ANDROID mini PC MINIX NEO X7

poruka: 29
|
čitano: 30.776
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
ANDROID mini PC MINIX NEO X7

Dali tko posjeduje ovaj Mediaplayer i kakva su iskustva. Sto vi mislite o ovom MediaPlayeru. Meni se cini dosta brz i funkcionalan naravno bi uzeo uz njega odma i ANDROID Air mouse MINIX NEO A2. Jel ga preporucate

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: ANDROID mini PC MINIX NEO X7

Iz prve ruke mogu ti reći da je fenomenalan...pogledaj review sa mogućnostima na

.

Radi savršeno. Jedan od rijetkih proizvođača sa aktivnom podrškom (ako ne i jedini u Android segmentu centara) i stalnim obnavljanjem firmwarea za što bolji rad. Što god te zanima imaš na forumu ili postaviš pitanje i dobivaš odgovor u jako kratkom roku. Također ima dosta mogućnosti koje ne nudi niti jedan drugi proizvođač.

Vrijedi svake lipe. I još kad ga upriš sa A2, to je to...

13 godina
neaktivan
offline
Re: ANDROID mini PC MINIX NEO X7

Hvala puno na odgovoru, mislim da ga budem uzeo i meni se cini fenomenalan. De mi reci jeli podrzava sve apps sa google playa

12 godina
offline
ANDROID mini PC MINIX NEO X7

Mene zanima kako stoji sa Flash Player-om, i da li postoji način kako instalirati najnoviju verziju??

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ANDROID mini PC MINIX NEO X7

Uzeo napokon, stroj pici kao note 10.1 plus s air  ouse neo a2 super dozivljaj

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: ANDROID mini PC MINIX NEO X7
djdamir81 kaže...

Uzeo napokon, stroj pici kao note 10.1 plus s air  ouse neo a2 super dozivljaj

 

Može mini recenzija nakon praznika - korištenje Android aplikacija, igara; streaming medija; povezivanje s TV, NAS... unaprijed hvala.

Gdje je kupljen?

10 godina
neaktivan
offline
Re: ANDROID mini PC MINIX NEO X7
Eol kaže...
djdamir81 kaže...

Uzeo napokon, stroj pici kao note 10.1 plus s air  ouse neo a2 super dozivljaj

 

Može mini recenzija nakon praznika - korištenje Android aplikacija, igara; streaming medija; povezivanje s TV, NAS... unaprijed hvala.

Gdje je kupljen?

Možda bi ti najbolje bilo da pogledaš video rewiew na

Ja ga imam i ovako: aplikacije sve rade sa Google Playa, streaming radi (čak sam gurao bežično sa kompa 1080p video ali tu može biti problema ovisno o ruteru i vezi kod nekoga). ima HDMI izlaz za TV, spojen vanjski hard i sa njega sve piči bez problema, spojio sam optičkim kabelom na Marantz AV receiver i pošto ima DD i DTS passtrough mogu slušati 5.1 itd...

Instaliran je XBMC koji radi savršeno sve funkcije koje se traže.

Eto, svaka preporuka od mene.

10 godina
neaktivan
offline
ANDROID mini PC MINIX NEO X7

Da li ovaj mini pc ima mogocnosti kao racunalo- preuzimanje,upload,kopiranje,ljepljenje i sve drugo ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ANDROID mini PC MINIX NEO X7
xyz54 kaže...

Da li ovaj mini pc ima mogocnosti kao racunalo- preuzimanje,upload,kopiranje,ljepljenje i sve drugo ?

Trebalo bi sve to raditi, ali pogledaj si na youtube imaš hrpu review materijala.

"Just A Dream ".
10 godina
neaktivan
offline
Re: ANDROID mini PC MINIX NEO X7

HVALA

14 godina
neaktivan
offline
ANDROID mini PC MINIX NEO X7

Evo kupio sam danas neo x7 i prvi dojam je da sam mogao puno bolje potrositi tih 1000kn. Ok mozda sam ja kriv jer sam mislio da cu za te novce dobiti nesto sto radi bez problema i sto je malo intuitivnije slozeno. Za pocetak me zanima da li vama najobicniji spot sa youtube-a otvara bezkonacno i kad ga napokon otvori onda steka, da  li je normalno da recimo bugovu stranicu otvara minutu, internet na svim drrugim uredjajima radi savrseno. Zanima me i da li se moze kako iskljuciti ova software-ska tipkovnica obzirom da sam kupio i A2 air mouse koji takodjer ne vrijedi tih para bar za sada.

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: ANDROID mini PC MINIX NEO X7
gollumri kaže...Ja vec duze vrijeme razmisljam da kupim ovako nesto ali kad procitam ovakva misljenja tesko mogu da odlucim. Ne znam ima li veze razlika u cijeni sa kvalitetom i funkcionalnosti, er imate ih od 70 do 140 EUR pa i vise. Meni izgleda dobar onaj na amazon de- 134.99 EUR. Sto se tice air mouse vise mi se svidja mele f10 pro nego neo x2Izvinite na gresci pri citiranju

Evo kupio sam danas neo x7 i prvi dojam je da sam mogao puno bolje potrositi tih 1000kn. Ok mozda sam ja kriv jer sam mislio da cu za te novce dobiti nesto sto radi bez problema i sto je malo intuitivnije slozeno. Za pocetak me zanima da li vama najobicniji spot sa youtube-a otvara bezkonacno i kad ga napokon otvori onda steka, da  li je normalno da recimo bugovu stranicu otvara minutu, internet na svim drrugim uredjajima radi savrseno. Zanima me i da li se moze kako iskljuciti ova software-ska tipkovnica obzirom da sam kupio i A2 air mouse koji takodjer ne vrijedi tih para bar za sada.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 15:10 (xyz54).
11 godina
neaktivan
offline
ANDROID mini PC MINIX NEO X7

da da Gollumri, ja sam isto tako od nedavno vlasnik Neo x7. Kako sam prije imao Energy android tv box,mislio sam da če ovo ipak bit "raketa" sobzirom na karakteristike. Je brzina surfanja netom je brža,ali prikaz filmova je osrednji ako ne i loš,pogotovo 1080p. Za razliku od WD tv live playera Kojeg još uvijek čuvam. Na kraju sam ipak najsretniji kad spojim svoj stari laptop sa telkom preko hdmi-a,wireles miš i tipkovnica i guštajjjj.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: ANDROID mini PC MINIX NEO X7
gollumri kaže...

Evo kupio sam danas neo x7 i prvi dojam je da sam mogao puno bolje potrositi tih 1000kn. Ok mozda sam ja kriv jer sam mislio da cu za te novce dobiti nesto sto radi bez problema i sto je malo intuitivnije slozeno. Za pocetak me zanima da li vama najobicniji spot sa youtube-a otvara bezkonacno i kad ga napokon otvori onda steka, da  li je normalno da recimo bugovu stranicu otvara minutu, internet na svim drrugim uredjajima radi savrseno. Zanima me i da li se moze kako iskljuciti ova software-ska tipkovnica obzirom da sam kupio i A2 air mouse koji takodjer ne vrijedi tih para bar za sada.

Meni radi bez problema...pogotovo ovakvih kakve navodiš....you tube fileovi (zahtjevni) se otvaraju u 2-3 sekunde a web stranice normalno kao na kompu....

Što se intuicije tiče - praktički dobiješ prazan uređaj i intuiciju slažeš sam prema svojim željama i potrebama...što može biti intuitivnije od toga...?

Kao da kupiš tablet računalo i kažeš da nije intuitivno....nije mi baš jasno što si mislio pod time...dapače, jednostavan je...

za isključivanje software-ske tipkovnice - ne znam...ali vjerojatno imaš rješenje na njihovom forumu. Inače ako koristiš A2 tipkovnicu, čim počneš tipkati ova software-ska tipkovnica se automatki spusti.

A kako ti je spojen na internet...kabelom ili bežično...? ako je bežično onda može biti ili problem u kanalu kojeg koristiš (da je prenatrpan sa drugim korisnicima) ili jednostavno slaba povezanost ako ide kroz puno zidova i slično...

Probaj promjeniti kanal na ruteru za početak...to bi moglo pomoći...

1080p radi savršeno i kvaliteta slike je odlična...pogotovo ako se gura sa harda koji je priključen direktno u uređaj...preko bežične mreže može doći do trzanja...inače ako pustiš 1080p preko recimo MX Playera ide glatko i slika je izvrsna.

16 godina
offline
ANDROID mini PC MINIX NEO X7

ekipa, gdje se kupili neo x7

ovdje u HR ili vani ?

 

Jel netko nakrcao taj x7 sa torrent programom, FTP server, i samba server

jel bi to sve moglo držat vodu + gledanje filma?

Gledam da si slozim neki media hub i server, pošto sam u WIFI udrugi, zgodno mi je da bude i ftp server da si drugi skidaju materijal, a komp mi onda ne mora radit više taj posao.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
ANDROID mini PC MINIX NEO X7

odlična stvar za HTPC , nakon što se prilagodi XBMC sa addon-ovima može se pratiti sve živo i uživati u gledanju svih mogućih serija filmova kao i live streaming , meni vrti bez problema 1080 HD filmove sa externog hard diska

 

uz bežičnu tastaturu i miša vrlo lako se može sa njime i igrati kao i piskarati ( fliper je super za igranje kao i razne simulacije vožnje ), na bežičnog miša se treba naviknuti a i mana je potrošnja baterija

 

bez problema se priključi i USB stik i bez ikakvih podešavanja se spoji na mrežu i omogućuje rad na istoj ( testirao na VIP mreži , brzine odlične , streaming ide bez ikakvih problema ) što je isto veliki plus

 

jedina stvar mi nije jasna kako se radi safely remove hardware bilo stika ili externg hard diska koji je priključen , za micanje SD kartice ima u opcijama pod aplikacije dok za ostalo nema

 

sve u svemu palac gore za MINIX X7

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ANDROID mini PC MINIX NEO X7

moram kontrirati...

Imam uređaj od ljeta već mi se par puta znalo u potpunosti gasiti bez ikakvih znakova života... resetirao nekoliko puta, ponekad mi je sama navigacija spora... par puta mi se vratio na home screen za vrijeme same navigacije u postavkama, bez da sam išta namještavao...Firmware imam trenutno najnoviji

Preko NAS-a pušta filmove dosta dobro, sve kvalitete, tu nemam zamjerke, čak i kad ga spojim na WI-FI, inače je LAN

Preko USB-a isto bez problema, ovisno s kojim programom se gledaju filmovi

Ostali programi su u redu, kao i na svakom androidu.

Defaultni daljinski je užas, s njim je nemoguće koristiti išta od aplikacija

XMBC/KODI nisam do kraja namjestio, tako da ne mogu komentirati gledanje serija i filmova...

 

VELIKI minus je nedostatak nekakvog adekvatnog Remote Managmenta... sam softwer je "generički" za sve uređaje sa touchscreenom, a nije malo "podešen" za ovakav uređaj koji naravno nema zaslon. Probao sve moguće i ne ide... dok na internetu ima tutoriala kako to napraviti, samo zahtjeva root-an uređaj, što ja neću napraviti, jer je još uvijek pod garancijom

 

Tipkovnica se isključi sa programom "null keyboard" - instalira i u postavkama odabere ta kao defaultna.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 19:17 (ycancer).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: ANDROID mini PC MINIX NEO X7

Dvoumim se između odva dva uređaja pa ako ima tko kakav savjet dobro bi došao. Pročitao sam hrpu recenzija i youtube videa i generalno nisu loši ni jedan ni drugi. Tak da bih vjerojatno išao na jeftiniji. Što mislite vi?

 

MyGica ATV1800

 

Minix Neo x8

BF Nick: Xtreme_Switch
14 godina
offline
Re: ANDROID mini PC MINIX NEO X7
Gica je čist fajn.
14 godina
offline
Re: ANDROID mini PC MINIX NEO X7

Pa i ja to mislim. Jedino me malo brine što ima "samo" 1 GB rama. E sad ne znam jel to toliko bitno ili ne...

BF Nick: Xtreme_Switch
15 godina
offline
ANDROID mini PC MINIX NEO X7
Uzmi minix,malo je 1GB rama.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: ANDROID mini PC MINIX NEO X7

Evo samo da izvjestim da sam ipak uzeo Gicu. Na linksu je krivi opis uređaja. Ipak je to ATV1800E a ne ATV 1800 što znači da ima 2Gb rama i 16 GB memorije.

Totalno sam oduševljen uređajem. Radi sve kao švicarski sat. Instalirao odmah na njega Kodi, namestio addone i uživancija. :) Svakako preporuka svima.

BF Nick: Xtreme_Switch
14 godina
neaktivan
offline
ANDROID mini PC MINIX NEO X7

razmišljam da si kupim Minix neo g4 s obzirom da novi košta 379 kn u Chipoteci.......koristio bih ga za nešto malo surfanja (Njuškalo, facebook i slično...) na LCD-u u boravku
imam 2 pitanja:
koliko je to zapravo dobar izbor?
Jel mogu na njega spojit USB web-kameru (Microsoft vx-1000) tj. hoće li ista funkcionirat jer mi ju je zgodnije koristit na velikom ekranu...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 18:34 (nijo123).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ANDROID mini PC MINIX NEO X7

Imali išta od lolipopa za ovaj x7,ili barem neki custom rom ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
ANDROID mini PC MINIX NEO X7

Pozdrav,

Imam ovaj uređaj već neko vrijeme, i sve je ok osim kada preko usb-a gledam filmove ili serije..

Onda kao da lagano trza, gledam preko mx palyera ili xbmc-a..

Dali još netko ima ovakav problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ANDROID mini PC MINIX NEO X7
dexxa86 kaže...

Pozdrav,

Imam ovaj uređaj već neko vrijeme, i sve je ok osim kada preko usb-a gledam filmove ili serije..

Onda kao da lagano trza, gledam preko mx palyera ili xbmc-a..

Dali još netko ima ovakav problem?

 Koji rom imaš ? 

10 godina
offline
Re: ANDROID mini PC MINIX NEO X7
zzz kaže...
dexxa86 kaže...

Pozdrav,

Imam ovaj uređaj već neko vrijeme, i sve je ok osim kada preko usb-a gledam filmove ili serije..

Onda kao da lagano trza, gledam preko mx palyera ili xbmc-a..

Dali još netko ima ovakav problem?

 Koji rom imaš ? 

 Ne kužim se baš u to najbolje, ali ovako imam:

 Model je Neo-X8-Plus, dakle nije gore navedeni..

 Android version: 4.4.2

 Kernel Version: 3.10.33

15 godina
offline
ANDROID mini PC MINIX NEO X7

Moze pomoc za Minix x7 mini.

 

Dobio sam ga od prijatelja koji ga ne koristi vec oko 2 godine i kad sam ga spojio dobijem ovo sto se vidi na slici. Sto god stisnem uvijek dode na isto.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ANDROID mini PC MINIX NEO X7
Fabijan kaže...

Moze pomoc za Minix x7 mini.

 

Dobio sam ga od prijatelja koji ga ne koristi vec oko 2 godine i kad sam ga spojio dobijem ovo sto se vidi na slici. Sto god stisnem uvijek dode na isto.

 Izgleda da minix ima nekih problema ako se dugo ne koristi. Moj j se nakon godine ne paljenja više nije nikako htio spojoti na wifi. Tako da sam ponovo instalirao orginalni rom, sad sve radi. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice