Kupnja prvog auta

poruka: 158
|
čitano: 48.572
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
bik kaže...
I kojoj igrici?

 Pa između ostalog i u Forzi Horizon

Trust nobody, become the best !
7 godina
protjeran
offline
Kupnja prvog auta

https://www.letgo.hr/item/toyota-yaris-14d4-iid-2959847

 

Ovaj se cini kao super deal, nisam ni znao za LetGo stranicu.

Al treba pogledati i vidjeti kakav je ispod, iznutra i kako radi mashina,

spojit na diagnostiku itd.

 

Al za te novce, cini se kao ulov.

 

 

12 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta

Ako je toliko kuna,ja cu ga kupiti iako mi ne treba...ali ipak mislim da tip misli na eure ili konvertibilne marke.

 

Inace,kupnjom Toyote Yaris nece pogresiti,ta mala cudovista se ne kvare,malo trose,pun furgon kilometara prelaze.

...Samo JBG,mene bi bilo sramota voziti Yarisa...kao momak

Ne vjeruj ženi koja laže!
14 godina
offline
Kupnja prvog auta

pravi muži voze Dajca i kao lubrikant koriste rabljeno ulje iz FAPa

Ju je je? Je ju je!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja prvog auta
Milka30 kaže...

Ako je toliko kuna,ja cu ga kupiti iako mi ne treba...ali ipak mislim da tip misli na eure ili konvertibilne marke.

 

Inace,kupnjom Toyote Yaris nece pogresiti,ta mala cudovista se ne kvare,malo trose,pun furgon kilometara prelaze.

...Samo JBG,mene bi bilo sramota voziti Yarisa...kao momak

 tako je, osobno znam lika kojemu je penis otpao čim je stupio u Toyotu Yaris.

6 godina
protjeran
offline
Kupnja prvog auta

kao što sam i najavio..

ode onaj Punto s linka u roku 24h.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
neaktivan
offline
Kupnja prvog auta

Kako nađem nešto zanimljivo na Njušaklu, tako ih spremim u Spremljene oglase. Išao maloprije pokazati bratu što sam sve našao, kad ono 4 oglasa ostala, a bilo ih 10ak sinoć

 

E usput, ako ste ikad prodavali auto, na koju razliku u cijeni ste pristali? Dosta ljudi (imo) precijeni svoje aute, pa me zanima dokle im mogu smanjiti cijenu, a da ne ispadnem kreten.

7 godina
protjeran
offline
Kupnja prvog auta

Bome, Jaran je zakon - mali je pa se par na straznjem sicu mora stisnut (makar ovaj novi nije toliko mali,

moze i pobjec od tebe bez frke).

 

Ako sam se ja naucio kako muf mirisi na 750ici, onda mozete i vi na jaranu.

 

@Striko Jura - kakvo podmazivanje? Jos skines lancic zlatni s vrata i namotas na pimpaca,

da ne klizi. Pravi vozaci kad klizi, stavljaju lance.

 

Milka30 kaže...

Ako je toliko kuna,ja cu ga kupiti iako mi ne treba...ali ipak mislim da tip misli na eure ili konvertibilne marke.

 

Inace,kupnjom Toyote Yaris nece pogresiti,ta mala cudovista se ne kvare,malo trose,pun furgon kilometara prelaze.

...Samo JBG,mene bi bilo sramota voziti Yarisa...kao momak

 https://www.letgo.hr/item/toyota-yaris-14d4-iid-2959847

https://www.index.hr/oglasi/toyota-yaris-1-4-d-4d/oid/1570374

 

darkomalkoc
Registriran: 10.09.2018.
Rijeka, blazicevo b19*
Tel: 0994380646
Mob: 0994380646

 

Da, ocito se lik malo zayebao 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2019 14:33 (Čitatelj).
10 godina
offline
Kupnja prvog auta

Osobno ne bih gledao ništa manje od CLIA ili Hyundai I20. Zašto hoćeš male? Zbog parkinga? Bit će ti problem bez obzira na veličinu.

 

Imao sam mali auto kao prvi auto i čim ideš na neki put problem je prtljaga, putnici... Vjerojatno nećeš svugdje ići sam zar ne?

 

Ako možeš, za tu cijenu probaj gledati kompakta. Bit će ti puno zahvalniji, a i ti njemu čim ćeš prvi put trebati malo veći konfor i imati više ptrljage.

 

Ja sam imam golf klasu i uopće ne razmišljam da ga mjenjam, dok sam s prvim malim autom vrlo brzo počeo glledati kako da ga zamjenim.

 

Moj savjet je Megane, Astra, Focus, I30 i nešto u tom rangu. Gledaj da manje troši da je je relativno jeftin za održavanje. Najlakše je kupit auto. Problem ga je održavati.

9 godina
offline
Kupnja prvog auta

OP ako smijem upast u temu, što bi preporučili do 30 somova? Dijelim mišljenje s kolegom gore, znači ispod B-segmenta ne bih išao. Gledao sam Megane, Astra H, Polo, Golf 4 (ili 5-ica s 300k?), Clio, Corsa... Prioritet mi je udobnost i kvaliteta vožnje.

 

6 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
Lil Dice kaže...

OP ako smijem upast u temu, što bi preporučili do 30 somova? Dijelim mišljenje s kolegom gore, znači ispod B-segmenta ne bih išao. Gledao sam Megane, Astra H, Polo, Golf 4 (ili 5-ica s 300k?), Clio, Corsa... Prioritet mi je udobnost i kvaliteta vožnje.

 

Clio i Corsa po meni ne spadaju u Megane kategoriju.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja prvog auta
Azmo kaže...

Osobno ne bih gledao ništa manje od CLIA ili Hyundai I20. Zašto hoćeš male? Zbog parkinga? Bit će ti problem bez obzira na veličinu.

 

Imao sam mali auto kao prvi auto i čim ideš na neki put problem je prtljaga, putnici... Vjerojatno nećeš svugdje ići sam zar ne?

 

Ako možeš, za tu cijenu probaj gledati kompakta. Bit će ti puno zahvalniji, a i ti njemu čim ćeš prvi put trebati malo veći konfor i imati više ptrljage.

 

Ja sam imam golf klasu i uopće ne razmišljam da ga mjenjam, dok sam s prvim malim autom vrlo brzo počeo glledati kako da ga zamjenim.

 

Moj savjet je Megane, Astra, Focus, I30 i nešto u tom rangu. Gledaj da manje troši da je je relativno jeftin za održavanje. Najlakše je kupit auto. Problem ga je održavati.

 hebe me se za putnike i prtljagu, auto triba prenit mene i eventualno neku skriptu do faksa i to je to. najveći razlog je taj što je Split katastrofalan za sve oblike auta, što se tiče parkinga i prolaska kroz uske ulice (nemojte zaboraviti da sam ja još uvijek nov vozač i da ću se puno lakše snaći s manjim autom). 

 

 

6 godina
offline
Kupnja prvog auta

Iskreno, najkonkretnije ti se može pomoći savjetom kada budeš baš mislio kupovati auto jer oglasi (pogotovo dobri) brzo prođu.

10 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
Kacunar kaže...

E usput, ako ste ikad prodavali auto, na koju razliku u cijeni ste pristali? Dosta ljudi (imo) precijeni svoje aute, pa me zanima dokle im mogu smanjiti cijenu, a da ne ispadnem kreten.

 

To ti je sve relativno. Neki imaju dignutu cijenu jer računaju da se "mora" spustiti, drugi ne žele ni čut za to. Ako ti nije žurba, ti se cjenjkaj i boli te kiki..tko želi prodati, pristat će.

 

Evo ja recimo imam Yarisa dizela "viška". 2003 godište, 230k km, al limarija nije na visini jer je na javnom parkingu. Kad sam ga mislio dati za 15000 serviser mi je rekao nema šansi, al opet frend prodao uglancanu Corsu za toliko. Nije mogla izdržati mjesec dana da nije bila na servisu, doslovno se nije usuđivao voziti izvan grada. Upravo sam utukao 3500kn za servis, i sad netko nek prodaje svog koji nije vidio servisa tko zna otkad naravno da ga može dati jeftinije a moj će izgledati precijenjen.. Za 12k ga ne dam, nek se žena vozi. Ako nastavi kao do sada, za 6 godina će kćer učiti na njemu 

7 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja prvog auta
Kacunar kaže...

 hebe me se za putnike i prtljagu, auto triba prenit mene i eventualno neku skriptu do faksa i to je to. najveći razlog je taj što je Split katastrofalan za sve oblike auta, što se tiče parkinga i prolaska kroz uske ulice (nemojte zaboraviti da sam ja još uvijek nov vozač i da ću se puno lakše snaći s manjim autom). 

 

 

 Ako zelis prijateljski savjet - sa vecim autom ces lakse parkirati nego sa manjim. Zasto? Zato sto je okretniji,

ima veci kut zakreta prednjih kotaca, i to ti puno znaci. Auto moze biti koliko god hoce mali, ali ako su gume jako siroke

i ima mali udarni kut (ili okretni kut, ne znam kako se tocno kaze na HR, dugo nisam u HR), vise ces se s malim namuciti.

 

A u parking stanes bilo koji - moras, hoces neces. Na pola parkinga neces nikad stati, a ako ti treba dva parkinga za jedno vozilo,

nemoj ni kupovati auto, kupi si radije 50cc skuter dok ne naucis malo osjecaj ceste i gadjati medju crte.

14 godina
offline
Kupnja prvog auta

ma zajebi sve to, uzmi si Suzuki Ignis, mali kutijast i pouzdan...

 

uzmi prednjepogonaša, 4x4 ti ne treba

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Kupnja prvog auta

Mali auto je puno lakše parkirati od velikog.. Međutim, teže ga je voziti na druže staze jer ti više vrluda. Izmori ko da si cigle teglio...

11 godina
neaktivan
offline
Kupnja prvog auta

Moje prvo auto u kuci opel vectra 2.0i...

Sad matiz i za moje potrebe je super ali ako zelim negdje dalje ic ne mogu... 

U 11 mjesec se nadam uzeti daciu sandero stepway  novo kao kompromis jer treba mi malo jace i veliko auto a polovno ne bih hvala... 

12 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
Kacunar kaže...

Pozdrav,

već neko vrijeme razmatram kupnju novog auta i napokon sam u dogovoru sa obitelji sastavio budžet od 20000 kn.
Uvjeti koji imam su da je auto mlađe ili jednako staro od mene (2000. godište) i da je benzinac, a poželjno bi bilo da je prešao ispod 200 000 km.

Dok sam švrljao po Njuškalu i Index oglasima najviše su mi se dopali Peugeouti 107/206, Renault Clio/Twingo i Hyundai i10, ali ne znam kojeg od njih odabrati.

Ako imate neki svoj prijedlog ili znate nekog da prodaje auto koje bi mi upalo u zahtjeve, unaprijed hvala na info!

Živim u Splitu, ali nije mi problem zbog auta doći i negdje dalje po Hrvatskoj (do Zagreba recimo).

 I, ima kakvih novosti? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja prvog auta

ima, smanjio sam si budžet na 17 000 kn probao sam nekog Opela Corsu, ali auto se počelo glasati kao traktor na 60km/h u trećoj, pa sam se samo lijepo zahvalio čovjeku i šmugnuo na Njuškalo opet.

dogovaram se s ljudima okolo, čekaju me Twingo, dva Clia i jedan Punto kroz par dana, valjda će jedan od njih biti okej...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja prvog auta

https://www.index.hr/oglasi/fiat-punto/oid/1800967

 

što mislite o ovome?

probao ga malo provozat, dojam je iznad svakog očekivanja - vožnja, izgled, udobnost. jedini strah je što je to Fiat, pa ne znam hoće li me ostavit negdje putem, s obzirom da smo vršnjaci...

12 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta

Provjeri dali klima radi i pogledaj ispod dali je trul!

Sto se tiće motora,zna curiti na deklu ili semeringu bregaste (popravak oko 500 kn).

Kilometraza mu je vraćena 100%,ali sve u svemu,ok izgleda.No,ako mu je nekakvim cudom kilometraza orginalna,racunaj da ces morati uskoro mjenjati lamelu (820 Kn+ruke)

Uz te cake,koje navedeš probaj spustiti na 10 000,no ako i ne spustiš,ok kupnja-ako nije trul,ako ne dimi,ako je mjenjao lamelu!

Nece te nigdje ostaviti putem,nemas frke

Ne vjeruj ženi koja laže!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja prvog auta
Milka30 kaže...

Provjeri dali klima radi i pogledaj ispod dali je trul!

Sto se tiće motora,zna curiti na deklu ili semeringu bregaste (popravak oko 500 kn).

Kilometraza mu je vraćena 100%,ali sve u svemu,ok izgleda.No,ako mu je nekakvim cudom kilometraza orginalna,racunaj da ces morati uskoro mjenjati lamelu (820 Kn+ruke)

Uz te cake,koje navedeš probaj spustiti na 10 000,no ako i ne spustiš,ok kupnja-ako nije trul,ako ne dimi,ako je mjenjao lamelu!

Nece te nigdje ostaviti putem,nemas frke

kilometražu ću provjeriti kad ga budem drugi put gledao, a za klimu znam da radi, ali ću svejedno zamijeniti plin čim ga uzmem (ako uzmem, naravno ). haubu sam vizualno pregledao, sve mi se činilo okej, malo ću detaljnije drugi put.

mislim da se neću cjenkat, s obzirom na stanje mislim da je cijena okej.

 

e i lamela je promijenjena ima godinu dana.

7 godina
protjeran
offline
Kupnja prvog auta

Ako ti se auto svidja - odvezes se sa trgovcem do HAK-a i napravite tehnicki pregled za prodaju vozila,

ÖAMTC i ADAC to rade godinama, obicno to ozbiljni prodavac plati,

sve ti pise, i ako su kilometri vracani, i to mogu provjeriti, s obzirom na tehnicki pregled,

vidjet ces kako su kilometri rasli godinama (osim ako ih je vracao stalno prije tehnickog).

 

Ako trgovac ne zeli u tehnicku stanicu s vozilom, rukuj se i pozeli mu svako dobro.

12 godina
offline
Kupnja prvog auta

Moj je otišao za 10 900kn , možda sam tražio malo ne znam ni sam https://www.njuskalo.hr/auti/fiat-punto-1.2-citaj-opis-oglas-27297478

8 godina
offline
Kupnja prvog auta

I ja tražim što kupiti kao prvi auto, htio bih benzinca sa 80-120 konja, klimom obavezno, hatchback ili sedan, zbog visine od skoro 190cm nisam zainteresiran za male aute a karavane ili monovolumene jednostavno ne želim.Vozio bih 300-400 km mjesečno,auto bi zadržao 2-3 godine. Budžet 2000€ i još mi onda ostane par stotina € za eventualan servis/dijelove ako bi zatrebalo. Za sad mi se najviše sviđa Toyota corolla, pogotova onakva kakva je bila sa linka iznad, sa 1.6 motorom. Koji model bih još mogao razmotriti,što savjetujete? 

I još jedno pitanje: koji je postupak kupnje rabljenog auta, što od papirologije treba riješiti i gdje, na što obavezno moram paziti da me netko ne za*ebe te da li ima razlike u postupku kupnje od privatne osobe i firme tj auto kuće? 

7 godina
protjeran
offline
Kupnja prvog auta

Mozes gledati i Civica, Mazdu 3 i slicne japance.

Samo Civica naci da nije modan i gazen do iznemoglosti je jack-pot.

 

Corolla je uglavnom vise-manje obiteljsko vozilo, i ako ju je vozio netko

ozbiljniji, uglavnom nemas frke. Mozes i Celicu naci, to je prepakirana Corolla,

ali one su isto kao i Civic, uglavnom jako modane i gazene do iznemoglosti.

 

Mazda 3 je isto fino vozilo, gledaj samo da nije trula. Zapravo kod svih japanaca

gledaj da nisu truli - iz mog iskustva, najbrze trule, nemam pojma zasto,

ali ne vole europski snijeg i sol nikako. Tu su dojce ipak bolji - a najjaci su bili SAAB-ovi,

ostavis ga u soli, nece mu bit nista, jednostavno su bili nepoderivi (al zaboravi to kao dnevno vozilo, prestari su).

 

S obzirom da ces raditi jako malo kilometara, ispod 5000km godisnje (po tvojoj racunici),

ja bi uzeo 1.4 i mijenjao ulje i filtre jednom godisnje, i kroz par godina

skupis novce za nesto vece, uz pretpostavku da ce te Corolla sluziti bez opurtunitetnih troskova.

 

https://www.index.hr/oglasi/toyota-corolla-1-4-wv-ti/oid/1808171

 

Primjerice ova, pogledas dali je trula, kako reagira volanom, dali vuce u koju stranu,

pogledas razmake izmedju vrata i haube, da vidis dali je lupana.

A ako je trgovac posten i iskren, nebi trebalo biti problema. Mozda ti ju i spusti na 12.000kn ili manje.

Sto ti vise ostane, to bolje, jer ulaganja u takvo vozilo ces imati kad tad, i bolje imati lovu sa strane, nego se hvatat za glavu.

 

I nemoj stedit na ulju, makar napravio 2000km godisnje, promjeni ga. Ulje je hidroskopsko,

i kad vozis kratke rute, vlaga iz zraka ne stigne ispariti, i ulje vise nije kvalitetno (vidis na cepu da postane mlijecno,

kao majoneza), to je znak da vozis puno kratkih ruta i da vlaga iz ulja ne stigne ispariti.

 

 

12 godina
offline
Re: Kupnja prvog auta
dtdtdt kaže...

I ja tražim što kupiti kao prvi auto, htio bih benzinca sa 80-120 konja, klimom obavezno, hatchback ili sedan, zbog visine od skoro 190cm nisam zainteresiran za male aute a karavane ili monovolumene.....

Sa obzirom na navedene parametre,ti baš i nemaš veliki izbor,osim recimo nekakvoga Golfa ili BMW-a starijega-naravno.

Sve ostalo ti se jednostavno ne uklapa u tvoje prohtjeve.

VTI 1.4 i 1.6 motore treba izbjegavati pod obavezno-iz vlastitoga iskustva znam-uostalom,malko proguglajte,nisam jedini!

Ne vjeruj ženi koja laže!
14 godina
offline
Kupnja prvog auta

Ja bi mu preporucio da nek gleda 1.4 motor, da je mlađi od 2000 godišta, da košta do 13000kn, da ima do 190 000km i da ima klimu, a ostatak buđeta nek potroši na veliki servis čim ga kupi..

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 10:17 (Gremlin144).
6 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja prvog auta
Gremlin144 kaže...

Ja bi mu preporucio da nek gleda 1.4 motor, da je mlađi od 2000 godišta, da košta do 13000kn, da ima do 190 000km i da ima klimu, a ostatak buđeta nek potroši na veliki servis čim ga kupi..

 

 ne valja...

bolje je neka napravi pregled vozila prije toga famoznog "velikog servisa".

lijepo se odfrljaju svjećice, izmjerite analogno kompresiju, dići vozilo, ispod se vidi skoro u kilometar koliko je to vozilo gaženo, no ovo je prvo, analogni test kompresije..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 13:32 (Anđeo bez falinge).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice