Temperature vaših PC grijalica

poruka: 3.535
|
čitano: 546.773
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
X3M kaže...
volegradele kaže...

Links mi je odobrio 1000 kn robe u njih,uzeo sam M2 SSD i tipkovnicu mehaničku uz nadoplatu!!

Koliko ja znam pumpa na H100i uvjek radi na max i na večini AIO hlađenjima,sad u zadnje vrime su to poečeli mijenjat i npr NZXT Kraken X62 ima varijabilnu pumpu!!

 NZXT ima varijabilnu pumpu vec godinama 

 Uglavnom NZXT me do sad nije ni zanimao,kučišta da ali za vodena toliko nisam mario da nisam ni znao da ih uopće imaju!

Ovaj Kraken x62 mi je dobar samo šteta što mi ne stane u kučište!!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Tomo53nja kaže...
volegradele kaže...

Links mi je odobrio 1000 kn robe u njih,uzeo sam M2 SSD i tipkovnicu mehaničku uz nadoplatu!!

Koliko ja znam pumpa na H100i uvjek radi na max i na večini AIO hlađenjima,sad u zadnje vrime su to poečeli mijenjat i npr NZXT Kraken X62 ima varijabilnu pumpu!!

Onda ti nisi lose ni prosao...

 

To nisam znao, znaci pumpa radi stlano na max? Morat cu je onda bolje "poslusat" jer mi se cini da je u pocetku pumpa imala drugaciji i tisi zvuk nego sto ima sada pa mozda nesto nije uredu s njom...

 Meni je je pumpa počela proizvodit čudan zvuk prilikom loada i onda stala!!Ako imaš garu i racun mozes bez problema direkt napravit RMA kod Corsaira!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 23:27 (volegradele).
12 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
volegradele kaže...
Lucidius kaže...

A sta imas nego h100i, u potpisu tako stoji? ako imas neki prosjecan onda su njegove temperature jos vise upitne posto on ima top zracni hladnjak koji je i bolji od h100i.

 Riknija mi je nedavno H100i i nisam našao nikakvu adekvatnu zamjenu u Linksa,trenutno koristim Schythe Suriken cooler kojeg sam kupio prije milion godina!Na H100i sam imao Corsairove SP120 ventove u push izvedbi,temperature su bile ekstra!Stijepanova Nocktua nije bolja od njega,budem potrazio svoje temperature sa H100i pa postam!!

 

BTW prodaješ svoj H100i?

 

Itko ako zna za kojeg H100i ili H105 bio bih mu zahvalan!!

 

EDIT: evo sa H100i prime 95

 6600k@4.4ghz@1.216V, ambientalna 22°c

prime95 20min+/Noctua nh-d14/standard fans@990rpm

lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 2:39 (Stjepanj).
12 godina
neaktivan
offline
Temperature vaših PC grijalica

Ne znam u koju temu da stavim ali ova mi se čini ok.  Ugl, dok drugi imaju problem sa visokim temperaturama ja imam sa niskim. Pošto mi je kompjuter u sobi u kojoj i spavam kad ujutro otvorim prozor bude otvoren sat,dva vremena. Kad dođem i sjednem za komp pojave se vertikalne linije po monitoru onako kao kad vam otkazuje grafička kartica. Nakon par sekundi sve dođe na svoje. Predpostavljam da je hladnoća uzrok tomu. Jel još tko imao takvih problema?

Pro audio equipment
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Nikacc kaže...

Ne znam u koju temu da stavim ali ova mi se čini ok.  Ugl, dok drugi imaju problem sa visokim temperaturama ja imam sa niskim. Pošto mi je kompjuter u sobi u kojoj i spavam kad ujutro otvorim prozor bude otvoren sat,dva vremena. Kad dođem i sjednem za komp pojave se vertikalne linije po monitoru onako kao kad vam otkazuje grafička kartica. Nakon par sekundi sve dođe na svoje. Predpostavljam da je hladnoća uzrok tomu. Jel još tko imao takvih problema?

 Moj komp je također u hladnoj prostoriji oliti verandi gdje je temperatura par stupnjeva veća od vanjske pa nikad nisam imao takvih problema.

Provjeri kablove od grafe do monitora mada mi se čini da bi moglo bit da grafa ide svome kraju.

neda mi se
14 godina
moderator
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

Moguće da su neki kondenzatori već pri kraju radnog vijeka. Znaju biti problematični u tom slučaju dok se ne zagriju malo.

Ne moraju biti na grafičkoj, može biti MBO ili napajanje.

 

Moguće su i druge stvari, ali ovo mi prvo pada na pamet...

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
12 godina
neaktivan
offline
Temperature vaših PC grijalica

Ne isključujem da grafa odumire. U principu sve su mi komponente nove, stare par mj. osim grafičke i SSD-a. Dakle vrlo lako moguće. Inače to se samo pojavi ujutro kod prvog korištenja iz tog razloga mislim da je hladnoća u pitanju. Javim ako bude bilo promjene :)

Pro audio equipment
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Zadnjih dana sam se igrao ventovima i procesorom, trenutno stanje je full stable i5 6600k @4.8ghz u svim igrama i testovima!

evo sad igrao 1h Gta5 reko da vidim kolika je max temperatura:

prezadovoljan s zaista respektabilnih 67°c!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

A prime95 28.7?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Kojim programom mjeriti temp cpua? Hwinfo mi pokazuje veće temp od onih u biosu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
ansha kaže...

A prime95 28.7?

 jel potreban? jesi ti vrtio?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Stjepanj kaže...
ansha kaže...

A prime95 28.7?

 jel potreban? jesi ti vrtio?

Uvijek, za 24/7 drzim samo settinge koji ne idu preko 75°C u primeu.

12 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

koja svrha ubijati cpu s avx istrukcijama u prastaroj verziji prime-a95 za koju i autori vele da se izbjegava? ono igram se na pc...ima "normalnih" i novih verzija primea95 i tamo su temp skoru pa identicne kao u gamingu!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 16:38 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Stjepanj kaže...

koja svrha ubijati cpu s avx istrukcijama u prastaroj verziji prime-a95 za koju i autori vele da se izbjegava? ono igram se na pc...ima "normalnih" i novih verzija primea95 i tamo su temp skoru pa identicne kao u gamingu!lp

Krivo si shvatio, nove verzije su zajebane, stare ne koriste avx2.

12 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Ima gore prime, velim temp su skoro iste!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Stjepanj kaže...
Ima gore prime, velim temp su skoro iste!lp

Al ne vidi se koji prime i koji test. Nema sanse da su iste temperature, meni je 30°C topliji prime..

13 godina
neaktivan
offline
Temperature vaših PC grijalica

Prime je beskoristan jer da upalis 10 rendera odjedanput neces dobit temperaturu ko u primeu.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Stjepanj kaže...

Zadnjih dana sam se igrao ventovima i procesorom, trenutno stanje je full stable i5 6600k @4.8ghz u svim igrama i testovima!

evo sad igrao 1h Gta5 reko da vidim kolika je max temperatura:

prezadovoljan s zaista respektabilnih 67°c!lp

 

ansha kaže...

A prime95 28.7?

 Ako mu je stabilan u igrama i svakodnevnom radu ne vidim potrebu torture s prime95!!

 

odlično je to!!

AUDIOFIL
13 godina
neaktivan
offline
Temperature vaših PC grijalica

Ako hoces da ubijes procesore tipa 5960X/6950X onda je prime first choice.

 

U mom slucaju encoding/realbench najprije pronalaze nestabilnost.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2017 17:45 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Leopard_st kaže...

Ako hoces da ubijes procesore tipa 5960X/6950X onda je prime first choice.

 

U mom slucaju encoding/realbench najprije pronalaze nestabilnost.

Mene najvise zabavlja ganjanje max potrosnje :) 

Kad cpu pocuca 400W, to je prava stvar..

13 godina
neaktivan
offline
Temperature vaših PC grijalica

Ja mislim da moj vuce preko 400W na trenutnim postavkama(ne ove pod moj pc).

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Majko mila,400w procesor!!!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
volegradele kaže...

Majko mila,400w procesor!!!

Normalno, sve ispod je za curice..

12 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

zavrtih malo iz dosade ibt, na jeftinjak laptopu sa nejakim 2c4t pentiumom 3825u, pa to rashlađuje sobu... 43 stupnja...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Nevjerojatna razlika nakon što sam stock cooler zamjenio Cooler Masterovim 212 EVO, i ubacio 4 Thermaltake venta od 120mm.

 

Prije nakon pola sata GTA V temp se popela do 105 stupnjeva, a sada nakon 3 sata do 64 stupnja.

Stock Cooler Stock Cooler
212 EVO 212 EVO
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

Ček, komp se nije gasio kad bi cpu radio na 105°C?

10 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Nije se gasio. Odmah sam bio alarmirao frenda koji ima isti cpu i stock cooler a on ladno kaže da njemu prelazi 100 stupnjeva kod svakog renderiranja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
SnakeST kaže...

Nije se gasio. Odmah sam bio alarmirao frenda koji ima isti cpu i stock cooler a on ladno kaže da njemu prelazi 100 stupnjeva kod svakog renderiranja.

 To se vidi sto je pravi materijal da se takvo sto dogodi ovim novijim procesorima ili bi izgorili ili bi ti zapalili kucu nesto od to dvoje bi bilo.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
dreadmoore kaže...
SnakeST kaže...

Nije se gasio. Odmah sam bio alarmirao frenda koji ima isti cpu i stock cooler a on ladno kaže da njemu prelazi 100 stupnjeva kod svakog renderiranja.

 To se vidi sto je pravi materijal da se takvo sto dogodi ovim novijim procesorima ili bi izgorili ili bi ti zapalili kucu nesto od to dvoje bi bilo.

 Ne mora znaciti, prva generacija i7-ica je bila sklona degradiranju na cak 90C, tako sam ja sjebo svoj i7 970, dok npr i5 3570K sam gonio do max, koju je torturu taj proc pretrpio to nije humano.

 

Eno i dan danas radi kod poznanika na foruma na istim frekvama i naponima koje sam ja imao.

7 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Bok, ljudi, što mislite o ovim temperaturama?

Idle Idle
Pod opterećenjem Pod opterećenjem
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice