Xenon, sta treba, sta ne??

poruka: 44
|
čitano: 47.470
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??

Daj malo više detalja...

 

Koja godina je auto?

Slika fara?

 

Mislim da fabie nisu dolazile sa xenonom...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 21:11 (XXX-Man).
10 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??
Milka30 kaže...

Iako naslov teme ne odgovara bas mome upitu,jbg. ta tema ima najvise znalaca.

 

Kupio sam Skodu fabiju sa xenon svjetlima.Posto sam se ja po prvi puta u zivotu susreo sa xenonima,buni me par stvari:

-Imam osjecaj da nista to bolje ne svijetli od obicnih svjetala,razlika je samo u tome sto se vidi jasna "odrezana" crta između svjetlosti i tame na asfaltu i u biti to je to!

-Duga svjetla uopce ne svjetle bolje od kratkih,samo promjene boju iz bjeloga u onako žučkasto(normalnu boju) i to je to,ne obasjavaju znakove u daljini i nema karakteristicne odrezane crte kao kod kratkih.

 

Auto je kupljen u auto kući polovan,oni su ga vozili na tehnicki,tako da ne znam jel "preko veze" prosao sa takvim svjetlima!

Jel moguce da ja imam te Kineske xnenonke i koji k...c je to sa dugim svjetlima?

 

 Predpostavljam ako vidis tu liniju kod kratkih oni jesu xenon,ali duga nisu nego imaju samo lece...a sto ti slabije svitli,mozda jer su ti spusteni farovi prema zemlji.

Vidi imas li automatski podizas kraj sklopke za paljenje i gasenje farova.

Kod mene je tako bilo kod audija a3,samo sto su xenoni(kratka) bili dovoljno jaki da nisam ni palio duga.

Origin_Steam: hrka11
5 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??
hrka11 kaže...

 

Kod mene je tako bilo kod audija a3,samo sto su xenoni(kratka) bili dovoljno jaki da nisam ni palio duga.

 Mislim da mi nema gore stvari u životu nego kad iz suprotnog smijera naiđem na ovakva svijetla. 

10 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??

Hahaha...i meni isto viruj mi...ali su spustena i duga bila tako da ne biju u oci vozacima,a meni dovoljno da vidim.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??
XXX-Man kaže...

Daj malo više detalja...

 

Koja godina je auto?

Slika fara?

 

Mislim da fabie nisu dolazile sa xenonom...

Skoda Fabia 1.4 tdi 2008 g.

Slikam ti far kasnije!

hrka11 kaže...

  Predpostavljam ako vidis tu liniju kod kratkih oni jesu xenon,ali duga nisu nego imaju samo lece...a sto ti slabije svitli,mozda jer su ti spusteni farovi prema zemlji.

Vidi imas li automatski podizas kraj sklopke za paljenje i gasenje farova.

Kod mene je tako bilo kod audija a3,samo sto su xenoni(kratka) bili dovoljno jaki da nisam ni palio duga.

 U biti,veceras sam testirao,xenon kratka rade stalno,samo se dodatno upali dugo svjetlo na ovo kratko.

Naravno da ima motoric za dizanje leća i on je podignut na max(kratka svjetla cc 30-40 metara bacaju svjetlo),kada je leca na minimali onda svjetlo pada na 5-7 metara udaljenosti???

Sve mi to nekako smrdi na opasni zajeb,jer mi se sve to cini raštelano!

Ne vjeruj ženi koja laže!
14 godina
moderator
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??
Milka30 kaže...

 U biti,veceras sam testirao,xenon kratka rade stalno,samo se dodatno upali dugo svjetlo na ovo kratko.

Naravno da ima motoric za dizanje leća i on je podignut na max(kratka svjetla cc 30-40 metara bacaju svjetlo),kada je leca na minimali onda svjetlo pada na 5-7 metara udaljenosti???

Sve mi to nekako smrdi na opasni zajeb,jer mi se sve to cini raštelano!

 Da, tako to i treba raditi.

Ovo s motorićem je isto otprilike ok podešavanje (za normalna svjetla)

E sad je stvar da auti sa xenonom tvorničkim nebi smjeli imati podešavanje visine u kabini, nego preko senzora automatski.

 

Fabia Mk2 nije dolazila sa tvorničkim xenonom.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
12 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??

Evo slikica!

Cini mi se kao orginalna tvornička(frend mi veli da je to navodno Fabia za zapadno trziste,jer je prepuna dodatne opreme i dosta se razlikuje od ostalih),ali iskreno nemam pojma!

Ako to tako treba raditi,onda hebes taj xenon,draze su mi obicne H7,jer su jeftinije,a isti k...c sto se tice svjetlosti.

Ne vjeruj ženi koja laže!
14 godina
moderator
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??

Pa ista stvar ti je i obične H7 u leći...

 

https://www.danielsternlighting.com/tech/lights/codes/codes.html

Pogledaj koje od ovih oznaka imaš na faru pa napiši ovdje.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
12 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??
XXX-Man kaže...

Pa ista stvar ti je i obične H7 u leći...

 

https://www.danielsternlighting.com/tech/lights/codes/codes.html

Pogledaj koje od ovih oznaka imaš na faru pa napiši ovdje.

Na faru jasno piše B Halogen (iako na linku navodi kako su to svjetla za maglu)

Skinuo sam onu zaštitnu gumu i pogledao tu žaruljicu,na kojoj piše xenon TIANLI made in China.

Misterija riješena,sutra idem kod autoelektricara da mi stavi obicnu halogenku i to je to!

Ne vjeruj ženi koja laže!
14 godina
moderator
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??

Nisi shvatio.

 

Posebna je oznaka za svaku žarulju u faru.

 

Dakle imaš barem 3-4 oznake.

 

Ako je žarulja H7 nema razmišljanja, kineska je.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
12 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??

Sa vanjske strane na faru,na rubu di izlazi leca,pise B halogen,te sa donje strane pisu dimenzije lece u inchima.

Sama zarulja je malo modificirani h7 jack(nije standardni h7)...no nebitno,necu se zajebavati sa time i riskirati da mi policija naplati kaznu.Majstor ce znati kako to rijesiti!

Ne vjeruj ženi koja laže!
10 godina
offline
Xenon, sta treba, sta ne??

Ako je tvornički xenon onda nemaš kotačić za podešavanje visine u unutrašnjosti.

14 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??
Milka30 kaže...
XXX-Man kaže...

Pa ista stvar ti je i obične H7 u leći...

 

https://www.danielsternlighting.com/tech/lights/codes/codes.html

Pogledaj koje od ovih oznaka imaš na faru pa napiši ovdje.

Na faru jasno piše B Halogen (iako na linku navodi kako su to svjetla za maglu)

Skinuo sam onu zaštitnu gumu i pogledao tu žaruljicu,na kojoj piše xenon TIANLI made in China.

Misterija riješena,sutra idem kod autoelektricara da mi stavi obicnu halogenku i to je to!

 to si mogao odmah znati, ali evo za drugi put:
1. ksenonski farovi imaju automatsko niveliranje svjetlosnog snopa, nema nikakvog "kotačića" za podešavanje u kokpitu. Ti ga imaš pa je jasno da nije tvornički xenon.
2. ksenonski farovi uvijek imaju i pranje, na slici se vidi da ga ti nemaš. 

Očekuj da će ti svjetlo bit znatno slabije kad staviš H7. Onda ćeš vidjeti razliku između dugog i kratkog. Račun od autoelektričara pošalji autosalonu gdje si automobil kupio, jer su ti prodali tehnički neispravan automobil. 

12 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??

Do danas o xenonu sam znao samo da se on spominje kao dodatna oprema na autu i to se posebno spominje prilikom prodaje automobila,a u biti nisam imao pojma sta je to i koliko dobro obasjava.

Majstor mi je promjenio zarulje,naštelao farove(preko onoga ćuda što imaju na tehnickome) i naplatio 50 kn i potvrdio da su u pitanju žnj kineski xenon koji ne moze proci homologaciju.

Necu se vracati u salon,jer sam mjenjao auto kljuć za kljuć i pritome im dao Peugeota 207 koji se ne moze popraviti(to sam im prešutio),uostalom i oni su meni prešutili da je Škoda farbana(iako sam to odmah skužio)-tako da tko je koga više sjebo.

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice