Clio 1.5dci 48kW pitanja

poruka: 13
|
čitano: 27.383
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Clio 1.5dci 48kW pitanje

Namjeravam uzeti navedeni auto, pa me zanima jedna stvar.

 

Čuo sam da auto ima problema sa pumpom koja može zeznuti dizne, pa me zanima kolika je šansa za to ?

Sa kojom su godinom to promijenili ?

Ovo mi je prvi auto, pa eto ako već uzimam ovaj model, da se neugodno ne iznenadim .

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 22:22 (Flue).
13 godina
offline
Clio 1.5dci 48kW pitanja

Koji model točno (godina)? Dizelaši su općenito osjetljiviji na gorivo.

14 godina
online
Clio 1.5dci 48kW pitanja

Renault dizel motori i to 1.5 dCi su imali razne boljke do 2006. godine. Od 2006. godine ide nova revizija motora 1.5 dCi i od tada su odlični motori. Tako da biraj Clio od 2006. pa na dalje i nećeš sigurno imati nikakvih problema uz redovno održavanje.

16 godina
online
Re: Clio 1.5dci 48kW pitanje
Flue kaže...

Namjeravam uzeti navedeni auto, pa me zanima jedna stvar.

 

Čuo sam da auto ima problema sa pumpom koja može zeznuti dizne, pa me zanima kolika je šansa za to ?

Sa kojom su godinom to promijenili ?

Ovo mi je prvi auto, pa eto ako već uzimam ovaj model, da se neugodno ne iznenadim .

 

 

 

 

Od cca 2003. nadalje je maknuta Delphi pumpa.

Ako je tih godina, davno je to riješeno jer ne bi izdržao toliku kilometražu.

12 godina
offline
Clio 1.5dci 48kW pitanja

Model koji bi uzeo je 2004. godina. Neki govore da je problem maknut 2003. , a neki 2006.

 

14 godina
online
Re: Clio 1.5dci 48kW pitanja
Flue kaže...

Model koji bi uzeo je 2004. godina. Neki govore da je problem maknut 2003. , a neki 2006.

 

Znači (ovo da od 2006. godine sve je dobro) meni je to rekao majstor koji je radio u službenom Renault servisu i sad ima svoj servis u Renault mreži servisera. To ne znači da prije 2006. godine Clio 1.5 dCi ne valja, ali je imao određene probleme, to je činjenica. Sad da li bi to imao tvoj model iz 2004. godine, pitaj Boga, sve ovisi + sreća.

16 godina
online
Re: Clio 1.5dci 48kW pitanja
Flue kaže...

Model koji bi uzeo je 2004. godina. Neki govore da je problem maknut 2003. , a neki 2006.

 

Problem s Delphi / Lucas pumpama je krenuo, ako se ne varam, 2001. a riješen 2005.

Ovaj bi mogao biti u problematičnom rangu, no prvo bi trebalo provjeriti koja je točno pumpa unutra (nisu svi imali te problematične) kao i koliku kilometražu ima.

U svakom slučaju pregled na servis.

12 godina
offline
Clio 1.5dci 48kW pitanja

ma sto ce ti auto od 1.5 dizelas, ako uzimas dizelasa idi na 1.9... Ford Fiesta, Mazda 6, Opel Astra nesto kvalitetno 2006 godiste, a ne renaulta. Samo ces probleme s njim imati.

everyday i'm shuffling...
16 godina
online
Re: Clio 1.5dci 48kW pitanja
Luka123 kaže...

ma sto ce ti auto od 1.5 dizelas, ako uzimas dizelasa idi na 1.9... Ford Fiesta, Mazda 6, Opel Astra nesto kvalitetno 2006 godiste, a ne renaulta. Samo ces probleme s njim imati.

 To je u principu jako dobar autić s malo problema.

Uspoređivati ga s klasom ili dvije većim vozilima je besmisleno.

12 godina
offline
Re: Clio 1.5dci 48kW pitanja
Old Iggy kaže...
Luka123 kaže...

ma sto ce ti auto od 1.5 dizelas, ako uzimas dizelasa idi na 1.9... Ford Fiesta, Mazda 6, Opel Astra nesto kvalitetno 2006 godiste, a ne renaulta. Samo ces probleme s njim imati.

 To je u principu jako dobar autić s malo problema.

Uspoređivati ga s klasom ili dvije većim vozilima je besmisleno.

 Neznam 48kW dizelas mi nema smisla? Jako slab motor?

Ja iskreno također kupujem auto ali benzinca, imao sam clia 2, 1999 godiste, 1.4 RN. 55kW jedva sam uzbrdo isao, a kad mi sjednu jos dvoje ljudi, auto se vuce po cesti i muci, mozda je do mene bilo nerazumijem se u aute, ali motor je bio zdrav...

Sad gledam da uleti nesto malo jace, benzinac. Iskreno nisam toliki fanatik da gledam svaku kunu na potrosnju benzina, ali 70kW-100kW gledam, benzince.

everyday i'm shuffling...
15 godina
neaktivan
offline
Clio 1.5dci 48kW pitanja

Ja sam imao 2003. ali 60kw. Prošao s njim 335000km i nikad problema. Samo redovito održavanje i nebi trebalo biti problema. Ali opet zavisi na kakvog naletiš. Bilo bi dobro da nađeš toga s 60kw.

16 godina
online
Re: Clio 1.5dci 48kW pitanja
Luka123 kaže...
Old Iggy kaže...
Luka123 kaže...

ma sto ce ti auto od 1.5 dizelas, ako uzimas dizelasa idi na 1.9... Ford Fiesta, Mazda 6, Opel Astra nesto kvalitetno 2006 godiste, a ne renaulta. Samo ces probleme s njim imati.

 To je u principu jako dobar autić s malo problema.

Uspoređivati ga s klasom ili dvije većim vozilima je besmisleno.

 Neznam 48kW dizelas mi nema smisla? Jako slab motor?

Ja iskreno također kupujem auto ali benzinca, imao sam clia 2, 1999 godiste, 1.4 RN. 55kW jedva sam uzbrdo isao, a kad mi sjednu jos dvoje ljudi, auto se vuce po cesti i muci, mozda je do mene bilo nerazumijem se u aute, ali motor je bio zdrav...

Sad gledam da uleti nesto malo jace, benzinac. Iskreno nisam toliki fanatik da gledam svaku kunu na potrosnju benzina, ali 70kW-100kW gledam, benzince.

U biti nije uopće slab motor, ima cca 50% veći moment od ovog benzinca i ovakve vožnje kakve su tebe mučile mu nisu problem. Dapače, jako je dobro išao za tu snagu.

Mene je osobno iznenadio (imala ga je moja žena i dan danas kuka za njim), a o potrošnji da ne govorimo.

14 godina
offline
Re: Clio 1.5dci 48kW pitanja
Flue kaže...

Model koji bi uzeo je 2004. godina. Neki govore da je problem maknut 2003. , a neki 2006.

 

 od 2004

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice