Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.556
|
čitano: 1.508.075
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav, 

22.2.2017 na e-mail sam dobio trucking number od kupovine preko geekbuyinga, kupio sam Android Box. 

No danas gledam na 17track te mi stoji kako je pošiljka "not found" a u mailu piše kako je potrebno 3-5 dana da lista tracking numbera bude aktualizirana..... 

 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozzz svima, hocu da uzmem neki tv box. Imam par nedoumica.

 

Box bih koristio prevashodno za multimediju i sportske prenose i volim da gledam kvalitetan video materijal, 1080p. Nadam se da ima ovakvih streamova za sportske prenose? Gledao bih i full blueray filmove...

 

Prvo, koji procesor odabrati, vidim da u principu imaju dva, s905X i s912. Preporucuju ljudi ovaj beelink GT1 sa s912, i ovih par modela sa s905X, e sada moze li mi neko objasniti u cemu je prednosr s912 a u cemu s905X. Planiram model sa 2GB i android 6.0. Vidim da neki stavljaju i drugi OS kao libreeelec recimo. Zanima me sta se konkretno dobija sa tom zamenom, ili recimo i jos par drugih OS-ova koji se pominju.Mozda za te sisteme ima boljih i kvalitetnih adonova ili sta?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
lovacmaki kaže...
Kupio sam Xiaomi Mi Box.
http://www.mi.com/en/mibox/#specs
Dobar izbor?

 Nema ethernet porta koliko vidim ?

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Nema, mislio sam da će mi to biti problem za streamanje fhd sadržaja ali radi bez zastajkivanja.
16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
perkoxcar kaže...
lovacmaki kaže...
Kupio sam Xiaomi Mi Box.
http://www.mi.com/en/mibox/#specs
Dobar izbor?

 Nema ethernet porta koliko vidim ?

Mi Box iako nema ethernet port radi savršeno preko Wi-Fija i nema trzanja, što se ne može reći za neke druge Boxove kad se koristi Wi-Fi

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
ParaNO1d kaže...
perkoxcar kaže...
lovacmaki kaže...
Kupio sam Xiaomi Mi Box.
http://www.mi.com/en/mibox/#specs
Dobar izbor?

 Nema ethernet porta koliko vidim ?

Mi Box iako nema ethernet port radi savršeno preko Wi-Fija i nema trzanja, što se ne može reći za neke druge Boxove kad se koristi Wi-Fi

 Pa "ac" je tehnički gledano brži od 90 % ethernet portova na tim boxovima jer ritko koji dolazi sa gigabtitnim portom. Samo žica je ipak stabilnija + za ovo ti triba i takav ruter,a ostali uređaji opet uzimaju dio bandwidtha...

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 10:47 (om-prat).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Također mogu potvrditi da MI Box 3 radi dobro i bez etherneta.

Nisam imao previše vremena se pozabaviti njime pa me zanima jeste li ga rutali i koji Launcher staviti?

Play Store verzija na njemu ne prikazuje sve aplikacije koje hoću pa sam instalirao HRTi preko ES File Explorera pa ga ne vidim u Home screenu već negdje u popisu aplikacija. Što ste vi napravili po tom pitanju?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
cervelo kaže...

Također mogu potvrditi da MI Box 3 radi dobro i bez etherneta.

Nisam imao previše vremena se pozabaviti njime pa me zanima jeste li ga rutali i koji Launcher staviti?

Play Store verzija na njemu ne prikazuje sve aplikacije koje hoću pa sam instalirao HRTi preko ES File Explorera pa ga ne vidim u Home screenu već negdje u popisu aplikacija. Što ste vi napravili po tom pitanju?

On ima android tv koji ima play store namjenjen samo televizijama, odnosno ima aplikacije samo za tv. 

I ako instaliraš program kao apk ćeš ga vidjeti samo na apps u postavkama.

Problem je što aplikacije koje su za mob (napravljene za touch) su dosta nestabilne, a i treba ti air mouse da bi upravljao sa njima.

10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
cervelo kaže...

Također mogu potvrditi da MI Box 3 radi dobro i bez etherneta.

Nisam imao previše vremena se pozabaviti njime pa me zanima jeste li ga rutali i koji Launcher staviti?

Play Store verzija na njemu ne prikazuje sve aplikacije koje hoću pa sam instalirao HRTi preko ES File Explorera pa ga ne vidim u Home screenu već negdje u popisu aplikacija. Što ste vi napravili po tom pitanju?

Kolega Sus je napisa već dvi stranice ranije za Shield (Mi koristi isto Leanback). Znači ili Sideload Launcher ili zaminit leanback s nekim alternativnim launcherom.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Probao sam i taj Launcher. Radi što treba ali sva tri alternativna launchera izgledaju kao poluproizvodi.
Imao sam prije Minix i tamo je to bilo bolje postavljeno. Ono što na MI Boxu radi super je daljinski upravljač. Bez greške je. Sve u svemu zadovoljan sam za sad.
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Gledam NEXBOX A95X 2-16 na gearbestu, i cijena mu je nešto viša ako dolazi sa EU skladišta. Zanima me plaćam li u tom slučaju carinu i ostale gluposti?

Edit: Pronašao odgovor na GB temi, plaća se sve :)

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 16:14 (Arto).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Koja ti je to logika?
Ako šalju sa EU skladišta je viša upravo zbog dadžbina. Koliko znam nije bilo HREXITa. ;)
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

:) Ma razumijem višu cijenu, mislio sam da mi to što šalju s EU skladišta donosi nešto pametnije od brže dostave (recimo da je ocarinjeno u EU i da me ne kači porez ili nešto tome slično). Nema veze, pričekat ću neku akciju onda, vidim da ih se dalo nabaviti i za 30ak dolara.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Arto kaže...

:) Ma razumijem višu cijenu, mislio sam da mi to što šalju s EU skladišta donosi nešto pametnije od brže dostave (recimo da je ocarinjeno u EU i da me ne kači porez ili nešto tome slično). Nema veze, pričekat ću neku akciju onda, vidim da ih se dalo nabaviti i za 30ak dolara.

 Pa ako je s EU skladista tada je ocarinjeno.

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.3.2017 8:17 (Zemljanin).
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
cervelo kaže...
Koja ti je to logika?
Ako šalju sa EU skladišta je viša upravo zbog dadžbina. Koliko znam nije bilo HREXITa. ;)

 

Tocno, nije bilo HRExita. Ali u EU postoje tzv. bescarinska sklašta, iz kojeg odlaskom roba postane podložna carini.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Zapravo ne, jer je skladište u bescarinskoj zoni i onda ti naši udare harač :) Ima FAQ na koji sam naletio tek nakon što sam postao gore, mbaksa ga je pisao, a i u GB temi odmah na početku je sve razjašnjeno.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/gearbestcom/220639.aspx

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

Da ne idem još off, prema ranijim preporukama shvatio sam da bi taj Nexbox a95x 2/8 bio odgovarajući uređaj za moje potrebe (stream, yt, lagani surf). Ima li nešto bolje za tu cijenu ili nešto drugo što bi valjalo razmotriti?

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
14 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Preporuka za Air mouse za Nvidiu shilds.
Koji od ova 3?

 

0 Rii i25 mini
1 Rikomagic mk705
3 Minix neo A2 lite
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.3.2017 14:56 (jomi).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Da sam znao da ce me ovoliko izaci Tv Box nema sanse da bi ga uzeo....dosla potvrda da je na carini znaci sad sam izracuno po temi na ovom forumu na kraju ce izaci 460kn...za te novce sam mogao kupiti i u HR- X96 tv box

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Da si se minimalno informirao prije narudzbe, znao bi pred dva mjeseca da ces u slucaju zaustavljanja playera na carini proci sa cifrom 400-500kn.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Arto kaže...

Zapravo ne, jer je skladište u bescarinskoj zoni i onda ti naši udare harač :) Ima FAQ na koji sam naletio tek nakon što sam postao gore, mbaksa ga je pisao, a i u GB temi odmah na početku je sve razjašnjeno.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/gearbestcom/220639.aspx

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

Da ne idem još off, prema ranijim preporukama shvatio sam da bi taj Nexbox a95x 2/8 bio odgovarajući uređaj za moje potrebe (stream, yt, lagani surf). Ima li nešto bolje za tu cijenu ili nešto drugo što bi valjalo razmotriti?

 

Meni je tokom drugog mjeseca došao nexbox a95x 2/16 sa skladišta u nizozemskoj, nije uopće bio na carini.

Kupljen preko geekbuyinga. Ono što sam platio na kod kupnje su svi troškovi.

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Tako isto i moj iz Kine, nisu ga zaustavili na carini; ne moze jednostavnije :) Iz istog shopa, dan kasnije narucujem frendu; doslo pismo od Carine, 140kn troskova...

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
9 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Jovanka kaže...
cervelo kaže...
Koja ti je to logika?
Ako šalju sa EU skladišta je viša upravo zbog dadžbina. Koliko znam nije bilo HREXITa. ;)

 

Tocno, nije bilo HRExita. Ali u EU postoje tzv. bescarinska sklašta, iz kojeg odlaskom roba postane podložna carini.

 Baš si mi ti rekao da ima mogućnost da ostane na carini...ali nemoš znati to je problem hoce ostati ili nece.dosad mi nista nije carinjeno nezes zasto nesto prolazi vj zbog neupućenih carinika

13 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku
Meni štogod je došlo iz EU skladišta nije bilo carinjeno.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

pozz ekipa, može samo brzinska pomoć i odgovor..

Gledam da uzmem neki android box da dijete može gledati baby tv preko max tv to go aplikacije.

Da li maxtv to go radi bez problema na tim playerima? Prvenstveno me zanima plug and play, skinem aplikaciju i da gledam bez problema?

da nema nekih problema s codecima ili neznam čim... može i neka preporuka za player do cca 300 kn. tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje

 

imam Xiaomi Mi Box 3, ima 8gb interne memorije, problem je sijedeći;

na prijašnjem boxu sam uštekao externi hdd i na Torrentu narihtao da skida na hdd, to je klapalo posto je box bio rootan dok ovaj nije, kaže da nema ovlasti da skida na externu karticu, sto mi je činiti?

znam da android 6 ima opciju formatiranja externe memorije u internu al me hebe pun hard podataka koje ne bih htio izgubiti, možda bi se i odlučio na taj potez ako je sigurno da će htjet skidati na hdd, ima li tko kakvu ideju, root za mi box 3 nisam pronašao

jel moguce napravit dvije particije na externom pa jednu formatirat za box a druga da ostane za podatke?
7 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Razmišljam o kupnji android boxa H96 Pro+

Recenzije ga hvale, uglavnom..

Se isplati dati te novce (računam ako me klepi carina da neću proci ispod 600 kn)

možda overkill?

Koristio bi kodi, FHD, nešto surfanja, možda koja nezahtjevna igrica...

trebalo bi uzeti i kakvu wirelles tipkovnicu, tako da od tih 600 kn bude još i više...

mišljenja?

 

http://www.banggood.com/H96-PRO-PLUS-Amlogic-S912-Octa-Core-3GB-RAM-32GB-ROM-TV-Box-p-1100082.html?rmmds=search

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav,

Trebao bi preporuku Android TV Boxa. Koji  bi bio neki best buy, a opet da nije preskup.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

 

Pozdrav

ima tko kakvu preporuku za neki jeftin android box?

namjena- spajanje na 720p projektor, znaci koristio bi se wifi, torrent, bs player, i filmovi sa usb sticka/hdd.

 

bs player pretpostavljam radi na svim tim boxevima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Thorin20 uzmi si Nexbox a95x, ja imam dva doma jedan je 2/16 verzija i na njemu sam pustio android koji radi ko urica.. drugi je 1/8 verzija i na njega sam stavio LibreElec koji isto radi perfektno.. Nexbox je definitvno bestbuy..
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice