Kreiranje baze podataka - mysql

poruka: 5
|
čitano: 2.065
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kreiranje baze podataka - mysql

Pozdrav ljudovi,

 

ovako imam jedno pitanje.

 

Prijatelj mi otvara ordinaciju pa me zamolio ako bi mu htio napraviti neku jednostavno bazu podataka za upis pacijenta,dijagnoze itd.

 

Pa me sad zanima gdje bi mi bilo najlakše napraviti tu bazu u accessu ili myql-u, jer naime on bi imao sestru koja bi mu upisivala pacijente koji bi dolazili kod njega na daljnu obradu.

Dakle isti princip kao i u bolnici ali neka jednostavna baza.

 

P.S.

Molim bez suvišnih komentara samo tražim pomoć.

Znam nešto o tome i imam vremena 2 mjeseca tako da ću se poigrati sa tim da mu pomognem.

 

Hvala.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kreiranje baze podataka - mysql
MSSQL + ASP.Net MVC ili MySQL + PHP, kakav access...
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kreiranje baze podataka - mysql

Ok..hvala tii..pa kad mi je rekao jednostavnu bazu pa reko napravim mu onda u accesu..:)

 

Samo da te pitam još preko čega se onda te dvije baze povežu..dakle ta od sestre i od doktora..

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kreiranje baze podataka - mysql

Koja je poanta baze da imaš dvije... Valjda je zato baza, jedna, centralna. Zato sam ti i sugerirao neku web aplikaciju i pravi SQL server jer ti je sve lijepo na jednom mjestu.

 

To nije tako jednostavno kako ti se čini za napraviti.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
8 godina
neaktivan
offline
Kreiranje baze podataka - mysql

Napravis jednostavnu mysql bazu i u visual studiu napravis winformu na kojoj stavis 2 opcije za upis i ispis pacijenta i preko entity frameworka se povežes sa mysql bazom . 
https://dev.mysql.com/doc/visual-studio/en/

 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice