Temperature vaših PC grijalica

poruka: 3.535
|
čitano: 548.255
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Koju cpu temp da gledam CPUTIN mi je u idle 40, a package 25. A u occt CPUTIN 60, a package 45

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Evo male razlike u temperaturama između intel stock coolera i cm hyper 212 evo-a.

OCCT nakon 15 minuta (prve četiri intel hladnjak, a druge četiri cm) :

 

Hejjjjj
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

je mala razlika od 25°c...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Imao nekih problema rusile mi se igre i onda skuzio da nakon 35 min occt-a mi daje error na core 2, smanjio fsb na 471=4ghz,  prije bio 476 (neznam kako sam krivo izracunao), malo povecao NB i cpu PLL voltazu, otiso do linksa jer temps. isle preko 90 u full load na occt i u igrama oko 75-80... kupio kaze ultra 3000 RPM 120mm fan, zamjenio stock od hyper t4, sad idle oko avg 45 bude, dok igram cs:go avg 60-65 max (osim core 0, on malo odskace do 70+-), nikad preko nisam primjetio. Stim da mi sad nemilo buci pc kao avion, samo cujem fwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww. , sad bi trebalo stelati po biosu sto nisam dobro, sto jesam, tko ce svaki put restart pa 1 hour test raditi :/... Mislim da cu spojiti ovaj coolermasterov stock negdje da malo daje "cistog" zraka, imam 3 pinski adapter on je 4 pin, morat cu rezat plastiku ili nesto.

1 hour occt 1 hour occt
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Temperature vaših PC grijalica

Koristim CPUID HWMonitor, ali nekako mi je čudan. Zna mi se dogodit da samo najednom poveća/smanji temparaturu procesora za 10°C, a ništa mi nije upaljeno osim tog programa. Jel to normalno ili je nekakav problem sa programom?

 

Imam najnoviju verziju, na prošlim mi je pokazivao temperature svake jezgre procesora pojedinačno, sad mi daje samo jednu temperaturu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
xxx777 kaže...

Koristim CPUID HWMonitor, ali nekako mi je čudan. Zna mi se dogodit da samo najednom poveća/smanji temparaturu procesora za 10°C, a ništa mi nije upaljeno osim tog programa. Jel to normalno ili je nekakav problem sa programom?

 

Imam najnoviju verziju, na prošlim mi je pokazivao temperature svake jezgre procesora pojedinačno, sad mi daje samo jednu temperaturu.

 http://www.hwinfo.com/download.php

 

Probaj ovo, godinama već koristim i mogu samo preporućiti.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Tiby kaže...
xxx777 kaže...

Koristim CPUID HWMonitor, ali nekako mi je čudan. Zna mi se dogodit da samo najednom poveća/smanji temparaturu procesora za 10°C, a ništa mi nije upaljeno osim tog programa. Jel to normalno ili je nekakav problem sa programom?

 

Imam najnoviju verziju, na prošlim mi je pokazivao temperature svake jezgre procesora pojedinačno, sad mi daje samo jednu temperaturu.

 http://www.hwinfo.com/download.php

 

Probaj ovo, godinama već koristim i mogu samo preporućiti.

 Skinuo sam taj program i imam ovdje 3 temperature CPU-a, koju treba gledati?

http://i.imgur.com/pAEvfeu.png

 

One dvije gore su mi sumnjive, prva je premala, druga mi je bila na 80°C, nakon što je komp 10-ak minuta bio na mirovanju, onda se spustila

12 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
xxx777 kaže...

 Skinuo sam taj program i imam ovdje 3 temperature CPU-a, koju treba gledati?

http://i.imgur.com/pAEvfeu.png

 

One dvije gore su mi sumnjive, prva je premala, druga mi je bila na 80°C, nakon što je komp 10-ak minuta bio na mirovanju, onda se spustila

 Onu CPU Package 0 zanemari, Cpu 0 ti je temperatura jezgere a CPU socket.

Makar kod tebe je to sve podosta toplo, hdd na 41 stupanj????

 

U kojoj je to kištri složeno?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Tiby kaže...

 Onu CPU Package 0 zanemari, Cpu 0 ti je temperatura jezgere a CPU socket.

Makar kod tebe je to sve podosta toplo, hdd na 41 stupanj????

 

U kojoj je to kištri složeno?

 

Ovo je kućište, ako na to misliš

http://protis.hr/products/details/linkworld-72721c2222450w-micro-case-450w-psu/77997

 

Na onom HW Monitoru mi je temperatura išla na 100°C pa sam otvorio unutra sve da pogledam prašinu i bilo je dosta na hladnjaku CPU-a, to sam maknuo. Grafičku nemam, napajanje je dobro, znak koji piri van je čak i malo hladan, HDD mi se ne čini vruć...

12 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
xxx777 kaže...

 

Ovo je kućište, ako na to misliš

http://protis.hr/products/details/linkworld-72721c2222450w-micro-case-450w-psu/77997

 

Na onom HW Monitoru mi je temperatura išla na 100°C pa sam otvorio unutra sve da pogledam prašinu i bilo je dosta na hladnjaku CPU-a, to sam maknuo. Grafičku nemam, napajanje je dobro, znak koji piri van je čak i malo hladan, HDD mi se ne čini vruć...

 Iskreno kištra je onak čista kutija, probaj na bočnu stranicu staviti ventilator pa poprati temperature dali su što pale.

Gdje možeš ugraditi ventilatore na tom kućištu?

 

11 godina
neaktivan
offline
Temperature vaših PC grijalica

Pa teško da se igdje može stavit dodatni ventilator, zapravo nikad to nisam stavljao pa i ne znam kakvi su sve načini da se to stavi, ali onak na prvu kad pogledam ne znam gdje bih ga mogao staviti.

 
Imam ja ovo kućište već godinu i pol, nisam do sada imao problema i sve je normalno radilo. Mislim, onak, sad je ljeto, općenito je toplije pa je možda i zbog toga, prošlo ljeto je sve bilo OK, možda će i sada procesor biti u redu kada sam ga očistio. Jedino taj HDD...


Meni onako temperatura HDD i ne čini se pretjerana, još sam sada i ovo našao

Hard Disk Temperature
Less than 25°C  -  Too cold
25°C to 40°C  -  Ideal
41°C to 50°C  -  Acceptable
More than 50°C  -  Too hot

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
xxx777 kaže...

Pa teško da se igdje može stavit dodatni ventilator, zapravo nikad to nisam stavljao pa i ne znam kakvi su sve načini da se to stavi, ali onak na prvu kad pogledam ne znam gdje bih ga mogao staviti.

 
Imam ja ovo kućište već godinu i pol, nisam do sada imao problema i sve je normalno radilo. Mislim, onak, sad je ljeto, općenito je toplije pa je možda i zbog toga, prošlo ljeto je sve bilo OK, možda će i sada procesor biti u redu kada sam ga očistio. Jedino taj HDD...


Meni onako temperatura HDD i ne čini se pretjerana, još sam sada i ovo našao

Hard Disk Temperature
Less than 25°C  -  Too cold
25°C to 40°C  -  Ideal
41°C to 50°C  -  Acceptable
More than 50°C  -  Too hot

 Jesil ti ikad njega očistio od prašine i promijenio termo pastu ?

Imaš li ikakav vent na kučištu ?

 

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2015 20:55 (nicky.sl).
13 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

pozz, 

 

dok surfam netom 

 

cpu 1 32

cpu 2 27

cpu 3 39

cpu 4 30

 

i5 2500k sa lc cc 120 i mx2 pasta

 

jel normalna ovakva razlika na cpu 3, nemam trenutno pastu kod sebe da promjenim ako nije mozda dobro cooler sjeo, imam samo onu sta je dosla od lc cc 120.

ili da pustim kako je

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Djozaa kaže...

pozz, 

 

dok surfam netom 

 

cpu 1 32

cpu 2 27

cpu 3 39

cpu 4 30

 

i5 2500k sa lc cc 120 i mx2 pasta

 

jel normalna ovakva razlika na cpu 3, nemam trenutno pastu kod sebe da promjenim ako nije mozda dobro cooler sjeo, imam samo onu sta je dosla od lc cc 120.

ili da pustim kako je

 

 Normalno je budi bez brige.

Odvrti 10min Prime95 pa nam pokaži te temperature i tako cemo znat triba li minjat pastu.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
10 godina
neaktivan
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Djozaa kaže...

pozz, 

 

dok surfam netom 

 

cpu 1 32

cpu 2 27

cpu 3 39

cpu 4 30

 

i5 2500k sa lc cc 120 i mx2 pasta

 

jel normalna ovakva razlika na cpu 3, nemam trenutno pastu kod sebe da promjenim ako nije mozda dobro cooler sjeo, imam samo onu sta je dosla od lc cc 120.

ili da pustim kako je

 

 Sasvim normalna temp za cpu nemas potrebe da menjas tem pastu smanjices za par stepeni koja ce se opet vratiti nakon par dana.

10 godina
neaktivan
offline
Temperature vaših PC grijalica

Dobar dan,moze neka pomoc oko temperature procesora..

Dakle,processor je amd a8 6600k apu 4 jezgre 3.9ghz

Prije par dana sam narucio LC-CC-120 hladnjak za procesor i evo ugradeno je ,pasta promijenjena,ali temperatura mi se cini sve ista kao i prije

sta sad?

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
ZekoPeko5 kaže...

Dobar dan,moze neka pomoc oko temperature procesora..

Dakle,processor je amd a8 6600k apu 4 jezgre 3.9ghz

Prije par dana sam narucio LC-CC-120 hladnjak za procesor i evo ugradeno je ,pasta promijenjena,ali temperatura mi se cini sve ista kao i prije

sta sad?

 

 Nema ti se sta cinit, temperatura mora s Lc-cc-120 bit bolja u odnosu na stok barem 20c a ako nije ili si lose stavio hladnjak ili ima previse paste ili ju nisi ni stavio i usput jesi li prikljucio vent.

Ukratko sve provjeri i nanovo montiraj jer svaka greska je moguća

Sami sebi smo najveci neprijatelji
13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
nicky.sl kaže...
Djozaa kaže...

pozz, 

 

dok surfam netom 

 

cpu 1 32

cpu 2 27

cpu 3 39

cpu 4 30

 

i5 2500k sa lc cc 120 i mx2 pasta

 

jel normalna ovakva razlika na cpu 3, nemam trenutno pastu kod sebe da promjenim ako nije mozda dobro cooler sjeo, imam samo onu sta je dosla od lc cc 120.

ili da pustim kako je

 

 Normalno je budi bez brige.

Odvrti 10min Prime95 pa nam pokaži te temperature i tako cemo znat triba li minjat pastu.

 evo 12 min prime, voltage varira od 1.344 - 1.360 . vecinom u full load je na 1.352 , na 4.4 ghz overclock

opet ta core 3 je skoro 10 stupnjeva razlicita

 

http://imgur.com/SJxyJpR

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2015 16:31 (Djozaa).
10 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

Previsok mi se cini napon jer u prosjeku za 4.4ghz triba oko 1.290v.

Da li si mu voltazu ostavio na auto il si ju rucno namista ?

 

Sami sebi smo najveci neprijatelji
13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
nicky.sl kaže...

Previsok mi se cini napon jer u prosjeku za 4.4ghz triba oko 1.290v.

Da li si mu voltazu ostavio na auto il si ju rucno namista ?

 

 sa ofset mode sam clocko, speedstep ukljucen, +0.020 ofset mode.

kad sam manualno namjesto oko 1.344 mu treba da se ne srusi  u prime, sa manje mi se zna srusit nakon 15-20 min . 0x124 blue screen

 

a ako smanjim ofset , onda mi se rusi kod surfanja odsnosno kad je procesor na najmanjem naponu i 1600 mhz

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2015 16:50 (Djozaa).
11 godina
neaktivan
offline
Temperature vaših PC grijalica

Postao sam u temu o katani3, ali tamo očito više nema živih :D

Kupio sam Katanu3 i montirao je na i5 3330 (3.2 GHz) i za vrijeme COD Ghost-a temperatura ide do 67 C° (fan speed dode do 82% - 1900 okretaja/ min), kućište je CoolerMaster Silencio 550.

U prime-u 95 nakon 15min dođe do 61-62 C°. Također sam primjetio da mi je core3 hladniji od ostalih jezgri za 7-8 stupnjeva, a što nije bio slučaj na stock cooleru(koliko se sjećam :D)

Je li to malo prevelika temp? možda pastu nisam dobrio nanio? Koliku temperaturu bih trebao očekivati?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Toxx kaže...

Postao sam u temu o katani3, ali tamo očito više nema živih :D

Kupio sam Katanu3 i montirao je na i5 3330 (3.2 GHz) i za vrijeme COD Ghost-a temperatura ide do 67 C° (fan speed dode do 82% - 1900 okretaja/ min), kućište je CoolerMaster Silencio 550.

U prime-u 95 nakon 15min dođe do 61-62 C°. Također sam primjetio da mi je core3 hladniji od ostalih jezgri za 7-8 stupnjeva, a što nije bio slučaj na stock cooleru(koliko se sjećam :D)

Je li to malo prevelika temp? možda pastu nisam dobrio nanio? Koliku temperaturu bih trebao očekivati?

 

 

 katana3 za danasnje standarde i nije nesto, temperature ti nisu velike(imas dosta nezahtjevan cpu) no kako si uspio dobiti vecu temperaturu u cod-u nego u primeu95...to je pak vaznije pitanje! dakle istestiraj to kak treba! prime ti treba davati cca 10°c vise od najgoreg gaming scenarija!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
neaktivan
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Stjepanj kaže...
Toxx kaže...

Postao sam u temu o katani3, ali tamo očito više nema živih :D

Kupio sam Katanu3 i montirao je na i5 3330 (3.2 GHz) i za vrijeme COD Ghost-a temperatura ide do 67 C° (fan speed dode do 82% - 1900 okretaja/ min), kućište je CoolerMaster Silencio 550.

U prime-u 95 nakon 15min dođe do 61-62 C°. Također sam primjetio da mi je core3 hladniji od ostalih jezgri za 7-8 stupnjeva, a što nije bio slučaj na stock cooleru(koliko se sjećam :D)

Je li to malo prevelika temp? možda pastu nisam dobrio nanio? Koliku temperaturu bih trebao očekivati?

 

 

 katana3 za danasnje standarde i nije nesto, temperature ti nisu velike(imas dosta nezahtjevan cpu) no kako si uspio dobiti vecu temperaturu u cod-u nego u primeu95...to je pak vaznije pitanje! dakle istestiraj to kak treba! prime ti treba davati cca 10°c vise od najgoreg gaming scenarija!lp

 

Zamijenio sam katanu za Artic frezzer 7pro i temp su pale na max 60 C° (u prime-u 52 C° nakon 10 min). U Igricama mi temperature na procesoru rastu zbog grafičke (đubre se ugrije i puše topli zrak na procesor, a CM Silencio 550 je kućište koje i nije baš protočno sa zrakom).

A rezultati s Articom su bolji jer njega mogu usmjeriti direktno na ventilator koji izbacuje zrak iz kućišta.

Još me zanima, koliko čvrsto treba zavidati hladnjak za mounting plate? Nisam ga stegnuo slabio, ali mi se čini da može to biti još malo čvršće, a strah me da ne potrgam navoj na mounting plateu ako stegnem još.

 

15 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

....evo i od moje stare kante..

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 19:50 (lion002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
lion002 kaže...

....evo i od moje stare kante..

 Jel to idle ili load ?

Ako je idle to nije pokazatelj ničega a ako je load tad imaš savršeno ohlađenu mašinu.

 

Sami sebi smo najveci neprijatelji
11 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Jel valja ovaj setup na CM 692 ? 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Rucipe kaže...

Jel valja ovaj setup na CM 692 ? 

 Ok...

Osobno bi stavio 2 na dno (usis) i 2 na vrhu koji ispuhuju.

13 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Rucipe kaže...

Jel valja ovaj setup na CM 692 ? 

Za konfu koju imaš pod "Moj PC" ti je dosta jedan naprijed da uvlači i jedan otraga da izvlači zrak van.

Kupi aftermarket hladnjak za procesor ako ga nemaš još.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2015 20:12 (Valentin17).
10 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Hm, interesantno. Na sandy bridgeu i5 2400 sa stock cooler-om su mi temperature išle do 77-78c, a na ivy bridgeu i5 3470 sa tim istim stock cooler-om idu na max 67c.

 

Hejjjjj
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Valentin17 kaže...
Rucipe kaže...

Jel valja ovaj setup na CM 692 ? 

Za konfu koju imaš pod "Moj PC" ti je dosta jedan naprijed da uvlači i jedan otraga da izvlači zrak van.

Kupi aftermarket hladnjak za procesor ako ga nemaš još.

 Imam CM 212 + za proc . Ne zelim izbacivati ventilatore zato sto je i proc i grafa naklokana . Jel valja onaj setup onda ili ? 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice