Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.181.509
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Marti kaže...

Može preporuka zimskih guma iz osobnog iskustva??

Planiram uzet u vulkalu. (tamo mogu na rate)🙃 6 rata, taman ih do 4 mj. odplatim.

U ove cjelogodišnje ne vjerujem baš, tako da ih ni ne gledam.

Na drugom autu (šta žena vozi) imam savu eskimo s3+, i po snjegu je zaista super, ali po kiši ne valja, čak i po suhom je onako li-la.

Dimenzije su mi mutave 205/50/17 (orginal) tako da znam da je odma i cjena dosta veča, to mi je jasno, al eto neka sredina, ne planiram dat za gumu 1000 kn. 

Hvala

Lp

 Fulda Kristall Control HP2 je 800kn u toj dimenziji, Dunlop Winter Sport 5 1012kn, ostalo ništa nije ni dostupno, a prema ovim cijenama ovo je dosta skupo.

 

Vidi si ostale trgovine, sigurno ima još hrpa mjesta gdje možeš platiti na rate, a Vulkal nema ugradnju u cijeni i jedni su od najskupljih kad su gume u pitanju. Evo imaš tu Fuldu na mall.hr za 750kn itd, samo treba malo tražiti.

 

Osobno, mislim da najbolje cijene ima gumax.hr, ali mislim da tamo ne ide na rate. To jest, ja znam da moj lokalni vulkanizer naručuje od njih, cijena sa ugradnjom i plaćanjem na rate mi bude ta koja piše na internetu, što bude uglavnom daleko najbolja ponuda na tržištu. Vulkal je uvijek skuplji. Na gumaxu još imaš po ok cijenama Michelin Alpin 5 za 823kn, Nokian WR D4 za 823kn, Dunlop Winter Sport 5 za 894kn itd. Uglavnom skupa dimenzija, iako ni 224/45/17 nije baš nešto jeftinija sad gledam, skuplje su zimske dosta od ljetnih.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Hmmm cudno da moderni agregat ne ode u "safe mod" kad osjeti da se pregrijava.

 

Kod EcoBoosta 1l kod sestricne su kune pregrizle crijeva hladnjaka, te je tekucina lagano curila,

i taman na autoputu je poceo gadno pregrijavati -> uletio u safe mod, nije davao odziv na gas,

60kmh max, i hladio se koliko je mogao, dok nije stala -> jer safe mod ju je upozorio da nesto nije OK,

pa je vrlo brzo stala i pricekala vucnu sluzbu.

 

Zar je to proizvodjacima tako tesko napravit? Ne znam kako je kod drugih, ali s moje strane,

to je jedan veliki plus za Forda, osobito EcoBoost 1.0 koji je po meni stvarno najbolji i najmirniji mali trocilindras.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Idu u limp mode svi auti proizvedeni u zadnjih 10 godina.  Ecoboost tesko da je najmirniji kada ni nema balansnu osovinu. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 19:49 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Na kojem vozilu imas te dimenzije? SUV?

Obavezno "XL" gume za SUV, cvrsce su i nisu gnjecave,

sto ti je bitno zimi.

 

https://geizhals.at/kleber-krisalp-hp3-205-50-r17-93v-xl-a1698843.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

https://geizhals.at/pirelli-cinturato-winter-205-50-r17-93t-xl-2783000-a1456597.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

https://www.nabava.net/zimske-auto-gume/pirelli-zimska-guma-205-50r17-cinturato-winter-xl-tl-93t-cijena-48123211

 

 

Na ovim gumama sam se vozio, i mogu reci da su mi odlicne za tu cijenu.

 

Conti TS 860 su uz Dunlop Winter Sports 5 najbolje, ali i najskuplje gume.

Pirelli je nesto tisa, Kleber nesto bolje drzi i sporije se trosi od Pirellija.

 

https://www.gume.com.hr/search?sortCode=price_asc&minPrice=&maxPrice=&season=Wi&width=205&profile=50&size=17&speedRating=&loadIndex=&brand=&priceCategory=all&approvedBy=&isRunflat=&reinforced=&cTire=&rimProtection=&sealLayer=&noiseReduction=&homologation=&clientReviewsRating=

 

   

 

Uostalom, pogledaj si sa testova koji modeli su tebi najpovoljniji,

a da zadovoljavaju tvoje potrebe.

 

Osobno tako pogledam unatrag trigodine, uzmem si 5-6 najboljih modela sa testa,

i kupim najjeftinije.

 Auto je mazda 3 2011 god. (mirai oprema) to je kao sport oprema, malo niži-tvrđi ovjes, alu flege, zato je ta "čudna" dimenzija.

Martin
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 19:49 (Marti).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Onda ti ne trebaju XL gume. Al u tim dimenzijama su najcesce bas XL zimske gume,

i zbog toga su dodatno skuplje od nonXL verzija.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ma glupost da, pogledaj kakve su ti felge i možeš li na njih stavit 225/45/17, jeftinije su i veći je izbor.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Ma glupost da, pogledaj kakve su ti felge i možeš li na njih stavit 225/45/17, jeftinije su i veći je izbor.

 To si u pravu, da, al sumnjam da bi mogao stavit sa 205 na 225 na 17" felgu. Možda se varam ali to je ipak 2 cm šire, što ipak nije malo. Neznam, ali razmotrit ču i to svakako, nek pogleda vulkanizer koji se ipak kuzi u to, bolje nego ja.

Za profil (visinu) znam da se može mjenjat, ali za širinu neam pojma.

Martin
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 21:38 (Marti).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako znaš koja je širina felge (J - jot), onda na ovoj stranici imaš tablicu u kojoj ti pišu dimenzije guma koje idu na tu širinu felge pa možeš sam vidjeti stane li ti 225 guma na tvoju felgu.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
Marti kaže...

Može preporuka zimskih guma iz osobnog iskustva??

Planiram uzet u vulkalu. (tamo mogu na rate)🙃 6 rata, taman ih do 4 mj. odplatim.

U ove cjelogodišnje ne vjerujem baš, tako da ih ni ne gledam.

Na drugom autu (šta žena vozi) imam savu eskimo s3+, i po snjegu je zaista super, ali po kiši ne valja, čak i po suhom je onako li-la.

Dimenzije su mi mutave 205/50/17 (orginal) tako da znam da je odma i cjena dosta veča, to mi je jasno, al eto neka sredina, ne planiram dat za gumu 1000 kn. 

Hvala

Lp

 Fulda Kristall Control HP2 je 800kn u toj dimenziji, Dunlop Winter Sport 5 1012kn, ostalo ništa nije ni dostupno, a prema ovim cijenama ovo je dosta skupo.

 

Vidi si ostale trgovine, sigurno ima još hrpa mjesta gdje možeš platiti na rate, a Vulkal nema ugradnju u cijeni i jedni su od najskupljih kad su gume u pitanju. Evo imaš tu Fuldu na mall.hr za 750kn itd, samo treba malo tražiti.

 

Osobno, mislim da najbolje cijene ima gumax.hr, ali mislim da tamo ne ide na rate. To jest, ja znam da moj lokalni vulkanizer naručuje od njih, cijena sa ugradnjom i plaćanjem na rate mi bude ta koja piše na internetu, što bude uglavnom daleko najbolja ponuda na tržištu. Vulkal je uvijek skuplji. Na gumaxu još imaš po ok cijenama Michelin Alpin 5 za 823kn, Nokian WR D4 za 823kn, Dunlop Winter Sport 5 za 894kn itd. Uglavnom skupa dimenzija, iako ni 224/45/17 nije baš nešto jeftinija sad gledam, skuplje su zimske dosta od ljetnih.

 https://www.gumax.hr/index.php/crob2c/continental-wintercontact-ts860-195-65r15-91t.html

 

https://www.ekupi.hr/Continental-19565R15-91T-WinterContact-TS860-Pot-C-Pri-B-Buka-72-dB-707726.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

bas i nisu povoljni, u cijenu nije ukljucena ugradnja nigdje

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 U ovom slučaju si u pravu, no ja sam kupio 2 seta 205/55/16 (Dunlop Sport BlueResponse i Fulda Kristal Montero 3), jedan set 225/45/17 (Dunlop Sport Maxx RT2) i još 2 seta prije za E klasu, 16" su isto bili (Hankook i Kleber), ali ne znam više dimenziju, i uvijek su mi bili najjeftinij.

Što se tiče ugradnje Gumax možda ne nudi, ali kažem, moj lokalni vulkanizer ima s njima nekakv deal, nabavlja gume kod njih, i njegova cijena je uvijek ta cijena koja je na webu, s tim da on računa i ugradnju u to, moraš samo ventile po 10kn platiti dodatno. Možda on ugradnju obavlja na besplatno ako kod njega kupiš gume.

Nevertheless, Vulkal je jedan od skupljih prema mojim iskustvima i mogu se iskopati jeftinije gume, samo treba malo istražiti po internetu.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Širina alu felge mi je 7 jota,  i veli mi vulkanizer da mogu bez problema stavit 215 širinu.

Na netu kaj sam našo kalkulator za felge piše da na 7 jota može ič od 195-225.

E sad šta onda da uzmem pošto če mi to bit zimske gume??

Istu dimenziju koju sad imam 205/50/17 ili 215/50/17, s tim da je čak ova druga dimenzija nešto jeftinija.

Martin
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ako mozes, idi na 225/45/17. Najpovoljnija i najzastupljenija dimenzija od 17 cola.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

225 je maksimum prema onoj tablici što sam ti stavio, 205-215 idealna dimenzija. Probaj malo googlati kako bi izgledala 225 na 7J, sigurno ima iskustva ljudi po internetu. Ako se ipak odlučiš da nećeš, svejedno ti je hoćeš 205 ili 215, nađi bolju gumu za jeftinije novce i nju uzmi.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na Mazdi 6 imam felge 7 jota i ljetne gume dimenzije 225-45 17 vec 6 mjeseci bez ikakvih problema.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

225 je maksimum prema onoj tablici što sam ti stavio, 205-215 idealna dimenzija. Probaj malo googlati kako bi izgledala 225 na 7J, sigurno ima iskustva ljudi po internetu. Ako se ipak odlučiš da nećeš, svejedno ti je hoćeš 205 ili 215, nađi bolju gumu za jeftinije novce i nju uzmi.

 

Ne govorim samo o tome jel ide guma na felgu nego i dal je opcenito moguce upisat tu dimenziju. Osobno se ne bih igrao s voznjom na neupisanoj dimenziji, ali svatko ima svoje.

 

I ako se bi se islo na 225, ne bi bilo lose istrazit koje gume u toj dimenziji su sire, a koje uze jer nisu ni sve gume iste dimenzije jednake makar su nazivno sve 225 sirine.

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koja guma je bolja,sava eskimo s3+ ili hp2?Ili uzeti neki drugi brand?205 55 16 a auto je astra j,92 kw?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Niti jedna, prvu godinu bude Ok dok sljedece godine kao plastika pogotovo na mokrom gdje postane dosta opasna. Probaj krisalp Hp3.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Niti jedna, prvu godinu bude Ok dok sljedece godine kao plastika pogotovo na mokrom gdje postane dosta opasna. Probaj krisalp Hp3.

 A goodyear ultra grip 8?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

evo zmontiral i ja zimulje.. malo smiješno izgleda poslije ljetnih šlapetina, ali generalno nisu loše legle..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

sta filozofirate, ja sam na c4 imao 225 45 17, a serijska 205 50...zasto placati 40% vecu cijenu za gumu, kad i 225 45 isto stoji ok i pase i nikakvog problema? mada na tom autu najbolje stoji 215 40 17 ili 215 35 18

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 10:37 (RuskeGTT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Marti kaže...

Može preporuka zimskih guma iz osobnog iskustva??

Planiram uzet u vulkalu. (tamo mogu na rate)🙃 6 rata, taman ih do 4 mj. odplatim.

U ove cjelogodišnje ne vjerujem baš, tako da ih ni ne gledam.

Na drugom autu (šta žena vozi) imam savu eskimo s3+, i po snjegu je zaista super, ali po kiši ne valja, čak i po suhom je onako li-la.

Dimenzije su mi mutave 205/50/17 (orginal) tako da znam da je odma i cjena dosta veča, to mi je jasno, al eto neka sredina, ne planiram dat za gumu 1000 kn. 

Hvala

Lp

 Nije to niš, pogle kaj je mutavo

 
Mada ajde 17 mi je ljetna, 15 zimska

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 20:31 (1BIT).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Koja guma je bolja,sava eskimo s3+ ili hp2?Ili uzeti neki drugi brand?205 55 16 a auto je astra j,92 kw?

 

big_guy kaže...

 A goodyear ultra grip 8?

 A ti iz jedne krajnosti u drugu..

 

Kleber KristalP HP3, Fulda Kristall Montero 2, Nokian WR D4, sve dobre gume po solidnim cijenama, pogotovo u 205/55/16 dimenziji. Od premium imena onda idu Dunlop, Goodyear, Michelin.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kupio sam juče zimske gume u vulkalu, VOYAGER 215/50/17 516 kn komad, piše na njima made in germani ( veli prodavač da je to podgrupa goodyear-a)

Dot je 34/18, jebiga tek sam poslje skužio, al dobro, 

Sutra idem kod vulkanizera da mi ih smontira, balansira, promjeni ventile, pa ču vidjet kad bu hladnije, neki snjeg, kiša, kakve su.

Znam da nije marka, al eto cjena je presudila, tražio sam neke do 600 kn/kom.

 

Inače imam službeni kombi, i na njemu sam svakakve gume promjenio u 4 godine kolko ga vozim (cca godišnje napravim oko 40-50 000 km) i normalno uvjek firma uzima neke jeftine gume, primjer po največem snjegu sam išo iz Zagreba prema Rijeci i Malom Lošinju, Zagreb - Osijek,...na tim nekim ajmo reč no-name gumama i prošo sve bez problema s tim da je snjega bilo poprilično na autocesti, nije ni bila cesta očiščena, obilazio po ljevoj traci bez problema. Jedino nisam bio zadovoljan sa nekim nokian zimskim gumama šta sam imo na kombiji, to je bila čista plastika. Tako da me baš zanima kakve su tek goodyear, michelin, continental, dunlop mislim na te top zimske gume.

 

Martin
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 8:58 (Marti).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

te priče sa podgrupama su isto muljaža svjetske klase, jbt. pa svaka no name guma je podgrupa nekog super uber branda.. zakaj ako je dio goodyeara ne štancaju njihov najbolji model sa drugim imenom, nego rade posebni R&D za vjerojatno daleko lošiju gumu?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

te priče sa podgrupama su isto muljaža svjetske klase, jbt. pa svaka no name guma je podgrupa nekog super uber branda.. zakaj ako je dio goodyeara ne štancaju njihov najbolji model sa drugim imenom, nego rade posebni R&D za vjerojatno daleko lošiju gumu?

Da ne ruse reputaciju glavnog branda jer u te jeftinjake stavljaju puno vise reciklata koji ne moze biti ni priblizno dobar kao sirovina korištena prvi put.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

UG8 nisam vozio ali ne moze biti gora od save, mozda je sava prije 5+ god stvarno valjala dok se probijala na trziste ali sada je losa. Najbolje je kada mi kazu da mi guma ne valja jer je proizvedena negdje drugdje osim u njemackoj, a ne znaju da je kod mene gume iz njemacke

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko je meni poznato UG8 se više ne proizvodi.

Naravno sad je noviiji model UG9+ u prodaji.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

UG8 nisam vozio ali ne moze biti gora od save, mozda je sava prije 5+ god stvarno valjala dok se probijala na trziste ali sada je losa. Najbolje je kada mi kazu da mi guma ne valja jer je proizvedena negdje drugdje osim u njemackoj, a ne znaju da je kod mene gume iz njemacke

 

UG8 je neusporedivo bolja od S3+, ali neusporedivo.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stvarno neke mehanicare treba zatuc gedorom, starom je kao mjenjan remen alternatora prije godinu dana, a remen izgleda kao da je prosao dva svjetska rata. Znaci vjerojatno samo pritegao remen i ostavio stari, ocito cim vide starijeg covjeka odma ruke trljaju. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa to kad nedaju gledat nit vracaju stare dijelove. Ima ih dosta koji oce tak zeznut, al fino naplate nenapravljen poso. Al ima i onih koji zajebu i kad si pored njega, a skuzis kasnije...

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 14:14 (DiRT).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice