Pišite o mrežama

poruka: 5
|
čitano: 1.371
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
Pišite o mrežama

Kako danas ljudi dolaze često u situaciju da imaju više računala kod kuće, ne bi bilo loše da napišete onako lijepo sistematizirano (kao što je to bilo slaganje računala) kako se radi lokalna mreža, s recimo mrežnim diskom, mrežnim printerom i sličnim; koja se oprema potrebna, koji kabeli (ako je žična mreža u pitanju), kako se router podešava (za Vistu i XP). Eto, samo prijedlog, nadam se da ćete ga uzeti u razmišljanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Pišite o mrežama
Ammadeus kaže...

Kako danas ljudi dolaze često u situaciju da imaju više računala kod kuće, ne bi bilo loše da napišete onako lijepo sistematizirano (kao što je to bilo slaganje računala) kako se radi lokalna mreža, s recimo mrežnim diskom, mrežnim printerom i sličnim; koja se oprema potrebna, koji kabeli (ako je žična mreža u pitanju), kako se router podešava (za Vistu i XP). Eto, samo prijedlog, nadam se da ćete ga uzeti u razmišljanje

 Prošlo je dosta vremena od kada smo pisali o kućnim mrežama, pa je ovo dobar prijedlog - usvaja se!
16 godina
neaktivan
offline
Pišite o mrežama

Hajde da odmah onda uletim sa pitanjem.  Nikako se ne uspijevam spojiti dva laptopa tj. ne mogu jedan drugoga naci u My network places. Evo sto sam sve probao. Oba su wirelessom spojena na router, pokusavao sam postavljati IP adrese, ne ne radi. Pokusavao sam i kablom, no ni tu nista. Workgroup je jednak. Pokusao sam direktno spojiti wirelessom bez routera i ni to nije upalilo.

I takodjer me zanima je li izvedivo spajanje i wirelessom preko routera i kabelom istovremeno jer kad sam to pokusavao izbacivalo mi je neki error tipa "dva ista imena na mrezi" (nesto na tu foru). Oba laptopa imaju win XP.

Ima li netko kakvu ideju ili prijedlog?


U alkoholu sigurno ima ženskih hormona, jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pišite o mrežama

Moj savjet ti je da kupiš cross over kabel. Imaš ga za 20 kn u gotovo svim trgovinama i sve što trebaš napraviti je uštekati kabel i mreža se automatski konfigurira.Također, nema sigurnosnih problem kao kod wireless-a a uz to je i puno jednostavnijeNamigiva

16 godina
moderator
offline
RE: Pišite o mrežama

Prebacite svoju raspravu u podforum s temamo o mrežnim pitanjima!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice