Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.181.669
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...

al nebi volio magnete pored glave pogotovo ak se radi dosta km u autu.

 

i kaj bu ti bilo od magneta.. mislim uz prepotstavku da nemaš metalnu ploču u glavi 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Lak bude. Distance dolaze. Gewinde narucene. Felge na lakiranju nakon auta. Bit ce lepo pace 😂😂😂

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, molim pomoć. Prvi put kupujem auto (polovni). Ideja je da kupim polovni auto u Njemačkoj, moji rođaci (oni se kuže u aute) bi taj auto dovezli kod mene u Hrvatsku. Mislio sam uzet neki polovni auto od oko 2500 eura, e sad me zanima koliko će otprilike na kraju koštati kad platim porez, carinu, prijavim auto u Hrvatskoj i ostali troškovi (ako ih jos ima)?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Elijah01 kaže...

Pozdrav, molim pomoć. Prvi put kupujem auto (polovni). Ideja je da kupim polovni auto u Njemačkoj, moji rođaci (oni se kuže u aute) bi taj auto dovezli kod mene u Hrvatsku. Mislio sam uzet neki polovni auto od oko 2500 eura, e sad me zanima koliko će otprilike na kraju koštati kad platim porez, carinu, prijavim auto u Hrvatskoj i ostali troškovi (ako ih jos ima)?

 Mora imat sto manje co2 da bi te manje oderali na uvozu.. a za 2500 tesko da ces nac nesto takvo.. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
Elijah01 kaže...

Pozdrav, molim pomoć. Prvi put kupujem auto (polovni). Ideja je da kupim polovni auto u Njemačkoj, moji rođaci (oni se kuže u aute) bi taj auto dovezli kod mene u Hrvatsku. Mislio sam uzet neki polovni auto od oko 2500 eura, e sad me zanima koliko će otprilike na kraju koštati kad platim porez, carinu, prijavim auto u Hrvatskoj i ostali troškovi (ako ih jos ima)?

 Mora imat sto manje co2 da bi te manje oderali na uvozu.. a za 2500 tesko da ces nac nesto takvo.. 

 Shvačam, do koliko bi me mogli oderati?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Elijah01 kaže...
domac5 kaže...
Elijah01 kaže...

Pozdrav, molim pomoć. Prvi put kupujem auto (polovni). Ideja je da kupim polovni auto u Njemačkoj, moji rođaci (oni se kuže u aute) bi taj auto dovezli kod mene u Hrvatsku. Mislio sam uzet neki polovni auto od oko 2500 eura, e sad me zanima koliko će otprilike na kraju koštati kad platim porez, carinu, prijavim auto u Hrvatskoj i ostali troškovi (ako ih jos ima)?

 Mora imat sto manje co2 da bi te manje oderali na uvozu.. a za 2500 tesko da ces nac nesto takvo.. 

 Shvačam, do koliko bi me mogli oderati?

 mozes si provjerit ovdje za svaki auto https://uvozauta.com/

 

jel iko ima iskustva s ovom gumama? ne mogu nac nigdje nekakav test

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Čim nema testova mora da su dobre.

 

Ja bi od tih no-name proizvođača bježao, ako već imaš 18" felgu onda bi trebao uzeti i neku kvalitetnu gumu. Na kraju te najjeftinija guma ispadne najskuplja.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

Čim nema testova mora da su dobre.

 

Ja bi od tih no-name proizvođača bježao, ako već imaš 18" felgu onda bi trebao uzeti i neku kvalitetnu gumu. Na kraju te najjeftinija guma ispadne najskuplja.

 I ja bih isto bjezao, hocu samo dokazat vlasniku kakvu je glupost kupio 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Što mislite o Alfi Mito 2010 godina i što bi bio bolji izbor 1,4 benz od 99 kw ili 1.6 dizel od 88 kw?
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZdravkoZ kaže...
Što mislite o Alfi Mito 2010 godina i što bi bio bolji izbor 1,4 benz od 99 kw ili 1.6 dizel od 88 kw?

 ako je to onaj multi air benzinac onda ga radije izbjegni, pogledaj na fejsu na stranici od bertola, svako malo mu dode neki sa problemima i covjek je sam napisao da je multiair jedna od vecih gluposti ikad napravljenih.. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tako je, multiair bi trebalo izbjegavati. 

 

Ja sam se pred neko vrijeme ozbiljno zainteresirao za MiTo i to onaj 1.4 155ks. Navodno dobar motor bez nekih većih problema. Dobro mi autić izgleda, iako je malo ženskast, ali najviše me odbilo što i nije neki dobar osjećaj na volanu, bar tako kažu. Nema toj osjećaj u vožnji kao neke druge Alfe. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
RuskeGTT kaže...

 vjeruj mi gori je peugeot, a pogotovo citroen

 

A jel bio dobar Citroen kad si ga vozio ili trebao prodat? 

 itekako sam imao sranja i nije bio dobar dok sam ga imao jer mi pojeo zivce mozda najvise od svih autiju do sad...a i kod prodaje covjek je bio upoznat sa svime

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
ZdravkoZ kaže...
Što mislite o Alfi Mito 2010 godina i što bi bio bolji izbor 1,4 benz od 99 kw ili 1.6 dizel od 88 kw?

 ako je to onaj multi air benzinac onda ga radije izbjegni, pogledaj na fejsu na stranici od bertola, svako malo mu dode neki sa problemima i covjek je sam napisao da je multiair jedna od vecih gluposti ikad napravljenih.. 

 

dv14 kaže...

Tako je, multiair bi trebalo izbjegavati. 

 

Ja sam se pred neko vrijeme ozbiljno zainteresirao za MiTo i to onaj 1.4 155ks. Navodno dobar motor bez nekih većih problema. Dobro mi autić izgleda, iako je malo ženskast, ali najviše me odbilo što i nije neki dobar osjećaj na volanu, bar tako kažu. Nema toj osjećaj u vožnji kao neke druge Alfe. 

 Gluposti totalne, Multiair je dobar motor, zapravo vrlo dobar, ali ljudi ne shvacaju da je osjetljiv na promjenu ulja, puno vise nego ostali motori, zato kad rikne se svi cude. Taj motor ne trpi sulude 15k intervale.

 

Ekipa vrti na njemu svakakve brojke, od 200injak ks na duze staze, do 400+ks za utrke. 

 

Pa vecina 1.4 Multiaira dostigne bez frke 150k+ km, ako je sve redovno, osim toga Fiat je updateao Multiair jedinicu tako da sada nema vise musica s prve verzije. Multiair motor trosi skoro 10% manje od obicnog T-Jeta, a trebao bi imat i malo vise snage. 

 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 17:28 (ivanoile).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Sulude intervale od 15k hahaha. Najbolje svako 5k mjenjat. 

Gamer
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Cak i prije, najbolje da ti motor trosi ulje, pa svakih 1000km dobije litru svjezeg.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Cak i prije, najbolje da ti motor trosi ulje, pa svakih 1000km dobije litru svjezeg.

 Nadam se da se salis....

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mirko111222 kaže...

Sulude intervale od 15k hahaha. Najbolje svako 5k mjenjat. 

 Moji intervali na Multiairu su izmedu 5 i 7 tisuca km. Ako je tuning raden, preporucuje se i kraci cca 3-5k km.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mirko111222 kaže...

Sulude intervale od 15k hahaha. Najbolje svako 5k mjenjat. 

 Pa kvalitetnije održavanje auta je svakako preporuka...ne može štetit...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
domac5 kaže...
ZdravkoZ kaže...
Što mislite o Alfi Mito 2010 godina i što bi bio bolji izbor 1,4 benz od 99 kw ili 1.6 dizel od 88 kw?

 ako je to onaj multi air benzinac onda ga radije izbjegni, pogledaj na fejsu na stranici od bertola, svako malo mu dode neki sa problemima i covjek je sam napisao da je multiair jedna od vecih gluposti ikad napravljenih.. 

 

dv14 kaže...

Tako je, multiair bi trebalo izbjegavati. 

 

Ja sam se pred neko vrijeme ozbiljno zainteresirao za MiTo i to onaj 1.4 155ks. Navodno dobar motor bez nekih većih problema. Dobro mi autić izgleda, iako je malo ženskast, ali najviše me odbilo što i nije neki dobar osjećaj na volanu, bar tako kažu. Nema toj osjećaj u vožnji kao neke druge Alfe. 

 Gluposti totalne, Multiair je dobar motor, zapravo vrlo dobar, ali ljudi ne shvacaju da je osjetljiv na promjenu ulja, puno vise nego ostali motori, zato kad rikne se svi cude. Taj motor ne trpi sulude 15k intervale.

 

Ekipa vrti na njemu svakakve brojke, od 200injak ks na duze staze, do 400+ks za utrke. 

 

Pa vecina 1.4 Multiaira dostigne bez frke 150k+ km, ako je sve redovno, osim toga Fiat je updateao Multiair jedinicu tako da sada nema vise musica s prve verzije. Multiair motor trosi skoro 10% manje od obicnog T-Jeta, a trebao bi imat i malo vise snage. 

 

 Kako je interval od 15k suludo? jesi ti rob tom autu da moras svakih 5-7 tisuca mjenjat ulje, to je ok samo nekom ko radi malo kilometara pa se moze jednom godisnje promijenit ulje..

I koji je to uspjeh kad ti motor dostigne 150k km, pa to je nis..a i ovi kaj se prodaju dns ti imaju vec tu kilometrazu ili su jako blizu 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja ulje uopce ne mijenjam samo nadosipam, najvise volim Zvijezda™ suncokretovo ulje posto je litra 10kn, a zadovoljava sve najnovije norme i auto fino mirise na ustipke, od kada nosim suncokretovo ulje u gepeku cak vise nema ni pitanja je li mi auto trosi ulje kao sto je prije bio slucaj. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 

jel iko ima iskustva s ovom gumama? ne mogu nac nigdje nekakav test

 Montiramo ih na sve redom, od citroena saxa do kojekakvih novijih auta.. Nitko se nikad nije žalio. Nekidan frendu montirao 6 komada na vučnu službu, to mu je već drugi set. kaže nikad bolja guma. Ja sam svojoj ženi stavio bio ljetne na saxa, bolje bile po kiši nego Lassa. A da ne govorim kak ima mušterija koje su po snijegu u alpama išli s tim gumama ljetnim, po bljuzgi se vozili bez problema u meganu cUP-U(2014god). Ugl, odlična guma. Za te pare bolje nema. Nije klasična kineska koja traje samo jednu godinu a iduću ćeš poginuti.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 21:27 (ramzocro-HCR).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
domac5 kaže...

 

jel iko ima iskustva s ovom gumama? ne mogu nac nigdje nekakav test

 Montiramo ih na sve redom, od citroena saxa do kojekakvih novijih auta.. Nitko se nikad nije žalio. Nekidan frendu montirao 6 komada na vučnu službu, to mu je već drugi set. kaže nikad bolja guma. Ja sam svojoj ženi stavio bio ljetne na saxa, bolje bile po kiši nego Lassa. A da ne govorim kak ima mušterija koje su po snijegu u alpama išli s tim gumama ljetnim, po bljuzgi se vozili bez problema u meganu cUP-U(2014god). Ugl, odlična guma. Za te pare bolje nema. Nije klasična kineska koja traje samo jednu godinu a iduću ćeš poginuti.

 Poslije ovog tvog posta, se pitam jesam li kreten koji kupuje skupe gume za staru kramu, imam li viška para pa me žulja ili koji k...... Sta je mjerilo uopce dobre gume i loše... subjektivan dojam ili neki standardizirani test.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Poslije ovog tvog posta, se pitam jesam li kreten koji kupuje skupe gume za staru kramu, imam li viška para pa me žulja ili koji k...... Sta je mjerilo uopce dobre gume i loše... subjektivan dojam ili neki standardizirani test.

 

 kao i obicno realnost je negdje izmedu

 

niti su ove skupe toliko puno bolje, a niti su sve jeftine smece

 

nakon dugo godinja koristenja iskljucivo najbolje ocjenjene gume na adac testu, za dimenziju koju sam koristio na autu, i ljetne i zimske sam iskljucivo tako kupovao - continetal, goodyear, michelin

 

prosle godine sam kupio trece vozilo samo za zimsku sezonu, i na njega stavio one Taurus, cini mi se da se tako zovu, jer je netko bio spomenuo da su dobre, 4 komada zimskih 18" me ispalo 2000kn, a da sam isao na "brend" platio bih duplo vise

 

i ugodno sam se iznenadio. pa sam isao na sljeme sa sva tri vozila, te sa jos grupom prijatelja da bas vidimo kako se drze na toj cesti u usporedbi sa conti/michelin istih dimenzija

 

najiskrenije nisam osjetio nikakvu razliku, bljuzga, zavoji, kocenje, startanje i voznja isti kurac

 

vjerovatno bi bila neka razlika pri rally voznji kroz grad, ali nisam taj tip i vozim po pravilima, i osobno nisam osjetio razlike 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Kako je interval od 15k suludo? jesi ti rob tom autu da moras svakih 5-7 tisuca mjenjat ulje, to je ok samo nekom ko radi malo kilometara pa se moze jednom godisnje promijenit ulje..

I koji je to uspjeh kad ti motor dostigne 150k km, pa to je nis..a i ovi kaj se prodaju dns ti imaju vec tu kilometrazu ili su jako blizu 

 Bertol, dok ne stavi interval promjene ulja i vrstu ulja stavljenu unutra, model Multiaira (v1 ili v2 ili v3) nema sto pisat takve poruke. Meni je ta promjena okej, kome nije onda nek si kupi nesto drugo slobodno, iovak vidim Abartha Eva jednom godisnje.  (na BMWovom B48 je interval 10-12k km kod mene)

 

 

Moj mehanicar se nikad nije zalio na Multiair, ruku na srce covjek radi kao ovlasteni za Ferrari, Maserati i Abarth tako da ima neko znanje i iskustvo s njima. Takoder Multiair je jako sposoban motor gdje se moze izvuci postena snaga uz nekoga tko zna mapirat, uz paznju.

 

Za kilometrazu govorim ono sto znam, iz prve ruke, a ove postove/screenove bez ikakvih informacija i sa polu-komentarima gdje nekakav zagrebacki majstor ide pametovat inzenjerima u Fiatu kako rade tu "gresku" vec godinama onda nemam o cemu vise ni pisati...

 

Kada mi netko napise, kako je v2-v3 Multiair sa kratkim intervalom servisa riknuo(i to neka mjerodavna kolicina koja je riknula) onda cu prihvatiti, do tad 

 

I Multiair modul kosta 3500-4000kn(novo sa dostavom, original), ne 8700kn kako je on naveo Pise p*zdarije covjek, malo previse njih.

 

btw. citam sad njegove komentare, Multiair trosi manje, ide bolje(stock) i ima nizi Co2 za 20g (podosta) - znaci Bertol pojma nema o cemu prica.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 22:13 (ivanoile).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Poslije ovog tvog posta, se pitam jesam li kreten koji kupuje skupe gume za staru kramu, imam li viška para pa me žulja ili koji k...... Sta je mjerilo uopce dobre gume i loše... subjektivan dojam ili neki standardizirani test.

 

 Jakooo puno vozila ima s tim gumama po rijeci. Montirao sam ih na bmwe i audije od najmanjega do najvećega. Ženi sam ih stavio jer nije nam bila bajna situacija financijska(600kn koštao set 13-ki ili 14-ki, nisam siguran koja je colaža bila), ali sam se iznenadio kak su se ponašale jer sam i ja dosta često ga vozio.

 

Pazi, ja na svom autu imam rainexpert već godinama jer ih dobivam suludo jeftino većinom bude 1god star dot, ali totalno nebitno. I zimske trenutačno su ts860( iako ih još nisam montirao, pretoplo je još uvijek). Ali, upošto sam vozio dosta vozila s tim gumama, većinom su bile 6ice i 7ice golfovi, dobro ću razmisliti idući put kad budem gume uzimao šta ću montirati. Ali kažem ti, nema broja koliko smo ih prodali i montirali... 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
3dfx kaže...

niti su ove skupe toliko puno bolje, a niti su sve jeftine smece

..prosle godine ..

 

ja sam jednom imao save i nikada više.. po mokrome i suhome već prvu godinu nisu briljirale, 3. sezonu je po mokrome uz brdo sa preludom bilo izazov krenuti s mjesta 

prvu godinu dok je guma nova se razlike najmanje primjete..

imao sam ljetne toyo t1r na ludi, prvu godinu kao žvakaća.. 2. godina dosta lošije, 3. godina kao i da nije više guma, užas, strah i trepet od gume.. 5 godina stare goodyear eagle f1 nisu bile ni približno toliko loše.

zimske continentalke ts-850 su i 4.-5. sezonu bile solidne po mokrome..

 

zato hvala lijepo, na gumama ne štedim, nije mi problem uložiti 100-200€ više za 4 vrhunske gume što mi na koncu traje 4-5 godina..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 ja sam jednom imao save i nikada više.. po mokrome i suhome već prvu godinu nisu briljirale, 3. sezonu je po mokrome uz brdo sa preludom bilo izazov krenuti s mjesta 

 Sava je smeće nasprem aplus.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

da se ogradim: cisto da se razumjemo ja sam hvalio taurus uhp dakle ljetne...zimske neznam kakve su i iskreno ne bi ih stavljao pored nexena winguard sport...

 

a to da su jeftinije nego markice (ne brend! nego markice) jesu, al kakve ce bit za 2g, rec ces nam :)

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pričali smo nedavno o Alfi Mito,u obzir sam
uzeo i 1,3 jtd od 70 kW.Što mislite o tom motoru?
Mislite li možda da je Fiesta ili Corsa bolji izbor za istu godinu i novce?

O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 18:48 (ZdravkoZ).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice