Tag-iranje pretrazivaca tema/dvd-a na Bugdvd i BOL

poruka: 1
|
čitano: 966
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Tag-iranje pretrazivaca tema/dvd-a na Bugdvd i BOL

Jedan od topica na forumu: http://forum.bug.hr/forum/topic/razni_softverski_problemi/prebacivanje_gramofonskih/1315.aspx?page=0&jumpto=18350&sort=asc&view=flat#p18350 podsjetio me na cinjenicu da je pretrazivac na BOL-u i Bug dvd samo "naucen" prepoznat Naslov/Proizvod/Rubriku kao takvu, pa recimo iz gornjeg slucaja upisom gramofon, ne dobije se clanak koji je objavljen u Bug-u o prebacivanju gramofonskih ploca na cd/mp3. Jos jedan primjer je recimo ovo Hardver - Stollmann TA+USB - Ubojita petorka iz cega nije vidljivo o cemu se uopce radi, osim da je to nekakvi hardver (siroki pojam), i da ima eventualno dodan USB port. Sam Naslov ne daje nikakve ideje o cemu bi se tu moglo radit.

Zato dajem prijedlog da se Naslovi jasno tag-iraju, pa tako prvonavedeni clanak dobije npr. tagove: gramofon, cd, mp3, pretvorba, konverzija, a sam popis jos jednu rubriku: Opis onog o cemu clanak govori.

Slicna stvar mogla bi se koristit i u pretrazivacu programa, s tim da bi posebno volia vidit licencu programa (freeware, shareware, demo, opensource) i tag-iranje po namjeni.

 

Sad bi volia znat koliko je ovo realno ocekivat u dogledno vrime...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice