Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.556
|
čitano: 1.506.394
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
6 godina
protjeran
offline
Android TV Box, molim preporuku

Android je isti, ako sam shvatioo čemu se piše.

Nema posebne verzije za Tv box.

Radio sam flash firmwarea na Mecool 3GB..u 11 mjesecu prošle godine i sve je potpuno isto kao i kod bilo kojeg Android mobitela.

 

Dakle, ako je Nougat odn 7.0 isti je i za bilo koji box i bilo koji mobitel s Android platformom.

Normalno je i da je svaki Android prilagođen hardveru s kojeg se pokreće inače bi svi mi instalirali Android s iste stranice kao npr. Windows 10.

 

ENDE

Zašto golman ne obrani Messiju kad zna da će zabiti ? by @foodbaler
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 22:46 (Anđeo bez falinge).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ma ja sam se krivo izrazio

Isti je os

Samo je jedan za mob i tablete ( većina boxova ima taj ) a drugi je prilagođen za tv sa android platformom, android tv

Android TV nema sve aplikacije na storu, nego se moraju skidati apk aplikacije

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Android TV Box, molim preporuku

I mobitel ti mogu isporučiti bez aplikacija. 

Nema nikakve razlike.

Mobitel natrpaju Gapsom da te fascinira kad ga kupuješ a to boxu i Tv-u nije potrebno.

 

Zašto golman ne obrani Messiju kad zna da će zabiti ? by @foodbaler
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Bok ekipa. Molio bi vas za pomoc tj savjet jer sam totalni laik sta se tice ovih stvari. Naime imam samsung smart tv i na optimi sam u kojoj imam ovi prosireni paket, par filmskih programa, 2 sport kluba i jos neke pizdarije.. Mislim uzet neki android box te me zanima koje cu sve programe moc gledat i koji je proces instalacije. Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Različito se ponasa android tv od obicnog androida. Znaci pocetna recenica da na ovaj iz kine ide android os, nema smisla, jer je sve android os, ali dalje ima razlika između običnog i tv androida. Npr. Android TV os ima malu listu aplikacija koju dozvoljava koje su prilagođene android TV os-u. Android tv os ima drugačije sučelje, koje nije prilagođeno za touchpad, nego za daljinac od TV - a. Android TV os i aplikacije koje su prilagođene za njega, npr. Netflix pušta na tv u 4k rezoluciji, a obican ne pušta. I tako dalje, mislim da se shvaća u kojem smjeru ide razlika...
6 godina
protjeran
offline
Android TV Box, molim preporuku

To je sve logično kao što je logično da postoji win 10 za pc. tablete.servere. kao i verzija home. profi...itd no kernel je suštinski isti kao i kod Androida.

Ne znam čemu zla krv u ovoj raspravi koja mi djeluje kao rasprava o razlici između Jadranskog mora i Tihog oceana.v

 

Zašto golman ne obrani Messiju kad zna da će zabiti ? by @foodbaler
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Dan1234567890 kaže...
Različito se ponasa android tv od obicnog androida. Znaci pocetna recenica da na ovaj iz kine ide android os, nema smisla, jer je sve android os, ali dalje ima razlika između običnog i tv androida. Npr. Android TV os ima malu listu aplikacija koju dozvoljava koje su prilagođene android TV os-u. Android tv os ima drugačije sučelje, koje nije prilagođeno za touchpad, nego za daljinac od TV - a. Android TV os i aplikacije koje su prilagođene za njega, npr. Netflix pušta na tv u 4k rezoluciji, a obican ne pušta. I tako dalje, mislim da se shvaća u kojem smjeru ide razlika...

 Možeš preko apk instalirati i aplikacije koje nisu u storeu i funkcioniraju sasvim normalno, ali će ti za neke trebat air mouse ili nešto slično. 

 

 

15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Imam jedno pitanje vezano za izbor Android TV prijemnika.

 

Imaju li oni, ili operativni sistem (recimo neka starija verzija) kakva ograničenja u brzini pristupa internetu?

 

Naime, imam relativno negativno iskustvo s Tronsmartom Draco H3 koji mi i na 3G, i na 4G (spojen preko MiFi rutera) i na fiksnoj mreži (dovoljno brzoj) ima nekakav maksimalni limit brzine downloada od 4 Mbit/s što nije dovoljno za HD sadržaj, a kad brzina padne ni za SD. Ako bih ga mijenjao, ne bih želio da mi se to ponovno dogodi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2018 20:50 (BMT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Android TV Box, molim preporuku

Nemaju takva hardverska ograničenja koja bi ugrozila gledanje  ni 4 K ako tvoj mobilni operater to dozvoljava.

Ako si na Tele 2 imat ćeš problema jer brzina oscilira.

Zašto golman ne obrani Messiju kad zna da će zabiti ? by @foodbaler
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2018 22:22 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Kao što napisah, kako god i gdje god da se spojim na internet maksimalna brzina u downloadu koju dobivam je 4 Mbps.

 

E sad, ako je tako kako kažeš, postoji li kakvo softversko ograničenje koje to izaziva i može li ga se maknuti?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Anđeo bez falinge kaže...

Nemaju takva hardverska ograničenja koja bi ugrozila gledanje  ni 4 K ako tvoj mobilni operater to dozvoljava.

Ako si na Tele 2 imat ćeš problema jer brzina oscilira.

 Samo da se osvrnem na ovo...ako si na bilo kojem MOBILNOM operateru imaš više šanse da bude problema jer kod njih brzina oscilira ovisno o puno stvari. Ali to ne znači da ćeš i imati problema. Moje iskustvo kao i nekoliko poznanika koji imaju Tele2, a svi ga imamo već neko dulje vrijeme je skroz ok, osim prekjučer kad je na nekoliko sati puknuo valjda na nivou države. I iako brzina oscilira iznimno rijetko ( manje od jednom mjesečno) se dogodi da je takva da ne možeš gledat nešto na IPTV ili da šteka zbog brzine neta. A i tad samo restartaš ruter i pičiš dalje. To je iz osobnog iskustva i iskustva ljudi koje osobno poznajem.

 

Iako treba reć i da čujem priče koji su imali dosta problema, i kojima jako oscilira, od super brzina do neupotrebljivih brzina...govorim i za korisnike Tele2 i za VIPa.

Uglavnom ako imaš mobilni kućni internet ne znači da ćeš imat sigurno problema, nego da imaš više šanse da bude problema, pa to moraš uzet u obzir i vidjet kakva je situacija u tvom konkretnom slučaju, na tvojoj konkretnoj lokaciji.

 

15 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

naručio sam još jedan box iz kine. ebay, ali ide nešto sporo, da li netko zna pročitat ovo sa trackinga. kud ide paket i šta se događa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
miki1981 kaže...

 Samo da se osvrnem na ovo...ako si na bilo kojem MOBILNOM operateru imaš više šanse da bude problema jer kod njih brzina oscilira ovisno o puno stvari. Ali to ne znači da ćeš i imati problema. Moje iskustvo kao i nekoliko poznanika koji imaju Tele2, a svi ga imamo već neko dulje vrijeme je skroz ok, osim prekjučer kad je na nekoliko sati puknuo valjda na nivou države. I iako brzina oscilira iznimno rijetko ( manje od jednom mjesečno) se dogodi da je takva da ne možeš gledat nešto na IPTV ili da šteka zbog brzine neta. A i tad samo restartaš ruter i pičiš dalje. To je iz osobnog iskustva i iskustva ljudi koje osobno poznajem.

 

Iako treba reć i da čujem priče koji su imali dosta problema, i kojima jako oscilira, od super brzina do neupotrebljivih brzina...govorim i za korisnike Tele2 i za VIPa.

Uglavnom ako imaš mobilni kućni internet ne znači da ćeš imat sigurno problema, nego da imaš više šanse da bude problema, pa to moraš uzet u obzir i vidjet kakva je situacija u tvom konkretnom slučaju, na tvojoj konkretnoj lokaciji. 

A, "moje" iskustvo i isikustvo "mojih" poznanika je da puca više nego od jednom mjesečno i već dulje vrijeme NIJE OK tako da je i moje i iskustvo korisnika koje ja poznajem isto OSOBNO  i relevantno kao i tvoje.

Ne znam zašto denuciraš moje iskustvo i iskustvo mojih prijatelja ?

Osim toga brzine osciliraju i nisku stabilne kao kod fiksnih operatera.

Žalosno je da nama u Hrvatskoj operateri takve stvari rade ali eto, događa se...

Lokacija je Osijek, grad četvrti po veličini u Hrvatskoj (bez uvrede, ne pričamo o nekoj pripizd***), uzorak - iskustvo preko 20.. ak korisnika.

 

Govorim za Tele 2 a za VIP ne jer me trenutno ne zanima.

 

Zašto golman ne obrani Messiju kad zna da će zabiti ? by @foodbaler
6 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
crash11 kaže...

naručio sam još jedan box iz kine. ebay, ali ide nešto sporo, da li netko zna pročitat ovo sa trackinga. kud ide paket i šta se događa.

Uočili su nekakvu vidljivu nepravilnost u Shenzhenu (80% svih narudžbi iz Kine ide preko nih) koji je glavni isporučitelj (oštećenje) na uređaju (ljudi otvorili paketić i vidjeli nekakvu neispravnost) i vratili su ga od naručitelja u taj neki Guehenzen.

Ovi iz Guehenzena moraju dostaviti novi uređaj

Budi sretan što rade korektno.

 

Zašto golman ne obrani Messiju kad zna da će zabiti ? by @foodbaler
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2018 19:42 (Anđeo bez falinge).
7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ko ti kriv kaj zivis u velikom gradu pa ima puno vise korisnika nego u nekoj "pripizdini". Tele2 pokucni nije fiksni internet i ne funcionira kao fiksni internet. Nego, koju max brzinu fiksnog interneta imate u osijeku?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Anđeo bez falinge kaže...
miki1981 kaže...

 Samo da se osvrnem na ovo...ako si na bilo kojem MOBILNOM operateru imaš više šanse da bude problema jer kod njih brzina oscilira ovisno o puno stvari. Ali to ne znači da ćeš i imati problema. Moje iskustvo kao i nekoliko poznanika koji imaju Tele2, a svi ga imamo već neko dulje vrijeme je skroz ok, osim prekjučer kad je na nekoliko sati puknuo valjda na nivou države. I iako brzina oscilira iznimno rijetko ( manje od jednom mjesečno) se dogodi da je takva da ne možeš gledat nešto na IPTV ili da šteka zbog brzine neta. A i tad samo restartaš ruter i pičiš dalje. To je iz osobnog iskustva i iskustva ljudi koje osobno poznajem.

 

Iako treba reć i da čujem priče koji su imali dosta problema, i kojima jako oscilira, od super brzina do neupotrebljivih brzina...govorim i za korisnike Tele2 i za VIPa.

Uglavnom ako imaš mobilni kućni internet ne znači da ćeš imat sigurno problema, nego da imaš više šanse da bude problema, pa to moraš uzet u obzir i vidjet kakva je situacija u tvom konkretnom slučaju, na tvojoj konkretnoj lokaciji. 

A, "moje" iskustvo i isikustvo "mojih" poznanika je da puca više nego od jednom mjesečno i već dulje vrijeme NIJE OK tako da je i moje i iskustvo korisnika koje ja poznajem isto OSOBNO  i relevantno kao i tvoje.

Ne znam zašto denuciraš moje iskustvo i iskustvo mojih prijatelja ?

Osim toga brzine osciliraju i nisku stabilne kao kod fiksnih operatera.

Žalosno je da nama u Hrvatskoj operateri takve stvari rade ali eto, događa se...

Lokacija je Osijek, grad četvrti po veličini u Hrvatskoj (bez uvrede, ne pričamo o nekoj pripizd***), uzorak - iskustvo preko 20.. ak korisnika.

 

Govorim za Tele 2 a za VIP ne jer me trenutno ne zanima.

 

 Pročitaj ponovno moj odgovor, cijeli. Poanta je da si u krivu kad tako isključivo kao ti napišeš da ako imaš Tele 2 da ćeš imat problema jer to jednostavno nije točno. Ja sam naveo u odgovoru i da iako je kod mene i ljudi koje poznajem sve ok da isto tako znam da ima i onih kojima nikako ne radi ok, čime sam potpuno potvrdio tvoj slučaj, i tvoje iskustvo i iskustvo tvojih poznanika.

Dok si ti jednostavno generalizirao da će s Tele2 imat sigurno problema. Nije točno. 

A što se tiče lokacije...Znam ljude iz centra Rijeke kojima radi odlično, ali isto tako sam čuo da nekima u istom tom centru Rijeke ne radi nikako. Ja, koji sam daleko od centra Rijeke (mjesto udaljeno cca 25-30 km od Rijeke) nemam nikakvih problema, ali isto tako sam čuo da nekima tu u blizini ne radi kako treba. Ali ako zbrojim one što znam i ono situacije za koje sam čuo i dalje većini sve radi skroz ok. Ali i to nije bitno u komentaru tvog posta koji jednostavno nije točan, jer nije točno da ćeš imat probleme ako koristiš Tele2. Točno je da ih možeš imat, kao što ih možeš imat ako koristiš bilo kojeg od mobilnih operatera za "fiksni" internet.

A sve to pišem zbog toga da nebi čovjek koji pročita tvoj post zaključio da Tele2 sigurno ne radi i da ga nema smisla ni isprobavat, jer to nije točno.

Konkretno u mom slučaju...mobilni VIP je radio, ali sporo, ako se dobro sjećam nikad preko 15, a većinu vremena od 8-12, dok Tele 2 leti.

Što se tiče oscilacija i stabilnosti u usporedbi sa fiksnim operaterima, to što si rekao generalno stoji i s time se slažem, ali isto tako postoji i određen broj slučaja, iako u ogromnoj manjini gdje ni to nije točno jer ovisno o infrastrukturi na lokaciji i fiksni internet može biti užasan, sa ogromnim oscilacijama, prekidima i slično, uostalom ima ljudi koji se godinama bore sa SZK-ima raznih operatera i ne uspijevaju postići ništa jer se valjda HT-u ili tko je god vlasnik infrastrukture na takvim lokacijama ne isplati ulagati u to. I onda ljudi imaju izbor ostati na toj usluzi ili biti bez interneta, tj sada imaju i opciju mobilnog fiksnog interneta koja je takvima spas i daleko stabilnija i brža opcija, ali to je već neke druga priča.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2018 8:38 (miki1981).
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Dragi kolege Anđeo i Miki!

 

Drago mi je što se povela plodonosna rasprava o tome kako mobilni internet (ne) valja. No, ima li tko kakav odgovor na moje pitanje? Dakle, moj problem nema veze s načinom pristupa internetu jer se pojavljuje i kad pristupam preko fiksne i preko mobilne linije, kao i na bilo kojem mjestu (isprobao sam na dva različita mjesta dvije fiksne i mobilnu liniju tako da postavke rutera ne bi trebale biti problem).

 

Ovdje sam saznao da bi uređaj trebao hardverski podržavati pristup internetu većim brzinama od 4 Mbps (uostalom i sam je deklariran kao 4K uređaj). Ostaje stoga samo eventualno softversko ograničenje ili neka postavka, ali ne znam koja. Pa eto...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
BMT kaže...

Dragi kolege Anđeo i Miki!

 

Drago mi je što se povela plodonosna rasprava o tome kako mobilni internet (ne) valja. No, ima li tko kakav odgovor na moje pitanje? Dakle, moj problem nema veze s načinom pristupa internetu jer se pojavljuje i kad pristupam preko fiksne i preko mobilne linije, kao i na bilo kojem mjestu (isprobao sam na dva različita mjesta dvije fiksne i mobilnu liniju tako da postavke rutera ne bi trebale biti problem).

 

Ovdje sam saznao da bi uređaj trebao hardverski podržavati pristup internetu većim brzinama od 4 Mbps (uostalom i sam je deklariran kao 4K uređaj). Ostaje stoga samo eventualno softversko ograničenje ili neka postavka, ali ne znam koja. Pa eto...

Nisam još nikad čuo da je neki TV box limitiran na bilo koji način.

Jedino što mi pada napamet je da ti možda ISP blokira brzinu zbog sadržaja, jer navodno to su neki već doživjeli, pa kad ISP skuži da ide IPTV onda smanji brzinu. Točno kako to funkcionira ne znam, jer nisam nikad to čuo od nekog tko mi je u blizini pa da vidim.

Ali to se lako provjeri, pa ti onda savjetujem da probaš ovo: 

Uzmi 3 day trial Nord VPN, preporučam njega jer sam za njega čuo samo odlične stvari, a ima i server u HR što je veliki plus. Uglavnom imaš OVDJE 3 day free trial, OVDJE su upute kako odraditi konakciju preko njihove aplikacije, a OVDJE su upute ako ne želiš koristii njihov app nego neku drugu za VPN.

Isto tako na njihovom webu ima i upute kako ubaciti postavke direkt u ruter pa ti onda baš sva komunkacija svih uređaja koji idu preko tog rutera na net ide preko VPN-a, ali ako nemaš potrebe da ti sve bude skriveno onda ti je bolje staviti samo TV box pod VPN na neki od prije opisanih načina. 

Uglavnom probaj to pa javi kakva je situacija.

 

EDIT: iako s obzirom na sve nije baš vjerojatno da će VPN popraviti stvar, svejedno probaj.

Pa onda možš probat box vratit na tvorničke postavke, ili eventualno instalirat neki drugi Android, jer ako je problem u nekoj postavci a ne znaš u kojoj ili nisi niš dirao ili u samom Androidu onda će to riješit problem.

Ako ni to ne bude radilo onda jedino da probaš posudit od nekog frenda drugi TV box, čisto za probu. Ili uzmeš svoj kod nekog susjeda i spojiš kod njega da vidiš da li je i tamo isti problem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2018 12:23 (miki1981).
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
miki1981 kaže...
BMT kaže...

Dragi kolege Anđeo i Miki!

 

Drago mi je što se povela plodonosna rasprava o tome kako mobilni internet (ne) valja. No, ima li tko kakav odgovor na moje pitanje? Dakle, moj problem nema veze s načinom pristupa internetu jer se pojavljuje i kad pristupam preko fiksne i preko mobilne linije, kao i na bilo kojem mjestu (isprobao sam na dva različita mjesta dvije fiksne i mobilnu liniju tako da postavke rutera ne bi trebale biti problem).

 

Ovdje sam saznao da bi uređaj trebao hardverski podržavati pristup internetu većim brzinama od 4 Mbps (uostalom i sam je deklariran kao 4K uređaj). Ostaje stoga samo eventualno softversko ograničenje ili neka postavka, ali ne znam koja. Pa eto...

Nisam još nikad čuo da je neki TV box limitiran na bilo koji način.

Jedino što mi pada napamet je da ti možda ISP blokira brzinu zbog sadržaja, jer navodno to su neki već doživjeli, pa kad ISP skuži da ide IPTV onda smanji brzinu. Točno kako to funkcionira ne znam, jer nisam nikad to čuo od nekog tko mi je u blizini pa da vidim.

Ali to se lako provjeri, pa ti onda savjetujem da probaš ovo: 

Uzmi 3 day trial Nord VPN, preporučam njega jer sam za njega čuo samo odlične stvari, a ima i server u HR što je veliki plus. Uglavnom imaš OVDJE 3 day free trial, OVDJE su upute kako odraditi konakciju preko njihove aplikacije, a OVDJE su upute ako ne želiš koristii njihov app nego neku drugu za VPN.

Isto tako na njihovom webu ima i upute kako ubaciti postavke direkt u ruter pa ti onda baš sva komunkacija svih uređaja koji idu preko tog rutera na net ide preko VPN-a, ali ako nemaš potrebe da ti sve bude skriveno onda ti je bolje staviti samo TV box pod VPN na neki od prije opisanih načina. 

Uglavnom probaj to pa javi kakva je situacija.

 

EDIT: iako s obzirom na sve nije baš vjerojatno da će VPN popraviti stvar, svejedno probaj.

Pa onda možš probat box vratit na tvorničke postavke, ili eventualno instalirat neki drugi Android, jer ako je problem u nekoj postavci a ne znaš u kojoj ili nisi niš dirao ili u samom Androidu onda će to riješit problem.

Ako ni to ne bude radilo onda jedino da probaš posudit od nekog frenda drugi TV box, čisto za probu. Ili uzmeš svoj kod nekog susjeda i spojiš kod njega da vidiš da li je i tamo isti problem.

 Zahvaljujem na prijedlozima.

 

Prije negoli se poigram s VPN-om, rekao bih da jako sumnjam da će to riješiti problem. Naime, isti sadržaj koristim i na računalu i na mobitelu i na tabletu i ni s čim nemam problem. Mobitel i tablet su oba na Androidu - istini za volju verzije 7. To bi značilo da nije blokada brzine preko nekakvog filtera sadržaja. Da ne kažem da su i ISP-ovi s kojima sam probao drugačiji (Iskon, Optima, Tele2).

Od ostalih predloženih rješenja, instalacija novije verzije Androida na AndroidTV uređaj nije opcija jer je već najnovija dostupna instalirana (iako je KitKat). Opcija vraćanja na tvorničke postavke je i meni pala napamet, ali sam se nadao nekom alternativnom i bržem rješenju. No s obzirom na sve, mislim da ću to čak probati prije onoga s VPN-om. Nemam ionako nikakvih podataka na AndroidTV uređaju niti ne znam kojeg dodatnog softvera.

Posudba TVBoxa je također nekakva opcija, no kako sam probao s tabletom i mobitelom mislim da neću biti ništa pametniji nakon toga. Spajanje mog uređaja kod susjeda nema nikakvog posebnog smisla s obzirom da sam već ionako probao na više mjesta s više različitih ISP-ova. Istina, na svim sam mjestima bio "kod kuće", ali paranoja me ne hvata pa da mislim da mi netko nešto namjerno blokira.

6 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
BMT kaže...

Dragi kolege Anđeo i Miki!

 

Drago mi je što se povela plodonosna rasprava o tome kako mobilni internet (ne) valja. No, ima li tko kakav odgovor na moje pitanje? Dakle, moj problem nema veze s načinom pristupa internetu jer se pojavljuje i kad pristupam preko fiksne i preko mobilne linije, kao i na bilo kojem mjestu (isprobao sam na dva različita mjesta dvije fiksne i mobilnu liniju tako da postavke rutera ne bi trebale biti problem).

 

Ovdje sam saznao da bi uređaj trebao hardverski podržavati pristup internetu većim brzinama od 4 Mbps (uostalom i sam je deklariran kao 4K uređaj). Ostaje stoga samo eventualno softversko ograničenje ili neka postavka, ali ne znam koja. Pa eto...

Cijenjeni forumski kolega BMT.

Nije u redu prekinuti vrhunarvnu raspravu o mobilnim HR operaterima i ne valja biti ciničan jer je cinizam prvi znak depresije. 

 

"Pa eto", ne postoji postavka koju ćeš promijeniti da bi imao veću brzinu.

Dakle, uređaj nije ograničavajući faktor a softverski nisi u mogućnosti ništa promijeniti. 

To je to što se tvoga problema tiče... 

 

Nego.....

Žalosno jest da Tele 2 ne valja meni i mojim poznanicima, za ostale ne znam, iznosim "naše" iskustvo.

 

Ne želim biti radostan i ispunjena srca SAMO ZATO što su oni eto meni omogućili mobilni internet ?!

Pa plaćam im uslugu majku mu, plaćam stabilnu brzinu a ne oscilirajuću, ništa mi nisu poklonili...

Smeće su (za nas, nekome su Cool) i fertig...

 

Zašto golman ne obrani Messiju kad zna da će zabiti ? by @foodbaler
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2018 17:24 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Anđeo bez falinge kaže...

Cijenjeni forumski kolega BMT.

Nije u redu prekinuti vrhunarvnu raspravu o mobilnim HR operaterima i ne valja biti ciničan jer je cinizam prvi znak depresije. 

 

 

 Ma ni na kraj pameti prekinuti. Samo naprijed.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
BMT kaže...

 Zahvaljujem na prijedlozima.

 

Prije negoli se poigram s VPN-om, rekao bih da jako sumnjam da će to riješiti problem. Naime, isti sadržaj koristim i na računalu i na mobitelu i na tabletu i ni s čim nemam problem. Mobitel i tablet su oba na Androidu - istini za volju verzije 7. To bi značilo da nije blokada brzine preko nekakvog filtera sadržaja. Da ne kažem da su i ISP-ovi s kojima sam probao drugačiji (Iskon, Optima, Tele2).

Od ostalih predloženih rješenja, instalacija novije verzije Androida na AndroidTV uređaj nije opcija jer je već najnovija dostupna instalirana (iako je KitKat). Opcija vraćanja na tvorničke postavke je i meni pala napamet, ali sam se nadao nekom alternativnom i bržem rješenju. No s obzirom na sve, mislim da ću to čak probati prije onoga s VPN-om. Nemam ionako nikakvih podataka na AndroidTV uređaju niti ne znam kojeg dodatnog softvera.

Posudba TVBoxa je također nekakva opcija, no kako sam probao s tabletom i mobitelom mislim da neću biti ništa pametniji nakon toga. Spajanje mog uređaja kod susjeda nema nikakvog posebnog smisla s obzirom da sam već ionako probao na više mjesta s više različitih ISP-ova. Istina, na svim sam mjestima bio "kod kuće", ali paranoja me ne hvata pa da mislim da mi netko nešto namjerno blokira.

 Posudba drugog uređaja, kao i spajanje tvog uređaja kod nekog drugog ima jako puno smisla ako sumnjaš da ti je problem u tvom android boxu. Jer ako tvoj box kod nekog drugog radi znaš da je do ISP-a, što vjerojatno nije jer si probao na više njih, ali ako nečiji uređaj kod tebe radi normalno onda si siguran da je do tvog boxa.

AKO je do tvog boxa...nisam naveo promjenu Androida zbog toga da bi bio na najnovijem, nego zbog same promjene, ako ti nisi prčkao po postavkama, i ako resetiranje na tvorničko stanje ne radi, a problem je u tvom boxu, onda je problem ili hardverski ili softwerski, ako zamjeniš Android, za neki drugi (ne mora biti druga verzija, samo neki drugi image), to će eliminirati neku potencijalnu internu blokadu u Androidu kojeg trenutno vrtiš.

Po meni najefikasnije je stavit tvog na tvorničko stanje, probat kod sebe opet, ako ide opet isto uzmeš ga kod frenda i probaš tamo, ako je kod njega ok, znaš da ti nije do boxa, nego onda je nešto...neznam, vrlo nevjerojatno. Ako je kod njega isti problem, onda probaš nać neki drugi image androida i ubacit ga na svoj tv box i probaš onda kod sebe doma. AKo opet ne radi onda ne znam što bi bilo osim hardverski do boxa.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Anđeo bez falinge kaže...

Nego.....

Žalosno jest da Tele 2 ne valja meni i mojim poznanicima, za ostale ne znam, iznosim "naše" iskustvo.

 

Ne želim biti radostan i ispunjena srca SAMO ZATO što su oni eto meni omogućili mobilni internet ?!

Pa plaćam im uslugu majku mu, plaćam stabilnu brzinu a ne oscilirajuću, ništa mi nisu poklonili...

Smeće su (za nas, nekome su Cool) i fertig...

 

 Ja to gledam malo drukčije, s obzirom da znam što je mobilna mreža i kako stvari na mobilnoj mreži funkcioniraju meni je sasvim jasno da ne plaćam stabilnu brzinu.

Druga je stvar ako ne znaš da je to mobilna mreža i ne znaš kakva je njena priroda, a kod kupnje ti nitko ništa nije objasnio, ako si pitao...

 

U svakom slučaju ti plaćaš, ali ne plaćaš stabilnu brzinu, ti plaćaš pristup internetu preko mobilne mreže. I automatski plaćaš sve prednosti i mane koje dolaze s pristupom internetu preko mobilne mreže. I očito na toj lokaciji, ili mikrolokaciji to ne funkcionira kako bi ti htio, pa ok, prebaci se drugom ISP-u i stvar riješena.

9 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pošto vidim da pričate o mrežama, jedno pitanje

Stari je na optimi, prešao prije 1 mjesec, uzeo sam mu iptv prije 10 dana, kod njega navečer zna štekati, kod mene ne,isti iptv, ja imam HT, obadvojica imamo bodove, ali nije do boxa kad sam i svoj probao kod njega je je štekalo

On ima brzine oko 13 Mbps, sad sam tražio da povećaju do 33 mu je Maks, hoće to riješiti problem

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 12:51 (doktordoc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
doktordoc kaže...

Pošto vidim da pričate o mrežama, jedno pitanje

Stari je na optimi, prešao prije 1 mjesec, uzeo sam mu iptv prije 10 dana, kod njega navečer zna štekati, kod mene ne,isti iptv, ja imam HT, obadvojica imamo bodove, ali nije do boxa kad sam i svoj probao kod njega je je štekalo

On ima brzine oko 13 Mbps, sad sam tražio da povećaju do 33 mu je Maks, hoće to riješiti problem

 

 Moguće da hoće, ako je kod njega infrastruktura lošija i na momente pada jako, ili ima neki veći ping ili nešto u nekim momentima onda mu neće pomoć, u suprotnom bi moglo.

Da li je njegov box spojen žično ili ne? Da li ima drugih uređaja u stanu koji koriste net, ljudi često zaborave na mobitele, a oni mogu na youtube i slično...

 

ALi isto tako možda bi ovo bilo dobro prebacit nekamo drugamo, možda u temu gledanju programa preko neta, jer mislim da smo već preko svake mjere izoftopičarili ovu temu...jer i ovo a i rasprava oko Tele2 i signala više spadaju u tu nego u ovu temu ovdje.

15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Samo da zahvalim kolegama još jednom na savjetima po pitanju nižih brzina na Android TV boxu.

 

Hard reset i ponovna instalacija ab ovo riješila je problem. Ono što je loše je što i dalje ne znam što je bio uzrok niti mogu drugima pomoći savjetom nađu li se u istoj situaciji.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Imam mecool m8s pro, kod klinaca u sobi kad se Tv ugasi nakon nekog vremena (neznam koliko dugo) zbloka mi box,kad upalim Tv  piše nema signala, nemogu box ugasiti ni prešaltati, moram ga ištekati pa uštekati iz struje, zna netko do čega bi moglo biti

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
doktordoc kaže...

Imam mecool m8s pro, kod klinaca u sobi kad se Tv ugasi nakon nekog vremena (neznam koliko dugo) zbloka mi box,kad upalim Tv  piše nema signala, nemogu box ugasiti ni prešaltati, moram ga ištekati pa uštekati iz struje, zna netko do čega bi moglo biti

Isprobaj na drugom televizoru a možda se i pregrijava.

Osjetljive su to napravice pa je ih potrebito povremeno isključiti a ne da rade 24/7.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Jel koristite kaj dodatno za hladenje boxa, vent dodatni ili nes? Jel se box moze gasit skroz i palit na gumb ili se mora istekat iz struje, a "gasenje" preko daljinskog je standby, ko na mobitelu kad se zakljuca? Kak se pregrije ako je na standby?

Mislim si uskoro nabavit neki box, vjerojatno mecool m8s pro l pa da ispitam odmah sve :D
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
blackeagle29 kaže...
Jel koristite kaj dodatno za hladenje boxa, vent dodatni ili nes? Jel se box moze gasit skroz i palit na gumb ili se mora istekat iz struje, a "gasenje" preko daljinskog je standby, ko na mobitelu kad se zakljuca? Kak se pregrije ako je na standby?

Mislim si uskoro nabavit neki box, vjerojatno mecool m8s pro l pa da ispitam odmah sve :D

 Ne znam tko koristi cooler za box ? 

Vjerojatno bi bilo korisno ali je zbog malih dimenzija boxa neizvedivo. U suštini mogao bi natakariti s nekom gumicom nekakav 120mm ventilator ako ti paše.

Na Standby se ne pregrije i većina ih ima prekidač, ne moraš ga ištekati iz utičnice da bi ga isključio.

 

Pisao sam o tome jer ima jako puno ljudi koji imaju malu djecu, box koriste za igrice (igraju se neprekidno desetak sati) pa nije nemoguće da se uređaj pregrije.

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice