Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.290
|
čitano: 14.122.111
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Čitatelj kaže...

Ne zelim nikoga uvrijediti - ali svi koji voze elektricne bicikle, trebaju si staviti i pomocne kotacice.

 

Ili izrasti muda i voziti motocikl.

Jel se to samo meni čini ili je krenula kap ljubomore niz čelo!?

7 godina
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jok.

 

Biciklizam smatram sportom, a ne preseravanjem.

Elektricni bicikli su preseravanje za one koji nemaju vozacku za motocikle,

ili su jednostavno nesposobni poloziti.

 

Takodjer postoji i kategorija "prelijen za vritit pedale". Takvi su najbolji.

Nauce vozit po Hr ravnicama, prave se "biciklisti", nabrijani,

oprema, sve moguce, a onda nakon 5 min voznje po "brdascu" ih ubije u noge i kicmu.

 

Al sta ces. Ja sam covjek koji iza sebe ima 50+ godina na kicmi, i obozavam voziti bicikl

u svako doba dana i godine - nebitno jel pada snijeg, kisa, ili je plus 40.

 

Jedino sto ne volim je vjetar, ali kada ides uzbrdo ga ni ne osjetis, jedino po ravnom bude naporan.

Zivjela brda i pravi biciklisti, a ne "strujici" sa pomocnim kotacima. :)

13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Čitatelj kaže...

Ne zelim nikoga uvrijediti - ali svi koji voze elektricne bicikle, trebaju si staviti i pomocne kotacice.

 

Ili izrasti muda i voziti motocikl.

 Za tvoju informaciju motocikl sam počeo voziti od svoje 4. godine i to Malaguti grizzly 50ccm. Nogama nisam ni pod mogao dotaknuti nego mi je otac sjedalo sa gurtnom zategnuo sa vilicom tako da je bi niži i samo vrhom prstiju sam jedva stajao. A nadalje sam vozio Kawasaki KX80, Yamaha XT 600, Aprilia Pegaso 650 koju još uvjek posjedujemo, te quadovi Yamaha Raptop 660 i Polaris Scrambler 1000 (koji su također još uvijek kod nas). Tak da ne osuđuj odmah na prvu.  Bicikl je za izguštati se "u tišini". A s druge strane, ovaj moj "bicikl" pojede koji želiš motor u startu do 125ccm. Evo nekih testiranja, onda sam još bio na cestovnim gumama

 

PS: ps, ja nisam nigdje naveo tu da sam neki strastveni biciklista i da volim pedalirati. Samo sam došao pitati za gume i kasnije naveo koje sam uzeo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2017 11:59 (Osa).
7 godina
protjeran
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Dakle kriva tema. To nije bicikl nego elektricni motocikl sa pomocnim pedalama i pomocnim kotacicima.

Moj KTM je bicikl, i moja dva misicna motora te ogule na bilo kojem brdu i bilo kojim uvjetima.
:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Čitatelj kaže...


Moj KTM je bicikl, i moja dva misicna motora te ogule na bilo kojem brdu i bilo kojim uvjetima.
:)

Ma nemaš šanse na brdu protiv najobičnijeg početnika koji ima četvrt kilovata u boschu ili yamahi na pedalama... Znam, vidio sam kak to funkcionira.

 

Imamo jedno brdo u blizini, strava segment naravno. Tip koji drži najbolje vrijeme od 14 i pol minuta je jedan od jačih biciklista u RH. Došao neki tuntlek s električnim i bio bolji od njega 2 minute, nemreš se mjerit sa strujom... Govorim o MTB, što se tiče ceste tipa cestovnjak protiv električnog MTB... hmm, ne znam. Nisam siguran gasi li se motor kad prijeđeš 25km/h??

 

Također smatram da vožnja električnog MTBa nije baš u duhu sporta, ali gledam, jednog dana kad budem imao 55-60 godina, i ako se zaželim brda i vožnje, a tijelo ipak neće moći podnjeti baš takav teret, fino na struju i uživancija. Jedino bih u tom slučaju vozio na e-bike...

 

Što se tiče ovog Osa 'bicikla'. To nije e-bike nego električki motocikl. Iz tog razloga nije ni legalan na cesti, treba biti homologiran, registriran i osiguran. Legalni su samo električni bicikli do četvrt kilovata koliko sam upoznat, a njegov ima više ako se ne varam.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2017 13:16 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Moj motor se ne gasi nakon 25km/h :) 6.2kW je trenutno, a jos se moze podignuti. Na ravnici limitiran na 80km/h, dok u brijeg kakav god pozelis 60km/h ide kao od šale.
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Osa kaže...
Moj motor se ne gasi nakon 25km/h :) 6.2kW je trenutno, a jos se moze podignuti. Na ravnici limitiran na 80km/h, dok u brijeg kakav god pozelis 60km/h ide kao od šale.

 Pa velim... To nije bicikl nego električni motocikl, kao takav nije zakonski dopušten na našim cestama bez homologacije, osiguranja i registracije... To što ti imaš je jače od bilo kojeg skutera. Pretpostavljam da ti policija ne radi probleme jer smatraju da voziš običan električni bicikl. a usput si vjerojatno jedini ili među rijetkima u RH koji ima tako nešto???

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2017 13:38 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Više se njime vozim šumama i livadama nego cestom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Kolko si bubrega dao za to? 😂
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Taj tvoj motor se sastoji od dva cilindra i između njih je glava motora, ako me kužiš 😆😝
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
lllnuclearlll kaže...
Čitatelj kaže...


Moj KTM je bicikl, i moja dva misicna motora te ogule na bilo kojem brdu i bilo kojim uvjetima.
:)

Ma nemaš šanse na brdu protiv najobičnijeg početnika koji ima četvrt kilovata u boschu ili yamahi na pedalama... Znam, vidio sam kak to funkcionira.

Joj, to me sjetilo na epizodu kad sam se penjao na Sljeme, pušem i uzdišem i stižem nekog lika koji nonšalantno u japankama laganini vrti pedale i ide uzbrdo držeći jednom rukom volan dok drugom drži mobitel na uhu i priča...

Inače sam ležeran tip i prije svega želim svima sve dobro, ali njemu sam poželio da mora obavezno stić na neki dogovor gore i da mu se isprazni baterija na pola puta :)

 

Ali nekako si mislim da Čitatelj nije mislio na noge vs. elektromotor utrku, nego baš sportski, mano-a-mano, pa nek' se vidi tko je veća muškarčina!

 

Gledam te!
10 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav,, ovako ima pitanje kupio sam bicikl povoljno,, pa me zanima u kakvom je rangu cjenovnom u odnosu na opremu odnosno dali sam dobro prosao s obzirom da nije novi, Bicikli je malo vozen ima tek poneku ogrebotinu. Napisat cu sta ima od opreme. Marka bicikla je Mistral (nikad cuo) Alu rama velicina 20 ,zapravo je skoro sve aluminij . Ima hidraulicne kocnice MAGURA, zadnja masinica deore LX, prednja samo deore, pogon shimano deore, kazeta je shimano nez koja 9-brzina , Prednji amortizeri SRT neon,podesavanje tvrdoce i lock. Lula volana CYTEC podesiva po visini, ima i amortizer na cijevi sjedala . Kotaci 28 coli , alu ALEXRIMS G2000. Gume su kenda jedna je losa,.. Na bicu jos fali jedna pakna i obujmica za stezanje cijevi sjedala. ostalo je sve ispravno imam ulaganja oko 150 kn, buduci da samo jedna pakna kosta od 40-70kn,,

dani
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jel netko od vas kupio šta za black friday u giant.hr? Ja sam zadnji dan kupio Giant TCR karbonsku vilicu iako mi je bicikl defy model. Bio ih kontaktirao na fejsu, poslao serijski broj rame i rekli da može se bez problema montirati. Za 400 kunića neka stoji, zlu netrebalo.

 

EDIT: slika

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2017 19:50 (Najbrži).
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Bog ljudi .. evo već par dana gledam malo bicikle .. morao bih nešto uzeti pošto mali mi biciklira a ne mogu trćat za njim.. sa vremenom bih pokušao više vozit i sam pa da bacim i cigare ..

Ne razumijem se baš u bicikle - zadnji sam imao prije 20 god .. inače imam  blizu 90kg .. 180 cm.. Zanima me što mislite o ovim biciklama .. koja mi je najbolja za uzet i zašto - vozio bih uglavnom cesta zg i okolo maksimir šumski puteljci...- mogu potrošit do 3.5k i to kartično 

 

 

http://giant.hr/items/akcija/bicikli-do-50/bicikl-roam-3-2017

http://tct-author.hr/tct/detail.php?art=865

http://www.peloton.hr/hr/crosstrekking/1976-merida-crossway-20-v-2017.html

http://www.ciklus.hr/bicikli/wheeler/wheeler-cross-lite-62/

 

ako imate neki prijedlog - hvala 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ekipa, jel imao netko neugodu u testisima zbog bicikliranja? Pisao sam već na temi Rast mišića i visina, uglavnom imao sam jedan dan bol u testisima, pa je drugi dan prestalo, a od tad samo znam nekad osjetit nelagodu, ali ne bol. Doktor opće medicine je rekao da nije ništa vjerojatno, da smanjim bicikl i nosim udobniju odjeću, a ako se vrati bol da će me uputit urologu. 

 

Uglavnom, u ove hladnije dane bicikliram isključivo za prijevoz i to u malo neudobnijoj odjeći pa me zanima jel imao ko slične probleme. Bicikl je Trek xcalibur, znači nije baš najudobniji pa ne znam jel do sica i pozicije ili samo do hlača.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Frend je imao vrlo slican problem, na kraju je ustanovio da je bio problem kod nepravilnog postavljanja visine i nagiba sica. Nakon toga bolovi su mu prestali. On je imao blagu "tupu" bol u testisima nakon skoro svake voznje od 10+ kilometara. Sa druge strane svakako bi posjetio urologa na tvom mjestu, sta je sigurno; sigurno je.

13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Keops kaže...

Ekipa, jel imao netko neugodu u testisima zbog bicikliranja? Pisao sam već na temi Rast mišića i visina, uglavnom imao sam jedan dan bol u testisima, pa je drugi dan prestalo, a od tad samo znam nekad osjetit nelagodu, ali ne bol. Doktor opće medicine je rekao da nije ništa vjerojatno, da smanjim bicikl i nosim udobniju odjeću, a ako se vrati bol da će me uputit urologu. 

 

Uglavnom, u ove hladnije dane bicikliram isključivo za prijevoz i to u malo neudobnijoj odjeći pa me zanima jel imao ko slične probleme. Bicikl je Trek xcalibur, znači nije baš najudobniji pa ne znam jel do sica i pozicije ili samo do hlača.

 Moj savjet ti ja da napraviš test na PSA marker i posjetiš urologa....i zaboravi bicikliranje po hladnoći jer postoji mogućnost da si navukao upalu prostate.

16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Prvo kreni sa sjedalom i njegovom pozicijom. To je nalakše za skužiti i ispraviti. 

Evo link na jedan dobar članak o tome. 

Ja sam promijenio 4 sjedala i namučio se s trtičnom kosti dok nisam sve namjestio.

 

https://www.cyclingabout.com/saddle-comfort-for-cyclists-the-best-bicycle-touring-seats/

 

Sretno

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Bok, u skorije vrijeme planiram mijenjati ramu pa me zanima postoji li koji strani webshop da dostavlja u hrv i da je moguce placanje na rate? Posto hrvatski shopovi bas i ne drze rame.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

https://www.proteasport.hr/proizvod/kb17047/kross-level-r5-2017

 

Sto kazete na bicikl i dali ima što bolje u cijenovnom rangu. Meni se cini kao ok ponuda sa obzirom na opremu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Htio bi zamjeniti svoj 11 god stari silverstone bicikl sa nečim kvalitetnijim.
Našao sam si Cube Aim Race koji je sada na akciji.

 

Bicikl bi mi skroz odgovarao mojim potrebama. Makadamski putevi, cesta, šuma. Samo rekreativno.

Nije mi jasna veličina rame. Piše 19" (29").
Visoki sam 180cm. Po tablici mi odgovara 19". Ima li netko tu veličinu rame na svoju sličnu visinu da mi potvrdi odgovara li mu?
A ovih 29" to je veličina kotača?

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ako želiš ne retardiran odgovor ,da.

Standard veličine kotača  MTBa ti je sad 29" i 27,5" ,26" je lagano otišlo u povijest.

19" rama bi na 180cm trebala biti ok ali svejedno isprobaj prije kupnje.

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Obavezno probaj. Cube ima nesto krace rame? Tako da ce ti mozda i 21" bolje odgovarati.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
moze pomoc trebao bih poslat bicikli na more pa me zanima kako da ga posaljem i koja je usluga najjeftinija?
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Vjerovatno HP.

Nisam slao bicikl al sam prodavao jednom prilikom masivni stol od punog drva,čovjek koji ga je kupio negdi iz Istre,ja sam iz ZG,sjećam se da je pošta bila najjednostavnija i najpovoljnija.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pacoo kaže...
moze pomoc trebao bih poslat bicikli na more pa me zanima kako da ga posaljem i koja je usluga najjeftinija?

 Ja sam prošle godine jednog slao na more preko HP Expresa. Odi u neki biciklistički dućan i zamoli prodavača da ti da veliku kutiju od bicikla ako ima . Skineš volan i prednji kotač , sve zaštitiš folijom da se ne ogrebe u transportu i zapakiraš u kutiju . Odneseš na poštu i to je to . Težina mog paketa je bila blizu 14kg , a pošto mi je kupac uplatio pare na račun ( nije bilo nikakve otkupnine ) , poštarina mu je iznosila 70-tak kn.

zapakirano zapakirano
Music As A Weapon !!
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav!

 

Našao sam bicikl u Slovenskom Intersportu, kod nas ga nemaju.

Nema načina da ga dostave u HR osim ako ne otiđem sam po njega.

Koja je procedura na granici?

 

Zahvaljujem!

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
pilgrim_23 kaže...

Pozdrav!

Našao sam bicikl u Slovenskom Intersportu, kod nas ga nemaju.

Nema načina da ga dostave u HR osim ako ne otiđem sam po njega.

Koja je procedura na granici?

Zahvaljujem!

 EU, nikakvih dodatnih nameta, samo voziš kroz granicu.

 

Nego, jesi razmišljao da odeš busom ili vlakom, a s biciklom natrag? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kako koja je procedura, pa u EU smo već neko vrijeme?!

Gledam te!
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Veliki Brat kaže...

Kako koja je procedura, pa u EU smo već neko vrijeme?!

 Ma znam, ali recimo kupuješ online i platiš naš PDV koji ti automatski obračunaju, recimo kad sam kupovao iz Češkog Alzashopa.

Ja budem platil njihov manji PDV, a vozima ga preko, to me kopkalo...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice