Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.191.612
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Cekam dan kada cu te sresti na cesti malo da se utrkujemo :D

Ili da me sretnes pa ovako zavrsim na forumu sa slikama kako inace svako malo stavis

 Nisam ti ja za trke, volim si ponekad guštat na nekoj zapuštenoj cesti di nema žive duše tipa sljemenska cesta na kojoj se btw i organiziraju brdske utrke
Bez brige, ak se sretnemo, kad mi zadimiš u facu, znat ću da si ti, fotka zagarantirana

gamer34 kaže...

 

GranTurismo je perverzija, kad se gari ga cujes na kilometre, ali i po gradu ga je lijepo cut na niskim okretajima. Dubok zvuk na na niskim okretajima, a reski na visokim kad bas vristi.

 Ma simfonija, više sam se naježil od njega ispred, nego od svog auta

Ak se ne varam, ima automatski rev-match i taman prolazimo pored restorana, usporimo na 50 da baš ne smetamo previše i slušam kak je ubacio u nižu, a okretaji se digli, tak je zagrgljao da sam se naježio, reko idem i ja, šaltam u nižu sa međugasom, sve pet napravim, al kak imam stock ispuh samo gljivu na usisu ima onaj specifičan zvuk koji kad usporedim sa granturismom, moj zvuči kao da si loptu probušio, baš sam bedasto zvučao pored njega, trudio se bezveze
BTW: lik je englez, kontra volan ima i dost dobro se snalazi kod nas, imao je jedno izuvanje u zraku na djelu sljemenske ceste koja je dvosmjerna pa nije očekivao auto iz suprotnog smjera, jer on očigledno nije znao koji dio je jednosmjeran, a koji dvosmjeran, mada realno ni znaka ni crte nema za dvosmjernu cestu, sve izgleda jednosmjerno osim sa zagorske strane, ona jedina ima crtu...



OT:
Evo jedna friška na raspravu sa prošle stranice:
INFO
Po meni su godine nebitne, već je sve stvar glave, odgoja i inteligencije...
Samo se budala ide ganjat u jeftinim istrošenim gumama, sa stock autom složenim za gradsku vožnju...
Najgora stvar mi je kad vidim mladog vozača sa punim autom i ide se pravit važan pred frendovima pa jurca, to samo dokazuje koliko nema pojma, auto sa 4/5 putnika ili samo sa vozačem se ne ponaša jednako, krcatom autu su narušene sve karakteristike, od ubrzanja, kočenja, do upravljivosti i ponašanja u zavoju zbog povećane mase i zanemarivanje toga je kobna greška...
Kako je moguće da na drugom kraju planete imaju 18 godišnjaka sposobnog vozit rally utrke, a kod nas nisu sposobni do trgovine bez da izlete sa ceste...
Kalle Rovanperä

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2019 23:20 (1BIT).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jedno tehničko pitanje.

 

Ujutro pičim za more, idem naravno preko BiH, ima li koji navi app sa kamerama a da radi oflajn/da se mogu skinut karte?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Google maps offline, prije toga skines samo lokacije kamera. Ima i kod nas decki koji mogu voziti rally samo sto za taj sport moras imati jako puno para i veza.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2019 23:29 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

@sstrmi daj neku usporedbu mece i bmwa sta se tice voznih osobina i udubnosti. Kakav je po zavojima u odnosu na 630?

 Evo ovako,ajmo ovako

E63 630i - eibach pro opruge + sportski bilstein amortizeri + 19 = Brutalno držanje u zavoju,pogotovo kad se aktivirao sport mod na tipku , mogao si voziti odlično. Zbog same činjenice što je pravi coupe i ono "pravi" sportski štih , imao je veći osjećaj sportske vožnje - pozitivne stvari

    - negativno - dosta tvrd auto zbog sportskih osobina, tako da se svaka rupa osjetila, nakon vožnje duže (120km/2h) polako već zamor zbog tvrdog ovjesa i niskoprofilnih guma 19

 

CLS 500 - Zračni ovjes + 19 = Odmah prvo; nisam se nikad vozio niti imao auto sa zračnim ovjesom, ovo je prvi i moram reći da je taj zračni ovjes nešto predobro. Ima tri načina - comfort - sport 1 - sport 2 + max dizanje od poda (cca bude skoro 20cm). Kad se stavi u comfort,onda stvarno bude comfort, aspolutno se ništa ne osjeća,imaš osjećaj lebdenja, ali ja 99% vozim u sport 2 kako bi bio što niži jer tako najbolje drži zavoje,i stvarno vrhunski drži , ništa lošije od bmw-a a udobnije puno čak i u sport 2 jer taj zračni ovjes je fantastičan. Sjedala isto odlična, koža puno bolja i udobnija naspram bmw-a , tu se može satima voziti bilo kao vozač ili odozada. Ni najmanje se zbog zračnog ovjesa ne osjeti da ima 19 245/35/19. I naravno osjećaj V8 motora je prejeben, kad dam gašćinu a ono auto kao da se "diže" , blica protuklizni do 120-130km/h , strava nešto. Ali baš sam sportski osjećaj nije kao u 630i , mislim da je BMW ipak kralj kao "ultimate driving machine" , ali zato ovaj luksuz od mečke i udobnost BMW ipak nema. I povrh svega, vamo još imam i F1 na volanu.

 Tak da sport 2 + sport mode prebacim na tipku kod mjenjača + F1 na volanu da sam mjenjam.

 

Ovako na prvu, na početku mi je mečka dala bolji dojam. Nakon dva BMW-a (E46 320D redizajn i E63 630i) ovo je prva mečka. I početni dojam je više oduševljenja i zabave za mečku naspram bmw-a što sam imao, ali već imam u planu idući auto F30 jer BMW mi je ipak draži zbog više sportskog izgleda. Recimo za nekih godinu dana ako bi uvozio iz DE onda F30 325 prije redizajna idealno jer je 3.0 šestak , a ako je poslije redizajna onda 320i jer je poslije redizajna tek 330i šestak,a to je malo skuplje ukupno gledajući uvoz i sve. Jer kod nas je takvo očajno stanje benzinskih F30 da je stvarno za sjest i plakat. Prije koji mjesec tražio F30 na njuškalu,našao cijela 4 da se prodaju,tak da benzinski uvoz , a ako bi išao na dizela onda može i kod nas. Iako sumnjam da se više vraćam na dizel, jer osim što mi ne treba za mojih 10-12tkm godišnje, tud ni ne volim što nema zvuk niti neki osjećaj

 

 Edit - jos za 10 dana pa pokupiti nove tablice po narudžbi

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2019 0:00 (sstrmi).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Što bi pa napustio BMW tabor?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Što bi pa napustio BMW tabor?

 Gle ja nemam odredenu najbolju marku, tak da probavam aute neovisno o proizvođaču osim Wv. To sam dosta siguran da necu nikada imati

 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
Dex.pwn kaže...

Što bi pa napustio BMW tabor?

 Gle ja nemam odredenu najbolju marku, tak da probavam aute neovisno o proizvođaču osim Wv. To sam dosta siguran da necu nikada imati

 

 Prva pametna stvar koju sam čul od tebe.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

uzeo jucer dijelove za mali servis, skoro pa 8000km proslo, moram ga pod hitno napraviti i oprao auto nakon jedno 3mj...to dvoje stignes komotno jedino pod g.o.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2019 9:41 (RuskeGTT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
@sstrmi

F30, koliko je meni poznato, kao sestak dolazi samo u najjacima varijantama, tj. 335i/340i i M. Sve ostalo su 4 cilindrasi, pa cak i 3 cilindrasi (316i). Znaci ako zelis sestaka, nemas puno izbora.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
@sstrmi

F30, koliko je meni poznato, kao sestak dolazi samo u najjacima varijantama, tj. 335i/340i i M. Sve ostalo su 4 cilindrasi, pa cak i 3 cilindrasi (316i). Znaci ako zelis sestaka, nemas puno izbora.

 Pogledao sad, fakat je tako. Mislio sam da je tako  u G20, a ne u F30

A nista, bit ce onda 320i iz De sa vise opreme ili 328i bez neke opreme

Ali mislim da ce svakako biti F30, uzeo bi ja F10 ali serija 5 bez 530 šestaka nema smisla, a to mi je preskupo

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

uzeo jucer dijelove za mali servis, skoro pa 8000km proslo, moram ga pod hitno napraviti i oprao auto nakon jedno 3mj...to dvoje stignes komotno jedino pod g.o.

 S cim se ti bavis ako auto ne stignes oprati A jesi fanatik  za ulje, cim se isprlja malo ajmo novo

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
RuskeGTT kaže...

uzeo jucer dijelove za mali servis, skoro pa 8000km proslo, moram ga pod hitno napraviti i oprao auto nakon jedno 3mj...to dvoje stignes komotno jedino pod g.o.

 S cim se ti bavis ako auto ne stignes oprati A jesi fanatik  za ulje, cim se isprlja malo ajmo novo

 ne samo da je proslo skoro 8000km, nego je i proslo 13,5 mjeseca od prosle izmjene...

stignem ga saprati u 5min ovako bzvz, a ovako detaljnije unutra i izvana + premazi + sprejevi + maramice i slicno, nemam vremena izdvojiti 3-4 sata za to, osim kad imam ovako vise slobodnog vremena

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja si svakih 10 000km mijenjam, što češće, nemre škodit

BTW:
@RuskeGTT
Kad sam vidio cupru kak se sjaji, morao sam svoga ić oprat danas i ispolirat, samo sam zaboravio ga fotkat, sjetio se tek kad sam psa šetao

 
 

BTW2:
Ima netko preporuku polir paste/voska nećega za felge ispolirat, nije mi toliko do sjaja, koliko da se lakše čiste kad su ispolirane, da se ne prima prašina od kočnica za njih toliko?
A da nije ona keramika šta košta ko bubreg, a boćica ko lak za nokte...
Tj da preformuliram, ima netko preporuku za lakše održavanje/čišćenje felgi, odapnem svaki put kad čistim sve te silne krakove...

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2019 21:16 (1BIT).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jel može Fusso na felge?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Probal sam i djeluje polovično, samo šta ne sklizne prašina, na neki način se i dalje zadrži na felgama, pa kad padne kiša, umjesto zmazanih crnih felgi ostanu pjegavo crne, tj kapljice vode navuku prašinu na sebe i kad se posuše na felgi tako crne točkice ostanu

A čiste se možda malo lakše, ali i dalje ima posla...

A i btw pri kraju sam sa fussom


EDIT:
Vidim da se pojavila neka nova verzija fussa, 50kn je skuplji...
hm ja sam stari fusso piknuo u auto partes na akciji za 150-ak kn koliko se sjećam, sad je cijena 200kn.
LINK

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2019 21:32 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vjerojatno samo novo pakiranje, meni fussa ostalo jos puno, skoro ne koristeno. Moram staviti vosak opet ali prvo ukloniti kamenac na par mjesta sa laka. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Jel može Fusso na felge?

Efektivan je, ali kociona prasina se lovi, mislim da je to zbog temperature.

Uglavnom nema pomoci protiv kocione prasine, najbolje sto se moze uzeti je sonax ili neki drugi cistac koji radi na principu pretvaranja u crveno(probao sam neki koji ne otapa prasinu na taj nacin i to je sveta voda, niškorist), ali opet treba svaki krak skefati s cetkom.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja za felge koristim ovo

https://forea-ocd.hr/felge-i-gume/ciscenje-felgi-i-guma/tuga-chemie-alu-devil-spezial

prije sam korisito tenzi prix ista stvar ali trenutno nedobavljiv

uglavom, našpricam ,ostavim 3-4 minute, isperem sa miniwashom i gotovo, nema četkanja

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja gnojčinu perem jednom godišnje  doduše ni ludu nisam nekaj glancao..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ja si svakih 10 000km mijenjam, što češće, nemre škodit

BTW:
@RuskeGTT
Kad sam vidio cupru kak se sjaji, morao sam svoga ić oprat danas i ispolirat, samo sam zaboravio ga fotkat, sjetio se tek kad sam psa šetao

  

BTW2:
Ima netko preporuku polir paste/voska nećega za felge ispolirat, nije mi toliko do sjaja, koliko da se lakše čiste kad su ispolirane, da se ne prima prašina od kočnica za njih toliko?
A da nije ona keramika šta košta ko bubreg, a boćica ko lak za nokte...
Tj da preformuliram, ima netko preporuku za lakše održavanje/čišćenje felgi, odapnem svaki put kad čistim sve te silne krakove...

 Kupi si keramicke plocice i nemas problema vise.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja ne volim keramicke, odvratan osjecaj na pedali bude ali moguce da ovisi do plocice. 

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2019 4:18 (el.šef).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ja ne volim keramicke, odvratan osjecaj na pedali bude ali moguce da ovisi do plocice. 

 Na G4 mi je isto.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Do 600€

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, ima li itko kakvu preporuku za ljetne felge Bmw F25 2.0d xdrive, sad trenutno imam 17'' 225/60 - 5x120 promjer, razmišljam da bi dobra kupovina bila 18 ili čak 19'', ali sa istim tj malo manjim zidom zbog komforta, ako netko ima kakvo iskustvo ili znanje bio bi mu zahvalan da mi malo pojasni šta i kako gledat.

 

Hvala i lp.

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Pozdrav, ima li itko kakvu preporuku za ljetne felge Bmw F25 2.0d xdrive, sad trenutno imam 17'' 225/60 - 5x120 promjer, razmišljam da bi dobra kupovina bila 18 ili čak 19'', ali sa istim tj malo manjim zidom zbog komforta, ako netko ima kakvo iskustvo ili znanje bio bi mu zahvalan da mi malo pojasni šta i kako gledat.

 

Hvala i lp.

 

Nemas ti sto gledat je isti ili malo manji sidewall nego gledaj dimenzije propisane od proizvodaca. Na 19" sigurno puno gubis na udobonosti.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

19 za izgled

18 najbolji kompromis izgled/udobnost

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi kako vi tražite najpovoljnije osiguranje, preko kompare. hr ili ? 

11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

H7 kratko svjetlo, svakih 2 dana pregori.

 

Kaj bi bilo pametno prvo pogledati?

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice