Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.179.184
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Imas budala koji reagiraju na stop svijetlo vise nego na fizički pomak auta od naprijed. Sto znaci ti pustis kocnicu, budala misli da kreces, i krene i lupi te... u ZG guzvama je to uzas jer si stalno 'stani kreni'.....zato prakticiram uvijek kocnica pa dok ne krenem... I bolje da sto jace svijetli... valjda si primjetio da po ljeti vidiš na nekim autima da se slabo vide stop svijetla po danu?

 Iskreno takvi koji kreću na gašenje stopa su mi najmanji problem, više me muči kad stojim na semaforu i gledam kako mi iza leđa dolazi vozilo i koči u zadnji čas, tj ne znam hoće li stati ili ne, a ako me pogodi, ja lupim ovog ispred i ispadne sranje...

A ovo stani kreni kretanje ako me i lupi, to je toliko slabo da ja vjerojatno neću lupit onog ispred sebe...

Ma po danu mi opće ne smetaju kad ljudi stoje na kočnici, al po noći ne kužim kaj je toliki napor ljudima potegnut ručnu, šta smo tako lijen narod postali?
Ako malo bolje pogledaš sliku u prijašnjem postu, ja sam lijepo potegnuo ručnu koja mi i jedina svjetli na instrument tabli, tj imao sam obzira prema vozaču iza mene, da mu čekanje na semaforu učinim ugodnijim, bez obzira šta su mu prednja svjetla u ku**

Ne znam, al ja nikada kada čekam na semaforu ne držim nogu na kočnici, uvijek pustim i ako se auto krene kotrljat potegnem ručnu, ako ne ništa ne diram...

Zadnje dnevno svjetlo bi na svim vozilima trebalo biti optimalno dizajnirano da se vozilo primjeti u većini vremenski uvjeta (izuzmimo maglu kada je potrebna maglenka) a noga na kočnici pojačava stop svjetlo koje automatski tjera vozača iza na kočenje i to je glavna svrha, da kada vozilo ispred počne kočiti, vozilo iza prima izuzetno jači svjetlosni signal koji vozaču automatski daje do znaja da vozilo ispred usporava i tjera ga na kočenje, nekada i automatski kočimo čim vidimo pojačano stop svjetlo na vozilu ispred i prije nego uočimo da vozilo usporava, tj da nam se približava, a možda nema potrebe za kočenjem zbog povećanog razmaka kojeg smo ostavili, ali velim to je svrha tog svjetla, u večini sitluacija ti poveća reakciju na kočenje jer ćeš prije primjetiti svjetlo, nego vozilo koje usporava...
A držat nogu na kočnici u koloni je stupidno, jer se ne krečeš, onaj iza tebe te 100% vidi jer je udaljen svega par metara, a ti mu signaliziraš da "usporavaš" tim svjetlima koji na tako maloj udaljenosti imaju pre velik intezitet za oči vozača...

Evo probaj napraviti test:
-jedan dan se vozi i svugdje gdje staneš drži nogu na kočnici, te gledaj na kojoj udaljenosti će vozači iza tebe zaustaviti vozilo
-drugi dan se vozi i svugdje gdje staneš nemoj držat nogu na kočnici (potegni ručnu ako bude potrebe za fixiranjem vozila), te gledaj na kojoj udaljenosti će vozači iza tebe zaustaviti vozilo

Vjerojatno ćeš primjetiti da kada svjetliš onome iza, ostavit će ti veći razmak kako bi sebi povećao udaljenost od tebe, a time malo smanjio intenzitet tvojih svjetla koje mu smetaju (intenzitet sa udaljenosti pada), a kad ne svjetliš, stat će ti bliže, ali ništa opasno bliže...
Al ćuj kad su ogromne gužve i kolone, veći se protok vozila postigne ako svi ostave manji razmak između vozila, nego ako ostave veći razmak, taj razmak na ukupnoj duljini kolone može značit dodatan prolazak 2-3 vozila kroz semafor koja inaće nebi prošla (mada to naravno ovisi i o reakciji svih vozača, te kretanju i usklađenosti...)

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 23:25 (1BIT).
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dosta auta danas ima auto hold opciju + el. park. kočnicu, pa se prilikom zaustavljanja/kretanja vozila stop svjetla automatski uključuju/isključuju.
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Nexen winguard sport 2 ili kleber krisalp hp3?

Naime danas cu naruciti gume a ove 2 su mi prema svim testovima(za cjenovni rang)najbolje?Moze pomoc koje odabrati?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kleber

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Kleber

 Naruceno.1652 kn+besp.dostava.Osiguranje 1500+tehnicki cca 1100+izmjena ulja i flitera=minus na računu

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

To su te čari posjedovanja auta haha

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

a ti si mamin sin, radiš u kiosku ispred zgrade u kojem flipaš šugave bljezgavice i tržiš to smeće klincima, pa ti netreba auto te nemaš takve troškove, te si stoga neizmjerno pametniji?

 

auto je potreba, a drugi je par opanaka što prosječan 'Rvat vulgaris kupuje ne auto koji mu treba, nego bolji od susjedovoga...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ekipa,jel tko mjenjao h7 halogenu zarulju na golf 7...vidim po netu da skidaju far da promjene zarulju..jel to stvarno treba ili se nemoze promjeniti bez skidanja fara?
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neki best buy zimskih 195/55/15 ?

MadeInCroatia
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...
Ekipa,jel tko mjenjao h7 halogenu zarulju na golf 7...vidim po netu da skidaju far da promjene zarulju..jel to stvarno treba ili se nemoze promjeniti bez skidanja fara?

 Netreba skidati far.  Malo je skaljivo jer nema mjesta ali ide. Otvori haubu i skini onaj poklopac sa unutarnje strane fara i imas pristup zarulji.  Nije uopce komplicirano. Prednost je ak si sitnije grade kao ja pa imas malu saku 😊.

 

Sto se tice troskova oko auta ja sam ih imam poprilicno sada.

Na zenin auto sad u 10 mjesecu dao 3000kn za popravak plus rega 2500, na svojem ovaj vikend 4 zimske gume 2500kn plus rega cca 5000kn. Ode skoro dva soma eura.  Auto je skup sport ali da me pocne financijski opterecivat rijesio bi se jednog.

PSN:Tomislav025
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ghost777 kaže...

Neki best buy zimskih 195/55/15 ?

Kupovao sam gume za tu dimenziju, inace bolesno je skupa. Uzeo sam Kleber Krisalp HP3, gume su odlicne. Tihe i super drze cestu, bilo mokro ili suho.

Preporučam njih

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...
Ekipa,jel tko mjenjao h7 halogenu zarulju na golf 7...vidim po netu da skidaju far da promjene zarulju..jel to stvarno treba ili se nemoze promjeniti bez skidanja fara?

 Ne moras ako uspijes zavuci ruku, samo treba imati fleksibilne zglobove.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 16:54 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
0x4c756b61 kaže...
Dosta auta danas ima auto hold opciju + el. park. kočnicu, pa se prilikom zaustavljanja/kretanja vozila stop svjetla automatski uključuju/isključuju.

 Još jedna moderna bedastoća poput drl svjetla di ti sprjeda svjetle ledice, a staga mrkli mrak

Hill holder je ok, al ta ista opcija na ravnom kada ti je vozilo stacionarno nema smisla...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

a ti si mamin sin, radiš u kiosku ispred zgrade u kojem flipaš šugave bljezgavice i tržiš to smeće klincima, pa ti netreba auto te nemaš takve troškove, te si stoga neizmjerno pametniji?

 

auto je potreba, a drugi je par opanaka što prosječan 'Rvat vulgaris kupuje ne auto koji mu treba, nego bolji od susjedovoga...

 Hmm, ne, ne, ne, ne i ne. Baš naprotiv, imam auto i imam takve troškove, zato i znam šta je. Kako si ti to shvatio i tako reagirao nije mi jasno. Ali stoji da bi se trebao malo obuzdati sa komentarima. Eventualno potraži profesionalnu pomoć ako nisi samostalno sposoban. Možemo mi koji "flipamo šugave bljezgavice" (WTF je to uopće, koji jezik ti pričaš) skupiti nešto love pa ti platiti profesionalnu pomoć ako si zabio sve pare u auto koji si ne možeš priuštiti.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...


Hill holder je ok, al ta ista opcija na ravnom kada ti je vozilo stacionarno nema smisla...

 Ima smisla ako voziš automatika.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
0x4c756b61 kaže...
Dosta auta danas ima auto hold opciju + el. park. kočnicu, pa se prilikom zaustavljanja/kretanja vozila stop svjetla automatski uključuju/isključuju.

 Još jedna moderna bedastoća poput drl svjetla di ti sprjeda svjetle ledice, a staga mrkli mrak

Hill holder je ok, al ta ista opcija na ravnom kada ti je vozilo stacionarno nema smisla...

 To je problem u ljudima jer gase automatska svjetla, treba ukloniti tu mogucnost iz auta.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bruno11 kaže...

 Ima smisla ako voziš automatika.

 Nedaj Bože većeg zla

Al da vidiš, na automatike sam zaboravio, mada su oni trenutno u zanemarivo maloj količini na prometnicama...

Za 50 godina kad prevladaju hibridi i cvt bit će veselo se vozit

8 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav znalci,

Stanje je sljedece, pri kraju mi je akumulator u mojoj folciki pa bi ga mijenjao, no nisam siguran jel ga mogu samo zamjeniti ili nužno moram ukucati onaj neki kod akumulatora u računalo pošto je riječ o AGM akumulatoru (Start/Stop sistem).

Čitao sam nešto kao ak se ne ukuca kod da onda računalo ne prepoznaje da je riječ o novom akumulatoru i daje parametre punjenja kao da je riječ o starom akumulatoru pa on prije rikne.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 17:28 (meodary).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
meodary kaže...

Pozdrav znalci,

Stanje je sljedece, pri kraju mi je akumulator u mojoj folciki pa bi ga mijenjao, no nisam siguran jel ga mogu samo zamjeniti ili nužno moram ukucati onaj neki kod akumulatora u računalo pošto je riječ o AGM akumulatoru (Start/Stop sistem).

Čitao sam nešto kao ak se ne ukuca kod da onda računalo ne prepoznaje da je riječ o novom akumulatoru i daje parametre punjenja kao da je riječ o starom akumulatoru pa on prije rikne.

 Mjenja se samo u postavkama koliko Ah akumulator se stavlja. Nisam siguran dal se mora upisivati ak se stavi isti Ah.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moras jer kao ne prepoznaje da je novi aku. unutra, legalna krada. Ide novi serijski broj akua da prepozna da je nova.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 17:34 (ivanzu).
8 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

a kaj da ga samo stavim bez toga, koje su posljedice? 

jer kao čitam da normalno radi i bez toga, samo vidim da ljudi pišu o mogucoj kracoj trajnosti

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Snaga punjenja moze biti drugacija sto moze nastetiti bateriji, neki govore da ako se kupi ista da se onda ne mora kodirati ali nisam bas siguran u to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 17:50 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
meodary kaže...

a kaj da ga samo stavim bez toga, koje su posljedice? 

jer kao čitam da normalno radi i bez toga, samo vidim da ljudi pišu o mogucoj kracoj trajnosti

 Ja neznam di servisiraš auto, ali to nebi smjelo bit skupo. Baterija se kodira u manje od 10min.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 17:46 (ramzocro-HCR).
12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Jel netko može objasniti svrhu mjenjača u el. autu?

Jedino što vidim je kompliciranje, dodavanje težine i tjt

Osim ako nema dvije brzine kao Rimčev C_Two

 

https://www.autonet.hr/aktualno/vijesti/elektricni-ford-mustang-lithium-s-rucnim-mjenjacem/?utm_source=bug&utm_medium=article

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Faktor zabave i veca max. brzina.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 22:04 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
galinjo24 kaže...
Ekipa,jel tko mjenjao h7 halogenu zarulju na golf 7...vidim po netu da skidaju far da promjene zarulju..jel to stvarno treba ili se nemoze promjeniti bez skidanja fara?

 Netreba skidati far.  Malo je skaljivo jer nema mjesta ali ide. Otvori haubu i skini onaj poklopac sa unutarnje strane fara i imas pristup zarulji.  Nije uopce komplicirano. Prednost je ak si sitnije grade kao ja pa imas malu saku 😊.

 

Sto se tice troskova oko auta ja sam ih imam poprilicno sada.

Na zenin auto sad u 10 mjesecu dao 3000kn za popravak plus rega 2500, na svojem ovaj vikend 4 zimske gume 2500kn plus rega cca 5000kn. Ode skoro dva soma eura.  Auto je skup sport ali da me pocne financijski opterecivat rijesio bi se jednog.

 Šta voziš ti kad ti je registracija 5000kn pobogu? Najskuplja varijanta na stpu je 1700-1800kn+500-600kn naknade extra ak imaš plin. Osiguranje platit preko 2 soma kuna u današnje vrijeme popusta na AO, makar vozio gtr-a je isto no comment. Znači 5 somova za redovno produženje rege = a-a

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jopis kaže...

 Šta voziš ti kad ti je registracija 5000kn pobogu? Najskuplja varijanta na stpu je 1700-1800kn+500-600kn naknade extra ak imaš plin. Osiguranje platit preko 2 soma kuna u današnje vrijeme popusta na AO, makar vozio gtr-a je isto no comment. Znači 5 somova za redovno produženje rege = a-a

 

Vjerojatno je i kasko ukljucen u tih 5000kn.

A i u ZG nije problem platit osiguranje preko 2000kn, pogotovo ako je puno kw/nemas bonus 50%/imas manje od xy godina (cini mi se 28).

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
jopis kaže...

 Šta voziš ti kad ti je registracija 5000kn pobogu? Najskuplja varijanta na stpu je 1700-1800kn+500-600kn naknade extra ak imaš plin. Osiguranje platit preko 2 soma kuna u današnje vrijeme popusta na AO, makar vozio gtr-a je isto no comment. Znači 5 somova za redovno produženje rege = a-a

 

Vjerojatno je i kasko ukljucen u tih 5000kn.

A i u ZG nije problem platit osiguranje preko 2000kn, pogotovo ako je puno kw/nemas bonus 50%/imas manje od xy godina (cini mi se 28).

 Nije problem nekom ko ima love pa ne pita kolko košta, ali je nonsens. Bonus se danas može prenest s mame, tate, brata, žene.... Godine su u većini osiguranja nebitne, a i negdje je prag 'mladog' vozača 24 godine, negdje 25, negdje 28.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Racunao sam u to full kasko. Znaci kasko plus registracija. Prosle godine mi je full kasko bio 2600kn,osiguranje cca 1300,tehnicki je oko 1000kn i eto te na 5000kn. Radi se o G7.

PSN:Tomislav025
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Sta sam jutros vidio, necete vjerovati, a nisam ni ja mogao vjerovati!

 

Crna Tesla... sa kukom... fiksnom! Al cekajte, to nije sve!

Ta ista Tesla slepa Giuliettu!

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice