Opel Astra K 1.6 cdti - kratki osvrt

poruka: 4
|
čitano: 17.582
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Opel Astra K 1.6 cdti - kratki osvrt

Danas sam provozao testno vozilo (Opel Astra K 1.6 cdti 110ks karavan). Osjećam potrebu da navedem svoje dojmove. Možda se mnogi neće složiti pa sam otvoren za komentare.

Moji ukupni dojmovi su osrednji. Zadnje 4 godine vozim Audi A4 1.9 TDI iz 2004. godine (koji nije pojam premium komfora) i nisam osjetio da nešto naročito propuštam.

Da je volan nešto tvrđi, sjedala mrvicu šira i mekša, ukupan dojam bi bio puno bolji. Bilo bi to sasvim dobro auto za obiteljska putovanja duge staze...

Daleko od toga da je loš, ali bih rekao da je više orijentirano manje zahtjevnoj publici.

 

Plusevi:

- izolacija buke i mirnoća vožnje su dobre na dobroj cesti (na lošoj cesti ne baš)

- motor je poletan i solidno tih do 3000rpm i ima dovoljno snage za ubrzanja (možda u pretrpanom autu na velikoj uzbrdici bi se mučio s pretjecanjem, ali nisam imao prilike to testirati)

- interijer nije naročito avangardan niti sportski, ali za ovu kategoriju je jako korektan i na prvu nisam uočio neku manu 

- prostranost bi mogla većini ljudi biti dovoljna (imam 1.94m i nakon podešavanja vozačkog sjedala, straga imam mjesta taman - koljena su na centimetar od prednjeg sjedala i iznad glave ima nekoliko cm)

- prtljažnik (u karavanskoj izvedbi) je solidan (premali je u hatchback izvedbi)

- ručna kočnica je old-school, nije na tipku (to je meni plus jer se većinom nikad ne treba servisirati)

- električno podešavanje vanjskih retrovizora radi jako ugodno i brzo (za par sekundi ih možete podesiti)

 

Minusi:

- stražnji ovjes se poprilično jako čuje preko nepravilnosti na cesti (zvuk udara), što jako umanjuje osjećaj profinjenosti

- volan je jako lagan (nije progresivan) radi čega pri većim brzinama nedostaje osjećaj sigurnosti

- ovjes je po meni dosta tvrd na lošijoj cesti (ne pretjerano kao kod sportskog auta, ali svakako smeta i volio bih da je malo mekši)

- gepek/prtljažnik je u hatchback izvedbi užasno plitak (radi rezervne gume) i mislim da bi stao taman jedan veliki putni kofer i to je sve

- klima je bila stavljena na 18°C i kroz 15ak minuta se auto još uvijek nije pretjerano rashladilo (32°C vanjske temperature). Možda nije stavljen ventilator na max, nisam obratio pažnju.

- pedale prenose vibracija motora (vjerojatno se čovjek navikne pa mu ne smeta, ali navodim uočene mane)

- sjedala su na sjedećem dijelu više prilagođene za manje pozadine :) (iako sam relativno mršav za svoju visinu; 93kg) jer bočni dijelovi smetaju. Na naslonu je profiliranost dobra, ali meni bi donja profiliranost jako smetala na dugim stazama.

- na karavanskoj izvedbi postoji jako velika slijepa točka otraga (vožnja u rikverc nije dovoljno pregledna po meni)

- parkirni senzor čas se glasa čas ne, uglavnom nisam mu pretjerano vjerovao ali dobro dođe

 

Toliko od mene, javite svoje dojmove.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 15:21 (mile_st).
14 godina
offline
Re: Opel Astra K 1.6 cdti - kratki osvrt

prešel si s konja na magarca kaj očekuješ

14 godina
offline
Re: Opel Astra K 1.6 cdti - kratki osvrt

prešel si s konja na magarca kaj očekuješ

14 godina
offline
Re: Opel Astra K 1.6 cdti - kratki osvrt
Nisam presao, samo sam na tren bio radoznao :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice