Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.181.254
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 Bas gledam i cini mi se super cijena. Onda brzim googlanjem dodem do Siluxa gdje je isto ulje 270kn...

 Je, baš gledam, ta ponuda na siluxu zvuči predobra da bi bila istinita, ali treba probat

Ma i ona cijena od mall-a je dobra, kad samo pogledaš koliko inaće takva kvalitetnija ulja dođu...

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Silux je zakon.Od tamo sam narucio vec par stvari,frendovi isto

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

bumbumzvonko kvaliteta preko bt-a je dobra, rekao bih u rangu kao sa usb-a.

glazba se ne prekida dok se slusa preko bluetootha- tj nije mi nijednom u tih pola sata sta sam slusao.

 

 

jedini minus je sta se nekada cuje mali sum, ali to je vjerojatno normalno ako se frekvencije preklapaju, sad treba nac fm stanicu koja nije u tvom okrugu , ali opet ne znam kako to funkcionira na duljem putu..

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 16:56 (aloevera13).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...
Gdje ima za uzet one gume za gepek da mi leševi ne plešu dok ih vozim 🙄

 Misliš ovo

https://www.njuskalo.hr/ostala-autooprema/kadica-kada-prtljaznik-tipska-mjeri-akcija-oglas-23605868

 

Ili ovo

https://www.njuskalo.hr/ostala-autooprema/mrezica-prtljaznik-oglas-20235671

 

Ili nešto treće?

Uglavnom, Njuškalo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Više kao tepih za gepek ali od gume
To s kadom vidim prvi put.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...
Više kao tepih za gepek ali od gume
To s kadom vidim prvi put.

 Nazovi ove gore ili im pošalji poruku za svoj auto. Imaju ogroman izbor.

I guma je, i imaš zaštitu od proljevanja. Nemožeš bolje.

 

 

Ja sam uzeo s Aliexpressa:

https://www.aliexpress.com/item/32955807751.html

 

Ovo NIJE guma, nego nekakav čudni umjetni spužvasti materijal.

Nisam testirao kakav je kod klizanja stvari po njemu, ali mi je bitno da spriječi moguća prolijevanja i mazanja, a u tome je odličan.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna to biti u Kauflandu za male pare.

Ja sam platio možda 40-50kn, baš gumeni, dobra stvar. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Zna to biti u Kauflandu za male pare.

Ja sam platio možda 40-50kn, baš gumeni, dobra stvar. 

 E, tako je! Kaufland i Bauhaus imaju univerzalne veličine (izmjeri gepek prije).

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vrh

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...
dv14 kaže...

Zna to biti u Kauflandu za male pare.

Ja sam platio možda 40-50kn, baš gumeni, dobra stvar. 

 E, tako je! Kaufland i Bauhaus imaju univerzalne veličine (izmjeri gepek prije).

 

Jedino Lidl i Plodine

Živim u selendri

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Odeee

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Odeee

 Zar se nebi rollover u ovom slucaju prepisao losim amortizerima? Auto se naginje kao da je samo na oprugama.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

molio bi opet preporuke nadzornih kamera, zaboravio sam sta ste nudili, sinoc mi jak vjetar iscupao polovicu stabla koje je zaklanjalo balkon od ceste, tako se sad direkt sa balkona vidi mjesto gdje parkiram cupru, pa sam poceo puno ozbiljnije traziti kameru, jer bi ju puno lakse spojio i stavio nego sta sam prije planirao...

 

uvjeti: da ima vanjsko napajanje u obicnu kucnu struju, da se moze spajati na kucni wifi i preko njega na neki server, s kojeg mogu na mobu/laptopu gledati uzivo sliku, IR nocno snimanje 50m mislim da je dovoljno...i da nije urnebesno skupa...

 decki, kamera?

 

posjekli mi SKROZ cijelo stablo, sad vidim 80% parkinga, tako da razlog vise da uzmem kameru...

jedino sta sad zgrada je na izravnom udaru sunca i kuham se ko paprika u boravku...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
1BIT kaže...

Odeee

 Zar se nebi rollover u ovom slucaju prepisao losim amortizerima? Auto se naginje kao da je samo na oprugama.

 Lose napravljena polukruta i nedostatak balans stange+starost i istrosenost.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 18:56 (ivanzu).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sve preporuke za kameru, koristim dvije vec pola godine i super sam zadovoljan, wifi spajanje, aplikacija odlicno radi, nocni mod dobar... i jos ima zvucnik i mikrofon na sebi, a mikrofon hvata ljudski glas sa 15-20m daljine(kad je vani tiho bez vjetra) dok zvucnik nije nesto jak
https://banggood.app.link/VIh5xPtLKY
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuka pouzdane aplikacije koja javlja mjesta na kojima su kamere i radari?Sutra putujem na more pa da mi ne prisjedne...

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Preporuka pouzdane aplikacije koja javlja mjesta na kojima su kamere i radari?Sutra putujem na more pa da mi ne prisjedne...

 Waze

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
Fake_Alert kaže...
1BIT kaže...

Odeee

 Zar se nebi rollover u ovom slucaju prepisao losim amortizerima? Auto se naginje kao da je samo na oprugama.

 Lose napravljena polukruta i nedostatak balans stange+starost i istrosenost.

 Sta je poluukruta?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Odeee

 Ovo mi je baš čudno za vidjeti.

Kad sam imao Feliciju vozio sam slalom između čunjeva i to prilično brzo.  Nikad nisam bio ni blizu ovog, zapravo, uvijek sam imao osjećaj da su gume zalijepljene za asfalt.

 

Istina, imao sam gume, felge i amortizere skuplje od cijelog auta :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Sta je poluukruta?

 Polukruta osovina iliti zadnji most

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koja je razlika izmedu polukrute i torzione, te koja se smatra boljom? Ako se ne varam, torziona nema opruge.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema razlike jer su jedno te isto samo drugi naziv. Prva se zove polukruta jer dopusta odredeni stupanj neovisnosti, ime potjece od krute osovine.  Zove se torzionka jer na tome principu radi. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 17:11 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Torzione bi trebale imati oprugu unutar osovine, pa se rotacijom osovine stvara pritisak koji se odupire rotaciji, tj djeluje kao klasična opruga
Ovakve opruge bi trebale biti unutar osovine:

 
Na sličnu foru rade škare za vrt obrezivat ili kvačice za sušenje veša/rublja, opruga se uvijek nastoji rastegnuti što nam škare za vrt stalno drži otvorenima, a kvačice za sušenje veša/rublja zatvorenima, ista stvar i kod torzione osovine, opruga stalno nastoji kotač "odgurati" od karoserije prema podu/cesti, pa prelaskom preko npr ležećeg svoje odupiranje, tj silu povećava kako se povećava rotacija osovne (tj zakretanje i vraćanje osovine pod određenim kutem) i dobijemo isti efekat kao i kod standardne opruge, samo što standardnu orgugu tlačimo, a torzionu rotiramo

Mislim da nema tu bolje ili lošije, jer su primjene različite, polukruta osovina se koristi kod osobnih i lakih dostavnih vozila.
A torziona osovina se koristi za prevoženje teških tereta, konkretno na prikolicama/kamp prikolicama i tenkovima...
Evo primjer torzione oruge na tenku (ovih 6 komada na dnu šta izgledaju kao utezi...)
 
EDIT:
Sad sam naletio, nisam ni ja znao, čak više ni ne koriste klasične torzione opruge, već pravokutnu osovinu "okruženu" cjevno profiliranom gumom i ta pravokutna osovina svojom rotacijom vrši pritisak na gumu koja se odupire danjoj rotaciji


EDIT2:
Francuzi su u citroen xsaru ugrađivali torzionu osovinu sa torzionim oprugama koje rotacijom vrše kompresiju:

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 17:35 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, torzionka moze isto biti gore navedeno samo sto je to onda cesto neovisan ovjes jer torzijska sipka sluzi kao opruga, dobar primjer je Citroen Traction Avant ili Buba

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 17:36 (ivanzu).
12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Šteta samo što nije ostavio interijer kakav je bio. Auto izgleda pre brutalno 😍

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
next'24 kaže...
Sve preporuke za kameru, koristim dvije vec pola godine i super sam zadovoljan, wifi spajanje, aplikacija odlicno radi, nocni mod dobar... i jos ima zvucnik i mikrofon na sebi, a mikrofon hvata ljudski glas sa 15-20m daljine(kad je vani tiho bez vjetra) dok zvucnik nije nesto jak
https://banggood.app.link/VIh5xPtLKY

 zvuk mi apsolutno ne treba

najvise me zanima posto se ne moze rotirati tijelo kamere preko app (ako sam dobro skuzio), da li se moze zumirati slika i kretati lijevo/desno/gore/dolje preko app na slici?

iliti da uperim na parking, zasarafim tako kako je i onda po potrebi sa aplikacije priblizujem kameru i pomicem kadar na auto, tamo gdje je parkiran u tom trenutku?

snima na karticu i onda kad dode do kraja, pocne brisati stare fajlove ispocetka, ako sam skuzio? da li bi stalo recimo tjedan dana video materijala na karticu 32/64? napajanje ide preko adaptera, kojeg ne dobijes kao sta vidim...si kupio preko njih s linka u opisu ili neki random kod nas 12V 2A?

ako ti nije problem, dal moze screenshot aplikacije i slike videa? vidim da je samo 20 fps, pa dal ti to smeta?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Šteta samo što nije ostavio interijer kakav je bio. Auto izgleda pre brutalno 😍

 

 Po ovome je i interijer vjv.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 20fps-a nije fluidan video, za fluidan video je potrebno minimalno 24fps-a...

Ne pratim baš video nadzor, ali da za sebe gledam, gledao bi Ubiquiti, to je vrhunski proizvođač mrežne opreme, od router-a, switch-eva, wireless access point-a...itd
Rade i kamere za nadzor:
Ubiquiti uvc-g3-af

Relativno je skup, ali i vrijedi, vrhunska stvar je što podržava PoE (power over ethernet, što znači da se napaja preko mrežnog utp kabla, a istovremeno je preko njega i umrežen, te prosljeđuje podatke na uređaj za pohranu), znači sve preko jednog kabela, 1080p rezolucija standardan H264 kodek pri 30fps-a, ima ugrađene infracrvene led-iode za noćno snimanje i snimka nije loša (infracrvene led-ice su nevidljive ljudskom oku, a koriste se u daljinskim upravljačima npr), snima zvuk, mada se može ugasit, ima brdo opcija, senzor pokreta, aktivira se na pokret, nema opciju rotiranja, znači kad se postavi, to je to, ali se video može zumirati, user interface je bogat, od live stream-a na smartphone, live stream na računalu, edit snimke...itd
defotno se snimke pohranjuju na C: particiju računala, naravno može se odabrati i druga lokacija, a vjerujem da bi se dalo i umrežiti sa NAS-om pa da se na njega pohranjuje video snimke, samo šta pošten NAS košta više od same kamere, najjeftinija solucija bi bila kupit neki jeftini laptop koji bi radio 24/7 umrežen i na njega spojit neki pošteni externi HDD 2Tb-> (ovisno koliku količinu video snimke želimo pohraniti i koliko dugo želimo sačuvati pohranjene snimke), jer je jedina mana što sa kamerom i uređaj za pohranu treba raditi 24/7, a desktop računalo tu nije baš praktično...

Za navedenu se kameru još može dodatno nabavit leća za nočno snimanje koja dodatno produljuje daljinu snimanja i kvalitetu noćne snimke ukoliko standardna ne zadovoljava korisnikove zahtjeve...

 

Ovo je malo ozbiljnija kamera, nema komplikacija oko sd kartica, jednom kad se namontira i upogoni, to je to, ne zahtjeva dnevno održavanje, kao pravi sustavi za nadzor u objektima (banke, kladionice, pošte...)

 

Pogledaj si ovaj model po you tube-u, pogledaj konkurente, razmisli šta ti najbolje odgovara

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ne pratim baš video nadzor, ali da za sebe gledam, gledao bi Ubiquiti, to je vrhunski proizvođač mrežne opreme, od router-a, switch-eva, wireless access point-a...itd
Rade i kamere za nadzor:
Ubiquiti uvc-g3-af

 

radim puno sa tom opremom, baš danas napravio ponudu jednom korisniku za ubiquiti nadzor. IMO ne isplati se ubnt za takav small scale, ne može snimati na SD, moraš imati controller (ili na pc, ili cloud key 2 ili nvr) itd..

ja bi preporučio reolink RLC-410, jeftinija je, može raditi u standalone modu i ima odličan app za mob sa mogućnošću alarminga. ako poe nije opcija, postoji i reolink argus 2 wifi kamera sa mogućnošću solarnog panela za punjenje baterije.

ujaku sam nabavio reolink go (LTE) sa panelom i prezadovoljan sam tom kamerom.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 22:01 (nine).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imaš kod Vesića na YT kanalu dosta kamera za takvu namjenu.

Možda pomogne.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice