Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.292
|
čitano: 14.125.067
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...

Najmanja brzina mi je 9., a ja vozim u 7.(što sam i napisao), znači 3x7

Naprijed je vjerojatno 42T, a koliko sedma brzina ima zubaca, ne bih znao.

 

Ko ti kriv kad si kupio MTB, i njegovih sitnih 42zuba na pogonu pa ti sad fali brzine jel.To je klasična greška u praksi, neupučeni ljudi misle da im treba MTB+suspenzija za malo makadama+u okolici 200km nema niti B od nikakvog brda.

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...

Zašto misliš da se na MTB-u s takom konfom ne mogu približit cestovnjacima? Uzeo sam MTB(inače sam iz Slavonije) samo zato što su mnogo ljepši nego cestovnjaci. Inače volim sportske motore koji su "nabrijani", tak da je za mene MTB - super sport, a cestovnjak oblik APN-a ili nekog skutera(čisto da ti približim kako ja to vidim).

Ne mora biti 52/50T, može biti i manje, samo da je veće od trenutnog pogona.

Ne znam ni šta su slick gume, ali ispod 2.1 ne idem(iz gore navedenog razloga). Možda one cross county gume bez ripni kroz sredinu?

 MTB kao što mu ime kaže je bicikl za brdo i teren, znači ovako nešto:

 

 

Cestovnjak je bicikl isključivo za cestu i služi za ovako nešto:

 

 

 

Dakle pričamo o 2 praktički potpuno različita sporta makar su oba na biciklu, ali drastično različitom biciklu... Iz ovog što si rekao vidi se da nikad nisi koristio MTB za ono čemu je stvarno namjenjen, niti si ikad vozio cestovnjaka. 

 

Ta 2 bicikla uopće nisu za usporedbu, MTB se ne može ni na jedan način mjerit s cestovnjakom na cesti isto kao što cestovnjak se ne može mjerit s MTB na planini (vjerojatno bi ga i potrgao da ga spustiš s planine).

 

Gle, moraš to malo vidjeti, isprobati, naučiti...

 

Po onom što ti pričaš najadekvatniji bicikl bi ti bio nekakav trekking za po gradu, tu i tamo po nekakvom puteljku/makadamu, malo brže po cesti da te gume ne koče, znači s tankim gumama i malo većom šajbom pogona od klasičnog MTB.

 

Dakle nešto ovako:

 

https://www.rog-joma.hr/bicikli_detalj.php?i=14615

 

https://www.rog-joma.hr/bicikli_detalj.php?i=17221

 

Takvi bicikli se inače koriste za ovo što si ti napisao, a i za duža putovanja i sl.

 

Ono što možeš napravit je pretvorit svoj MTB u nekakav takav trekking ako uzmeš manje gume i ako staviš neku malo veću šajbu pogona umjesto svoje velike šajbe. No to opet nije trekking jer ti ostaje geometrija MTBa, doduše kod tvog bicikla to nije toliko bitno. a išao bi nešto brže i lakše.

 

Prije kupovine si trebao razmišljati za što ćeš bicikl koristiti kao što rambox veli. Većina ljudi kupi MTB iz ne znam kojeg razloga, a na brdo ne odu nikad.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 17:31 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

@nuclear

čemu trud  lol,nek radi šta hoće 

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
evang kaže...

@nuclear

čemu trud  lol,nek radi šta hoće 

 A eto... Bude došlo još ljudi na forum sa sličnim pitanjima i dilemama pa možda koji post ovakav pomogne. 

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...

Zašto misliš da se na MTB-u s takom konfom ne mogu približit cestovnjacima? Uzeo sam MTB(inače sam iz Slavonije) samo zato što su mnogo ljepši nego cestovnjaci. Inače volim sportske motore koji su "nabrijani", tak da je za mene MTB - super sport, a cestovnjak oblik APN-a ili nekog skutera(čisto da ti približim kako ja to vidim).

Ne mora biti 52/50T, može biti i manje, samo da je veće od trenutnog pogona.

Ne znam ni šta su slick gume, ali ispod 2.1 ne idem(iz gore navedenog razloga). Možda one cross county gume bez ripni kroz sredinu?

Hm kak je to ijedan MTB zgodniji od ovog dole bajsa, pogleč kak je elegantan i tanak kao recimo nekadašnja Klaudija Šlifer itd.Uostalom ovo i nije klasičan cestovnjak, nego City/Treking bajs(28 kotači+pogon od 48zuba) kojeg nažalost i ne moš kupit u Hrvatskoj.Ovaj bajs je prilično specifičan, i to zato jer ima kvalitetnu i laganu Cromoly ramu+Cromoly vilica ukupna masa 12kila.Na hrvatskom tržištu nema bajsa ovakvih tehnikalija, dakle ista klasa ali da ima Cromoly ramu+Cromoly rigidnu vilicu.

 

http://www.jamisbikes.com/usa/codasport.html

10 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...

Zašto misliš da se na MTB-u s takom konfom ne mogu približit cestovnjacima? Uzeo sam MTB(inače sam iz Slavonije) samo zato što su mnogo ljepši nego cestovnjaci. Inače volim sportske motore koji su "nabrijani", tak da je za mene MTB - super sport, a cestovnjak oblik APN-a ili nekog skutera(čisto da ti približim kako ja to vidim).

Ne mora biti 52/50T, može biti i manje, samo da je veće od trenutnog pogona.

Ne znam ni šta su slick gume, ali ispod 2.1 ne idem(iz gore navedenog razloga). Možda one cross county gume bez ripni kroz sredinu?

 Zato što ovaj na cestovnom bi trebo bit para olimpiac , a i jednostavno po fizici,  klik

A u slucaju da treba crtat evo ovako, ako se uzme da je osim bike jedina constanta vi + kazeta  cestovnjak s 52 T x 11 T što je  naprijed veliki zupčanik zada kazeta najmanji pri zlatnoj kadenci od 90 okretaja u minuti max brzina bi bila 54.5 kmh, dok bu fuji s istom kazetom i najvecim prednjim lančanikom dakle 40 x 11 T brzina bi bila 43,3 kmh....

Dakle da pedalirate 90 rpm na fujiu i vas dvojnik radi isto na cestovnjaku, on je brzi 10 kmh, s tim da tu nema  utjecaja vjetra aka aerodinamike di je on u boljem položaju + prosjecni cestovnjak je oko 9 kg, dok je fuji 15kg... 

A  tek težina koju treba okretat,  fuji samo felge su  2320g + 700g vanjsku gumu unutarnja  180g za superlight weight   kazetu i pogon lanac 2-3  kg   to je nekih 6  7 kg koje treba vrtit 90 rpm još na to vjerovatno idu  i diskovi ,

Dok cestovnjak  fege 1800 neke pocetne, gume vanjske  su oko 250 g vanjska, unutarnja  100 g random super light 50 g dakle prakticki jedan unutarnja i vanjska za mtb komplet prednja i zadnja na cestovnjaku   + pogon nekih 1300 g

 

Dakle cestovnjak mora pedalirajuci okretat nekih 4 kg  dok baja na mtb oko 6 kg

 

E da evo malo slikica na kojem je magija fuji  1,4 s rog jome  + cestovnjak s istom kazetom al cestovnim pogonom   Fuji  po okretu pedale za 360 ide 8 m dok cestovnjak 10 m 

 
   

 

 

A ako ste i dalje nevjerni toma nadite nekog cestovnjaka pa nek vam da dir ili ga probajte pratit di on vozi svojim tempom moze i solo da bude zanjimljivije jer u  peleton-u ili grupi  

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Najbrži kaže...

Rastali se ljubavnica i ja nakon punih 800 dana zajedništva {#} Bar ne moram alimentaciju plaćati jer će se nova vlasnica dalje brinuti o njoj. Nije mi (pre)daleko otišla, u Požegi je i budem je koji put posjetio. Kao što sam najavio budem nabavio "novu" (polovnu) ljubavnicu, koja je skuplja za održavanje 

Nakon nepune tri godine, stigla nova ljubavnica.

*drama music in background*

Predstavljam vam GIANT DEFY

Jučer ujutro sjela plaća te imao slobodan dan i odmah otišao za Istru da kupim. Poslije kupnje palo 40km vožnje da vratim kondiciju

 

Specifikacije:

Okvir: ALUXX M/L
Fork: CARBON

Seatpost: CARBON
Groupset: ULTEGRA 6700, crankset 105 5800 11s 50-34MA
Wheels: Mavic Cosmic SL carbon, 50 mm profil.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...

Zašto misliš da se na MTB-u s takom konfom ne mogu približit cestovnjacima? Uzeo sam MTB samo zato što su mnogo ljepši nego cestovnjaci. Inače volim sportske motore koji su "nabrijani", tak da je za mene MTB - super sport, a cestovnjak oblik APN-a ili nekog skutera (čisto da ti približim kako ja to vidim).

Ajd' što lažeš nas, al' što lažeš sebe...

1. Ne možeš se s MTB približiti cestovnjacima nikako.

2. MTB nisu ljepši od cestovnjaka niti su cestovnjaci ljepši od MTB, tj. usporedba ti je kao sportski auti i SUV.

3. Cestovnjak je BMW S1000RR naspram tvog MTB koji je Baotian skuter.

4. Čisto odi na pregled dioptrije, nešto ti nije u redu s vidom.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

O ukusima se na raspravlja.

Sad možete nastavit dalje.

Hvala Nuklearu, i ostavima na odgovorima.

Btw. imam filing da bi se i ovaj raspo nakon jednog spusta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 20:18 (Dex.pwn).
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...

O ukusima se na raspravlja.

Sad možete nastavit dalje.

Hvala Nuklearu, i ostavima na odgovorima.

Btw. imam filing da bi se i ovaj raspo nakon jednog spusta.

 Nisu to ukusi... Ja imam jedan hardtail, fully i u planu mi je iduće sezone nabavit cestovnjak... Svaki od ovih bicikala ima svoje prednosti.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Nisi opet skužio za čega sam napisao da se o ukusima ne raspravlja
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hola ekipa!

Evo smo uhvatili jednog lika što profesionalno snima dronom, pa nas je malo posnimio po jednoj stazici poviše Dugog Rata.

 

Uz to smo napravili i FB stranicu kako bi shareali ovakve stvari -> COAST RIDERS

 

Kako dugo nisam bio, evo i jedan video kako izgleda MTB po Španjolskoj, proveo sam tamo s bikeom dosta vremena prošle godine, vozeći se po trailovima za ekipom kao što su Iago Garay i Toni Ferreiro, nažalost sa starom kamericom.

 

 

 

 

 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
8 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

PAo i kod mene novi bajk GRAND CANYON AL SL 8.9.  Sad je snižen 200 EUR. 

 

Za te pare nema boljeg bajka.

 

Sad samo čekam tih par mučnih dana dok stigne :)

pero_HR
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mitsuoka kaže...

Hola ekipa!

Evo smo uhvatili jednog lika što profesionalno snima dronom, pa nas je malo posnimio po jednoj stazici poviše Dugog Rata.

 

Uz to smo napravili i FB stranicu kako bi shareali ovakve stvari -> COAST RIDERS

 

Kako dugo nisam bio, evo i jedan video kako izgleda MTB po Španjolskoj, proveo sam tamo s bikeom dosta vremena prošle godine, vozeći se po trailovima za ekipom kao što su Iago Garay i Toni Ferreiro, nažalost sa starom kamericom.

 

 

Ovo što ste objavili je zakonom zabranjeno u RH. Nažalost al tak je...

 

Kazna za te snimke vam je 5000 - 25 000kn ako se ne varam, i to vjerojatno po snimci. Ovo snimljeno u španjolskoj je valjda legalno (ne znam španjolske zakone), ali ovo snimljeno u RH nije.

 

Živjela RH i njena birokracija 19. stoljeća 

 

Pogledajte zakon o snimanju iz zraka.

 

Imao sam u planu kupiti dron i isto snimati vožnje, objavljivati online, ali niš od tog... I nije izgledno da će se stvar promijeniti koliko sam shvatio. Izvrsna stvar za turizam u RH gdje sve više turista umjesto fotoaparata donosi dronove, a ne smiju ga dić iznad mora i snimit pogled na more i Biokovo recimo...

 

U redu je da ne smiješ neke stvari radit i snimati, ali ovakva rigorozna zabrana i birokracija kakva je nije u redu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 11:13 (lllnuclearlll).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pa legalno je kad središ dozvole. Lik je snimao službene videe za različite turističke zajednice i među ostalim je i nas snimao za dijelove tog promo videa. Čemu odmah crni scenariji?

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mitsuoka kaže...

Pa legalno je kad središ dozvole. Lik je snimao službene videe za različite turističke zajednice i među ostalim je i nas snimao za dijelove tog promo videa. Čemu odmah crni scenariji?

OK ako imaš dozvolu za te video klipove? 

 

Da bi uopće dobio dozvolu snimanje moraš prijavit DGU 15 dana prije, moraš točno označit na karti što ćeš snimati i naravno moraš platit takse za svaki takav snimak.

 

Nakon toga moraš poslati snimku u DGU da ju pregledaju skup s ministarstvom obrane RH i tek nakon toga ti oni jave smiješ li snimku korisititi i u koje svrhe.

 

Ako nemaš te dozvole u prekršaju si, a sumnjam da ih imaš.

 

Ovo bi bilo super da se registriraš samo, izvadiš dozvolu za snimanje pa da smiješ snimati ono što je dozvoljeno bez najavljivanja, plaćanja i pregledavanja svakog snimljenog videa.

 

Nije crni scenarij, samo te upozoravam da ne bi imao problema.

 

Velim ti, prouči zakon...

 

Pretpostavio sam da ste u prekršaju.  Vidi s kolegom koji je snimao.

 

U svakom slučaju ako i imaš dozvolu pazi ubuduće kako to radite. Nisam mislio ništa loše, samo upozoravam jer znam da većina nema blage veze o tom zakonu, nego kupe drona na ebayu, snimaju i objavljuju online s tim da ne shvaćaju da ih to može skupo stajati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 11:21 (lllnuclearlll).
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Koliko negativnosti u startu... nije ovo snimano u kućnoj radinosti, nego ovo snima ekipa koji službeno snima i za turističke zajednice i međuostalom je i nas snimao više puta. 

Davno bi on izgubio posao da ne zna što i kako snima.

 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Zašto ne bi smio snimati??

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dex.pwn kaže...

Zašto ne bi smio snimati??

http://www.poslovni.hr/hrvatska/snimate-dronom-bez-dozvole-kazna-25000-kuna-317148

 

https://www.tportal.hr/tehno/clanak/snimate-dronom-drzava-vreba-regulama-ovo-morate-znati-20160414

 

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/zelite-snimati-dronom-zanemarite-ovo-i-kazna-je-25-000-kuna-20160830

 

Mitosuka, kao što sam rekao... Nije negativnost i snimke su odlične... Samo sam te htio upozoriti ukoliko nisi upoznat sa zakonom da ne bi imao problema. Ukoliko je sve po propisima 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 11:43 (lllnuclearlll).
10 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kada vozim bajk pucketa mi lijeva pedala,ali samo lijeva,desna uredu.U čemu je problem ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Thule 591/598.. ak netko prodaje nek javi na PM!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Jimmy,

Moguce da je samo pedala ili je osovina pogona otišla s lijeve strane.
Xiaomi Redmi 3@Latest Global Beta ROM
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pisao sam u ovoj temi vezano za cestovnjake...

Pa da se konacno pohvalim. Stigao Cube Attain Race 2017

 

Imam i MTB, i naravno samo da potvdrim da se ni jedan MTB ne moze pretvoriti u cestovnjaka, niti pribliziti mu. To su razlicite namjene, razlicita geometrija, razlicito sve. I nema tu rasprave previse. MTB savrsen za brda, cestovnjak doslovno leti na cesti

 

Pozdrav!

 
10 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Bass,

 

Mislim daj pedala samo jer nekako mi se klima previše,no problem je sad što je zapekla i ne mogu je skinuti nikako

15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

pošpricati s WD40 i nadati se da će se nekako teleportirati u navoj i otpustiti ga. Ako ne, ključ 15 s čim većom polugom i dobiti ju na trzaj.

Xiaomi Redmi 3@Latest Global Beta ROM
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Jimmy Lenard kaže...

Bass,

 

Mislim daj pedala samo jer nekako mi se klima previše,no problem je sad što je zapekla i ne mogu je skinuti nikako

 Pobaj kombinaciju toplo hladno

pero_HR
10 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ajde to ću riješit nekako,ali imam još jedan problem koji vučem evo dugo.Znači kupovo sam do sad 2-3 kočnice (V-brake) i ni jedne ne pašu,problem je u tome što mi kočnice stoje krivo,znači ona gumica na kočnici ne stoji ravno uz felgu,nego je iskrivljena,to jest ne hvata ravnomjerno

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Kupljeno!
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Thule 591 kupljen
9 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
http://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/giant-rock-oglas-22800616
Je li isplativ? Čisto za cestu, jarun, savski nasip i ostatak grada. Možda mi se čini na knap jer sam 185/110kg? Preporučite štogod na njuškalu do 2000kn, ne razumijem se baš :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice