Odabir auta

poruka: 22
|
čitano: 9.168
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Odabir auta

Stiglo vrijeme da svoj Hyundai i30 (benzin, 2007) zamjenim novim autom, a budući da je moje razumijevanje auta dosta ograničeno molio bih pomoć ovdje.

Imam oko 18 000 Eur, i kupio bih polovni auto. Nekako najviše naginjem Hatchback verzijama, budući da zbog prinove u obitelji puno mi znači taj način otvaranja prtljažnika (zbog praktičnosti).

Tip motora (benzin/dizel) mi ne znači previše, po mogućnosti da je ekonomično, snage 100-140KW. Vožnja većinski gradska.

 

Ovo je neki moj izbor za sada, slobodan sam i za druge ideje:

Mazda 3, diesel, 110KW

Opel Insignia, diesel, 120KW

Audi A5, Sportback, 130KW

 

 

Od ovih auta što mi se trenutno svidjaju svi su dizeli, al ne otklanjam mogućnost niti benzinca. Ono što me najviše zanima je, kakvi su za održavanje otprilike, imaju li neke poznate boljke koje bih trebao izbjegnuti? Da li bi mi bilo pametno da zbog gradske vožnje dam malo više novaca pa da idem na automatik mjenjač, a vezano uz to kakvi su im automatksi mjenjači.

Pouzdanost je na prvom mjestu. Udobnost vožnje, zvučna izolacija, materijali?

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 10:59 (Volos).
13 godina
offline
Re: Odabir auta
Sto se tice prinove, obavezno hachback, sa tim da bi ti ja preporucio punokrvnog karavana.

Imam prinovu isto, dosta prostrani karavan, cesto idemo na izlet/put/vikend, i uvijek mi fali mjesta :) (kolica, krevet, igracke, moje igracke, auto sjedalica... )

Ili bar gledaj model u kojem ti djecija kolica stanu bez problema u gepek, bez da se moraju rastavljati :)

Ja inace skicam a6 karavan, dizel , za novi auto.. svidja mi se skroz, ali mazda mi je draza marka, pa mozda mazda 6 karavanka ipak.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 13:23 (mcf).
12 godina
offline
Odabir auta

1. Audi 

2. Insignia 

3. Mazda 3 

Racunaj da ce Mazda 3 biti najbucnija od njih jer ima dosta losu izolaciju cak i za C segment i imati ce losije materijale. 

Svi ti auti su relativno pouzdani, kod mazde se lak prelako osteti i diskovi vole otici na smjesnim kilometrazama. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 13:30 (ivanzu).
5 godina
protjeran
offline
Re: Odabir auta
Volos kaže...

Stiglo vrijeme da svoj Hyundai i30 (benzin, 2007) zamjenim novim autom, a budući da je moje razumijevanje auta dosta ograničeno molio bih pomoć ovdje.

Imam oko 18 000 Eur, i kupio bih polovni auto. Nekako najviše naginjem Hatchback verzijama, budući da zbog prinove u obitelji puno mi znači taj način otvaranja prtljažnika (zbog praktičnosti).

Tip motora (benzin/dizel) mi ne znači previše, po mogućnosti da je ekonomično, snage 100-140KW. Vožnja većinski gradska.

 

Ovo je neki moj izbor za sada, slobodan sam i za druge ideje:

Mazda 3, diesel, 110KW

Opel Insignia, diesel, 120KW

Audi A5, Sportback, 130KW

 

 

Od ovih auta što mi se trenutno svidjaju svi su dizeli, al ne otklanjam mogućnost niti benzinca. Ono što me najviše zanima je, kakvi su za održavanje otprilike, imaju li neke poznate boljke koje bih trebao izbjegnuti? Da li bi mi bilo pametno da zbog gradske vožnje dam malo više novaca pa da idem na automatik mjenjač, a vezano uz to kakvi su im automatksi mjenjači.

Pouzdanost je na prvom mjestu. Udobnost vožnje, zvučna izolacija, materijali?

 ajde, pljunit ćeš 18 t€  keka za polovnjaka. prvi taj koji sam ugledao ta Insignia je od prvog vlasnika ali vlasnika iz Njemačke. nemoj biti naivan i misliti da je taj automobil prešao samo 50 t km.

za 18 t eura možeš kupiti novi lijepi jaki avuto.

12 godina
offline
Re: Odabir auta
mcf kaže...
Sto se tice prinove, obavezno hachback, sa tim da bi ti ja preporucio punokrvnog karavana.

Imam prinovu isto, dosta prostrani karavan, cesto idemo na izlet/put/vikend, i uvijek mi fali mjesta :) (kolica, krevet, igracke, moje igracke, auto sjedalica... )

Ili bar gledaj model u kojem ti djecija kolica stanu bez problema u gepek, bez da se moraju rastavljati :)

Ja inace skicam a6 karavan, dizel , za novi auto.. svidja mi se skroz, ali mazda mi je draza marka, pa mozda mazda 6 karavanka ipak.

 Hvala na odgovoru, razmišljao sam dosta o karavanu, al su nekako nezgodni i nepregledni za gradsku vožnju, pogotovo za parkiranje. Posao mi je takav da svaki dan moram tražiti parking po manjim ulicama. Al sigurno da ću pogledati nešto i u tome smjeru. Imam osjećaj po tom pitanju da koliko god velik auto imao da će biti premali za sve što djeca trebaju :)

Gledao sam neke manje SUVove, al mi se čini da su samo glomazni izvana, teški zbog čega i troše dosta više i zbog čega su teški u zavojima, a da ne nude ništa veći prostor u unutrašnjosti od običnih verzija (Audi Q3, Mazda CX3...)

 

 

- Nekako mi se Mazda 3 najviše sviđa, a što se tiče zvučne izolacije, čuo sam da su raniji modeli bili jako loše zvučno izolirani, ali da su modeli od 2013 pa nadalje puno bolji po tom pitanju. Ako netko ima osobno iskustvo bio bih zahvalan.

 

@dipsomaniac:

- uzimam polovan jer smatram da je to definitivno najisplativija kupnja, auto star između 3-6 godina. Dovoljno izgubi na cijeni a ostane relativno dobro očuvan.

- što se tiče Insignije i kilometraže, uvijek postoji rizik kod kupnje polovnog auta, ali s tim sam načisto. Čak i da je prešao duplo više od toga ja se nebi žalio ;)

12 godina
offline
Odabir auta

Modeli tek od 2017 su bolje izolirani, ne od 2013.

15 godina
offline
Re: Odabir auta
Volos kaže...
mcf kaže...
Sto se tice prinove, obavezno hachback, sa tim da bi ti ja preporucio punokrvnog karavana.

Imam prinovu isto, dosta prostrani karavan, cesto idemo na izlet/put/vikend, i uvijek mi fali mjesta :) (kolica, krevet, igracke, moje igracke, auto sjedalica... )

Ili bar gledaj model u kojem ti djecija kolica stanu bez problema u gepek, bez da se moraju rastavljati :)

Ja inace skicam a6 karavan, dizel , za novi auto.. svidja mi se skroz, ali mazda mi je draza marka, pa mozda mazda 6 karavanka ipak.

 Hvala na odgovoru, razmišljao sam dosta o karavanu, al su nekako nezgodni i nepregledni za gradsku vožnju, pogotovo za parkiranje. Posao mi je takav da svaki dan moram tražiti parking po manjim ulicama. Al sigurno da ću pogledati nešto i u tome smjeru. Imam osjećaj po tom pitanju da koliko god velik auto imao da će biti premali za sve što djeca trebaju :)

Gledao sam neke manje SUVove, al mi se čini da su samo glomazni izvana, teški zbog čega i troše dosta više i zbog čega su teški u zavojima, a da ne nude ništa veći prostor u unutrašnjosti od običnih verzija (Audi Q3, Mazda CX3...)

 

 

- Nekako mi se Mazda 3 najviše sviđa, a što se tiče zvučne izolacije, čuo sam da su raniji modeli bili jako loše zvučno izolirani, ali da su modeli od 2013 pa nadalje puno bolji po tom pitanju. Ako netko ima osobno iskustvo bio bih zahvalan.

 

@dipsomaniac:

- uzimam polovan jer smatram da je to definitivno najisplativija kupnja, auto star između 3-6 godina. Dovoljno izgubi na cijeni a ostane relativno dobro očuvan.

- što se tiče Insignije i kilometraže, uvijek postoji rizik kod kupnje polovnog auta, ali s tim sam načisto. Čak i da je prešao duplo više od toga ja se nebi žalio ;)

 Ono sto je mene mucilo kad je dijete dolazilo uzeti karavan ili ne...Hvala bogu sto sam odlucio uzet karavan, nevjerojatno koliko kolica, autosjedalica itd moze zauzet mjesta...Ovako bar sve to stane i povezem jos 3 osobe u autu....Jedino kaj mi najveci problem sto imam smjene do 1 ujutro i kad dodem doma nebi sa karavanom nigdje nasao parking al ajd uz malo muke nade se...Malo nepregledno ga vozit ali sad kad njega vozim imam osjecaj da bi mogao apsolutno sve voziti...najtezi problem ga je bocno parkirati jer je jbno dugacak(jos sam uzeo verziju bez parking senzora,mislio sam da mi ne treba no u ovim situacijama je vrh parking senzor)...Btw nista ne trosi više, ono sto me guši je jedino prva i druga sto vjerujem kao i u svakom autu....Glasam za bilo kakvu verziju karavana

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 16:17 (dado16).
13 godina
offline
Re: Odabir auta
Uglavnom, karavan, vjeruj mi.. vidjet ces kad krenes pakirat bebacha ... A jos kad malo naraste pa oce svoj beba bicikl i punu ratnu opremu.. uf .
Voznja i parkiranje, to se uhodas za par dana.
15 godina
offline
Odabir auta

ako je prinova na putu,iz iskustva (trece na putu),karavan i thule na krovu

CARPE DIEM
12 godina
offline
Re: Odabir auta

Sad ste me...

Što mislite onda o ovim Insignijama (karavan), pouzdanost, kvaliteta materijala, zvučna izolacija, jel imaju neke boljke oko kojih se trebam pripaziti? Kakvi su im ovi automatski mjenjači? Lijepo mi izgledaju, poprilično prostranog prtljažnika:

 

Insignija karavan

 

 

Ili možda Passat karavan (dosta ružniji od insignije, isto automatik):

Passat

 

Ili možda ovo:

Ford Mondeo, karavan, isto automatik

 

 

I na kraju:

Mazda 6 karavan

 

 

Od ovih su mi Insignija i Mazda favoriti...

11 godina
offline
Odabir auta

Od Insignie 4x4 automatik bjezi. 4x4 ima problema sa zadnjim diferencijalom a automatik isto nije bajan. Rucni mjenjac sa prednjim pogonom nema nikakvih problema i trebao bi te dobro sluzit.

Život je jedan al Omega je 2.0
12 godina
offline
Re: Odabir auta
macgyver 53 kaže...

Od Insignie 4x4 automatik bjezi. 4x4 ima problema sa zadnjim diferencijalom a automatik isto nije bajan. Rucni mjenjac sa prednjim pogonom nema nikakvih problema i trebao bi te dobro sluzit.

 Hvala puno na kvalitetnoj infomaciji ;)

15 godina
offline
Odabir auta

octavia karavan?

kvalitetno auto, vag motori unutra,puno mjesta a nije nabijena cijena kao ostalima

CARPE DIEM
12 godina
offline
Odabir auta

Nije kur*c. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 20:46 (ivanzu).
7 godina
neaktivan
offline
Odabir auta

Ja sam piknuo 308 sw druge generacije 2.0 hdi automatik. Ima mjesta dobro piči i tih je. 

6 godina
neaktivan
offline
Odabir auta

Ja sam sebi piknul novu ford fiesticu za 95 000kn..problem je to sto je oprema skupa za unutra, navlake, tepisi itd. ali sam uspio pronaci jeftine u kauflandu sada na akciji bile roba za auto. i moram reci da mi je cist dobra a iste sam takve navlake vidio za 1300 kuna u ford salonu.

7 godina
protjeran
offline
Odabir auta

Ma to, bjez od "original" navlaki. kupis najpovoljnije sa Amazona, za 20-25€, i nije ti ih zao nakon 2-3 godine baciti,

a ako imas djecu, unuke i ljubimce, sigurno ce se zaflekati i istrugati/poderati, isto kao i ova od 250€.

 

I onda kupis za 2-3g novu za iste pare i vozis dalje, a mozda i prije kupis, gledas akcije, zna bit set za 6-8€ na nekim

ludim akcijama, pa spremis u ormar kad zatrebe i gotovo.

 

Bitno da je tebi ugodno u autu, a ne jel netko gleda dali na navlakama pise FORD ili "euro-car".

11 godina
offline
Odabir auta

drzi se hatchback, ni ne pomisljaj na karavane

 

imam troje djece i nikada nisam imao problema sa prostorom

 

na pocetku sam imao Toyotu Verso, i samo zato sto ima hrpu mjesta sam je natrpavao bezveze stvarima, koje nikada nisam niti koristio, ali eto ponesli smo na vikende, more itd samo zato jer je stalo

 

od kada vozim hatchback auto, shvatih da vozim puno manje stvari na putovanja, jer bas zbog ogranicenosti prostora racionalnije trpas i nikada problema sa troje djece (3, 6 i 8 godina imaju) 

 

kao sto je netko gore spomenuo, uvijek si moze Thule kupiti pa na krov, a karavan ce uvijek biti glomazan i ruzan 

 

Toyota Auris 2.2 diesel 170KS

 

A3 2.0  benzinac 200KS

 

Leon 1.4  benzinac 125KS

 

Cupra 2.0  benzinac 290KS

 

Focus ST 2.0 benzinac 240KS

 

Civic 2.2 diesel 140KS

 

to sam sve vozio u zadnjih 8 godina, i to mogu preporuciti

 

svi ti imaju 5 vrata i svi su odlicni auti sa puno snage i osmjeha na licu, a family friendly su

 

 

6 godina
offline
Re: Odabir auta
Timo kaže...

drzi se hatchback, ni ne pomisljaj na karavane

 

 Čemu tolika averzija prema karavanima? Nit' su ružni, nit' su glomazni, nit' su u današnje vrijeme parking senzora, parking kamera, pa čak i sustava automatskog parkiranja nešto strašno problematični za vožnju po gradu.

15 godina
offline
Re: Odabir auta

ajde ti sad meni reci kako si ti u ijedno od ovih preporucenih auta strpao 3 sjedalice na zadnju klupu?

 

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 17:31 (simeparanoja).
11 godina
offline
Re: Odabir auta
simeparanoja kaže...

ajde ti sad meni reci kako si ti u ijedno od ovih preporucenih auta strpao 3 sjedalice na zadnju klupu?

 

ovako

 

izgleda skuceno ali njima nije problem, najstarijem fali jos 10 cm i onda se moze voziti bez sjedalice 

 

 

14 godina
offline
Odabir auta

Ja sam svog focusa karavanca platio 7000 evrica, pa ima automatsko bocno parkiranje =). Mislim moras gas i kocnicu ali mali sam uđe. Ne vidim kakav je problem parkiranje s karavanom kad imas prednje/zadnje parking senzore. Pa nisu hatcbackovi ne znam koliko manji. Ja nemam djecu ali mi je karavanac ipak zakon.

Dirty dosen
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice