Čišćenje tipkovnice - odred za čistoću BUG199

poruka: 9
|
čitano: 10.224
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kako očistiti tipkovnicu?
14 godina
neaktivan
offline
Čišćenje tipkovnice - odred za čistoću BUG199

Vidim da je unavedenom naslovu odaran popriličan mukotrpan način čišćenja tipkovnice: jedna po jedna tipka.

 

Već ako imate ovakvu odličnu tipkovnicu kao što je u Bugu prikazana (Keytronic) tada zaista u minuti možete počupati sve tipke van i strpati ih u jednu pamučnu vrečicu, čarapu ili sl. Dobro ju zavežite i stavite u stroj za pranje rublja s ostalim prljavim rublejm.

 

Nakon završenog pranja sve tipke su savršeno čiste i potrebno ih je samo malo fenom prosušiti na suhoj krpi. Sve tipke su ostale čitave i niti jedan znak se nije obrisao na mom starom Keytronicu.

 

Još jedan hint za oženjene: pitajte suprugu da li imaju vrečicu za pranje grudnjaka. Iznenađen Vrečica za pranje grudnjaka je upravo savršena za pranje tipki i na sebi ima ciferšlus. Svaka prava domaćica će zasigurno svom voljenom mužu dopustiti uporabu iste zbog opće higijene doma!

 

Pozdrav svima!

 
6 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čišćenje tipkovnice - odred za čistoću BUG199

Mogao si samo reći da se fotoaparatom uslika tipkovnica prije čišćenja kako bi se lakše vratile tipke

fotoforum.forumotion.net
14 godina
neaktivan
offline
Čišćenje tipkovnice - odred za čistoću BUG199

Moze li mi netko reci moze li se tako nesta izvesti sa malo "jačom" tipkovnicom? Konkretno rijec je o Logitech G11 tipkovnici sa makro tipkama, multimedijskim tipkama, kotacicem za reguliranje glasnoce, pozadinskim osvjetljenjem itd.

 

Htjeo bi ju ocistiti tako da bude "kao nova", no strah me ako ju rastavim da se mogu oprostiti s njom.

 

Ima li tko iskustva, savjete..

A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2009 10:55 (!mpact35).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čišćenje tipkovnice - odred za čistoću BUG199

Najbolje sa kompresiranim zrakom (liči na WD40, ali to je samo puhalica sa velikim pritiskom). Ja tako moju Arctosu čistim, samo ako jedeš nad tipkovnicim onda od sada pa na dalje probaj koristiti stol (vidio si u videu što BUG-ovci rade), pa ako ima salame između, a strah te vaditi tipke onda si u banani

Moj E-3 ima dobre ISO performanse jer pije Iso Sport svaki dan :)
14 godina
neaktivan
offline
Čišćenje tipkovnice - odred za čistoću BUG199

Komsija mi je stolar, ima kompresor, mogao bih probati. S njime si inace cistim kuciste :). Nema bas salame (mozda samo koji komadic) glavni mi je problem prasina..sto se tice rastavljanja cisto sumnjam da cu probati. Mozda kada kupim G19..sala naravno.

A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čišćenje tipkovnice - odred za čistoću BUG199

Ma ako je prašina nema problema, samo kompresor u ruke i .... Možda uspije i salamu ispuhati

Moj E-3 ima dobre ISO performanse jer pije Iso Sport svaki dan :)
11 godina
neaktivan
offline
RE: Čišćenje tipkovnice - odred za čistoću BUG199

ljudi, tipkovnica od HP ProBook 4510s laptopa je u banani. Može li se nekako očistiti i skinuti tipke kao svaka konvencionalna tipkovnica od drugih notebooka?

Ova je malo dizajnom specifična, pa eto, ako netko zna način da tipku po tipku očistim, bio bi zahvalan. 

11 godina
neaktivan
offline
Čišćenje tipkovnice - odred za čistoću BUG199

Zadnji put kad sam bio u Linksu pokušali su mi par puta uvaliti neki "play-doh" plastelin Cyber clean navodno je jako dobar za čišćenje tipkovnica pa i to vrijedi pogledati.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2012 10:55 (Ikarus01).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Čišćenje tipkovnice - odred za čistoću BUG199

Jedno pitanje,mater mi je nedavno uređivala sobu i sve je živo zaprašeno,što preporučujete za čišćenje plastičnog i akrilnog dijela kučišta te tipkovnice i miša 

~~Sontax~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kako očistiti tipkovnicu?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice