Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.098.702
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ili continental double fighter.
Xiaomi Redmi 3@Latest Global Beta ROM
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jel to ima igdje u RH za uzet? Vidim da u Rog-Jomi i Keindlu nema. Treba mi za 29"

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
mario1990 kaže...

Baš me tjeraš do zg-a, po njega  Hvala na detaljnim informacijama, početnik sam sa bajsovima pa većina toga mi je nepoznanica.

Nabaci mi komentar još samo za ovaj model, čisto informativno me zanima koji su mu nedostatci naspram tvoje preporuke

 Crossride 75 kramp na kvadrat, ne znaš bi se smijal ili plakal od sirotinjskih djelova za 3200kn.

 

- 21 brzina, stražnji zupčanik nije Kazeta nego takozvani Freewhell jeftikaner za klasične Pevecikle

 

- ručice mjenjača Shimano Revoshift jeftikener, da je Sram srednja klasa Revoshift ili Gripshift ok, ali ovo je samo za bolje Pevecikle

 

- prednji+stražnji mjenjači Shimano Tourney jeftikaneri

 

- galvazinirane špice=brzo če izgubit sjaj i na kraju eto ti navale hrđe

 

- pogon Shimano Tourney serija

 

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dario7 kaže...
Schwalbe Hurricane pogledaj

 

Našao sam, ipak imaju. Hvala :)

14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Cannondale Rush 35th Anniversary Ltd 2

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.4.2017 13:46 (JuXo).
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

trek marlin 7..misljenje ekipa koju dobru opremu da piknem? :D

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Dobar bajk!

Od opreme SLX/XT mjenjače i šiftere i kočnice te Pike viljušku  Tako bi ja recimo. 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Rade stavi deore pogon sa holllowtec osovinom i lupi slx kocnice. Osobno mi je vazniji dobar pogon i kociona sila u slucaju da me štef ne vidi kad izlazi iz dvorista (vec par puta ostao ziv zbog dobrih kocnica) nego ime na zadnjem mjenjacu. Slijedece daj si isplesti postene nabe tipa dtswiss 350 a tek onda, ako ce ti stvarno trebati slx/xt ides na mjenjace.
Xiaomi Redmi 3@Latest Global Beta ROM
10 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav! Vozim Trek Alpha trenutno na 26x2.0 gumama. Razmišljam se da se spustim čak na 26x1.5, zato što je 90% vozim po cesti, a onih 10 odem na makadam. Najviše ga vozim po suhom vremenu, jako rijetko po kiši.
Da li je bolje spustit se na 1.5, i da se vozim po cesti jako lijepo a po makadamu pazim, ili da ostanem na 2.0 sa nekakvim semi slick?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

moj zimski projekt je dovršen, stara rogova specijalka 35 godina stara, rastavljena u atome, podmazani svi gibljivi djelovi, zamjenjeni ležajevi, nove sajle, novi trakovi, ispoliran aluminij, novi sic, felge ispolirane i centrirane, rama pjeskarena i prašno farbana. Šteta što je gotovo, baš sam se zabavljao :)

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
Moj PC  
15 0 hvala 0
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

sto mislite o felt q26 mislim ga koristiti samo za voznju sa psom po gradu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ppetesic kaže...

sto mislite o felt q26 mislim ga koristiti samo za voznju sa psom po gradu

Ajde ubuduće svi koji pitate za preporuku za neki bicikl stavite link sa specifikacijom bicikla i cijenu istog...

 

Nema smisla da mi ovdje tražimo koji je to bicikl, iz koje godine je model i koja mu je cijena...

 

Većinom se nazivi modela uopće ne razlikuju po godinama, a razlike znaju biti dosta velike ovisno o godini proizvodnje, a isto tako i cijene...

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 22:39 (lllnuclearlll).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
exe kaže...

moj zimski projekt je dovršen, stara rogova specijalka 35 godina stara, rastavljena u atome, podmazani svi gibljivi djelovi, zamjenjeni ležajevi, nove sajle, novi trakovi, ispoliran aluminij, novi sic, felge ispolirane i centrirane, rama pjeskarena i prašno farbana. Šteta što je gotovo, baš sam se zabavljao :)

 

Kul, al kud baš bijela.

P.S.: Nabaci kakve suspenzije

12 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

može mišljenje o ova dva bica, za asfalt tu i tam neka sporedna cesta 1 2 ,,, ima šta bolje u toj cijeni?!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...

 

Kul, al kud baš bijela.

P.S.: Nabaci kakve suspenzije

 

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
scorpion123 kaže...

može mišljenje o ova dva bica, za asfalt tu i tam neka sporedna cesta 1 2 ,,, ima šta bolje u toj cijeni?!

Crossride 200 je ok moš kupit, a ovaj Crossride 100 zaboravi i prekriži to je loš izbor.

 

Ako si malo višlji 190cm+, onda ti je prvi izbor Superior RX540/2015jer on ima Shimano Acera pogon.

 

http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=539

16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...
exe kaže...

moj zimski projekt je dovršen, stara rogova specijalka 35 godina stara, rastavljena u atome, podmazani svi gibljivi djelovi, zamjenjeni ležajevi, nove sajle, novi trakovi, ispoliran aluminij, novi sic, felge ispolirane i centrirane, rama pjeskarena i prašno farbana. Šteta što je gotovo, baš sam se zabavljao :)

 

Kul, al kud baš bijela.

P.S.: Nabaci kakve suspenzije

Pošto je to bajk za cestu je zbog toga namjerno farban u traffic white ral farbu i je reflektivna navečer.

Baš slažem mondrakera, mislim da njemu bolje pašu "suspenzije" :)

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Mislim da guzi ne bi škodila jedna suspenzija ispod sica(u šipki za sic).

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...

Mislim da guzi ne bi škodila jedna suspenzija ispod sica(u šipki za sic).

Dex... Nije to trekking bicikl 

 

Malo na google pa proučiti vrste i namjene bicikala 

13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

covjece al si zabrijao za suspenzije

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
exe kaže...

moj zimski projekt je dovršen, stara rogova specijalka 35 godina stara, rastavljena u atome, podmazani svi gibljivi djelovi, zamjenjeni ležajevi, nove sajle, novi trakovi, ispoliran aluminij, novi sic, felge ispolirane i centrirane, rama pjeskarena i prašno farbana. Šteta što je gotovo, baš sam se zabavljao :)

A jel ima Rog oznake, dakle bilo da su stare pa osvježene ili ponovo dizajnirane kao naljepnice itd.Nek se zna da je Rog, ja ovako na njemu ne vidim Rog oznaka ili naljepnica, ali možda i ne vidim baš dobro fučkaj ga sad.

 

Eto ti si slomio leđa i prste na restauraciji Rog specke, a gotovani eto recimo imaju na izbor Kona Penthouse.Inače me ne zanimaju takvi bicikli, ali ovakva klasična ili mršava Cromoly rama/10.7kg to je to.Baš mi se sviša ova Kona, i još u ovakvoj bokte mazo atraktivnoj plavoj boji uh.Inače taj model uopče nije skup, kod nas košta 4500kn pa eto ko voli nek navali.

 

http://2016.konaworld.com/penthouse.cfm

ppetesic kaže...

sto mislite o felt q26 mislim ga koristiti samo za voznju sa psom po gradu

 Ne, za šetanje pesa u obzir dolazi samo bajs sa kardanskim prjenosom.Pesi se znaju zaplest u lanac, pa eto bez kardanca šetanje pesa je čista ludorija na kvadrat.

 

http://www.njuskalo.hr/gradski-bicikli/unikat-oglas-6209497

8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Poz ljudeki. Imam jedno informativno pitanje, pa ako je netko upoznat sa doticnim bajkom neka iskomentira. Meni izgleda odlicno, oprema mi se cini u nekom srednjem/nizem srednjem rangu, pa me zanima isplati li se dati 4500kn za taj bajk. Zanima me 21" rama i 29 kotaci. Visina je 185cm i 93kg. Lijep pozdrav svima

 

HAIBIKE

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Možda ako šetaš one na AAA baterijce. Šetao sam svog od 30+ kg(labrador).

Poprilično jak motor mogu reći

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
deepshitcro kaže...

Poz ljudeki. Imam jedno informativno pitanje, pa ako je netko upoznat sa doticnim bajkom neka iskomentira. Meni izgleda odlicno, oprema mi se cini u nekom srednjem/nizem srednjem rangu, pa me zanima isplati li se dati 4500kn za taj bajk. Zanima me 21" rama i 29 kotaci. Visina je 185cm i 93kg. Lijep pozdrav svima

 

HAIBIKE

Mislim da možeš bolje proći za 4500-5000kn...

 

Makar sad je već seozna krenula i ovi s popusta su većinom rasprodani koliko vidim.

 

13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

da se nac puuuuno bolje za jos manje pare...i ne govorim o nekim fus markama ili jaooo sta sam vidio neki dan, full suspenzija na bajku od 2600kn :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Bok, evo uzeo bih novi bike, da je cross verzija jer za razliku od prijasnje Kone koja je bila MTB htio bih se na asfalt najvise oslonit, tu ipak najvise vozim. Cijena bi bila do 3 tisuce kuna. Sta bi preporucili izmedju ova dva modela:

 

-Superior RX 540 http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=539

 

-Author Reflex http://tct-author.hr/tct/detail.php?art=865

 

Kako se cini Author ima bolje dijelove. A vec sam taj bike vozio u prijatelja i pase mi, samo sta on ima model Zenith. Ali vidim dosta se hvali i Superior, pa zato dilema. Ako neko moze prokomentirat bicu zahvalan ;=)

Samo rokaj!
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ne znam bas da se za puno manje love da nac bajs sa puno boljom opremom, bar koliko ja pratim trziste... Ima ih hrpa koji su na snizenju sa boljom opremom, to stoji, ali svi su stari modeli sa 26 kotacima. Ja bi htio ramu od 21" jer mi najbolje odgovara, a kotace 29; eventualno 27.5... Jedini uvjet je da cjena nejde preko 4400kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2017 19:43 (deepshitcro).
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
bloodsucker kaže...

Bok, evo uzeo bih novi bike, da je cross verzija jer za razliku od prijasnje Kone koja je bila MTB htio bih se na asfalt najvise oslonit, tu ipak najvise vozim. Cijena bi bila do 3 tisuce kuna. Sta bi preporucili izmedju ova dva modela:

 

-Superior RX 540 http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=539

 

-Author Reflex http://tct-author.hr/tct/detail.php?art=865

 

Kako se cini Author ima bolje dijelove. A vec sam taj bike vozio u prijatelja i pase mi, samo sta on ima model Zenith. Ali vidim dosta se hvali i Superior, pa zato dilema. Ako neko moze prokomentirat bicu zahvalan ;=)

Pa ne baš, Author i nema bolje glavne ili najbitnije djelove.  Suntour pogon na Author bajsu, on nije u klasi kvalitete kao Shimano Acera pogon na Superior bajsu.Pogonski dio na bajsu, to je znatno bitniji dio u odnosu na stražnji mjenjač brzina.

 

Dakle kaj se tiče stražnjeg mjenjača, Shimano Alivio na Author bajsu vs Shimano Acera na Superior bajsu.Preciznije Acera klasa stražnjeg mjenjača, na Superior bajsu to je ova najnovija varijanta Shimano Acera stražnjeg mjenjača brzina.Shimano Acera mjenjači brzina, to je i više nego dovoljno za bilo koji klasičan rekreativni bajs.

 

Author je 300kn skuplji, i još ima prilično loše Author gume bez ikakvih reflektirajučih površina.Gume na Superior bajsu nisu ništa bolje, ali eto barem imaju reflektirajuče trake to je bitna prednost.Na kraju treba napomenut, Author bajs ili Superior njihove gume nemaju apsolutono nikakvu dodatnu zaštitu od bušenja.Ipak je to bicikl jel, a po gumama se kotrljaš pa sad ako su loše gume to je prilično šepavo bicikliranje.

 

Ja preporučam Superior bajs+kupovina znatno kvalitetnijih guma to je puno bolja opcija.Odlična opcija za zamjenu guma je Michelin Protek, ili okvirno malo nježnija varijanta u odnosu na dole spomenuti Michelin Protek Cross model.Cijena Michelin Protek je odlična samo 70kn(aktualna cijena je znatno viša), a nekad se mogla kupit direkt od uvoznika+plačanje pouzečem.Za tu lovu Michelin Protek+reflektirajuče trake, pa još ima i dodatnu zaštitu od bušenja=daleko najisplativija/najbolja 700 X 35C ili 37-622 guma na hrvatskom tržištu.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/automobili-motori-bicikli/biciklizam-bicikli-oprema-staze/11835.aspx?page=787&jumpto=5355209&sort=asc&view=flat

 

https://bike.michelin.com/en/products/michelin-protek

 

https://bike.michelin.com/en/products/michelin-protek

 

https://www.biketiresdirect.com/product/michelin-protek-700c-tire

 

https://www.biketiresdirect.com/product/michelin-protek-cross-700c-tire

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 12:30 (rambox).
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Odlicno, jao bas ti puno hvala na iscrpnom odgovoru ! Thums up za tebe :) :) Pa eto ja sam kazem vec i prije dobio preporuku za Superior od nekih ljudi, iako ovako na prvi pogled covjek bi rekao bas taj spomenuti Alivio, kako je bolji generalno od npr Acere, ali ocito je tu bitniji taj pogon koji si spomenio. Sta se ovih guma tice, koja je razlika 700x35c za koju kazes da je dobra opcija, u odnosu na default gumu na ovom 540 Superioru koji je 700x 38c ?

Samo rokaj!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
bloodsucker kaže...

Odlicno, jao bas ti puno hvala na iscrpnom odgovoru ! Thums up za tebe :) :) Pa eto ja sam kazem vec i prije dobio preporuku za Superior od nekih ljudi, iako ovako na prvi pogled covjek bi rekao bas taj spomenuti Alivio, kako je bolji generalno od npr Acere, ali ocito je tu bitniji taj pogon koji si spomenio. Sta se ovih guma tice, koja je razlika 700x35c za koju kazes da je dobra opcija, u odnosu na default gumu na ovom 540 Superioru koji je 700x 38c ?

Ne opterečuj se širinom guma, 700 X 35C je širine okvirno 35mm ili malo više, a 700 X 38C su malo šire dakle 38mm.Širina guma je manje bitna, a 700 X 35C je onako najčešče korištena dimenzija na Treking ili Cross bajsovima.Najbitnije je da zamjeniš defoltne gume, dakle na Superior bajs stavi Michelin Protek i nema frke. Gume koje idu uz Superior bajs, njih nakon zamjene okači na Njuškalo 50kn po komadu i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 1:41 (rambox).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice