Kako spojiti dvije sql tablice u trecu?

poruka: 3
|
čitano: 5.043
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kako spojiti dvije sql tablice u trecu?

Imam tablicu ucenici (br_ucenika int primary key, ime varchar, prezime varchar, godiste) i tablicu predmeti (br_predmeta int prim key, ime_predmeta, bodovi). Trebao bih tablicu koja bi povezala ucenike i predmete za evidenciju koji ucenik slusa koje predmete. Dakle da povuce podatke iz prve dvije kada treba prikazati detalje. Kako da to izvedem?

 

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako spojiti dvije sql tablice u trecu?
I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti dvije sql tablice u trecu?

U ovom slučaju možeš kreirati novu tablicu koja će ti prikazati koji učenik je upisao koji predmet (npr. ucenici_predmeti) gdje onda budes imao 2 stupca (br_ucenika i br_predmeta). Onda se poveze tablica ucenici sa ucenici predmeti preko br_ucenika, te tablica predmeti sa ucenici_predmeti preko br_predmeta). Cilj ti je sa trecom tablicom odrediti kobi ji ucenik je upisao koji predmet. Takodjer ako mozes modificirati tablicu mogao bi u tablicu ucenici ubaciti stupac imenom predmet i onda povezati preko tog stupca tablice ucenici i predmeti koristeci kljuceve.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice