Spajanje auto muzike

poruka: 12
|
čitano: 5.240
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto muzike

Prije svega pozdrav svima i ako sam fulio rubriku molio bih administratore da se ne ljute i neka post prebace u odredjenu skupinu.Htjeo bih zamoliti nekoga ko se bar koliko toliko vise od mene razumije oko ozvucenja u automobilu da mi dadne par savjeta oko spajanja zvucnika na auto radio.

Naime imam JVC radio i 4 manja zvucnika i jedan veliki koji je u kutiji,pa ako se ko javi ja cu mu reci sve sto ga zanima.

RayToral
14 godina
moderator
offline
Re: Spajanje auto muzike

Ajde ti za početak navedi sljedeće:

 

1 točan model i godina auta

2 točan model radija, piše s prednje strane

3 točan model zvučnika, piše iza na zvučniku

4 točan model subwoofera (to je taj veliki u kutiji), morat ćeš ga vjerojatno izvaditi iz kutije ako na njoj ne piše

 

Slike su također poželjne.

 

I za kraj reci kakvu pomoć trebaš.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
14 godina
offline
Spajanje auto muzike

Daj radije da netko drugi to napravi.

Nedavno sam samo rekao promijenit ću radio koji ima samo CD na onaj koji ima BT ali ne radi CD. Rekoh nema veze kaj ne radi CD, ima BT... I samo ga uštekamo, nikakve žice nismo preslagivali (a možda je trebalo). I onda se dogodi greška da ne radi kilometar sat kao ni okretaji km... vratimo stari i radi... Sad u čemu je fora ne znam.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje auto muzike

Znaci golf 2 turbo dizel 

Radio je JVC KD-X310BT

2 mala zvucnika sto su u instrument tabli su po 120w

2 malo veca zvucnika sto su u polici gepekta su Blaupunkt 180w

Ovaj sto je veliki u kutiji je sony Xplod 280w

 

Sve je spojeno odvojeno ali mi ie najveci problem sto kada pojacam na max na zvucnici krce ne moze se slusati kako treba.Povezao sam ih tako mi je jedna strana 2 prednja,a druga strana 2 zadnja tako da kada podesajem balans vise prebacim za nazad da se glasnije cuju ova dva u polici gepekta,a kutiju sam povezao na oboje,plus na zadnje minus na prednje.Ako sam negdje pogrijesio ili ako vam nesto nisam naveo molim vas da me ponovo upitate,a slike cu vam sutra postaviti ako vam trebaju jos uvijek jer sam na poslu bio i nisam stigao uslikati.

RayToral
14 godina
moderator
offline
Re: Spajanje auto muzike

Za početak zvučnike treba spojit kako idu, a ne kemijati.

 

Subwoofer treba spojiti preko pojačala, ne direktno na radio.

 

Zapravo je zanimljivo da nisi već do sad spalio ili radio ili zvučnike...daj nekome tko zna da ti to spoji kako treba.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
7 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje auto muzike

Mozes li ako ti nije problem u paintu skicu napraviti kako bi to otprilike trebalo da izgleda,ako ti nije problem ili ako slucajno imas neku shemu pa da postavis ovde.Mislim ako ti nije tesko.

RayToral
14 godina
moderator
offline
Re: Spajanje auto muzike

Na mobitelu sam pa baš i nemogu sad.

 

Nemaš što razmišljati tu.

Svaki zvučnik spajaš na izlaz iz radija za taj zvučnik.

Subwoofer možeš spajati jedino uz dodatno pojačalo koje očito nemaš.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
7 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje auto muzike

Ali kada njega i odspojim preostala 4 zvucnika mi krce na maksimumu.Mozda smaram,ali zvucnici su novi.Nema im 10-15 dana

RayToral
14 godina
moderator
offline
Re: Spajanje auto muzike

Za početak ih spoji kako treba.

 

Čekaj malo, ti pojačavaš do 50?

 

Na svakom radiju krči kad pojačaš do kraja, to se nikad ne radi. 

 

Preko 40 ili 45 će uvijek krčat te ćeš tako uništit zvučnike, a možda i radio.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
7 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje auto muzike

Ne pojacajem do 50 nego do 30,imam low amplifire mod i high amplifier mode,kada stavim na low moze do 30 kada stavim na high ide do 50,kako god okrenem na max krci.Spojit cu kako ste rekli pa cemo vidjeti sta ce biti.

RayToral
6 godina
protjeran
offline
Re: Spajanje auto muzike
XXX-Man kaže...

Subwoofer možeš spajati jedino uz dodatno pojačalo koje očito nemaš.

 hm, imao sam do prije par godina Fiat Stilo.

Kad sam ga kupio primjetio sam neke dvije bijele žice u gepeku za koje sam skontao da bi trebale biti za sub..

Radio je inače šit, originalni, "kazetaš"

uzeo ja iz zafrkancije zvučnik iz sobe (pasivni), spoji žice i gle čuda radi.

 

nije vraga da je taj radio imao neko predpojaćalo ili pojačalo za subwoof u sebi ?!

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 10:57 (Anđeo bez falinge).
14 godina
moderator
offline
Re: Spajanje auto muzike
Ray7oral kaže...

Ne pojacajem do 50 nego do 30,imam low amplifire mod i high amplifier mode,kada stavim na low moze do 30 kada stavim na high ide do 50,kako god okrenem na max krci.Spojit cu kako ste rekli pa cemo vidjeti sta ce biti.

 Da ponovim...

Nikad se ne pojačava do max!!!

Ako ide do 30 onda smiješ pojačati najviše do 25!

Anđeo bez falinge kaže...

 hm, imao sam do prije par godina Fiat Stilo.

Kad sam ga kupio primjetio sam neke dvije bijele žice u gepeku za koje sam skontao da bi trebale biti za sub..

Radio je inače šit, originalni, "kazetaš"

uzeo ja iz zafrkancije zvučnik iz sobe (pasivni), spoji žice i gle čuda radi.

 

nije vraga da je taj radio imao neko predpojaćalo ili pojačalo za subwoof u sebi ?!

Stilo koristi izlas za zadnje zvučnike sa radija za sub, radio je za to predviđen tvornički al na taj način da originalni sub ima malo pojačalo ugrađeno u sebe i tako ne opterećuje radio.

Ali ipak može raditi jer je radio tako napravljen da se može spojit

Jedino što si trebao imati konektor sa više žica, baš 6, ne samo 2. Moguće da je bilo stavljeno malo pojačalo za sub već u auto, imaj na umu da postoje pojačala veličine 2 kutije cigareta...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 11:18 (XXX-Man).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice