Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.191.020
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Fanu kaže...

 

doduse auto mi ne dolazi sa navigacijom tako da ne mogu imati mapu u virtualnom kokpitu (s mapom bi vjerojatno to izgledalo bolje) - uostalom navigacija mi ne treba jer ionako koristim waze/google maps (a niti jedan auto trenutno na trzistu ne podrzava prikaz toga na virtualnom kokpitu, samo svoje mape koje su drlog, cak niti audi)

 Pa audi kolko znam ima google maps koji radi sa virtualnim kokpitom i kad se odzumira vidi se planet, no to se placa na mjesecnoj/godisnjoj bazi...

 

audi ima svoje mape preko kojih stavi google satellite overview - izgleda kao google maps, ali u biti nije; samo su teksture od google maps, sama navigacija i podaci o prometu se povlace iz audievog sustava tako da je i dalje inferiornija navigacija

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fanu kaže...

 

malo me razocarao virtualni kokpit - pomalo besmisleno, imas tih 5 ekrana i svi su u biti isti drek samo drugo pakovanje

osobno ne bih dao novce za nadoplatu toga

doduse auto mi ne dolazi sa navigacijom tako da ne mogu imati mapu u virtualnom kokpitu (s mapom bi vjerojatno to izgledalo bolje) - uostalom navigacija mi ne treba jer ionako koristim waze/google maps (a niti jedan auto trenutno na trzistu ne podrzava prikaz toga na virtualnom kokpitu, samo svoje mape koje su drlog, cak niti audi)

  Odličan auto :D

 

Nego, na Njuškalu sam vidio da ima ljudi koji otključavaju najveći (softverski) paket opreme koji je podržan hardverom u autu. pa si pogledaj što se nudi :)

Ili na netu pogledaj po forumima. Ja npr. na svom Suzukiju imam firmware koji još nije (bio) u ovlaštenom salonu, npr. spojim se mobitelom na auto imam Google maps na displayu.

Na ebayu ima kartica s navigacijom za 30-tak dolara koji u salonu koštaju prek 1000 kuna. Itd...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav svima, nisam dugo bio ovdje. 

Kupio sam svoj prvi auto, Honda Accord 2.4, Type S, 2005. godinu, od prvog vlasnika. (Molim bez suvišnih komentara kako mlad čovjek kupuje jak auto )
Odmah obavio servis (ulje, filteri) i check kod majstora i besplatni tehnički pregled (prošli tjedan bila akcija na svim CVH stanicama), stavio zimske gume i trenutno je auto na ugradnji plina kod Tomasa u Josipovcu kod Osijeka (ININA akcija 2000kn na kartici kod ugradnje plina).
Svi koji su pregledali auto su rekli kako je mehanički odličan, samo ima par limarijskih stvari, kojih sam bio svjestan kod kupovine (zadnji branik nije baš najbolje ofarban, čovjek udario u banderu kad se parkirao; prednji branik je isto bio farban, jer je nastradao jedan pas ).

Također, imam par problema sa radijom u autu koje bih htio riješiti (u random trenucima pukne nešto u prednjem lijevom zvučniku i odjednom prestanu svi raditi;radio radi, zvučnici ne-restart radija, opet sve radi normalno; vjerojatno je jedan zvučnik otišao kvragu i onda kad pukne, pojačalo ugasi sve zbog zaštite), ponekad se backlight ne upali, ugasim-upalim auto, sve ok. Tipke na volanu koje upravljaju radijom ne rade, tipke za tempomat rade normalno.
Već sam jednom rastavio radio, probao sve iskopčati, počistiti i vratio nazad, nije riješilo probleme sa tipkama na volanu, ali nekakvih tjedan dana nije bilo problema s prestankom rada zvučnika, sad su se opet pojavili.

Ima li netko možda preporuku što da radim sa radijom, bar možda neki brzi fix. U budućnosti bih htio možda staviti neko drugo pojačalo i zvučnike, jer originalni nisu baš nešto (plitak je zvuk i nema širinu), head unit bih htio ostaviti originalni, jer mislim da se nebi ništa lijepo uklopilo u unutrašnjost.

Sa autom sam prezadovoljan, točno je ono što sam htio, zanimljiv za voziti, motor odličan, sjedala su u vrhunskom stanju, nigdje se ne vide tragovi na koži da je prestarila ili slično, dok su volan i mjenjač dosta istrošeni i htio bih ih zamijeniti (ne znam isplati li se stavljati novu kožu na volan ili kupiti cijeli, pa odmah potencijalno riješiti problem s tipkama za radio ).

Ispod stavljam nekoliko slika auta i rastavljanja radija (bolje slike na DRIVEU). Obećajem da će uskoro biti pravi photoshoot.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svaka cast, izgleda dobro.. za koliko si je kupio i kakva je potrosnja? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dombak1608 kaže...


Ima li netko možda preporuku što da radim sa radijom, bar možda neki brzi fix. U budućnosti bih htio možda staviti neko drugo pojačalo i zvučnike, jer originalni nisu baš nešto (plitak je zvuk i nema širinu), head unit bih htio ostaviti originalni, jer mislim da se nebi ništa lijepo uklopilo u unutrašnjost.

 Na ovome staviš vlastiti skin i može lijepo izgledati :D

https://www.aliexpress.com/item/4000402563552.html

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, biram zimsku gumu 235/45/18

Zasad našao Toyo i Nexen, otvoren sam i za druge prijedloge do max 1000 kn. Hvala

https://shop.autohrvatska.hr/toyo-s954-xl-3818200-5cace9ce37131.html

https://www.ekupi.hr/Nexen-23545R18-WINGUARD-SPORT-98V-XL-Pot-C-Pri-B-Buka-70-dB-1440941.aspx

2 Toyo
10 Nexen
2 Neka druga
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
VladimirLem kaže...

Pozdrav, biram zimsku gumu 235/45/18

Zasad našao Toyo i Nexen, otvoren sam i za druge prijedloge do max 1000 kn. Hvala

https://shop.autohrvatska.hr/toyo-s954-xl-3818200-5cace9ce37131.html

https://www.ekupi.hr/Nexen-23545R18-WINGUARD-SPORT-98V-XL-Pot-C-Pri-B-Buka-70-dB-1440941.aspx

 kumho

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Šta stvarno moram na puntu mk1 benzincu skidat cijeli kroškot za grijač kabine promjeniti?

Je bi se dalo s dremelom napraviti neka rupa na plastici oko njega da se to lakše izvuče van?

Čovjeka nije neš previše briga za taj auto, treba mu grijanje kabine i da auto izdrži još god dve. Lako zatvorim to s dvokomponentnim ljepilom. Je se ukušao netko s foruma s tim turdom?

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Svaka cast, izgleda dobro.. za koliko si je kupio i kakva je potrosnja? 

 Kupio sam ju za 36 000kn, nisam baš puno kilometara napravio, ali na dva rezervoara je oko 9L (oko 40% grada, ne baš lagane vožnje), ako te zanima mogu kasnije napisati, nakon malo više km, točniju potrošnju, jer sam si odmah napravio excelicu da si vidim prvih, barem pola godine.

CyberDemonVZ kaže...
dombak1608 kaže...


Ima li netko možda preporuku što da radim sa radijom, bar možda neki brzi fix. U budućnosti bih htio možda staviti neko drugo pojačalo i zvučnike, jer originalni nisu baš nešto (plitak je zvuk i nema širinu), head unit bih htio ostaviti originalni, jer mislim da se nebi ništa lijepo uklopilo u unutrašnjost.

 Na ovome staviš vlastiti skin i može lijepo izgledati :D

https://www.aliexpress.com/item/4000402563552.html

 Iskreno, baš to ne želim, stavljati ovakav jeftini Android tablet, za koji svi znamo kako radi nakon pola godine, ili kad malo padne temperatura (kad sjedneš ujutro u hladan auto, a ovakvi jeftini ekrani ne žele reagirati na dodir pri toj temperaturi).
Najradije bih si kupio iPad Mini (jer ga mogu koristiti normalno i izvan auta) i napravio custom dash od fiberglassa, zajedno sa pojačalom iza, ali mi je problem što mi se klima prikazuje na trenutnom ekranu od radija, a to ne znam kako bih onda riješio, htio bih da imam nekakav ispis (temperatura, smjer puhanja i brzina ventilatora), ali kako trenutno stoje stvari možda pronađem negdje polovno iz nekog slupanog auta ispravni radio ili nešto slično.

Ideja za iPad mi dolazi s ovog Youtube kanala, gdje lik stvarno odlično to uklopi u dash i sve radi baš kako treba.



Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima. Sponsored by Noiseblocker.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Golf 8 review

ne impresioniraju ovi ekrani u unutrasnjosti

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 22:25 (Fanu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Šta stvarno moram na puntu mk1 benzincu skidat cijeli kroškot za grijač kabine promjeniti?

Je bi se dalo s dremelom napraviti neka rupa na plastici oko njega da se to lakše izvuče van?

Čovjeka nije neš previše briga za taj auto, treba mu grijanje kabine i da auto izdrži još god dve. Lako zatvorim to s dvokomponentnim ljepilom. Je se ukušao netko s foruma s tim turdom?

 Da, ista stvar i za mk2, uglavnom je neisplativo išta ulagat, mk2 su već preko 50% truli po pragovima šta se prodaju po oglasnicima, a jedinice skoro da i nema sa zdravom limarijom tako da je teško izgurat još godinu/dvije na tehničkom bez da se sredi kako spada, a to je neisplativo s obzirom za koju se sitnu lovu prodaju po oglasnicima...

A možeš ti to izrezat, samo šta ćeš onda od nesigurnog auta napravit još nesigurnijim, tj pri sudaru će bit gadno jer iovako ima samo vozačev zračni jastuk (tj jedan), a izrezivanjem komandne ploče se gubi krutost i cjelina plastične konstrukcije...

Neisplativo se sa time gnjavit i ulagat u tako stari auto...

Rađe kupit još jedan aku, grijalicu i grijanje za sjedalo, pa ugradit...

 
 
 

Može se i na akumulator za skutera spojit (samo treba češće punit doma onda), taman se fastonke slože, a bolje je koristiti odvojeni aku, stavi se iza sica i to je to, da ne pocucla ovaj od auta...

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 23:05 (1BIT).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

A možeš ti to izrezat, samo šta ćeš onda od nesigurnog auta napravit još nesigurnijim, tj pri sudaru će bit gadno jer iovako ima samo vozačev zračni jastuk (tj jedan), a izrezivanjem komandne ploče se gubi krutost i cjelina plastične konstrukcije...

Neisplativo se sa time gnjavit i ulagat u tako stari auto..

 Nisam mislio kroškot rezati, nego plastiku koja obuhvaća grijač kabine. Rastavit tunel, doć do tog dijela, ali ne skidat kroškot.

 

Ovaj punto je začulo limarijski savršen, jedino je zadnji most koma. To mi je od frenda auto. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Šta stvarno moram na puntu mk1 benzincu skidat cijeli kroškot za grijač kabine promjeniti?

Je bi se dalo s dremelom napraviti neka rupa na plastici oko njega da se to lakše izvuče van?

Čovjeka nije neš previše briga za taj auto, treba mu grijanje kabine i da auto izdrži još god dve. Lako zatvorim to s dvokomponentnim ljepilom. Je se ukušao netko s foruma s tim turdom?

 Da, ista stvar i za mk2, uglavnom je neisplativo išta ulagat, mk2 su već preko 50% truli po pragovima šta se prodaju po oglasnicima, a jedinice skoro da i nema sa zdravom limarijom tako da je teško izgurat još godinu/dvije na tehničkom bez da se sredi kako spada, a to je neisplativo s obzirom za koju se sitnu lovu prodaju po oglasnicima...

A možeš ti to izrezat, samo šta ćeš onda od nesigurnog auta napravit još nesigurnijim, tj pri sudaru će bit gadno jer iovako ima samo vozačev zračni jastuk (tj jedan), a izrezivanjem komandne ploče se gubi krutost i cjelina plastične konstrukcije...

Neisplativo se sa time gnjavit i ulagat u tako stari auto...

Rađe kupit još jedan aku, grijalicu i grijanje za sjedalo, pa ugradit...

Može se i na akumulator za skutera spojit (samo treba češće punit doma onda), taman se fastonke slože, a bolje je koristiti odvojeni aku, stavi se iza sica i to je to, da ne pocucla ovaj od auta...

 Struja nije problem, struje ima .  Ovaj grijac sjedala izgleda primamljivo 

 

PSN: Chov1ch
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 0:22 (Encyanix).
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Nesto mi je zapeo za oko audi a4 b8 s line,iskljucivo bijele boje jer mi je najljepsi.Godiste 2008-2012,,da li im je skupo odrzavanje,ima li nekih mana sa 2.0 tdi motorom?Opcenito sto bi prije odabrali za izbor;astru j cosmo 2011 koju sad vozim ili mavedemi audi po pitanju kvalitete,dizajna itd?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kupio nove brisace, uzeo prednje mi3 aerodynamic 600/510 i od prvog dana vidim da nisu nes, doduse brisu tiho i bez crta i bez poskakivanja, ali jednostavno ne mogu brisati gornji kut ispred vozaca i donji kut ispred suvozaca, pricamo o nekih 2-3cm duzine brisaca, zadnjih mozda 20-25 stupnjeva zakreta brisaca...tj nisu dovoljno fleksibilni...doduse za 60kn, neka im je, iduce god ic ce bolji...iza sam uzeo valeo i nemam zamjerke, osim sta sam skoro odvalio nosac brisaca kad sam ga dizao da promjenim metlicu...jebena kruta francuska plastika

i danas napokon oprao ju, nakon jedno skoro pol godine talozenja...nemam vremena, zivaca ni volje...

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sto mislite o ovom autu za te novce? Ponudio sam 800 eura i alfu 147 2003.g 1.9 jtd u zamjenu koja je u dobrom stanju, ima nove zimske dunlopice, rege ima jos 5 mjeseci.. ne radim bas puno km u zadnje vrijeme pa mi potrosnja ne igra ulogu a nadam se da ce taj 1.6 bit dovoljno jak da se ne moram krizat kad preticem penzionere

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jel se isplati stavljat onaj led kit na Golf 7 2014 sa haloegnim zaruljama?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Niti imas projektore niti je legalno. 

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jel se i vama odbijaju kamencici sa ceste od automobil?Ja gdje god da krenem samo cujem kako kvrcka po karoseriji...

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, auta vise nemaju prosirene blatobrane kao sto je to bilo na npr. Golf4 ili Astri G pa je to sada vise primjetno, pogotovo preko zime kada bude vise kamencica po cesti, boja mi jos nije ostecena nigdje od toga.

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ma strasno,neznam zasto u tolikoj količini posipavaju ceste kamenjem.Doslovno odem 50 m od kuce i vec cujem kako udaraju po autu(najradije bi ga stavio pod stakleno zvono preko zime kolko sam iritiran time).Zna netko kako bi se mogla.sanirati ta ostecenja i jel postoji kakav nacin zastite protiv toga?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

A nemogu ti ti kamencici bas tako lako ostetit lak..to sad da juris velikim brzinama da..ovako nemoj se sekirat...

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 19:13 (galinjo24).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Evo slika mojeg ljubimca.....

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 19:26 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

Nego, na Njuškalu sam vidio da ima ljudi koji otključavaju najveći (softverski) paket opreme koji je podržan hardverom u autu. pa si pogledaj što se nudi :)

Ili na netu pogledaj po forumima. Ja npr. na svom Suzukiju imam firmware koji još nije (bio) u ovlaštenom salonu, npr. spojim se mobitelom na auto imam Google maps na displayu.

Na ebayu ima kartica s navigacijom za 30-tak dolara koji u salonu koštaju prek 1000 kuna. Itd...

 Ajde napiši malo otom suzukiju, namjeravam uzeti vitaru pa me zanima koliko su pouzdani i cijene servisa.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pukycro kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Nego, na Njuškalu sam vidio da ima ljudi koji otključavaju najveći (softverski) paket opreme koji je podržan hardverom u autu. pa si pogledaj što se nudi :)

Ili na netu pogledaj po forumima. Ja npr. na svom Suzukiju imam firmware koji još nije (bio) u ovlaštenom salonu, npr. spojim se mobitelom na auto imam Google maps na displayu.

Na ebayu ima kartica s navigacijom za 30-tak dolara koji u salonu koštaju prek 1000 kuna. Itd...

 Ajde napiši malo otom suzukiju, namjeravam uzeti vitaru pa me zanima koliko su pouzdani i cijene servisa.

S-Cross. Gledao sam novi sa srednjim paketom opreme (1.0 motor, GL+, parking kamera..), oko 128.000kn.

Polako sam skupljao da kupim za gotovinu i onda se u oglasniku blizu mene pojavio manje od 2 godine stari, točno taj paket, ali 4x4 za 115.000kn.

Još je bio pod garancijom, uredni servisi, svi papiri štimaju. Probna vožnja.

I zakaparen isti dan. Kupljen koji dan kasnije.

112 konja je nekim ljudima premalo za takav automobil. Ja dolazim s Felicije s 60-tak konja, tak da mi je ovo odlično :D

4x4 mi ni ne treba, ali za tu cijenu (u salonu je oko 150.000kn) sam morao uzeti.

 

Do sad sam imao jedan servis u ovlaštenom (Baumgartner ČK) i došao me oko 700 kuna. Ulje, filteri.

Tehnički prošao i prije servisa (malo sam si krivo posložio datume).

 

Na autu do sad jedan kvar: ne radi žaruljica osvjetljenja suvozačevog ogledala.

 

Snimio sam najnoviji firmware na infotainment (i napravio temu na Forum.hr) i povezao s mobitelom (Andorid auto). Kad sam vidio kak to radi ni na kraj pameti mi nije kupovati navigaciju za njega (zastarjela pola godine do godinu i ne može se mjeriti s Google maps ili Waze). Naravno, Andorid auto, pa prepoznaje glasovne komande za navigaciju i puštanje muzike.

 

Čitao sam dosta o njemu po netu.

Glavne zamjerke: nekoliko primjeraka ima problema s mjenjačem, pogotovo druga brzina. Ja sam mislio da ću tek ja imati zbog pogona na sve kotače. Sva sreća, nikakvih problema!

Ali, nekoliko puta mi se dogodilo da poslije zautavljanja nejde iz prve u rikverc, nego moram ponovo pritisnuti kvačilo. Al i ista stvar mi je bila i na Felicji, pa mi je to normalno (ne znam dal je!).

Druga zamjerka nekih je da ima lošiju zvučnu izloaciju. Meni se čini zapravo jako dobra. Al je vjerojatno Vitara drugačija, pa to tebi ne znači mnogo.

Treće, često se govori da im klepeće tablica zadnjih vratiju. Istina. Nešto se treba ugurati ispod da drži, spužva, recimo.

Na Forum hr imaju velike teme o S-Crossu i Vitari pa su pogledaj.

 

Potrošnja po zimi u gradu oko 7 lit/km (prema onboard kompjuteru).

Po ljeti na otvorenim cestama i oko 5.5.

 

Dvije su stvari pomogle da se odlučim za ovaj auto (osim cijene):

Ovo:

 
 

(4 godine za redom)

 

I ovo:

 

 

Do sad nisam požalio ni skunde.

Ako ovako nastavi, mislim da ću se jako drugo družiti s njim. Čak i ako u budućnosti kupim nešto novo, sigurno će ostati u obitelji.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 0:05 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nece ti u rikverc ponekad jer mozda mjenjac nema sinkron za tu brzinu, ista stvar kod mene na golfu dok kod astre koja ima sinkrone na svim brzinama to se ne dogada. Da imas sinkron brzine i da ne zeli ubaciti u brzinu dosta cesto onda bi bio problem ovako je ok.

 

PS

 

Mjenjac u Suzukijima sa sest brzina ima sinkro na rikvercu pa bi se onda moglo smatrati problemom ali mislim da je kod tebe s pet brzina pa je onda ok.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 20:51 (ivanzu).
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

kupio nove brisace, uzeo prednje mi3 aerodynamic 600/510 i od prvog dana vidim da nisu nes, doduse brisu tiho i bez crta i bez poskakivanja, ali jednostavno ne mogu brisati gornji kut ispred vozaca i donji kut ispred suvozaca, pricamo o nekih 2-3cm duzine brisaca, zadnjih mozda 20-25 stupnjeva zakreta brisaca...tj nisu dovoljno fleksibilni...doduse za 60kn, neka im je, iduce god ic ce bolji...iza sam uzeo valeo i nemam zamjerke, osim sta sam skoro odvalio nosac brisaca kad sam ga dizao da promjenim metlicu...jebena kruta francuska plastika

i danas napokon oprao ju, nakon jedno skoro pol godine talozenja...nemam vremena, zivaca ni volje...

 javi kakvi budu nakon 1-2 mj, bas me zanima :D

8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, može li preporuka auta do 7-8k eura, da je dizel, da nema vise od 200tkm, 2010g i gore, nešto kao golf vi, opel astra, da nije karavan. Neke vaše preporuke?, neki optimalan izbor, dnevno se radi 50ak km, uglavnom gradska voznja.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice