18:34 (Fake_Alert).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 

@1bit Daj mi reci ta rola od 6mm, treba kupiti komplet rolu jer nedaju na m2 ... m2 ide samo na 19mm i 25mm ( samoljepljivi model ). Trebao bi si od tih 6mm napraviti naprijed na firewallu isto izolaciju, i na to zaljepiti alu foliju. Vidio kod kolege original dvojka gtd to ima pa sam paf ostao da su to ugradivali original.

 

 Meni su dali po m2, tj oni su mi izmjerili, odrezali i smotali u manju rolu, taman mi je bilo dost m2 za prednja lijeva i desna vrata
9mm sam ja uzeo, ne znam dal ima 6mm, znam da su mi nudili 12mm, al mi se to činilo predebelo
Samoljepivi model sam uzeo, najpraktičniji je, a fakat odlično ljepi, ako slučajno krivo zaljepiš ili se uhvati di ne bi trebalo, prilikom skidanja podrapaš spužvu ako nisi pažljiv

 

hm, ne znam dal Petrokov ima i druge modele u prodaji osim ovoga, na stanici armacell-a ima model armasound za izolaciju zrakoplova - LINK


EDIT:
još ako nađeš ovako neku opaku izolaciju za pod haubu, da se čekičanje dizla ne čuje, vrhunski

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 19:49 (1BIT).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
@1BIT
Je li syebano to staviti? Imas kakve upute? Ja sam davno prije isto tako nesto gledao staviti isto u svog swifta.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
1BIT kaže...
ivanzu kaže...

Pazi da ne skuplja vlagu.

 

PS 

Sada sam procitao da ne skuplja vlagu dobra stvar za malo novca. 

 Dap

INFO


OT:
stavio sam tu izolaciju prije na punta i oduševila me, nema problema sa hrđom, pa sam se odlučio i na swifta stavit, a kolko se sjećam i kolega @chutac je to lijepio na svog citroena, isto je bio zadovoljan

 Meni trebaju ljepenke bas za dumping. Armaflex sam uzeo prije par dana 19mm za ispod armature, i uzeti cu rolu od 25mm za kompletan interijer. Ima da bude bas kao sto kazes komora... :)

Hocu ljepenke jer ide muzika u auto i lim ce raditi rezonaciju. U plavom golfu imam muziku i trese se sve zivo, a tablica pleše skup sa subwooferom sto je uzas za cuti vani.

 

@1bit Daj mi reci ta rola od 6mm, treba kupiti komplet rolu jer nedaju na m2 ... m2 ide samo na 19mm i 25mm ( samoljepljivi model ). Trebao bi si od tih 6mm napraviti naprijed na firewallu isto izolaciju, i na to zaljepiti alu foliju. Vidio kod kolege original dvojka gtd to ima pa sam paf ostao da su to ugradivali original.

 

6mm imas u formatu ko one siroke trake za kutije ljepiti. + armirana je (do duct tape). Jedino ne znam kakva je cijena, koristio sam to pred par godina.

9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Tvorničke BBS su prodane pa je trenutno na čeličanama...već sam se odlučio za nove al eto volio bih potvrdit svoj izbor. Ove nove bbs su replika btw. 

15 1
4 2
1 1
2 2
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
@1BIT
Je li syebano to staviti? Imas kakve upute? Ja sam davno prije isto tako nesto gledao staviti isto u svog swifta.

 I nije, samo treba srtpljenja
Najteži dio je nakon šta na mjeru izrezani komad ideš lijepit unutar vrata kroz ove sitne rupe i otvore, ja sam cijeli komad ugurao prvo unutra, da provjerim dal sam dobro skrojio, zatim ako sve štima sam počeo sa jedne strane (lijeve ili desne) odljepljivati foliju i lijepiti dvostruku koja je već na izolacijskom materijalu, e tu kreće zajebancija, postaješ ginekolog i paziš da se izolacija zaljepi točno na željeno mjesto i tako dok skidaš foliju, na kraju se sakupi sve više i više, pa nemaš kuda sa njom, zguraš je svakam okolo, na kraju taj skrojeni komad kad poljepiš 90%, zadnji kraj koji nije poljepljen primiš i pažljivo skineš svu foliju, izvučeš foliju pritom držeći izolacijski skrojeni komad da se sam ne zaljepi negdje i kad si izvukao foliju, imaš mjesta za precizno zaljepiti taj zadnji komadić...
Moj swift je 3-oja vrata, prednja crata imaju dvije cijevi koje štite prilikom sudara, one smetaju u ovom poslu, tako da konkretno za swifta 3-oaj vrata sam za jedna vrata morao 3 komada izolacije krojit, tj taman mi 3 komada prekriju površinu jednih vrata, druga vrata također, samo u simetriji, za 5-ero vrata moguće da su zaštitne cijevi malo drugačije postavljene i vrata su manja, pa je i izolacije potrebno manje i u drugačijem obliku...
Uglavnom nije nešto zahtjevno, najgori dio je skinut zaštitnu foliju sa dvostruke samoljepive i zaljepit izolaciju
EDIT:






Pa da nastavim:
Danas sam si nabavio anti-squeak traku, obljepit ću je na spojevima plastike, da eliminiram crvčke i škripanja
Ima toga na ebay-u...
Meni se nije dalo čekati sa ebay-a, pa sam skoknuo do chipoteke i kupio tesu
 
 

EDIT:
Kupio sam swifta od prvog vlasnika, auto je totalno oem, nikakvih preinaka nema osim k&n gljive i eibach opruga, ja nemrem vjerovat da je netko sve ove godine slušao škripanja, cvrčke, heavy metal u kabini

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2019 9:12 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To moze rijesiti silikonski sprej.  

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice