Kupovina prvog skutera

poruka: 26
|
čitano: 19.662
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Kupovina prvog skutera

Pozdrav

Upravo se spremam kupit prvi skuter.Uzeo bih si nesto jeftino tek tolko da imam neko prijevozno sredstvo :D

Uglavnom nemam blage veze o skuterima i trazio sam oglase pa njuškalo.

Za oko mi je zapeo HONDA 8xrs koji inace ima 50 ccm3 ali ovaj ima malossi kit 70 ccm3.Jedino sto je to 1999 godise pa sad neznam?Cuo sam da su to jedniod najboljih skutra i da su dugotrajni.

Takodjer me zanima kako to ide s registracijom i svime kad se kupuje rabljen skuter.Da li moram do javnog biljeznika ili nesto slicno?

Puno hvala na odgovorima

The king is back!
12 godina
neaktivan
offline
Kupovina prvog skutera

Najbolje ti je nac neki polovni nrg ili runner, ne više od 10 tisuca kilometara, mozes ih nac za 8000 kuna bez problema, a to su trenutno najbolji skuteri, bolje neces nac, takoder mozes aprilliu sr pogledat, dobar motor isto:)

Pa kad kupujes od nekog skuter, odete kod javnog biljeznika napravit kupoprodajni ugovor, da skuter glasi na tebe, onda odes na policiju da ti naprave drugu knjizicu vozila i prometnu, koja naravno glasi na tvoje ime i to je to, e sad ako tehnicki jos traje onda njega ne trebas radit, a ako ne traje onda ga trebas napravit.

I mani se tih oglasa sa kitom, tko zna koliko kit vec stoji na njemu o sta je sa skuterom, i obavezno uzmi sa sobom nekog tko se kuzi u motore da ti pregleda malo motor prije kupnje, i naravno snizi cijenu, sto nije tesko ako vidis da motor prodaje netko tko se ne kuzi.

Bruce Wayne: Why didn't you just kill me? Bane: Your punishment must be more severe
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 11:34 (Volvox).
15 godina
offline
Kupovina prvog skutera

A gledaj kvalitetnije skutere tipa NRG,Aprilia SR,Derby 50 itd.

Mozes i malo slabije brandove tipa Keeway,TGB ...

11 godina
protjeran
offline
Re: Kupovina prvog skutera
doky01akablava kaže...

A gledaj kvalitetnije skutere tipa NRG,Aprilia SR,Derby 50 itd.

Mozes i malo slabije brandove tipa Keeway,TGB ...

Jbg za kvalitetu treba para.Kakvi su Malaguti f12 skuteri?I takodjer peugeot vivacity

The king is back!
15 godina
offline
Re: Kupovina prvog skutera
Masterpiece kaže...
doky01akablava kaže...

A gledaj kvalitetnije skutere tipa NRG,Aprilia SR,Derby 50 itd.

Mozes i malo slabije brandove tipa Keeway,TGB ...

Jbg za kvalitetu treba para.Kakvi su Malaguti f12 skuteri?I takodjer peugeot vivacity


Malaguti su odlicni skuteri za tuning frikove.
Frendov poznanik ima Malagutija tuniranog 110kmh ide,a trajnost no comment.

Peugeot vivacity ti je jako manevribilan tj.agilan skuter i stvoren za gradske guzve i provlacenje.

Imas -> 2006 godista NRG,SR aprilie za ispod 1.000 eura debelo 

12 godina
neaktivan
offline
Kupovina prvog skutera

Moje misljenje je da se isplati uzeti Runner 50cc, ima ih svugdje na cestama i mislim da je onda i dijelove lako naci.

clock2much
12 godina
protjeran
offline
Kupovina prvog skutera

Mani se rabljenih Peugeota jer im odlazi prednja vilica posto je "mono". Takodjer sa mani bilo kakvog skutera koji ima neke sportske djelove, a pogotovo Pollini ili Malossi kit jer ces kasnije plakati.(eventualno auspuh) Najbolja opcije su ti Piaggio NRG ili Gillera Runner jer ih ima najvise i imas djelova kaolko hoces. Pogledaj si i Derby GP1, onaj stariji model koj ima centralnu straznju vilicu, jer izgleda predobro, a i tvornicki vrti oko 6 ili 8 ks.

daniel
11 godina
protjeran
offline
Kupovina prvog skutera

Ja se nadao skuteru koji ce radit neko vrijeme a ne da odmah moram dijelove kupvat {#}

The king is back!
15 godina
offline
Re: Kupovina prvog skutera
Masterpiece kaže...

Ja se nadao skuteru koji ce radit neko vrijeme a ne da odmah moram dijelove kupvat {#}

 

Odi pitaj na motori.hr.

I svaki motor moze imati neocekivani kvar ili sto cuda koje logicno prodavac nece spomenuti.

Zato ciljaj na Piaggio grupaciju ( Gilera,Beveryl,Liberty 50 ),Cagiva ima isto nelosih skutera,NRG,Aprilia SR 50 itd

12 godina
neaktivan
offline
Kupovina prvog skutera

Uzimaj runner 50 sp, rabljeni, nemoj se uopće premišljat. Ja u svoj uložio oko 700 kn, stavio sam auspuh malossi mhr, malossi rolice 4,7 g, crvene federe kvačila i malossi red sponge filter zraka. Motor po ravnom ide 108, a o ubrzavanju ti neću ni govorit :)

Bruce Wayne: Why didn't you just kill me? Bane: Your punishment must be more severe
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina prvog skutera
Volvox kaže...

...a o ubrzavanju ti neću ni govorit :)

I potrošnji pretpostavljam {#}

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina prvog skutera
mate960 kaže...
Volvox kaže...

...a o ubrzavanju ti neću ni govorit :)

I potrošnji pretpostavljam {#}

  Potrošnja oko 4 litre na 100 km, odprilike pola litre više nego na serijali, a dobiješ užasno puno, to tek vidiš kad kreneš po uzbrdicama:)

Bruce Wayne: Why didn't you just kill me? Bane: Your punishment must be more severe
12 godina
neaktivan
offline
Kupovina prvog skutera

evo ja prodajem pa ako si zainteresiran motor je u dobrom stanju, posalji pm ili nauzovi za vise informacija :) klik

11 godina
protjeran
offline
Re: Kupovina prvog skutera
jurica46 kaže...

evo ja prodajem pa ako si zainteresiran motor je u dobrom stanju, posalji pm ili nauzovi za vise informacija :) klik

Sory malo puno previse za mene

The king is back!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina prvog skutera
Volvox kaže...

  Potrošnja oko 4 litre na 100 km, odprilike pola litre više nego na serijali, a dobiješ užasno puno, to tek vidiš kad kreneš po uzbrdicama:)

Da nije to ipak blize 5l?

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina prvog skutera
mate960 kaže...
Volvox kaže...

  Potrošnja oko 4 litre na 100 km, odprilike pola litre više nego na serijali, a dobiješ užasno puno, to tek vidiš kad kreneš po uzbrdicama:)

Da nije to ipak blize 5l?

  Nije, pa 5 l ne vuče kad se stavi kit na njega, a kamoli samo auspuh i rolice, to je praktički ništa.

Bruce Wayne: Why didn't you just kill me? Bane: Your punishment must be more severe
15 godina
offline
Re: Kupovina prvog skutera
Masterpiece kaže...
jurica46 kaže...

evo ja prodajem pa ako si zainteresiran motor je u dobrom stanju, posalji pm ili nauzovi za vise informacija :) klik

Sory malo puno previse za mene

 

Jel ovo previse za tebe ?

http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/aprilia-sr-50-ditech-49-cm3-odlicna-oglas-5548203

 

Koliko je tvoj budzet uopce ? Iljada eura max ili ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina prvog skutera
Volvox kaže...
mate960 kaže...
Volvox kaže...

  Potrošnja oko 4 litre na 100 km, odprilike pola litre više nego na serijali, a dobiješ užasno puno, to tek vidiš kad kreneš po uzbrdicama:)

Da nije to ipak blize 5l?

  Nije, pa 5 l ne vuče kad se stavi kit na njega, a kamoli samo auspuh i rolice, to je praktički ništa.

  Objasnite td vas troje? Ako se u nešto ne kužite, rađe šutite, sa base kitom od prijatelj Nrg troši 5,1 zavisi kako vozi.

Bruce Wayne: Why didn't you just kill me? Bane: Your punishment must be more severe
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina prvog skutera
Volvox kaže...

  Objasnite td vas troje? Ako se u nešto ne kužite, rađe šutite, sa base kitom od prijatelj Nrg troši 5,1 zavisi kako vozi.

Valjcici, auspuh, gljiva, federi kvacila..

 

Nema teorije da trosi ispod 4.5l osim ako ga bez gasa vozis. Prije bi rekao da trosi 5l

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Kupovina prvog skutera

Kako mozes takve gluposti pricati, meni je brat ima runnera dok je ima samo pilu i valjcice i taj runner je po gradu trosia priko 5.5L , a ti tu mene bajke pricas da on sa svim tim trosi 4.1L .
To su lovacke price .. 

DUDE WTF ?
12 godina
neaktivan
offline
Kupovina prvog skutera

Pa valjda znam kolko ga tankam. Pa nebi stavio sve to na njega da mi trosi 5.5 l. Ima spremnik od 7 l(mi se čini) ja odvozim s njim oko 160 km. Pa evo prema ovom sam izračuno   da je to 4,38 l.

Bruce Wayne: Why didn't you just kill me? Bane: Your punishment must be more severe
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina prvog skutera
Volvox kaže...

Pa valjda znam kolko ga tankam. Pa nebi stavio sve to na njega da mi trosi 5.5 l. Ima spremnik od 7 l(mi se čini) ja odvozim s njim oko 160 km. Pa evo prema ovom sam izračuno   da je to 4,38 l.

1. Čini ti se? Zašto se svađaš uopće s nama ako nisi provjerio informacije?

2. 4.38L nije 4.1L.

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina prvog skutera
Volvox kaže...

Pa valjda znam kolko ga tankam. Pa nebi stavio sve to na njega da mi trosi 5.5 l. Ima spremnik od 7 l(mi se čini) ja odvozim s njim oko 160 km. Pa evo prema ovom sam izračuno   da je to 4,38 l.

Sve oko, ti si napravija veliku zabunu tu ili imas neke hybrid stock tunning djelove koje ne daju nikakve preformanse motoru, a jos si u jednoj temi napisa da imas prosirene dizne tako da nema teoretske sanse da ti motor trosi sa svime time ko standardni.
To je nemoguce {#} 

DUDE WTF ?
12 godina
neaktivan
offline
Kupovina prvog skutera

Pa naravno da ne troši kao standardni, standardni trošo oko 3.7, zavisi o motoru, moj trosi oko pola litre više, dizna na motoru je bila 62, a sad je 64, tako da nema neke velike razlike, ne kuzim zasto mislite da lazem, pa sve sam vam lijepo objasnio, jos sam i tocno izračuno kolko troši, sad naravno da to ovisi kako vozim, al vrti se tu negdje od 4.2-4.5

Bruce Wayne: Why didn't you just kill me? Bane: Your punishment must be more severe
13 godina
offline
Kupovina prvog skutera

Pozdrav,

 

nemam nikakvog iskustva sa auto/moto svjetom samo znam da mi moj auto troši previše 10l benzina pa bi se prebacio na neki skuter. Cijenom do nekih 3k kn (ukoliko se stvarno isplati, poteci cu vise). Uzeo bi neki polovni sa njuškala. Bitno mi je da ne troši puno i da je pouzdan. Do posla imam 10km tako da nije dug put.

 

Što da gledam? Što da pazim? Imate li konkretno neki oglas koji se isplati uzeti?

Zahvaljujem na odgovorima i pomoći.

13 godina
offline
Kupovina prvog skutera

Evo i ja (opet) tražim neki skuter od 50cc.

Problem je taj, što je na Njuškalo definitivno 90% oglasa skutera precijenjeno. Tipa, Runneri iz '98 sa 30k km se prodaju za po 600 eura. Ko je tu lud?
Nemam pojma gdje naći nešto ok, ako je moguće, za cca. 500-600 eura.

Ništa ne ostavljam nezavrš
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice