Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.554
|
čitano: 1.502.339
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav svima,

 

Naime, kupio sam nexbox A95 (2GB verzija, Android 6.0), te me sada zanima na koje sve načine mogu učitati listu za kanale (m3u lista). Koristio sam Kodi Simple IPTV client, ali je dosta spor prilikom učitavanja te ako se prekine stream, zna izbaciti iz cijelog programa (ili postoji neka skrivena opcija za koju ne znam). Probao sam sa VLCom, on instantno učitava kanale, brzina je odlična, ali je nepraktičan (nema EPG, traženje kanala kroz listu je dosta loše napravljeno). Pa me zanima postoji li još kakav .apk ili addon za kodi kojega bi mogao iskoristiti za učitavanje liste?

 

Hvala unaprijed :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 11:52 (dino91).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Imas lazy iptv app na playstore... Ima epg i brze prebavuje kanale.
12 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Prodajem MXQ TV box ako nekog zanima neka se javi putem pp... Cijena za forumaše niža...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
dino91 kaže...

Pozdrav svima,

 

Naime, kupio sam nexbox A95 (2GB verzija, Android 6.0), te me sada zanima na koje sve načine mogu učitati listu za kanale (m3u lista). Koristio sam Kodi Simple IPTV client, ali je dosta spor prilikom učitavanja te ako se prekine stream, zna izbaciti iz cijelog programa (ili postoji neka skrivena opcija za koju ne znam). Probao sam sa VLCom, on instantno učitava kanale, brzina je odlična, ali je nepraktičan (nema EPG, traženje kanala kroz listu je dosta loše napravljeno). Pa me zanima postoji li još kakav .apk ili addon za kodi kojega bi mogao iskoristiti za učitavanje liste?

 

Hvala unaprijed :)

 

Kako si zadovoljan uređajem?

I koliko je trebalo da stigne iz Kine? :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Nisi mene pitao, ali odgovoriti cu bar nesto...

Narucio ga s gearbesta iz kine, dakle ne iz EU warehousa-a. Platio nekih 35-36$

Stigao za par dana iz Nizozemske, evo i tracking-a

Carinu i ostala davanja platio cca 120kn

 

Uredjaj ljepo radi, medjutim ja stavio osijek build koji mi se vise svdija...doduse s osijek buildom cini mi se da malkoc sporije radi, ali sve oke.

Jedinu zamjerku imam na lose hvatanje wifi-a...

Setup je takav da mi je router na katu kuce, ima par zidova, nexbox nije uspio povlaciti vise od 1-2mbit mjereno s speedtestom, dok telefon bez problema povuce 10Mbit, onda sam dovukao router dolje u dnevnu sobu, nekih 6-7metara od box-a, bez prepreka i opet situacija zeru bolja ali jos uvijek neupotrebljivo za gledljivi stream. Nista popizdio sam i razvukao kablovinje do box-a ustekao, i sad radi kao munja. 

Eto to mi je jedan i poprilican minus... Mislio sam uzeti jos koji box za druge TV-e , ali do njih nemam opciju razvlacenja kablovinja tako da sam za sada odustao.

 

 

13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Trebalo je 20 dana da stigne iz kine + još carina dok obradi. Uređaj je solidan, nije spor (ne znam kakva je 1GB verzija), sa novim kodijem (v17 beta) dosta brzo učitava kanale, sve u svemu zadovoljan sam kako radi, jučer mi je došao neki update, prošlo sve bez problema :)

13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Hvala obojici na odgovoru.

 

Mene muči baš taj wifi jer isto nemam opciju vučenja mrežnog kabla... a kolko kužim većina kineza ima problem s wifijem.

Ramišljam o alternativi - Minix U1, al je pre preskup (oko 1000 kn) :-/ Definitivno previše za KODI box.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Imam m8s box i wifi je isto dosta loš, sreca pa je router blizu. 

Osobno zalim sto nisam uzeo minix bilo koju verziju jer nakon ni nezn koliko trazenja nisam uspio naci firmware za svoj box, naime imam problem sa automatskim sinkroniziranjem sistemskog vremena, zaobisao sam sa nekim programom ali nije  to to. 

Htio sam rec samo da je mozda najmudrije uzet malo skuplje sa podrskom nego neki poluproizvod ko moj. 

 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Tražim neki android box samo za kodi.

Jel dobar ovaj http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_390235.html

Treba mi što jeftiniji a da ne šteka

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gogy7 kaže...

Tražim neki android box samo za kodi.

Jel dobar ovaj http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_390235.html

Treba mi što jeftiniji a da ne šteka

 Ovo bi trebalo raditi bez problema. Štekanje ti ovisi o brzini interneta, a manje o uređaju 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Gogy7 kaže...

Tražim neki android box samo za kodi.

Jel dobar ovaj http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_390235.html

Treba mi što jeftiniji a da ne šteka

 ima li uopce trenutno koji bolji box od ovog za 250kn? te da li se placa carina il porez kad se narucuje sa gearbesta?

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ima. Nexbox A95X. Došao me 180 kn, iskoristio sam inicijalne popuste. Verzija 1GB/8GB, ne podliježe carini ni porezu. Kodi sa Osijek Buildom radi besprijekorno. Gerarbest.
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav

Kupio sam Mini M8s Android TV  Box. Odma mi je došao update, nakon anžuriranja mi se normalno upalio i nakon cca 10 sec se resetira i tako stalno. 

Dali netko zna što bih mogao napraviti. Uređaj je novi i sve što sam na njemu napravio je instalirao popcorn time i zatim anžurirao.

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
markot kaže...

Pozdrav

Kupio sam Mini M8s Android TV  Box. Odma mi je došao update, nakon anžuriranja mi se normalno upalio i nakon cca 10 sec se resetira i tako stalno. 

Dali netko zna što bih mogao napraviti. Uređaj je novi i sve što sam na njemu napravio je instalirao popcorn time i zatim anžurirao.

Hvala unaprijed.

 Pogledaj kak se ulazi u recovery i napravi factory reset.

Zapravo, baš gledam, kod njega je to malo drugačije nego na mobitelima:

Edit: kod tebe je rupica s reset tipkom vjerovatno s donje strane.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2016 15:16 (fer-de-lance).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Prodajem android CS 918s ,sve radi super , 2gb rama. Dalje na PM
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Planiram si uzet android box pa me zanima što vi preporučujete. TV na koji će biti spojen ima Full HD.

Primarno bi ga koristio za Kodi i imam već prethodno razvučen kabel tak da mi dobar WIFI također nije prioritet.

 

Koliko GB rama, procesor, android verzija i prostora su mi potrebni da mogu normalno koristit usluge Kodija bez nekih problema ?

 

Neki od modela na koje sam naletio :

Mini M8S II

NEXBOX A95X

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
AmonZero kaže...

Planiram si uzet android box pa me zanima što vi preporučujete. TV na koji će biti spojen ima Full HD.

Primarno bi ga koristio za Kodi i imam već prethodno razvučen kabel tak da mi dobar WIFI također nije prioritet.

 

Koliko GB rama, procesor, android verzija i prostora su mi potrebni da mogu normalno koristit usluge Kodija bez nekih problema ?

 

Neki od modela na koje sam naletio :

Mini M8S II

NEXBOX A95X

 

 naručio sa iste stranice Mini M8S II model prije 4 dana te kolko vidim po internetu box je odličan.. čak ima i dosta reviewa po youtubeu, pa ako želiš slobodno pogledaj :) jedine prednosti u odnosu na ovaj NEXBOX-ov model su te što je softwerska podrška za Mini M8S II bolja, te što je pouzdaniji od Nexboxa..

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 21:23 (fluj).
13 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

S obzirom da ga svi hvalite naručit ću vjerojatno onda i ja taj mini m8s. Znači treba mi prvenstveno za kodi i youtube. Mislio sam uzeti ovu jaču verziju, dakle 2gb ram i na prvu mi se sviđa što je android 6.0. Ako netko ima neki bolji uređaj u toj cijeni cca 40 dolara, slobodno nek preporuči.

Još me nešto zanima, možda je mali offtopic ali zanima me koliko bi me izašla carina na tu stvarčicu ako ju platim 40 dolara ? I jel ima još kakvih dodatnih troškova tu ? Vidim da je shipping iz kine free.

 
0 0 hvala 1
16 godina
moderator
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
DzigiBau kaže...

Još me nešto zanima, možda je mali offtopic ali zanima me koliko bi me izašla carina na tu stvarčicu ako ju platim 40 dolara ? I jel ima još kakvih dodatnih troškova tu ? Vidim da je shipping iz kine free.

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Uzeo na kraju ovaj : Beelink MINI MXIII II 

Bio je na nekom popustu prekjučer i još iskoristio one Gp bodove i izašo me 41$. Dobre specifikacije. Sad ćekat da dođe pa budemo vidjeli.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
DzigiBau kaže...

S obzirom da ga svi hvalite naručit ću vjerojatno onda i ja taj mini m8s. Znači treba mi prvenstveno za kodi i youtube. Mislio sam uzeti ovu jaču verziju, dakle 2gb ram i na prvu mi se sviđa što je android 6.0. Ako netko ima neki bolji uređaj u toj cijeni cca 40 dolara, slobodno nek preporuči.

Još me nešto zanima, možda je mali offtopic ali zanima me koliko bi me izašla carina na tu stvarčicu ako ju platim 40 dolara ? I jel ima još kakvih dodatnih troškova tu ? Vidim da je shipping iz kine free.

Evo javljam se da mi je došao mini m8s II... Došao je do Zagreba u roku 14 dana, nakon čega je bio na carini 7 dana i došao danas ujutro u Zagorje.. Carinu sam platio 62,50kn i poštarinu njihovu 56kn, znači sve skupa 118,50 kn njihove jeb*ne carine skoro kao pola smart boxa što sam platio, no nema veze to ti je Hrvatska..

 

Uglavnom box je došao uredno zapakiran te je na njemu već predinstaliran kodi i addonsi te netflix i par ostalih stvarčica, te sve radi u najboljem redu i poprilično brzo obavlja podatke što je i očekivano.. Jedini problem koji sam imao je taj kada sam updateo system na 6.01 android; iz nekog razloga mi se uvijek javljao MBOXov logo,a to sam maknuo tako što sam odznačio kvačicu na "hdmi cec" u postavkama (ako bude još neko imao slični problem)... Sve u svemu za sad je jako dobar stroj, malen i ne čuje se uopće kako radi, čak je i daljinski prilično solidan.. Jedino zbog čega patim je ovih 120-tak kuna no šta je tu je..

 

Šta se uređaja tiče za tu cijenu, ne znam da li ima kvalitetniji. 10/10

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2016 22:25 (fluj).
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Meni je ovaj moj došao neki dan do carine (danas očekujem PCP broj poštom) tak da ću bacit neki review sljedeći tjedan kad mi dođe i kad ga isprobam.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Došao mi jučer Beelink MINI MXIII II TV Box Amlogic S905X Quad Core -  2GB+16GB

 

Danas sam na njemu podesio kodi i radi sve brzo i fluidno. Prvo što sam zamijetio kad sam prvi put vidio box je njegova veličina. Znao sam de će bit mali, al ne baš tolko .

Ovo mi je prvi android box i zasad sve radi kak treba (trenutno se neki film vrtni na njemu). Čim sa ga spojio na TV odma sam i update napravio (nekih 25MB).

Jedina negativna strana bi bio daljiski koji je došao s njim (koristio sam miš za setup kodija jer se lakše navigirat neg klikat po daljinskom). Imam u planu uzet neki bolje remote (možda sa tipkovnicom) ili neki bežični miš.

Box mi je završio na carini (dodatnih 125kn troškova) tak da me sveukupno izašao nekih 420kn. Već sada vidim da će mi pružit mogo sati zabave tak da će se ta cifra jako brzo isplatit.

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
AmonZero kaže...

Došao mi jučer Beelink MINI MXIII II TV Box Amlogic S905X Quad Core -  2GB+16GB

 

Danas sam na njemu podesio kodi i radi sve brzo i fluidno. Prvo što sam zamijetio kad sam prvi put vidio box je njegova veličina. Znao sam de će bit mali, al ne baš tolko .

Ovo mi je prvi android box i zasad sve radi kak treba (trenutno se neki film vrtni na njemu). Čim sa ga spojio na TV odma sam i update napravio (nekih 25MB).

Jedina negativna strana bi bio daljiski koji je došao s njim (koristio sam miš za setup kodija jer se lakše navigirat neg klikat po daljinskom). Imam u planu uzet neki bolje remote (možda sa tipkovnicom) ili neki bežični miš.

Box mi je završio na carini (dodatnih 125kn troškova) tak da me sveukupno izašao nekih 420kn. Već sada vidim da će mi pružit mogo sati zabave tak da će se ta cifra jako brzo isplatit.

 

 

Daj mi reci da li si ga spojio kabelom ili si na wifi-u? Ako si spojio preko wifi-a, kolika ti je udaljenost od routera i koje brzine dobivaš?

Mnogi se žale na jako slab signal preko wirelessa pa da pitam iz prve ruke.

15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Ubacio sam u kodi neki addon za testiranje brzine i  pokazuje 9,44 Mbit/s (brzina neta mi je 10).

Udaljenos od rutera je trenutno nekih 7m (nema zidova između), imam proveden kabel tak da meni wifi nije problem, a ti zaključi dal tebi to odgovara.

 

EDIT:

Nakon par testiranja, brzine variraju od 7,6 do 9,8, al tu se najviše kreće oko 9 Mbit/s. Doma čačkaju po netu pa je vjerovatno to uzrok osciliranja brzine.

 

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2016 12:35 (AmonZero).
9 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav ekipa. 

Prvi puta kupujem smart box pa i nisam previše upučen. Čitao sam recenziju za ovog Mecoola pa me zanima da li vrijedi tih novaca ili do nekih 80$ mogu dobiti nešto bolje.

http://www.geekbuying.com/item/MECOOL-BB2-Android-6-0-Amlogic-S912-KODI-17-0-TV-BOX-371022.html

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

ima netko android tv box sa AV izlazom za preporuciti da mu provjereno radi KODI preko tog AV izlaza ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
pete04 kaže...

ima netko android tv box sa AV izlazom za preporuciti da mu provjereno radi KODI preko tog AV izlaza ?

 Ja sam OVAJ tv box prikljucio na jedan prastari TV. I jos pride na one chincheve(RCA) od AV kabla dodao nastavak za scart, jer TV ima samo scart ulaz. I sve radi. Jedina kvaka je bila u tome da sam morao zamijeniti mjesta zutom i bijelom prikljucku. To se nesto pomijesalo zuti(video) i bijeli(audio), da li u AV kablu ili na spoju AV izlaza na boxu.

Ukratko, moze da radi.

13 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Evo da se javim i ja. Prije tjedan dana mi je stigao MINI M8SII Amlogic S905X Quad Core Processor 2GB RAM i 8GB

 

Uređaj došao sa instaliranim kodijem, youtube-om i još par aplikacija. Na prvu sve radi fino i fluidno. Ali odmah isti dan prvi problemi, stiže obavijest za update sustava, na njemu je instaliran 6.0 mislim. Update nekih 580mb, skinem ja to normalno, ali nikako neće instalirati. Ili zašteka pa kaže da ne reagira ili mi javi "raspakirajte greška". Pokušao desetak puta napraviti update i ne ide...

 

Druga stvar, kad god namjestim postavke (jezik, tipkovnica..) čim idući put pokrenem uređaj sve se vrati na default što mi je jako iritantno ne zbog jezika već tipkovnice..

 

Kad slušam glazbu na youtube-u ne mogu nikako umanjiti video kako bih pogledao tipa ostale videe ili pročitao komentare.

 

Spojio sam tipkovnicu i miš, mogu reći da funkcionira tako-tako. Čak je u nekim aplikacijama kao npr. youtube lakše navigirati tipkovnicom nego mišom jer nije 100% prilagođeno. Daljinski nisam ni koristio još.

 

Što se kodija tiče, neki dan pustim film u 1080p i nije bio dovoljno brz wi-fi da ga mogu gledati bez zastajkivanja. Što mi na laptopu nikad nije bio slučaj jer mislim da imam dosta brz internet.

 

Ja osobno za sada nisam zadovoljan ovim uređajem. Moguće da postoje rješenja za ove probleme, te ako netko ima ideju bilo bi dragocjeno da kaže. Pogotovo za ovu situaciju sa updateom sustava. Nadam se iskreno da neću morati kupovati novi uređaj. Ovaj me btw. izašao malo preko 400kn sa carinom..

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
NEXSMART D32 TV Box KODI 16.1
Za 22 $!
Jel moguce?, mislim uzeti pa Vas molim jel ima tko uredaj i jel ste zadovoljni i jel sljaka dobro?
Hvala
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice